Γενικές φοιτητικές απορίες

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Καλησπέρα, πήγα σήμερα να βγάλω τις φωτογραφίες για την εγγραφή. Της είπα να είναι τύπου αστυνομικής ταυτότητας. Τις έβγαλε, ασπρόμαυρες όπως ακριβώς είναι στην ταυτότητα. Μετά της διευκρίνισα πως είναι για τη σχολή και μου είπε πως έπρεπε να της το είχα πεί, λέγοντας μου ότι δεν ξέρει αν θα μου τις δεχτούνε ασπρόμαυρες. Είμαι εντάξει ή θα χρειαστεί να βγάλω άλλες;

Νομίζω πως χρειάζονται έγχρωμες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
4 φωτογραφίες τύπου αστυνομικής ταυτότητας λέει. Πώς να βγάλω συμπέρασμα εγώ; Τύπου αστυνομικής δεν σημαίνει όπως είναι της ταυτότητας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konna96

Νεοφερμένος

Η konna96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
παιδια μπηκα 9η στην ιατρικη ιωανιννων...υπαρχει περιπτωση να δωσουν στους 10 πρωτους χρηματα ή λαπτοπ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
4 φωτογραφίες τύπου αστυνομικής ταυτότητας λέει. Πώς να βγάλω συμπέρασμα εγώ; Τύπου αστυνομικής δεν σημαίνει όπως είναι της ταυτότητας;

Καλώς ήρθες στο Ελληνικό Πανεπιστήμιο.Κοίτα εμάς πέρυσι η ανακοίνωση έλεγε τύπου αστυνομικής ταυτότητας,αλλά νομίζω με έγχρωμες είχα πάει.Καλύτερα πάρε ένα τηλέφωνο στην γραμματεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
παιδια μπηκα 9η στην ιατρικη ιωανιννων...υπαρχει περιπτωση να δωσουν στους 10 πρωτους χρηματα ή λαπτοπ?
Τίποτα για μένα που μπήκα 17η δεν έχει; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EngineSp

Νεοφερμένος

Ο EngineSp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
παιδια μπηκα 9η στην ιατρικη ιωανιννων...υπαρχει περιπτωση να δωσουν στους 10 πρωτους χρηματα ή λαπτοπ?
Νομίζω πως αυτά έχουν σταματήσει εδώ και χρόνια, αλλά καλύτερα να απαντήσει και κανένας άλλος.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

novemberrain

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
παιδια μπηκα 9η στην ιατρικη ιωανιννων...υπαρχει περιπτωση να δωσουν στους 10 πρωτους χρηματα ή λαπτοπ?
Είμαι σχεδόν σίγουρη πως πλέον έχουν καταργηθεί αυτά :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Είμαι σχεδόν σίγουρη πως πλέον έχουν καταργηθεί αυτά :/
Εγω μπήκα 4η αρχιτεκτονικη ΠΘ και μου είπαν οτι μαλλον κατι δίνουν και να κοιτάξω στο ΙΚΥ ή καπως έτσι... Είπαν να δω για την περιοχή μου, αν ειμαι αριστούχος και κατι τετοια αλλα δεν καταλαβα καλα. Ξέρετε κατι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Εγω μπήκα 4η αρχιτεκτονικη ΠΘ και μου είπαν οτι μαλλον κατι δίνουν και να κοιτάξω στο ΙΚΥ ή καπως έτσι... Είπαν να δω για την περιοχή μου, αν ειμαι αριστούχος και κατι τετοια αλλα δεν καταλαβα καλα. Ξέρετε κατι;

Κάθισα και διάβασα το σχετικό άρθρο της ΙΚΥ για τις υποτροφίες και τα βραβεία. Το μόνο που συμπέρανα είναι ότι θέλουν πάνω από 16.100 (με άριστα τα 20.000) μόρια, να είναι η πρώτη φορά που δίνεις και πληρούνται ορισμένα οικονομικά κριτήρια (τα οποία δεν κατάλαβα πότε ισχύουν και πότε όχι). Δεν έλεγε κάπου πόσες υποτροφίες και βραβεία δίνονται ανά σχολή.
Αν βρω κάτι συγκεκριμένο θα το ποστάρω, αλλά μάλλον θα χρειαστεί να ρωτήσεις στη γραματεία, όταν θα κάνεις την εγγραφή.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

scientist8

Νεοφερμένος

Ο scientist8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Παιδιά ξέρει κανείς πότε ξεκινούν η πότε συνήθως ξεκινούν τα μαθήματα στο ΕΚΠΑ ; Μπορεί κάποια μαθήματα να αρχίζουν τέλη Σεπτεμβρίου; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Υπό φυσιολογικές συνθήκες ξεκινούν μέσα στον Οκτώβριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το πάσο πότε είπαμε ότι βγαίνει περίπου; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Μου είπαν ότι το πάσο αργεί να βγει συνήθως. Εγώ που θέλω να βγάλω κάτι κάρτες και να ταξιδέψω με πλοίο μπορώ να χρησιμοποιήσω κάποιο χαρτί που να πιστοποιεί ότι είμαι φοιτήτρια ώστε να δικαιούμαι την έκπτωση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μου είπαν ότι το πάσο αργεί να βγει συνήθως. Εγώ που θέλω να βγάλω κάτι κάρτες και να ταξιδέψω με πλοίο μπορώ να χρησιμοποιήσω κάποιο χαρτί που να πιστοποιεί ότι είμαι φοιτήτρια ώστε να δικαιούμαι την έκπτωση;

Αργεί; Πόσο αργεί;;; Ενα μήνα μετά τις εγγραφές;


Πάντως, δε νομίζω να μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποιο χαρτί... :/: Αλλά δεν ξέρω για σίγουρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

undead2033

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο undead2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Μπορεις να χρησιμοποιησεις βεβαιωση εγγραφης στο 90% των περιπτωσεων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπορεις να χρησιμοποιησεις βεβαιωση εγγραφης στο 90% των περιπτωσεων


:eek::eek::eek:

Σοβαρά; Και αυτό γίνεται δεκτό σε όλα τα ΜΜΜ ή μόνο για πλοίο; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Μπορεις να χρησιμοποιησεις βεβαιωση εγγραφης στο 90% των περιπτωσεων

Να κάτι θυμόμουν κι εγώ από την ξαδέρφη μου. Και στον κινηματογράφο που είχαμε πάει ένα χαρτί έδειξε και της έδωσαν μειωμένο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θανος12

Νεοφερμένος

Ο Θανος12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Παιδια να ρωτησω κατι.Ισχυει οτι εμεις πρεπει να τελειωσουμε την σχολη μας σε (ν+2)χρονια αλλιως μας διαγραφουν??Εχω εναν φιλο μου που περασε χημικων μηχανικων(5 χρονια η σχολη) και σκεφτεται να ξαναδωσει για ιατρικη το 15 αφου φυσικα γραφει στην σχολη.Εστω ομως οτι δεν περναει το 15 ιατρικη και θα παει χημικων μηχανικων θα πρεπει να τελειωσει την σχολη σε 6 χρονια το πολυ αλλιως τον διαγραφουν η δικαιολογειται ο χρονος που εχασε??Διοτι αν ισχυει το πρωτο δεν θα ξαναδωσει.Οποιος ξερει ας απαντησει! Ευχαριστω εκ των προτερον:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ!:) Να παω να ρωτησω οταν γινονται οι εγγραφες ή να παω νωριτερα;

Νωρίτερα ρώτα για να είσαι σίγουρη. Έχε τους από κοντά. :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Υπο φυσιολογικες συνθηκες, ποτε ανοιγει το ΕΚΠΑ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top