Γενικές φοιτητικές απορίες

stamataras

Νεοφερμένος

Ο stamataras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
πόσα άτομα παίρνει η σχολή στην οποία πέρασες? αν δν ξέρεις πες μου απλά τη σχολή να σου πω εγώ...
Περασα τουριστικων επιχειρισεων αθηνας 9ος 14 θεσεις ειταν για επαλ και οι 14 καλυφτκαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Περασα τουριστικων επιχειρισεων αθηνας 9ος 14 θεσεις ειταν για επαλ και οι 14 καλυφτκαν

τότε πιθανόν δν δικαιούσαι επιδότηση :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stamataras

Νεοφερμένος

Ο stamataras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 47 μηνύματα.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
να εκθέσω και εγώ την φοιτητική απορία μου:

Και άντε το πήρα το πτυχίο, τί να το κάνω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Για αυτο με τα 1000 ευρω εχω καμια ελπιδα? :hmm::hmm:

Μάλλον εννοείς για το στεγαστικό επίδομα. Αυτό δίνεται με οικονομικά κριτήρια, οπότε εξαρτάται από το εισόδημα των γονέων σου. Μπορείς να ψάξεις στο internet για τα συγκεκριμένα κριτήρια. Πάντως αυτό δίνεται Φεβρουάριο-Μάρτιο, οπότε δεν χρειάζεται να ανησυχείς γι' αυτό από τώρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
να εκθέσω και εγώ την φοιτητική απορία μου:

Και άντε το πήρα το πτυχίο, τί να το κάνω;
αχαχαχαχαχαχαχα:D
ευστοχη απορία,δεν μπορείτε να πείτε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
να εκθέσω και εγώ την φοιτητική απορία μου:

Και άντε το πήρα το πτυχίο, τί να το κάνω;
Πας για μεταπτυχιακό
Ψάχνεις για σχετική δουλεία
(Διαβάζεις για ΑΣΕΠ)

Υποθέτω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pennyy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
μπορει καποιος να μας πει τι ακριβως χρειαζεται για την εγγραφη ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
μπορει καποιος να μας πει τι ακριβως χρειαζεται για την εγγραφη ?

:)Αντιγράφω από άλλο τόπικ :
*Στα ΝΕΑ χτες έγραφε τα εξής:
Για την εγγραφή τους οι επιτυχόντες-ή νομίμως εξουσιοδοτημενο από αυτούς πρόσωπο- καταθέτουν στη γραμματεία της σχολής ή του τμήματος τα ακόλουθα δικαιολογητικά:
- Αίτηση για εγγραφή
-Τίτλο απόλυσης:απολυτήριο ή πτυχίο ή αποδεικτικό του σχολείου αποφοίτησης ή νομίμως κυρωμένο αντίγραφο ή φωτοαντίγραφο των τίτλων αυτών.
-Υπεύθυνη δήλωση στην οποία δηλώνεται ότι δεν είναι εγγεγραμμένοι σε άλλη σχολή ή τμήμα της Τριτοβάθμιας Εκπαιδευσης στην Ελλάδα.
-Έξι φωτογραφίες τύπου αστυνομικής ταυτότητας.
-Εκτός των ανωτέρω,μόνο όσοι πετυχαν από το Γενικό Λύκειο (90% και 10%) και ΕΠΑΛ-ΟΜΑΔΑ Β' (90%) υποβάλλουν και αντίγραφο της βεβαίωσης πρόσβασης.

Φαντάζομαι ότι τα παραπάνω ισχύουν για κάθε σχολή:)


Η απάντηση βρίσκονταν στην προηγούμενη σελίδα αυτού του νήματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Στο site της σχολής σου νομίζω λέει τα έγγραφα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
μπορει καποιος να μας πει τι ακριβως χρειαζεται για την εγγραφη ?

Αυτή είναι η περσινή ανακοίνωση από τη σχολή μας!!!:D:D:D

https://www.media.uoa.gr/emme/news/read.php?id=2469
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Για τους πρωτοετείς φοιτητές τμημάτων του ΑΠΘ:

Οι Πρυτανικές αρχές του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης φρόντισαν να λειτουργήσει και φέτος ανοικτή γραμμή εξυπηρέτησης, προκειμένου οι πρωτοετείς φοιτητές και φοιτήτριες του Ιδρύματος να βοηθηθούν στην αναζήτηση και εύρεση στέγης, η οποία θα λειτουργήσει από 25 Αυγούστου 2010 έως και 31 Οκτωβρίου 2010.

Για το σκοπό αυτό είναι στη διάθεση των ιδιοκτητών διαμερισμάτων η ιστοσελίδα του Τμήματος Σπουδών https://dps.web.auth.gr και οι τηλεφωνικές γραμμές 2310 991372, 991373, 994168, 996743 και 996771 καθώς και το ΦΑΞ 2310 995112, όπου μπορούν να δηλώσουν τα διαμερίσματα που διαθέτουν για ενοικίαση.

Στο Τμήμα Σπουδών επίσης υπάρχει στη διάθεση των ενδιαφερομένων κατάλογος με τους μεσίτες της πόλης μας.

Στην ίδια ιστοσελίδα και τις παραπάνω τηλεφωνικές γραμμές, μπορούν να επικοινωνούν οι φοιτητές/φοιτήτριες και να ενημερώνονται για τα διαθέσιμα διαμερίσματα με τα απαραίτητα σχετικά στοιχεία.

Επίσης κατά τη διάρκεια των εγγραφών και τις ώρες 9.00 π.μ. έως 12.00 μ., θα λειτουργούν στους χώρους εγγραφών των νεοεισαγομένων φοιτητών/τριών του Α.Π.Θ. περίπτερα από τα οποία θα διατίθεται ενημερωτικό υλικό και πληροφορίες σε ότι αφορά τις εγγραφές των φοιτητών/τριών, τη σίτιση, τη στέγαση κ.α.
Τέλος μετά την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων των επιτυχόντων θα λειτουργούν δύο τηλεφωνικές γραμμές (2310 994000 και 2310 996000) για πληροφορίες σε ότι αφορά τις περιόδους και τα δικαιολογητικά εγγραφών.

Πηγή: https://press.auth.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Meddle

Νεοφερμένος

Ο Meddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Να θέσω και εγώ με τη σειρά μου τις ερωτήσεις μου...

1) Αιτήσεις για μετεγγραφή και στέγαση γίνονται κατά την εγγραφή;
2) Αποτελέσματα μετεγγραφών και στέγασης πότε γίνονται συνήθως γνωστά;
3) Το πάσο δίνεται κατά την εγγραφή;

Γνωρίζω πως μπορεί να με κατατοπίσει η γραμματεία, αλλά επειδή μεσολαβεί Σ/Κ και με τρώει η περιέργεια μπείτε στον κόπο.
Ευχαριστώ xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Να θέσω και εγώ με τη σειρά μου τις ερωτήσεις μου...

1) Αιτήσεις για μετεγγραφή και στέγαση γίνονται κατά την εγγραφή;
2) Αποτελέσματα μετεγγραφών και στέγασης πότε γίνονται συνήθως γνωστά;
3) Το πάσο δίνεται κατά την εγγραφή;

Γνωρίζω πως μπορεί να με κατατοπίσει η γραμματεία, αλλά επειδή μεσολαβεί Σ/Κ και με τρώει η περιέργεια μπείτε στον κόπο.
Ευχαριστώ xD

1)για στεγαση εμας γινεται στο φοιτητικο κεντρο το οποιο δεν ταυτιζεται με τη γραμματεία,για μετεγγραφη δεν ειμαι σιγουρος.ΘΑ σου τα εξηγησει ολα η γραμματεια μην ανησυχεις.
2)Ανάλογα...αρκετά σύντομα,καθε γραμματεία βγαζει τις ενημερωσεις της
3)Ναι σε μενα τουλαχιστον δοθηκε επι τοπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dante38245

Νεοφερμένος

Ο dante38245 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Να θέσω και εγώ με τη σειρά μου τις ερωτήσεις μου...

1) Αιτήσεις για μετεγγραφή και στέγαση γίνονται κατά την εγγραφή;
2) Αποτελέσματα μετεγγραφών και στέγασης πότε γίνονται συνήθως γνωστά;
3) Το πάσο δίνεται κατά την εγγραφή;

Γνωρίζω πως μπορεί να με κατατοπίσει η γραμματεία, αλλά επειδή μεσολαβεί Σ/Κ και με τρώει η περιέργεια μπείτε στον κόπο.
Ευχαριστώ xD
Aν επιτρεπεται με ποια δικαιολογια θα παρεις μετεγγραφη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Meddle

Νεοφερμένος

Ο Meddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
1)για στεγαση εμας γινεται στο φοιτητικο κεντρο το οποιο δεν ταυτιζεται με τη γραμματεία,για μετεγγραφη δεν ειμαι σιγουρος.ΘΑ σου τα εξηγησει ολα η γραμματεια μην ανησυχεις.
2)Ανάλογα...αρκετά σύντομα,καθε γραμματεία βγαζει τις ενημερωσεις της
3)Ναι σε μενα τουλαχιστον δοθηκε επι τοπου.

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dante38245

Νεοφερμένος

Ο dante38245 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Tι ειναι το πασο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pennyy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
απολυτηριο λυκειου κ βεβαιωση προσβασης
δινουμε την αυθεντικη η φωτοτυπια
κ ποιος τα επικυρωνει ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Tι ειναι το πασο?

μια "ταυτότητα" που δικαιολογεί μειωμένο εισιτήρειο σε πλοια,τρενα,λεωφορεία κτλ κατα τη διαρκεια της φοίτησης σου.

Εξαιρούνται νομιζω οι αερομεταφορές (εγραψα λαθος πριν)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top