Γενικές φοιτητικές απορίες

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Αν σε καποιο μαθημα παρω βαθμο που δε με ευχαριστει γινεται να το ξαναδωσω για να τον βελτιωσω?

Εξαρτάται από τη Σχολή αυτό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αν σε καποιο μαθημα παρω βαθμο που δε με ευχαριστει γινεται να το ξαναδωσω για να τον βελτιωσω?
Noμίζω μόνο αν βάλεις ρήτρα (πεις δηλαδή: αν γράψω κάτω από 6 κόψτε με)
:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Δεν είναι ακριβώς το ίδιο αλλά γίνεται και αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nevermind

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nevermind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Εγω παντως ακουσα οτι δεν χρειαζεται να παρεις το χαρτι που αναφερει σε ποια σχολη εχεις περασει , γιατι το στελνουν αυτοι απευθειας εκει. :confused:
κοιταξε δεν ειμαι καμια καθηγητρια σε λυκειο ουτε και ειδικη πανω σε αυτα τα θεματα. Το τι κανει το καθε λυκειο (αν τα στελνει ή οχι) ειναι αποκλειστικα θεμα του λυκειου κ οχι κατι γενικης ισχυος, δηλ. πρεπει να πας στο σχολειο ή δεν πρεπει γιατι τα στελνουν αυτοι.
Εγω ξερω απο τον αδερφο μου και απο παιδια που περασαν προηγουμενα χρονια οτι πρεπει να πας στο σχολειο σου μολις ανοιξει και να παραλαβεις ενα χαρτι που βεβαιωνει σε ποια σχολη εχεις περασει. Δεν νομιζω να ειναι κ τοσο μεγαλη υποθεση να περασει καποιος απο το λυκειο του ή στο κατω κατω να ρωτησει εναν καθηγητη να δει τι παιζει:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
κοιταξε δεν ειμαι καμια καθηγητρια σε λυκειο ουτε και ειδικη πανω σε αυτα τα θεματα. Το τι κανει το καθε λυκειο (αν τα στελνει ή οχι) ειναι αποκλειστικα θεμα του λυκειου κ οχι κατι γενικης ισχυος, δηλ. πρεπει να πας στο σχολειο ή δεν πρεπει γιατι τα στελνουν αυτοι.
Εγω ξερω απο τον αδερφο μου και απο παιδια που περασαν προηγουμενα χρονια οτι πρεπει να πας στο σχολειο σου μολις ανοιξει και να παραλαβεις ενα χαρτι που βεβαιωνει σε ποια σχολη εχεις περασει. Δεν νομιζω να ειναι κ τοσο μεγαλη υποθεση να περασει καποιος απο το λυκειο του ή στο κατω κατω να ρωτησει εναν καθηγητη να δει τι παιζει:hmm:

Aτομικο δελτιο επιτυχιας λεγεται αυτο το χαρτι?? Θυμαμαι απο περσυ τα παιδια που ειχαν παει σχολειο και ειχαν παρει ενα τετοιο χαρτι το οποιο ελεγε που περασανε και με ποια σειρα,και το οποιο χρησιμευε και για την εγγραφη τους στη σχολη!

Εμεις πρεπει να παρουμε αυτο το εγγραφο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nevermind

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nevermind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Aτομικο δελτιο επιτυχιας λεγεται αυτο το χαρτι?? Θυμαμαι απο περσυ τα παιδια που ειχαν παει σχολειο και ειχαν παρει ενα τετοιο χαρτι το οποιο ελεγε που περασανε και με ποια σειρα,και το οποιο χρησιμευε και για την εγγραφη τους στη σχολη!

Εμεις πρεπει να παρουμε αυτο το εγγραφο??
δεν γνωριζω πως λεγεται..τι να σας πω ρε παιδια εγω οποιον εχω ρωτησει αυτο μου εχει πει, οτι πας στο λυκειο σου και παιρνεις ενα τετοιο χαρτι το οποιο χρειαζεται για την εγγραφη σου.Μαλλιστα μερικοι μαθητες το ζητησαν μολις αναρτηθηκαν οι βασεις στα σχολεια και τους ειπαν να ερθουν την επομενη εβδομαδα.Ε ναι εμεις το παιρνουμε, ποιος ο γειτονας..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Α οκ..θα παρω τηλ στο σχολειο για σιγουρα



p.s με το εμεις ενοουσα εμεις που περασαμε φετος :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritsinaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
δεν γνωριζω πως λεγεται..τι να σας πω ρε παιδια εγω οποιον εχω ρωτησει αυτο μου εχει πει, οτι πας στο λυκειο σου και παιρνεις ενα τετοιο χαρτι το οποιο χρειαζεται για την εγγραφη σου.Μαλλιστα μερικοι μαθητες το ζητησαν μολις αναρτηθηκαν οι βασεις στα σχολεια και τους ειπαν να ερθουν την επομενη εβδομαδα.Ε ναι εμεις το παιρνουμε, ποιος ο γειτονας..:P
Εγω περυσι το πηρα αλλα στο Παιδαγωγικο Βολου που πηγα για την εγγραφη μου δεν μου το ζητησαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cookie monster

Νεοφερμένος

Η Cookie monster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
παιδια,συγγνωμη που "μπενω"ετσι στο θεμα αλλα τοσο καιρο βασανιζομαι και θα ρωτησω,οποτε μπορεσει καποιος ας απαντησει ή ας πει την γνωμη του.Τωρα τον Σεπτεμβριο θα παω Β λυκειου και θελω να μπω στο μαθηματικο,γενικοτερα ομως θελω να παω και σε μια σχολη φωτογραφιας,πολλοι μου λενε ομως οτι δεν θα προλαβαινω να διαβαζω και για τη σχολη και να τα κανω ολα μαζι,εσεις τι λετε?
ευχαριστω εκ των προτερων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.

euler92

Νεοφερμένος

Ο euler92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Στο site της σχολή μου μεταξύ άλλων ζητά βεβαίωση ότι δεν είμαι γραμμένος σε άλλο αει/τει.:worry:Ξέρετε πού το βρίσκουμε αυτό;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Tι εννοείς δηλαδή; :hmm:

Τη ρήτρα είναι μεγάλη απόφαση να την βάλεις, γιατί πολλοί καθηγητές (κακώς βέβαια, αλλά συμβαίνει) το παίρνουν τελείως στραβά και μπορεί να σε κόψουν. Ιδίως αν βάλεις καμιά τρελή ρήτρα του στυλ 9....

Το παιδί εννοούσε, να δώσεις κανονικά και αν δεν σου αρέσει να το ξαναδώσεις για βελτίωση. Με τη ρήτρα σε κόβουν αν δεν την πιάσεις. Με τη βελτίωση, μπορείς να κρατήσεις τον καλύτερο βαθμό, δηλαδή μπορεί να περάσεις έτσι και αλλιώς.

Πάντως, τη ρήτρα τη δέχονται με ευκολία από φοιτητές σε μεγάλα έτη, που κοιτάνε να ανεβάσουν ΜΟ...

Στη σχολή τη δική μας δεν υπάρχει στα υποχρεωτικά μαθήματα δυνατότητα βελτίωσης. Στα επιλογής, απλά μπορείς να πάρεις παραπάνω μαθήματα και να κρατήσεις τις καλύτερες βαθμολογίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

patronas

Νεοφερμένος

Ο patronas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα!Πέρασα ΤΕΙ Ηλεκτρολογίας Λάρισας
Είμαι μαθητής "επαλ" και πέρασα τέταρτος σε σειρά επιτυχίας!Ήθελα να μάθω αν οι πρώτοι μαθητές του "επαλ" παίρνουν laptop
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Τη ρήτρα είναι μεγάλη απόφαση να την βάλεις, γιατί πολλοί καθηγητές (κακώς βέβαια, αλλά συμβαίνει) το παίρνουν τελείως στραβά και μπορεί να σε κόψουν. Ιδίως αν βάλεις καμιά τρελή ρήτρα του στυλ 9....

Το παιδί εννοούσε, να δώσεις κανονικά και αν δεν σου αρέσει να το ξαναδώσεις για βελτίωση. Με τη ρήτρα σε κόβουν αν δεν την πιάσεις. Με τη βελτίωση, μπορείς να κρατήσεις τον καλύτερο βαθμό, δηλαδή μπορεί να περάσεις έτσι και αλλιώς.

Πάντως, τη ρήτρα τη δέχονται με ευκολία από φοιτητές σε μεγάλα έτη, που κοιτάνε να ανεβάσουν ΜΟ...

Στη σχολή τη δική μας δεν υπάρχει στα υποχρεωτικά μαθήματα δυνατότητα βελτίωσης. Στα επιλογής, απλά μπορείς να πάρεις παραπάνω μαθήματα και να κρατήσεις τις καλύτερες βαθμολογίες.
Κάτι τέτοιο άκουσα για τα επιλογής. Το να δώσεις ένα μάθημα 2-3 φορές και να κρατήσεις όποια βαθμολογία θες δεν το έχω ακούσει.


Και μια δικιά μου απορία. Ο βαθμός του πτυχίου που παίζει ρόλο; Πχ στο ΑΣΕΠ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Κάτι τέτοιο άκουσα για τα επιλογής. Το να δώσεις ένα μάθημα 2-3 φορές και να κρατήσεις όποια βαθμολογία θες δεν το έχω ακούσει.


Και μια δικιά μου απορία. Ο βαθμός του πτυχίου που παίζει ρόλο; Πχ στο ΑΣΕΠ;

όχι και 2-3 φορές!!!χαχαχαχαχαχαχα
μιλάμε για μία φορά!

Κοίτα, ο βαθμός παίζει πολύ μεγάλο ρόλο για το μεταπτυχιακό!
Από κει και πέρα, νομίζω ότι σε διαγωνισμούς και τέτοια πολλαπλασιάζεται με συντελεστές, οπότε μετράει και εκεί.. αλλά δεν είμαι σίγουρη γι αυτό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofi_mlg

Νεοφερμένος

Η sofi_mlg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
:)Αντιγράφω από άλλο τόπικ :
*Στα ΝΕΑ χτες έγραφε τα εξής:
Για την εγγραφή τους οι επιτυχόντες-ή νομίμως εξουσιοδοτημενο από αυτούς πρόσωπο- καταθέτουν στη γραμματεία της σχολής ή του τμήματος τα ακόλουθα δικαιολογητικά:
- Αίτηση για εγγραφή
-Τίτλο απόλυσης:απολυτήριο ή πτυχίο ή αποδεικτικό του σχολείου αποφοίτησης ή νομίμως κυρωμένο αντίγραφο ή φωτοαντίγραφο των τίτλων αυτών.
-Υπεύθυνη δήλωση στην οποία δηλώνεται ότι δεν είναι εγγεγραμμένοι σε άλλη σχολή ή τμήμα της Τριτοβάθμιας Εκπαιδευσης στην Ελλάδα.
-Έξι φωτογραφίες τύπου αστυνομικής ταυτότητας.
-Εκτός των ανωτέρω,μόνο όσοι πετυχαν από το Γενικό Λύκειο (90% και 10%) και ΕΠΑΛ-ΟΜΑΔΑ Β' (90%) υποβάλλουν και αντίγραφο της βεβαίωσης πρόσβασης.

Φαντάζομαι ότι τα παραπάνω ισχύουν για κάθε σχολή:)

Την υπεύθυνη δήλωση πού δηλώνεται οτι δεν φοιτούμε σε άλλη σχολή από που την παίρνουμε;από το σχολείο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Την υπεύθυνη δήλωση πού δηλώνεται οτι δεν φοιτούμε σε άλλη σχολή από που την παίρνουμε;από το σχολείο;
Οχι θα εχει ετοιμο χαρτι να σου δωσει να συμπληρωσεις η γραμματεια της σχολης που περασες , ετσι τουλαχιστον ειναι στην δικια μου σχολη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

euler92

Νεοφερμένος

Ο euler92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Οχι θα εχει ετοιμο χαρτι να σου δωσει να συμπληρωσεις η γραμματεια της σχολης που περασες , ετσι τουλαχιστον ειναι στην δικια μου σχολη...
Εκτός από αυτό,ζητάνε και απόδειξη ότι δεν είσαι γραμμένος αλλού,και μάλιστα πρέπει να είναι επικυρωμένο από κάπου.:confused:
Αντιγράφω από άλλο τόπικ :
*Στα ΝΕΑ χτες έγραφε τα εξής:
Για την εγγραφή τους οι επιτυχόντες-ή νομίμως εξουσιοδοτημενο από αυτούς πρόσωπο- καταθέτουν στη γραμματεία της σχολής ή του τμήματος τα ακόλουθα δικαιολογητικά:
- Αίτηση για εγγραφή
-Τίτλο απόλυσης:απολυτήριο ή πτυχίο ή αποδεικτικό του σχολείου αποφοίτησης ή νομίμως κυρωμένο αντίγραφο ή φωτοαντίγραφο των τίτλων αυτών.
-Υπεύθυνη δήλωση στην οποία δηλώνεται ότι δεν είναι εγγεγραμμένοι σε άλλη σχολή ή τμήμα της Τριτοβάθμιας Εκπαιδευσης στην Ελλάδα.
-Έξι φωτογραφίες τύπου αστυνομικής ταυτότητας.
-Εκτός των ανωτέρω,μόνο όσοι πετυχαν από το Γενικό Λύκειο (90% και 10%) και ΕΠΑΛ-ΟΜΑΔΑ Β' (90%) υποβάλλουν και αντίγραφο της βεβαίωσης πρόσβασης.

Φαντάζομαι ότι τα παραπάνω ισχύουν για κάθε σχολή
Κάθε σχολή δεν καθορίζει τα δικά της;Πχ σε εμάς ζητούν και ακτινογραφία θώρακος,και εξέταση από δερματολόγο και παθολόγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanos-x-

Νεοφερμένος

Ο thanos-x- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεία σε όλα τα παιδιά μέσα στο forum. Όπως όλοι οι φοιτητές έτσι και εγώ έχω κάποιες απορίες :

1. Αρχικά εγώ την πρώτη φορά που έδωσα πανελλαδικές πέρασα σε μια σχολή που δεν μου άρεσε και τοσο :( γι'αυτο ξαναέδωσα φέτος και πέρασα στην 2η επιλογή μου ;) . Πρέπει να πάω στη σχολή που είχα γραφτεί για το έτος 2009-2010 και να ζητήσω ενδεχομένος κάποια διαγραφή ή άλλα χαρτιά για να μου επιτρέψουν να εγγραφώ στη νέα σχολή :hmm: ?

2. Επειδή υπάρχει ίδια σχολή και στην Αθήνα (1η επιλογή μου) μπορώ να ζητήσω μεταγραφή (εχουμε χαμηλό εισόδημα :redface: και ειναι μέσα στο κριτήριο για τα χαμηλά εισοδήματα) και κάτα πόσο αυτο το αίτημα μου θα γίνει δεκτό :whistle: ?

3. Για μεταγραφή ποιά χαρτιά χρειάζονται και πότε μπορεί να γίνει χρονικά το αίτημα και πότε θα βγεί η απόφαση ?

4. Πρέπει να κάτσω να παρακολουθήσω κάποιο εξάμηνο και έπειτα να ζητήσω μεταγραφή :worry: ?

5. Ποτε αρχίζουν οι εγγραφές και πότε τα μαθήματα ?

Αυτές είναι οι απορίες μου σε γενικές γραμμές και ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις χρήσημες απαντήσεις σας :) !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Γεία σε όλα τα παιδιά μέσα στο forum. Όπως όλοι οι φοιτητές έτσι και εγώ έχω κάποιες απορίες :

1. Αρχικά εγώ την πρώτη φορά που έδωσα πανελλαδικές πέρασα σε μια σχολή που δεν μου άρεσε και τοσο :( γι'αυτο ξαναέδωσα φέτος και πέρασα στην 2η επιλογή μου ;) . Πρέπει να πάω στη σχολή που είχα γραφτεί για το έτος 2009-2010 και να ζητήσω ενδεχομένος κάποια διαγραφή ή άλλα χαρτιά για να μου επιτρέψουν να εγγραφώ στη νέα σχολή :hmm: ?

2. Επειδή υπάρχει ίδια σχολή και στην Αθήνα (1η επιλογή μου) μπορώ να ζητήσω μεταγραφή (εχουμε χαμηλό εισόδημα :redface: και ειναι μέσα στο κριτήριο για τα χαμηλά εισοδήματα) και κάτα πόσο αυτο το αίτημα μου θα γίνει δεκτό :whistle: ?

3. Για μεταγραφή ποιά χαρτιά χρειάζονται και πότε μπορεί να γίνει χρονικά το αίτημα και πότε θα βγεί η απόφαση ?

4. Πρέπει να κάτσω να παρακολουθήσω κάποιο εξάμηνο και έπειτα να ζητήσω μεταγραφή :worry: ?

5. Ποτε αρχίζουν οι εγγραφές και πότε τα μαθήματα ?

Αυτές είναι οι απορίες μου σε γενικές γραμμές και ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις χρήσημες απαντήσεις σας :) !

1. Ναι, πρέπει να διαγραφείς από τη σχολή στην οποία είσαι γραμμένος από πέρισυ αφού όταν εγγραφείς στη νέα σου σχολή θα σου ζητήσουν βεβαίωση ότι δν φοιτείς σε άλλη σχολή..

2. 3. 4. Για το θέμα των μετεγγραφών καλύτερα να τηλεφωνήσεις ο ίδιος στη γραμματεία του υπουργείου παιδείας έτσι ώστε να σε ενημερώσουν

5. Για έγκυρες πληροφορίες ρίξε μια ματιά στο σαιτ της σχολής σου (ψάξτο στο google)...Νομίζω πως φέτος σε όλες τις σχολές οι εγγραφές γίνονται μεταξύ 13-30 Σεπτέμβρη (αν για κάποιον δν ισχύει αυτό παρακαλώ να το δηλώσει εδώ :) )..Τα μαθήματα αρχίζουν αρχές Οκτώβρη..Για περισσότερες λεπτομέρεις βλ. σαιτ της σχολής σου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top