Γενικές φοιτητικές απορίες

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
απολυτηριο λυκειου κ βεβαιωση προσβασης
δινουμε την αυθεντικη η φωτοτυπια
κ ποιος τα επικυρωνει ?
φωτοτυπία απο οσο ξέρω.Την επικυρώνεις σε ενα ΚΕΠ (Κέντρο Εξυπηρέτησης του Πολίτη) στην πόλη σου,γίνεται επι τόπου.
(Εχε και τα αυθεντικά καλού κακού για να είσαι σίγουρη,αλλα δεν πιστεύω πως ειδικά το αυθεντικό Απολυτηριο χρειάζεται..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
φωτοτυπία απο οσο ξέρω.Την επικυρώνεις σε ενα ΚΕΠ (Κέντρο Εξυπηρέτησης του Πολίτη) στην πόλη σου,γίνεται επι τόπου.
(Εχε και τα αυθεντικά καλού κακού για να είσαι σίγουρη,αλλα δεν πιστεύω πως ειδικά το αυθεντικό Απολυτηριο χρειάζεται..
Φυσικά και δίνεις φωτοτυπία επικυρωμένη από το κεπ της περιοχής σου.δεν δίνεις πουθενά το πρωτότυπο ειδικά του απολυτηρίου.δεν στο ξαναδίνουν.αν το δωσεις και μετά στο ζητήσουν θα πρέπει να ξανακάνεις την τρίτη λυκείου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pennyy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
δεν γινεται στο σχολειο ?
κ οταν λεμε φωτοτυπια
θα μου δωσουν εκει δηλαδη στο σχολειο η απλα
παω στο βιβλιοπολειο κ βγαζω ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Φωτοτυπία επικυρωμένη από ΚΕΠ που η επικύρωση είναι κάτι σαν να λέμε το γνήσιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.

pennyy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
ωραια αλλα
τη φωτοτυπια θα την παρω απο το σχολιο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnnynoisemaker

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
λογικα θα βγαλεις φωτοτυπια την βεβαιωση,τ απολυτηριο κ οτι αλλο χρειαζεται εσυ (ειτε στ σπιτι σ φωτοτυπικο μηχανημα ειτε σ βιβλιοπωλειο) κ 8α πας στα κεπ ν στν επικυρωσουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki_7

Νεοφερμένος

Η Maraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Ρε παιδια εχω μια απορια το site της σχολης μου Μηχανικος Παραγωγης και Διοικησης στα Χαναι λεει οτι το εξαμηνο αρχιζει στις 20 Σεπτεμβριου ...Πως γινεται οι εγγραφες να ξεκινανε απο 13-30 Σεπτεμβρη ?? Αυτοι π γραφονται στις 30 χανουν τ πρωτα μαθηματα ?? Πως στο καλο γινεται αυτο?? https://www.tuc.gr/1044.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ρε παιδια εχω μια απορια το site της σχολης μου Μηχανικος Παραγωγης και Διοικησης στα Χαναι λεει οτι το εξαμηνο αρχιζει στις 20 Σεπτεμβριου ...Πως γινεται οι εγγραφες να ξεκινανε απο 13-30 Σεπτεμβρη ?? Αυτοι π γραφονται στις 30 χανουν τ πρωτα μαθηματα ?? Πως στο καλο γινεται αυτο?? https://www.tuc.gr/1044.html
Κάτι τέτοιο είχε γίνει και στο παιδαγωγικό ειδικής αγωγής στο Βόλο. Δεν υπάρχει πρόβλημα αν δεν πας νομίζω. Δηλαδή μια συμμαθήτριά μου δεν αντιμετώπισε πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evilstts

Νεοφερμένος

Ο evilstts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κάλυμνος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Παιδιά, για να μάθετε αν δικαιούστε laptop πάρτε το 8011185100. Τηλέφωνο αρωγής φοιτητών του προγράμματος "Δες την ψηφιακά 2.0" Και αν μάθετε και κάτι πείτε μας και εμάς... :hehe::hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Το να μάθετε αν δικαιούστε είναι απλό, εδώ δεν ξέρουμε το βασικότερο, αν θα εφαρμοστεί το πρόγραμμα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Όσον αφορά τα αντίγραφα:

  • Απολυτηρίου Λυκείου
  • Βεβαίωσης Πρόσβασης
καλό είναι να έχετε τα αντίγραφα που σας έχει επικυρώσει το σχολείο σας γιατί ορισμένες γραμματείες είναι λίγο βλαμμένες και θέλουν ειδικά αυτά. Τα πρωτότυπα δεν τα δίνετε ΠΟΥΘΕΝΑ.


Ρε παιδια εχω μια απορια το site της σχολης μου Μηχανικος Παραγωγης και Διοικησης στα Χαναι λεει οτι το εξαμηνο αρχιζει στις 20 Σεπτεμβριου ...Πως γινεται οι εγγραφες να ξεκινανε απο 13-30 Σεπτεμβρη ?? Αυτοι π γραφονται στις 30 χανουν τ πρωτα μαθηματα ?? Πως στο καλο γινεται αυτο?? https://www.tuc.gr/1044.html
Ναι, οι εγγραφές είνα 13-30 Σεπτέμβρη για όλους.

Το ότι οι παρακολουθήσεις αρχίζουν στις 20 στη σχολή σου δεν έχει σημασία. Οι ακαδημαϊκές διαλέξεις είναι ελεύθερες να τις παρακολουθήσει ο οποιοσδήποτε, εγγεγγραμμένος ή μη. Η εγγραφή σου στη σχολή είναι για να μπεις στην βάση δεδομένων, έτσι ώστε να καταχωρούνται οι βαθμοί σου, να πάρεις κάποια επιπλέον δικαιώματα, κτλ κτλ. Αλλά προφανώς κανείς δεν πρόκειται να σου ζητήσει πάσο ή φοιτητική ταυτότητα για να μπεις σε ένα αμφιθέατρο να παρακολουθήσεις, σαν να είσαι στο σχολείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasianna45400

Νεοφερμένος

Η vasianna45400 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Εμάς από το σχολείο μας έδωσαν έναν φάκελο, ο οποίος περιείχε: το απόλυτήριο, τη βεβαίωση και 2 αποδεικτικά απολύσεως. Το ένα αποδεικτικό απολύσεως μου το κράτησαν στην κατάθεση του μηχανογραφικού. Τι ακριβώς είναι αυτή η περιβόητη "επικύρωση" ? Αφού τα βγάλω φωτοτυπίες πρέπει να ξαναπάω στο σχολείο να μου τα επικυρώσουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Πρέπει να πάμε στο σχολείο μετά την ανακοίνωση των βάσεων και να πάρουμε από εκεί κανένα έγγραφο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Εμάς από το σχολείο μας έδωσαν έναν φάκελο, ο οποίος περιείχε: το απόλυτήριο, τη βεβαίωση και 2 αποδεικτικά απολύσεως. Το ένα αποδεικτικό απολύσεως μου το κράτησαν στην κατάθεση του μηχανογραφικού. Τι ακριβώς είναι αυτή η περιβόητη "επικύρωση" ? Αφού τα βγάλω φωτοτυπίες πρέπει να ξαναπάω στο σχολείο να μου τα επικυρώσουν?
H επικυρωση αν δεν κανω λαθος γινεται είτε στο σχολείο είτε στο ΚΕΠ και είναι η σφραγίδα.
Δες και εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nevermind

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nevermind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Πρέπει να πάμε στο σχολείο μετά την ανακοίνωση των βάσεων και να πάρουμε από εκεί κανένα έγγραφο?
ενα χαρτι απο το σχολειο σου πρεπει να παρεις σιγουρα, ειναι αυτο που επιβεβαιωνει την σχολη στην οποια περασες και το δινεις κατα την εγγραφη σου.Επισης χρειαζεσαι επικυρωμενο αντιγραφο του απολυτηριου.Τωρα το τι ακριβως πρεπει να εχεις για την εγγραφη, αυτο θα το δεις στην ιστοσελιδα της σχολης σου.Οταν ανακοινωνουν τις ημερομηνιες των εγγραφών, λενε και ποια εγγραφα απαιτουνται.
(πχ ποσα αντιγραφα του καθε εγγραφου, αν θα χρειαστει να κανεις ιατρικες εξετασεις κτλ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Harry0000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Σε εμάς πάντως όταν μας δώσανε το απολυτήριο στο σχολείο μας δώσανε και 2 επικυρωμένα αντίγραφα......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
[ quote = nevermind ? 2396350 ] ενα χαρτι απο το σχολειο σου πρεπει να παρεις σιγουρα , ειναι αυτο που επιβεβαιωνει την σχολη στην οποια περασες και το δινεις κατα την εγγραφη σου.Επισης χρειαζεσαι επικυρωμενο αντιγραφο του απολυτηριου.Τωρα το τι ακριβως πρεπει να εχεις για την εγγραφη , αυτο θα το δεις στην ιστοσελιδα της σχολης σου.Οταν ανακοινωνουν τις ημερομηνιες των εγγραφών , λενε και ποια εγγραφα απαιτουνται .
( πχ ποσα αντιγραφα του καθε εγγραφου , αν θα χρειαστει να κανεις ιατρικες εξετασεις κτλ ) [ / quote]

Δεν ηξερα οτι επρεπε να παρουμε χαρτι απο το σχολειο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
ενα χαρτι απο το σχολειο σου πρεπει να παρεις σιγουρα, ειναι αυτο που επιβεβαιωνει την σχολη στην οποια περασες και το δινεις κατα την εγγραφη σου.Επισης χρειαζεσαι επικυρωμενο αντιγραφο του απολυτηριου.Τωρα το τι ακριβως πρεπει να εχεις για την εγγραφη, αυτο θα το δεις στην ιστοσελιδα της σχολης σου.Οταν ανακοινωνουν τις ημερομηνιες των εγγραφών, λενε και ποια εγγραφα απαιτουνται.
(πχ ποσα αντιγραφα του καθε εγγραφου, αν θα χρειαστει να κανεις ιατρικες εξετασεις κτλ)

Εγω παντως ακουσα οτι δεν χρειαζεται να παρεις το χαρτι που αναφερει σε ποια σχολη εχεις περασει , γιατι το στελνουν αυτοι απευθειας εκει. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dante38245

Νεοφερμένος

Ο dante38245 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Αν σε καποιο μαθημα παρω βαθμο που δε με ευχαριστει γινεται να το ξαναδωσω για να τον βελτιωσω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top