Αποτελέσματα εξετάσεων

Πόσο υπολογίζετε ότι βγάλατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • 19-20.000+

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 18-19.000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 17-18.000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 16-17.000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 15-16.000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 14-15.000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 13-14.000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 12-13.000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 11-12.000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 10-11.000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 9-10.000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κάτω από 9.000

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν εξετάστηκα

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
πιστευω οτι απλα ησουν τυχερος,και εξυπνος φυσικα,αλλα πιο πολυ τυχερος...1-1.30 ωρα δεν φτανει με τιποτα...και αυτα που λετε τωρα οτι μονο αν εισαι εξυπνος φτανουν 1-2 ωρες ειναι βλακειες και υποβιβαζεται την εξυπναδα των αλλων παιδιων.
εγω θα χαρακτηριζα τον εαυτο μου μαλλον 'ατυχο'.

Τυχερος ημουν μονο στο ΑΟΔΕ γιατι επεσαν κομματια που ηξερα πολυ καλα και καταφερα να γραψω 18.2, αντι για 15.
Ατυχος στη φυσικη γιατι ηξερα να λυσω το 4β και παρολ'αυτα απο αφηριμαδα χρησιμοποιησα το Τ της ισοροποιας.Ολο το υπολοιπο θεμα σωστο(με λαθος αποτελεσμα φυσικα αφου ειχα λαθος δεδομενο(επιταχυνση)),οπως και το υπολοιπο διαγωνισμα. Αποτελεσμα; 16.4 εκει που θα μπορουσα να ειχα 20 καθαρο.

Αρα στο συνολο πηγα χειροτερα απ'οσο μπορουσα.
Ημουν εξυπνος που εγραψα πανω απο 19 μαθηματικα κατ/γενικης και ΑΕΠΠ;Δεν νομιζω... Ηρεμια ηθελε και αυτα τα θεματα εβγαιναν σε μια ωριτσα.:no1:

Δεν εινα ομως αυτο το θεμα.

Συμφωνω απολυτα με τον κ. lostG :)
-----------------------------------------
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου:no1:. Κατόπιν εορτής όλοι λένε ότι δε διάβαζαν καθόλου και αν διάβαζαν θα έβγαζαν 20000 μόρια! Αφήστε μας κάτω...
Άλλωστε, είχαμε μαλώσει γι' αυτό το θέμα και εδώ: https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=46197&highlight=%E1%E4%E9%DC%E2%E1%F3%F4%EF%F2+%F0%E1%ED%E5%EB%EB%DE%ED%E9%E5%F2&page=3 :xixi:
Αν εννοεις εμενα,δεν εχω κανενα στοιχειο που να αποδεικνυει ποσες ωρες διαβαζα, οποτε μπορεις να θεωρησεις ο,τι θες.:P Λαθος μου και που ανεφερα τις ωρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
εγω θα χαρακτηριζα τον εαυτο μου μαλλον 'ατυχο'.

Τυχερος ημουν μονο στο ΑΟΔΕ γιατι επεσαν κομματια που ηξερα πολυ καλα και καταφερα να γραψω 18.2, αντι για 15.
Ατυχος στη φυσικη γιατι ηξερα να λυσω το 4β και παρολ'αυτα απο αφηριμαδα χρησιμοποιησα το Τ της ισοροποιας.Ολο το υπολοιπο θεμα σωστο(με λαθος αποτελεσμα φυσικα αφου ειχα λαθος δεδομενο(επιταχυνση)),οπως και το υπολοιπο διαγωνισμα. Αποτελεσμα; 16.4 εκει που θα μπορουσα να ειχα 20 καθαρο.

Αρα στο συνολο πηγα χειροτερα απ'οσο μπορουσα.
Ημουν εξυπνος που εγραψα πανω απο 19 μαθηματικα κατ/γενικης και ΑΕΠΠ;Δεν νομιζω... Ηρεμια ηθελε και αυτα τα θεματα εβγαιναν σε μια ωριτσα.:no1:

Δεν εινα ομως αυτο το θεμα.

Συμφωνω απολυτα με τον κ. lostG :)
-----------------------------------------

Αν εννοεις εμενα,δεν εχω κανενα στοιχειο που να αποδεικνυει ποσες ωρες διαβαζα, οποτε μπορεις να θεωρησεις ο,τι θες.:P Λαθος μου και που ανεφερα τις ωρες.
Απλώς ήθελα να πω ότι όσα μόρια έβγαλε ο καθένας έβγαλε. Δεν έχει νόημα να λέμε αν έβγαζα παραπάνω τι θα γινόταν... Επιπλέον το πόσες ώρες διάβαζε ο καθένας είναι θέμα εξυπνάδας, συγκέντρωσης και συστήματος. Είναι 3 οι παράγοντες, όχι 1 (η εξυπνάδα)...Όμως νευριάζω να λέει κάποιος (δεν αναφέρομαι προσωπικά σε σένα, παίρνω αφορμή και από άλλο θέμα) ότι διάβαζε 1 ώρα την ημέρα και έβγαλε πάρα πολλά μόρια. Εγώ θα πω απλώς την αλήθεια: διάβαζα όλη μέρα! Δεν ντρέπομαι καθόλου να το πω! Είχα στόχους και όνειρα και προσπάθησα να τα πετύχω. Και νομίζω ότι τα κατάφερα πολύ καλά (19078 μόρια)-ωχ την ψώνισα :P:P:P
:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Ειναι λαθος να λεμε: 'εβγαλα χ μορια. εκανα y διαβασμα.Αρα τα πηγα καλα/ασχημα'
Το διαβασμα ειναι προσωπικη επιλογη του καθενος.Το ζητουμενο ειναι να περασει εκει που θελει,ή να μην περασει αν αυτο θελει.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Ειναι λαθος να λεμε: 'εβγαλα χ μορια. εκανα y διαβασμα.Αρα τα πηγα καλα/ασχημα'
Το διαβασμα ειναι προσωπικη επιλογη του καθενος.Το ζητουμενο ειναι να περασει εκει που θελει,ή να μην περασει αν αυτο θελει.:P
Συμφωνώ απόλυτα :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Ατυχος στη φυσικη γιατι ηξερα να λυσω το 4β και παρολ'αυτα απο αφηριμαδα χρησιμοποιησα το Τ της ισοροποιας.Ολο το υπολοιπο θεμα σωστο(με λαθος αποτελεσμα φυσικα αφου ειχα λαθος δεδομενο(επιταχυνση)),οπως και το υπολοιπο διαγωνισμα. Αποτελεσμα; 16.4 εκει που θα μπορουσα να ειχα 20 καθαρο.
Ρε συ κι εγω το ιδιο λαθος εκανα, συν ενα πολλαπλης κιολας, και πηρα 17,4. Εσυ γιατι 16,4; :( Βασικα 16,4 πηρα απο τον ενα και 18,4 απο τον αλλο (ακομα απορω για τον 2ο, μεθυσμενος ητανε; :P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lostG

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 65 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Ναί παιδιά έτσι είναι.
Είναι καιρός να σταματήσετε να κατηγορείτε τον εαυτό σας ότι θα μπορούσα να βγάλω περισσότερα μόρια κ.λ.π.Ο ισορροπημένος άνθρωπος εκτιμάει(ή δεν εκτιμάει) αυτό που έχει στα χέρια του και προχωράει κάνοντας τον ανάλογο προγραμματισμό.
Οι πανελλήνιες είναι ένα μόνο μικρό κομμάτι(σημαντικό βέβαια) της πορείας σας στη ζωή, αλλά δεν βγαίνει τίποτα τώρα να μένετε σ' αυτό.
Εγώ ήμουν ανέκαθεν υπέρ της κατάργησης των πανελληνίων.Θέλει όμως πολύ δρόμο ακόμη γιά να γίνει αυτό.Υπάρχουν συμφέροντα που εμποδίζουν ένα τέτοιο ενδεχόμενο.Από την άλλη βέβαια οι υποδομές γι αυτή την "επαναστατική" πράξη΄γιά τα Ελληνικά δεδομένα είναι σε άσχημο χάλι οπότε πρέπει να περιμένουμε πολύ ακόμη γιά να δούμε παιδιά να διαβαίνουν χωρίς άγχος τις πόρτες των πανεπιστημίων.Από κεί και πέρα θα ξέρεις ο καθείς ότι άμα δεν τα καταφέρει θα αποβληθεί από τη σχολή του και ας λάβει τα μέτρα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bill12

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Στρατώνιο (Χαλκιδική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Ρε συ κι εγω το ιδιο λαθος εκανα, συν ενα πολλαπλης κιολας, και πηρα 17,4. Εσυ γιατι 16,4; :( Βασικα 16,4 πηρα απο τον ενα και 18,4 απο τον αλλο (ακομα απορω για τον 2ο, μεθυσμενος ητανε; :P).
Μπορεί να ήταν μεθυσμένος και ο πρώτος. Μην κοιτάτε πάντα αυτό με τον μεγαλύτερο. Στην τελική μπορεί αυτός να βαθμολόγησε πιο σωστά. Ειδικά στις αναβαθμολογήσεις όταν οι δυο χαμηλότεροι είναι πιο κοντά τότε μάλλον λάθος έκανε αυτός που σας έβαλε τον μεγαλύτερο....
Φιλικα πάντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
εγω θα χαρακτηριζα τον εαυτο μου μαλλον 'ατυχο'.

Τυχερος ημουν μονο στο ΑΟΔΕ γιατι επεσαν κομματια που ηξερα πολυ καλα και καταφερα να γραψω 18.2, αντι για 15.
Ατυχος στη φυσικη γιατι ηξερα να λυσω το 4β και παρολ'αυτα απο αφηριμαδα χρησιμοποιησα το Τ της ισοροποιας.Ολο το υπολοιπο θεμα σωστο(με λαθος αποτελεσμα φυσικα αφου ειχα λαθος δεδομενο(επιταχυνση)),οπως και το υπολοιπο διαγωνισμα. Αποτελεσμα; 16.4 εκει που θα μπορουσα να ειχα 20 καθαρο.

Αρα στο συνολο πηγα χειροτερα απ'οσο μπορουσα.
Ημουν εξυπνος που εγραψα πανω απο 19 μαθηματικα κατ/γενικης και ΑΕΠΠ;Δεν νομιζω... Ηρεμια ηθελε και αυτα τα θεματα εβγαιναν σε μια ωριτσα.:no1:

Δεν εινα ομως αυτο το θεμα.

Συμφωνω απολυτα με τον κ. lostG :)
-----------------------------------------

Αν εννοεις εμενα,δεν εχω κανενα στοιχειο που να αποδεικνυει ποσες ωρες διαβαζα, οποτε μπορεις να θεωρησεις ο,τι θες.:P Λαθος μου και που ανεφερα τις ωρες.



λοιπον...και εγω εκανα ενα λαθος στη φυσικη στο 4β που επιρεασε τα αποτελεσματα πιο κατω,και πηρα 19,3...οποτε δεν εκανες μονο εκει λαθος...δεν υπαρχει περιπτωση...δεν το λεω ξες για να σε κανω να νιωσεις μειονεκτικα απλα για να το ξερεις.


οσο για το εξυπνος και μη εξυπνος δεν μιλουσα μονο για σενα,απλα το πηρα ως παραδειγμα...,απλα δεν ειναι σωστο να λεμε διαβασα σχεδον καθολου και εβγαλα τοσο,διοτι καποιοι διαβαζαν πρωι βραδυ και εγραψαν χαμηλοτερα απο σενα και σιγουρα δεν νιωθουν καλα οταν βλεπουν κατι τετοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Παιδια εδω στα τρικαλα εγινε χαμος με τις βαθμολογιες.Το βαθμολογικο κεντρο οπου στελναμε τα γραπτα,ειχε δυο κατηγοριες βαθμολογητων στην εκθεση.Η μια εβαζε βαθμαρες(ξερω τουλαχιστον 3-4 περιπτωσεις 98 στην εκθεση και πολλους πανω απο 18) και η αλλη πιο φυσιολογικα..Οι δευτεροι αδικηθηκαν...Εγω τα ειχα ολα 20 και εκθεση 93 ο ενας και 85 ο αλλος..Αν ημουν στην αλλη περιπτωση και μου βαζαν κανενα 19 εκθεση θα περνουσα τα 19900,αλλα ειμαι σιγουρος οτι δε θα το αξιζα,ελεος!Σημασια εχει ομως αυτο που πιστευα απ'την αρχη των πανελληνιων,ο λαικισμος του υπουργειου ενοψη εκλογων ειχε ως αποτελεσμα πολλους αριστουχους,με αποτελεσμα πολλα παιδια να χασουν ισως τη σχολη τους απο αλους πιο τυχερους.Ισως το γεγονος να μη με αφορα αμεσα γιατι εχω 19760 και θελω φυσικο,αλλα αισθανομαι οτι αδικειται η μεγαλη προσπαθεια ορισμενων παιδιων που κουραστηκαν παρα πολυ και ενδχομενως βρεθουν προ εκπληξεως.Μακαρι να διαψευστω!Το ονειρο των πανελληνιων εξετασεων που θα εχουν σωστες και ουσιαστικες απαιτησεις και θα αναδεικνυουν τους αξιους και οχι τους παπαγαλους απεχει δυστυχως πολυ!

Α, και άλλος από Τρίκαλα;

Σε ποιο σχολείο πήγαινες;

Όντως, κάποια παιδιά στην έκθεση που είδα είχανε βαθμάρες, κυριολεκτικά όμως



:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelo91

Νεοφερμένος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καρλόβασι (Σάμος). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Φέτος, έπεσαν αρκετά εύκολα θέματα. Οι καλοί μαθητές την πατάνε συνήθως από κάτι πονηρό όχι τόσο από κάτι δύσκολο. Και αυτό το πονηρό έλειπε από Μαθ. κατ, Φυσ. κατ, Πληροφορική, Μαθ. Γεν ίσως και ΑΟΔΕ. Η θεωρία σε όλα τα εξεταζόμενα μαθήματα χαρίζονταν και δεν εξετάστηκε καλά η τεχνική στην Έκθεση.
Από την άλλη είναι κακό να μην ξέρεις πόσο περίπου έχεις γράψει στο πρώτο μάθημά σου και να έχεις απόκλιση στο μυαλό σου μέχρι και 4 βαθμούς.
Ε, υπό αυτές τις συνθήκες όλα μπορούν να συμβούν.
Έτσι φέτος ωφελήθηκε πιστεύω αυτός που είχε την καλύτερη οργάνωση στο διάβασμά του. Όσοι έχτιζαν πύργους στην άμμο την πάτησαν και πάντα θα την πατάνε. Η εξυπνάδα φέτος άντε να χρειάστηκε στο 4γ,4δ των Μαθ.κατ. άντε και στη μελέτη του 4ου θέματος φυσική. Το θέμα είναι ότι έχεις πολύ καλύτερη ψυχολογία όταν έχεις τλχ. κατά 90% 14/15 από τα προηγούμενα θέματα ή έστω νομίζεις πως έχεις. Πραγματικά νευρίαζα μετά από τις Πανελλήνιες για τα ξενύχτια που έκανα κάποιες φορές, για να προλάβω μια απλή "υποχρέωση".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arximidis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arximidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Εγω με 1-1,5 ωρα διαβασμα την ημερα (μονο βιολογια τον τελευταιο μηνα διαβαζα παραπανω αλλα και παλι το περισσοτερο που μπορουσα ηταν 3-4 ωρες) εβγαλα 19215 και το μονο μαθημα που πιστευω οτι ημουν τυχερος ηταν η βιολογια γιατι σε ολα τα αλλα εκανα μικρα χαζολαθακια..
Το θεμα ειναι να προσεχεις πολυ την παραδοση και να απορροφας οσο το δυνατον περισσοτερα απο αυτην.
Τελικα οι πανελληνιες ηταν πιο ευκολες απο οτι πιστευα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

synchronicity

Νεοφερμένος

Η synchronicity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Ξερω χαζους που καταφερνουν λογω διαβασματος-μεθοδολογιας να περασουν.
Ξερω εξυπνους που απο απροσεξιες/ελλειψη οργανωσης,μεθοδευσης διαβασματος,παπαγαλιας δεν τα καταφεραν.

ΟΙ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΥΠΝΑΔΑ ΤΟΥ ΜΑΘΗΤΗ
Πόσο θα συμφωνήσω μαζί σου! Έχω στο μυαλό μου συγκεκριμένη περίπτωση συμμαθήτριάς μου (σχολείο + φροντ) που στην Α.Ε.Π.Π. δεν μπορούσε να λύσει μισή άσκηση μόνη της, γιατί δεν καταλάβαινε τη λογική. Στο τέλος έγραψε 18.3 στο μάθημα αυτό, επειδή στρώθηκε κάτω, διάβασε και εξασκήθηκε.

Συστηματικό διάβασμα και τύχη => Περνάς στη σχολή που θες

Το πόσο έξυπνος είσαι δεν έχει καμιά σχέση. Μη λέμε ότι θέλουμε. Το θέμα είναι απλά να έχεις βάσεις. Τώρα ένας που δεν έχει βάσεις και δεν διάβασε ποτέ για παράδειγμα μαθηματικά τα 11 αυτά χρόνια, την τελευταία χρονιά όσο και να διαβάσει δεν γράφει ούτε 2... Προφανώς με το είσαι έξυπνος ταυτίζεις το "έχω βάσεις" αγαπητέ kiker.

Μη συγχέετε (έτσι γράφεται;) εξυπνάδα με επίδοση στα μαθήματα ή στις Πανελλήνιες. Έχω γνωρίσει άτομα που βγάζουν 13 και είναι πολύ αξιόλογα και προβληματισμένα παιδιά, ολοκληρωμένες προσωπικότητες και όντως θα τα χαρακτήριζες έξυπνα.

Θα το πάω και αντίστροφα. Από την άλλη υπάρχουν και οι "άσχετοι" που από τύχη έγραψαν καλά(πες με έυκολα θέματα στα μαθηματικά, σκονάκι κτλ κτλ). Ξέρω "τούβλα" που δεν τα είχα ούτε για 14 και έγραψαν 17-18 χιλιάδες μόρια. Τι σημαίνει, δηλαδή, ότι ήταν αινστάιν; ή ότι ήταν τυχεροί/τυχερές και έγραψαν καλά; Ο τρόπος που συμπεριφέρονταν πάντως θύμιζε "ζώο" και όχι άνθρωπο, για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους.

Το ότι κάποιος έβγαλε 19500 μόρια και πέρασε σε μία υψηλόβαθμη σχολή δεν τον κάνει και έξυπνο...

Πάντα φιλικά :no1:
Θα συμφωνήσω και εδώ.

Εμένα ευτυχώς με ευνόησε η τύχη στα διαγωνίσματα (ΛΟΛ) κι έτσι έγραψα βαθμούς που δε φανταζόμουν ούτε στα πιο τρελά μου όνειρα. Ειδικά Φυσική (στερεό = απαπα...) και Έκθεση (είχα να γράψω έκθεση για το φροντιστήριο από τα Χριστούγεννα και διάβαζα μόνο για το σχολείο). Τελικά έβγαλα περίπου 400 μόρια παραπάνω από όσο περίμενα και δεν πιστεύω ότι θα έγραφα καλύτερα αν διάβαζα πιο πολύ (ή αν έκανα λιγότερες κοπάνες από το φροντιστήριο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Ρε συ κι εγω το ιδιο λαθος εκανα, συν ενα πολλαπλης κιολας, και πηρα 17,4. Εσυ γιατι 16,4; :( Βασικα 16,4 πηρα απο τον ενα και 18,4 απο τον αλλο (ακομα απορω για τον 2ο, μεθυσμενος ητανε; :P).

λοιπον...και εγω εκανα ενα λαθος στη φυσικη στο 4β που επιρεασε τα αποτελεσματα πιο κατω,και πηρα 19,3...οποτε δεν εκανες μονο εκει λαθος...δεν υπαρχει περιπτωση...δεν το λεω ξες για να σε κανω να νιωσεις μειονεκτικα απλα για να το ξερεις.

τετοιο.
Την ιδια μερα που γραψαμε φυσικη, 3 ωρες μετα εγραψα ΑΚΡΙΒΩΣ ο,τι εγραψα και στο γραπτο. Το εδειξα σε 2 ΦΥΣΙΚΟΥΣ φιλους μας για να ειμαι σιγουρος οτι το μονο λαθος που εκανα ηταν το 4β, και μου το επιβεβαιωσαν.Εκαναν την εκτιμηση πως το πολυ να μου εκοβαν τις μοναδες του 4β και 2 μοναδες για καθε ερωτημα μετα ,γιατι χρησιμοποιησα λαθος επιταχυνση, αλλα ηταν σωστο.
Οποτε 18+

Ειναι σιγουρο πως δεν εχω αλλο λαθος.Προφανως οι βαθμολογητες μου κοψαν τα υπολοιπα ερωτηματα ΟΛΟΚΛΗΡΑ.Ενω κανονικα δεν επρεπε να μου κοψουν ΤΙΠΟΤΑ και να βλεπουν μεμονομενα το καθε ερωτημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Ειναι σιγουρο πως δεν εχω αλλο λαθος.Προφανως οι βαθμολογητες μου κοψαν τα υπολοιπα ερωτηματα ΟΛΟΚΛΗΡΑ.Ενω κανονικα δεν επρεπε να μου κοψουν ΤΙΠΟΤΑ και να βλεπουν μεμονομενα το καθε ερωτημα.
Ειχαν μεγαλη αποκλιση οι βαθμολογητες; Πρεπει να ηταν και οι δυο μαλακες εσενα, ευτυχως εμενα ηταν μονο ο ενας (αυτος με το 82). :P

Ο αλλος με το 92 τα πηρε ολοσωστα τα επομενα ερωτηματα και μου εδωσε και 2 μοναδουλες απο το 4β :P (οπως το υπολογιζω, γιατι εχω και -5 απο ενα πολλαπλης).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Ειχαν μεγαλη αποκλιση οι βαθμολογητες; Πρεπει να ηταν και οι δυο μαλακες εσενα, ευτυχως εμενα ηταν μονο ο ενας (αυτος με το 82). :P

Ο αλλος με το 92 τα πηρε ολοσωστα τα επομενα ερωτηματα και μου εδωσε και 1 μοναδουλα απο το 4β :P (οπως το υπολογιζω, γιατι εχω και -5 απο ενα πολλαπλης).
82,83 ηταν εμενα.
Επεσα διανα μαλλον! :lol:

Υ.Γ.Κατσε να μην επιανα τις σχολες που ηθελα απο αυτη τη μακακια και θα σου ελεγα ποσο θα γελουσα τωρα..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koyote

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Α, και άλλος από Τρίκαλα;

Σε ποιο σχολείο πήγαινες;

Όντως, κάποια παιδιά στην έκθεση που είδα είχανε βαθμάρες, κυριολεκτικά όμως



:iagree:

Γεια σου συντοπιτη!!!
Στο 4ο πηγαινα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

musicrain1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Λοιπόν, βρήκα μία εξήγηση για τις αποκλίσεις που πολλοί διαπιστώνουν στους βαθμούς 1ου και 2ου: λάθη στο μέτρημα. Δεν κάνω πλάκα, ρώτησα καθηγητές-διορθωτές και τον πατέρα μου που είναι καθηγητής και όλοι μου είπαν ότι συμβαίνουν συχνότερα απ' ότι φανταζόμαστε. Π.χ. ένας απ' τους δύο βαθμολογητές ξεχνάει να μετρήσει ή και να βαθμολογήσει ακόμα ένα υποερώτημα που βρίσκεται κάπου απομονωμένο ή στριμωγμενο. Και φανταστείτε έναν άνθρωπο (να μην πω φιλόλογο) να προσθέτει μοριάκια από δεκάδες ερωτήματα σε δεκάδες γραπτά. . . :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gatoulinho

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Gatoulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Λοιπόν, βρήκα μία εξήγηση για τις αποκλίσεις που πολλοί διαπιστώνουν στους βαθμούς 1ου και 2ου: λάθη στο μέτρημα. Δεν κάνω πλάκα, ρώτησα καθηγητές-διορθωτές και τον πατέρα μου που είναι καθηγητής και όλοι μου είπαν ότι συμβαίνουν συχνότερα απ' ότι φανταζόμαστε. Π.χ. ένας απ' τους δύο βαθμολογητές ξεχνάει να μετρήσει ή και να βαθμολογήσει ακόμα ένα υποερώτημα που βρίσκεται κάπου απομονωμένο ή στριμωγμενο. Και φανταστείτε έναν άνθρωπο (να μην πω φιλόλογο) να προσθέτει μοριάκια από δεκάδες ερωτήματα σε δεκάδες γραπτά. . . :)
Και γω το έχω ακούσει αυτό από διορθωτή. Τουλαχιστόν η απόκλιση να είναι 13 και πάνω για να πάει σε 3το. Αλλιώς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Συμφωνώ με τον Zod στη σελίδα 113. Πρώτον η κρίση δεν καλλιεργείται από το σχολείο και συνεπώς δεν τη "ζητάνε" στις εξετάσεις. Για παράδειγμα στα μαθηματικά είναι αυτό που λέγαμε "απλή εφαρμογή των θεωρημάτων" και στο ΑΟΔΕ η στείρα αποστήθιση. Δεύτερον κάποιος που έβγαλε υψηλή βαθμολογία δε σημαίνει ότι είναι έξυπνος. Οι πανελλήνιες έτσι όπως είναι σήμερα δεν μπορούν να κρίνουν τίποτα ουσιώδες. Μόνη χρησιμότητα το να σε περάσουν σε κάποια σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Λοιπόν, βρήκα μία εξήγηση για τις αποκλίσεις που πολλοί διαπιστώνουν στους βαθμούς 1ου και 2ου: λάθη στο μέτρημα. Δεν κάνω πλάκα, ρώτησα καθηγητές-διορθωτές και τον πατέρα μου που είναι καθηγητής και όλοι μου είπαν ότι συμβαίνουν συχνότερα απ' ότι φανταζόμαστε. Π.χ. ένας απ' τους δύο βαθμολογητές ξεχνάει να μετρήσει ή και να βαθμολογήσει ακόμα ένα υποερώτημα που βρίσκεται κάπου απομονωμένο ή στριμωγμενο. Και φανταστείτε έναν άνθρωπο (να μην πω φιλόλογο) να προσθέτει μοριάκια από δεκάδες ερωτήματα σε δεκάδες γραπτά. . . :)
Για να ειμαι απολυτα ειλικρονης, αυτο στην αρχη δεν το πιστευα, αλλα το βιωσα στο πετσι μου φετος!! Στα αρχαια κατευθυνσης, που ειναι σχεδον σιγουρο μαθημα ως προς τη βαθμολογια και οχι τοσο υποκειμενικο, οπως η εκθεση και η λογοτεχνια, περιμενα 80 με 85... Ο πρωτος λοιπον μου βαζει 85 και ο δευτερος 72!! Πραγματικα δεν το πιστευα... Δεν ειναι δυνατον να μου βαζει ο ενας 17 και ο αλλος 14,4:jumpy:!! Ευτυχως ομως ημουν τυχερος, η διαφορα των βαθμολογητων ηταν ακριβως 13 μορια, και ετσι πηγα σε τριτο και δικαιωθηκα, αφου μου εβαλε ενα 80αρι... Δε θελω να σκεφτομαι τι θα γινοταν, αν ο δευτερος μου εβαζε 73:(:'(!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top