Αλλαγή Κατεύθυνσης

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Θα χασει μορια ομως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panteleon

Νεοφερμένος

Ο Panteleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ναι η μείωση μορίων είναι που σκέφτομαι και λέω να πάω θεωρητική κατευθείαν...Ίσως στην τελική καθίσω τεχνολογική και το προσπαθήσω για μηχανολόγος μηχανικός ή ηλεκτρολόγος μηχανικός και ηλεκτρονικός υπολογιστών (:D) ΕΜΠ που με ενδιάφερουν επίσης κάπως...αλλά θα είναι καημός μου η ψυχολογία και γενικά τα θεωρητικά...:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roilCall

Νεοφερμένος

Η Γλυκερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Aν αλλάξεις θα πρέπει να ξέρεις πως πρέπει να βγάλεις όλο το συντακτικό, γραμματική, ανώμαλα ρήματα και καμιά σελίδα λεξιλογίου ρητορικών λίγων όσο το δυνατόν νωρίτερα. Επίσης, δεν έχεις ασχοληθεί καθόλου με άγνωστα κείμενα, οπότε μόλις αποκτήσεις ευχέρεια με γραμματική και συντακτικό πρέπει να αρχίσεις εντατικά πέντε άγνωστα την ημέρα. (Από τον Ιανουάριο που πήγα θεωρητική έβγαλα πάνω κάτω εκατό κείμενα). Και αυτά πρέπει να τα κάνεις σύντομα, για να μην έχεις το άγνωστο στην τρίτη, αλλά να επικεντρωθείς στο γνωστό, που έχει πολλάααα κατεβατά.
Θα είναι δύσκολα, αλλά αφού είναι αυτό που πραγματικά αγαπάς, πρέπει να το δοκιμάσεις. Στο κάτω-κάτω, και να μην τα καταφέρεις (που δε νομίζω, αν αφιερωθείς πραγματικά και δεν τα βάλεις κάτω επειδή σου πέφτουν πολλά) μια χρονιά κέρδος είναι και εσύ θα είσαι καλύτερος.

Follow your heart! =)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Καλυτερα να μεινεις τεχνολογικη.Αν γραψεις πολυ καλα μπορει να περασεις Ρεθυμνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Aν αλλάξεις θα πρέπει να ξέρεις πως πρέπει να βγάλεις όλο το συντακτικό, γραμματική, ανώμαλα ρήματα και καμιά σελίδα λεξιλογίου ρητορικών λίγων όσο το δυνατόν νωρίτερα. Επίσης, δεν έχεις ασχοληθεί καθόλου με άγνωστα κείμενα, οπότε μόλις αποκτήσεις ευχέρεια με γραμματική και συντακτικό πρέπει να αρχίσεις εντατικά πέντε άγνωστα την ημέρα. (Από τον Ιανουάριο που πήγα θεωρητική έβγαλα πάνω κάτω εκατό κείμενα). Και αυτά πρέπει να τα κάνεις σύντομα, για να μην έχεις το άγνωστο στην τρίτη, αλλά να επικεντρωθείς στο γνωστό, που έχει πολλάααα κατεβατά.
Θα είναι δύσκολα, αλλά αφού είναι αυτό που πραγματικά αγαπάς, πρέπει να το δοκιμάσεις. Στο κάτω-κάτω, και να μην τα καταφέρεις (που δε νομίζω, αν αφιερωθείς πραγματικά και δεν τα βάλεις κάτω επειδή σου πέφτουν πολλά) μια χρονιά κέρδος είναι και εσύ θα είσαι καλύτερος.

Follow your heart! =)

O χριστός και η παναγία:papas:.Eν τέλει πάντω συμφωνώ με τον Χρήστο:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roilCall

Νεοφερμένος

Η Γλυκερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
O χριστός και η παναγία:papas:.Eν τέλει πάντω συμφωνώ με τον Χρήστο:no1:
hey, εγώ δεν πείραξα τα μηνύματά σου..! =) Τι να κάνουμε, το καλύτερο μέρος των αρχαίων είναι να βγάζεις άγνωστα, τα αγαπώ πολύ. Η γραμματική και το συντακτικό με εκνευρίζουν... Το πιστεύεις; Αρχαία κατ φέτος θα έγραφα 20 αν δεν είχα κάτι χαζομαρίτσες στο συντακτικό από απροσεξίες... =P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Λοιπόν είμαι μαθητής της Β' Λυκείου και πάω τεχνολογική. Για τα μαθήματα της κατεύθυνσης δεν διάβαζα φέτος καθώς πίστευα πως ήταν ανούσιο γιατί δεν θα έχουμε την ίδια ύλη (ακριβώς) στην Γ' και πιστεύω πως μπορώ να συμπληρώσω τα κενά μου αν χρειαστεί. Το θέμα είναι πως τα μαθηματικά και η φυσική μου φένονται άκρως απογοητευτικά και πως τα 2 τελευταία χρόνια μου έχει κολλήσει η ιδέα της ψυχολογίας και γενικά προτιμώ τις γνώσεις που παίρνει κάποιος στην θεωρητική κατεύθυνση σε σύγκριση με την θετική-τεχνολογική.

Δεν ξέρω αν είναι τα κενά μου που με έχουν κάνει να αντιπαθώ τόσο τις θετικές επιστήμες. Στα θεωρητικά μαθήματα χωρίς ιδιαίτερο διάβασμα παίρνω καλύτερους βαθμούς συγκρητικά με παρόμοιο διάβασμα σε φυσική/μαθηματικά.

Πιστεύετε πως αν αποφασίσω να αλλάξω κατεύθυνση στο καλοκαίρι Β' - Γ' Λυκείου θα καταφέρω να αναπληρώσω την ύλη της θεωρητικής της Β' και να περάσω ψυχολογία με καλό διάβασμα? Ή να μην το σκέφτομαι καν και να μείνω τεχνολογική? :(
Λοιπον βασικα πιστευω οτι πρεπει να σκεφτεις γενικα τα θετικα και τα αρνητικα που θα αντιμετωπισεις αλλαζοντας κατευθυνση.

Αρχικα η σχολη που σου αρεσει (Ψυχολογια.:heart:),εχει αρκετα υψηλες βασεις ειναι η αληθεια και ειναι δυσκολο να περασουμε ακομα και εμεις που ειμαστε θεωρητικη κατευθυνση.

Επισης μην λαμβανεις υποψη σου μονο μια σχολη απο τη θεωρητικη κατευθυνση (1ο πεδιο) αλλα δες και τις υπολοιπες που εχουμε..

Φιλολογιες αν σε ενδιαφερουν ισως, ειτε ξενες ειτε οχι.

Το να εχεις εναν στοχο ειναι φυσικα και οτι καλυτερο απλα βρες και καποιες εναλλακτικες λυσεις με λιγοτερα μορια ετσι ωστε να μην απογοητευτεις(πολυ) εαν δεν γραψεις καλα.

Οσο για την υλη που πρεπει να βγαλεις.

Πρεπει να αρχισεις με το τελος των εξετασεων για να τα προλαβεις ολα αρχικα.
Πρεπει οπωσδηποτε να βγει η υλη των Λατινικων (οχι κειμενα,μονο γραμματικη.)

Απο τα αρχαια ολη η γραμματικη ειναι σημαντικη(τα παντα ολα δηλαδη. :P)

Ανωμαλα ρηματα,αρχικοι χρονοι και λοιπα.
Επισης εξασκηση με αγνωστα κειμενα.
ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ.


Θα αρχισεις με τα βασικα και σιγα σιγα θα εξελλισσεσαι. :)

Εαν βρεις και εναν καλο φιλολογο για καποια ιδιαιτερα στην αρχη ολα θα πανε καλα πιστευω. :)

Θα ειναι δυσκολο ναι,αλλα απο οτι ειδα στο ποστ σου πραγματικα σε ενδιαφερει και η κατευθυνση και η σχολη.

Εαν εχεις και θεληση πιστευω πως ολα γινονται. :)

Κανε αυτο που εσυ θελεις πραγματικα και στην τελικη,ακομα και αν αποτυχεις θα ξερεις οτι προσπαθησες και οτι εκανες κατι που πραγματικα σου αρεζε.

Κυνηγησε το ονειρο σου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos45

Νεοφερμένος

Ο nikos45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Καλα ρε παιδι μου εφοσον σου αρεσαν τα μαθηματα της θεωρητικης και ηθελες να περασεις ψυχολογια γιατι πηγες τεχνολογικη στη δευτερα αντι να πας κατευθειαν θεωρητικη και να σαι τωρα μια χαρα???τωρα οπως εχουν τα πραγματα για να αλλαξεις κατευθυνση τωρα θα σου ελεγα οτι τα αρχαια παλευονται.Συντακτικο να ξερεις και γραμματικη κανεις και μια επαναληψη τα παντα απο το βιβλιαρακι της γραμματικης και τα βγαζεις μια χαρα.Θα διαβαζεις του χρονου μεταφρασεις και ερμηνευτικα των κειμενων και εισαι μια χαρα για να γραψεις καλα και στις πανελληνιες.Ως εδω εισαι οκ.Λατινικα ομως ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα.ειναι μεγαλη η υλη που πρεπει να διαβασεις και κατα τη γνωμη μου πρεπει να χεις και εναν καθηγητη που θα σου εξηγησει το συντακτικο(μετατροπη ενεργητικης σε παθητικη συνταξη,απαρεμφατικη και πλαγιο λογο)για να τα καταλαβεις.Με λιγα λογια αν θες να πας θεωρητικη του χρονου πρεπει να ριξεις πολυ διαβασμα στα λατινικα.στο λεω εγω γιατι ξερω παιδια που ηταν θεωρητικη φετος και ακομη κι αυτοι δν ξερουν καλα λατινικα(εχουν πολλα κενα!!!!!!)και να τους βλεπεις να γραφουν στα διαγωνισματα κατι βαθμους ας τα να πανε.Ακομη κι αυτοι δηλαδη που τα κανανε δν τα ξερουν.Φαντασου εσυ που δν εχεις κανει καθολου κιολας.Θα πας τριτη λυκειου και τα λατινικα(αν οντως παρεις θεωρητικη)θα σου φαινονται κινεζικα.Δυστυχως ετσι εχουν τα πραγματα γιατι βλεπω οτι σαν ευκολα να στα παρουσιασαν ενω δν ειναι.ελα μωρε διαβασε γραμματικη και συντακτικο κι εισαι μια χαρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nathalie

Νεοφερμένος

Η nathalie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
κατα τη γνωμη μου ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΗΝ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ!πως θα καλυψεις τα κενα,δεν νομιζω οτι προλαβαινεις...καταλαβαινω το κολλημα σου για ψυχολογια(και μενα ειναι ο μοναδικος κλαδος που μου αρεσει απο θεωρητικη)αλλα οπως και να το κανουμε αυτη η χρονια ειναι κρισιμη και ο χρονος λιγος.σκεψου καλα ακομα και την ιστορια γενικης αν θα παρεις..δεν νομιζω οτι αξιζει να παρεις ενα δυσκολο μαθημα για μια μονο σχολη και να απορριψεις ετσι τοσες αλλες...ασε που οι προοπτικες εργασιας στην ψυχολογια δεν ειναι καλες...

τεσπα,εγω σε συμβουλευω να επικεντρωθεις στις σχολες της κατευθυνσης σου.τωρα αν νιωθεις αδυναμος μαθηματικα και φυσικη και φοβασαι οτι δεν θα τα πας καλα,παρε αοθ να σε ανεβασει και να σου ανοιξει πολλες ενδιαφερουσες σχολες απο 5ο πεδιο.ετσι εχεις και πιο ευκολα μαθηματα βαρυτητας που χτυπας 20 χαλαραααα:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Καλα ρε παιδι μου εφοσον σου αρεσαν τα μαθηματα της θεωρητικης και ηθελες να περασεις ψυχολογια γιατι πηγες τεχνολογικη στη δευτερα αντι να πας κατευθειαν θεωρητικη και να σαι τωρα μια χαρα???τωρα οπως εχουν τα πραγματα για να αλλαξεις κατευθυνση τωρα θα σου ελεγα οτι τα αρχαια παλευονται.Συντακτικο να ξερεις και γραμματικη κανεις και μια επαναληψη τα παντα απο το βιβλιαρακι της γραμματικης και τα βγαζεις μια χαρα.Θα διαβαζεις του χρονου μεταφρασεις και ερμηνευτικα των κειμενων και εισαι μια χαρα για να γραψεις καλα και στις πανελληνιες.Ως εδω εισαι οκ.Λατινικα ομως ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα.ειναι μεγαλη η υλη που πρεπει να διαβασεις και κατα τη γνωμη μου πρεπει να χεις και εναν καθηγητη που θα σου εξηγησει το συντακτικο(μετατροπη ενεργητικης σε παθητικη συνταξη,απαρεμφατικη και πλαγιο λογο)για να τα καταλαβεις.Με λιγα λογια αν θες να πας θεωρητικη του χρονου πρεπει να ριξεις πολυ διαβασμα στα λατινικα.στο λεω εγω γιατι ξερω παιδια που ηταν θεωρητικη φετος και ακομη κι αυτοι δν ξερουν καλα λατινικα(εχουν πολλα κενα!!!!!!)και να τους βλεπεις να γραφουν στα διαγωνισματα κατι βαθμους ας τα να πανε.Ακομη κι αυτοι δηλαδη που τα κανανε δν τα ξερουν.Φαντασου εσυ που δν εχεις κανει καθολου κιολας.Θα πας τριτη λυκειου και τα λατινικα(αν οντως παρεις θεωρητικη)θα σου φαινονται κινεζικα.Δυστυχως ετσι εχουν τα πραγματα γιατι βλεπω οτι σαν ευκολα να στα παρουσιασαν ενω δν ειναι.ελα μωρε διαβασε γραμματικη και συντακτικο κι εισαι μια χαρα
Koιτα αναφερεις πραγματα που θα τα κανει του χρονου αν παει θεωρητικη τελικα.

Τα φετινα δεν νομιζω οτι ειναι τοσο μεγαλης δυσκολιας να τα μαθει.

Εχεις δικιο σαφως οτι ακομη και αυτοι που τα κανουν δεν τα ξερουν (αναφερομαι και για φετος),οποτε ειναι πολυ δυσκολο οντως.

Αλλα εγω θα διαφωνησω σε αυτο που λες οτι η υλη των Λατινικων ειναι πιο δυσκολη απο των Αρχαιων.

Πιστευω το αντιθετο.

Τουλαχιστον για φετος,για του χρονου δεν μπορω να γνωριζω.

Τα Αρχαια εχουν πολλες λεπτομερειες,τα πραγματα που πρεπει να θυμασαι ειναι παρα πολλα.

Τουλαχιστον αυτη ειναι η αποψη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roilCall

Νεοφερμένος

Η Γλυκερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Koιτα αναφερεις πραγματα που θα τα κανει του χρονου αν παει θεωρητικη τελικα.

Τα φετινα δεν νομιζω οτι ειναι τοσο μεγαλης δυσκολιας να τα μαθει.

Εχεις δικιο σαφως οτι ακομη και αυτοι που τα κανουν δεν τα ξερουν (αναφερομαι και για φετος),οποτε ειναι πολυ δυσκολο οντως.

Αλλα εγω θα διαφωνησω σε αυτο που λες οτι η υλη των Λατινικων ειναι πιο δυσκολη απο των Αρχαιων.

Πιστευω το αντιθετο.

Τουλαχιστον για φετος,για του χρονου δεν μπορω να γνωριζω.

Τα Αρχαια εχουν πολλες λεπτομερειες,τα πραγματα που πρεπει να θυμασαι ειναι παρα πολλα.

Τουλαχιστον αυτη ειναι η αποψη μου.

Συμφωνώ. Όπως μας λέει συνέχεια και η φιλόλογός μας τα λατινικά του λυκείου είναι λατινικούλια... =) Σε ένα μήνα το καλοκαίρι η γραμματική και συντακτικό βγαίνουν εύκολα. Συνεχίζω να πιστεύω πως τα αρχαία είναι η μεγάλη παγίδα. Άλλωστε ξέρω και κοπέλα που άλλαξε κατεύθυνση στην τρίτη και στα λατινικά τελικά έγραψε 20.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Λοιπόν είμαι μαθητής της Β' Λυκείου και πάω τεχνολογική. Για τα μαθήματα της κατεύθυνσης δεν διάβαζα φέτος καθώς πίστευα πως ήταν ανούσιο γιατί δεν θα έχουμε την ίδια ύλη (ακριβώς) στην Γ' και πιστεύω πως μπορώ να συμπληρώσω τα κενά μου αν χρειαστεί. Το θέμα είναι πως τα μαθηματικά και η φυσική μου φένονται άκρως απογοητευτικά και πως τα 2 τελευταία χρόνια μου έχει κολλήσει η ιδέα της ψυχολογίας και γενικά προτιμώ τις γνώσεις που παίρνει κάποιος στην θεωρητική κατεύθυνση σε σύγκριση με την θετική-τεχνολογική.

Δεν ξέρω αν είναι τα κενά μου που με έχουν κάνει να αντιπαθώ τόσο τις θετικές επιστήμες. Στα θεωρητικά μαθήματα χωρίς ιδιαίτερο διάβασμα παίρνω καλύτερους βαθμούς συγκρητικά με παρόμοιο διάβασμα σε φυσική/μαθηματικά.

Πιστεύετε πως αν αποφασίσω να αλλάξω κατεύθυνση στο καλοκαίρι Β' - Γ' Λυκείου θα καταφέρω να αναπληρώσω την ύλη της θεωρητικής της Β' και να περάσω ψυχολογία με καλό διάβασμα? Ή να μην το σκέφτομαι καν και να μείνω τεχνολογική? :(
Δεν θέλω να σου κόψω τα φτερά αλλά τα κενά σου θα τα έχεις. Από την θεωρητική που είμαι το διάβασμα είναι τρελό και επιπλέον θα ήθελα να σου υπογραμμίσω ότι τα θεωρητικά μαθήματα γενικής παιδείας στα οποία λες ότι έχεις υψηλούς βαθμους δεν σχετίζονται σε καμία περίπτωση με την κατεύθυνση. Παρατήρησα επίσης ότι ανέφερες το ''χωρίς ιδιαίτερο διάβασμα''. Στην θεωρητική αυτό δεν υπάρχει. Και γενικά σε όλες τις κατευθύνσεις. Όπως φαίνεται έχεις αποφασίσει τι θες και σου προτείνω να πάρεις την ιστορία αλλά αυτό σημαίνει ότι για την τεχνολογική θα διαβάσεις σκληρά ώστε να μην έχουν μεγάλη διαφορά τα μόρια εισαγωγής. Όπως και να το δεις θα διαβάσεις. Αν όμως επιμένεις να αλλάξεις,σιγουρέψου και αποφάσισε αν μπορέσεις να αντεπεξέλθεις στα κενά και στην ύλη και κάντο,εσύ αποφασίζεις:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Για να λεω fsdoing, μαλλον εχω.
Μαθε λοιπον οτι τα περισσοτερα μαθηματα στο λυκειο ΑΧΡΗΣΤΑ ειναι.
Και η αναπτυξη εφαρμογων ειναι ενδιαφερουσα οσο δεν παει.:)
Εγω ας πουμε θελω να περασω ηλεκτρολογος μηχανικος ή πληροφορικος, δεν μου ειναι χρησιμη η αεππ; Να ξερω εστω τη δομη μιας γλωσσας προγραμματισμου;
Νομιζω οτι ναι.
Χημεια αν μου χρειαστει ξερω τα βασικα απο τη γενικη.
Οποτε.

Τωρα επειδη εσυ εισαι θετικη δεν σημαινει οτι πρεπει να κανεις τον εαυτο σου να νιωθει ανωτερος or sth επειδη επελεξες αυτην την κατευθυνση. Γιατι εγω που ειμαι τεχνολογικη και θα συνεχισω να ειμαι και του χρονου προς θεου δεν νιωθω αδικημενη μπροστα στους θετικους.
Διαβασμα θελουν και οι 2 παντως.

Κάνεις λάθος, η ΑΕΠΠ δεν είναι απολύτως απαραίτητη σε άτομα για το Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών, διότι πρόκειται για ψευδογλώσσα που έχει χρησιμοποίηση μόνο στο Λύκειο, άντε το πολύ στα 2 πρώτα έτη της σχολής. Ο προγραμματισμός του ΑΕΠΠ δεν έχει σχέση ούτε με Basic ούτε με C...
Φιλικά πάντα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evi_Panay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η evi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
μπορω να αλλα3ω κατευθυνση τωρα και να παω απο θετικη τεχνολογικη??η αργα τ θυμη8ηκα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Παρα πολυ αργα το θυμηθηκες.Τωρα που ειναι και περιοδος διαγωνισματων...Χεστα κι αστα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristososfp

Νεοφερμένος

Ο xristososfp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
δεν ξερω αν γινεται να αλλαξεις τωρα..παντως τουχρονου μπορεις σιγουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Παντως και να μην αλλαξεις δεν τρεχει τιποτα.Απλα δεν θα δινεις τοσο προσοχη στην χημεια.Του χρονου δεν θα εχεις κανενα προβλημα γιατι η τεχνολογια επ. δεν εχει καμια σχεση με το αεππ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evi_Panay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η evi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
βασικα μεχρι τωρα ηταν εντα3ει τα πραγματα με την χημεια!τωρα ομως αρχισαν να δυσκολευοθν επικινδυνα και τη φοβαμαι ..8α πηγαινα ενισχυτικη σε πρωτη φαση αλλα τελικα δεν εγινε τμημα αφου δεν συμπληρωνομασταν..και στο φροντιστηριο μου κανει μια η οποια την περισσοτερη ωρα κανει χαβαλε ετσι δεν 3εκινησα καν απο την αρχη της χρονιας..επειδη η3ερα οτι 8α ηταν χασιμο χρονου και χρηματος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntonebts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ntonebts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Περισυ στο ΣΕΠ ειχα ρωτησει την καθηγητρια αυτο που ρωτας και απαντησε πως κανονικα εχεις το δικαιωμα να αλλαξεις κατευθυνση ακομη και στη μεση της χρονιας ,τωρα τι γινεται στην πραματικοτητα αστο καλυτερα.Παντως εχεις την δυνατοτητα αυτη αλιμονο αν δεν την ειχες .Αν θες για να εξακριβωσεις αυτο που σου λεω ρωτα την καθηγητρια ή τον καθηγηστη του σεπ στο σχολειο σου.Καλυτερα βιασου μην το αφηνεις αλλο

:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Νομίζω η προθεσμία για αλλαγή κατεύθυνσης είναι γύρω στην 28η Οκτωβρίου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top