Piercing

Kgm1899

Νεοφερμένος

Η Kgm1899 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Σας ευχαριστω πολυ για της συμβουλες σας :) <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Όταν λες αντιαισθητικό τι εννοείς; Με καμία κυβέρνηση δεν καλύπτεται;:D
Ούτε make-up ούτε τίποτα τέτοιο;

Όπως είπαν και τα παιδιά πιο πάνω, είναι θέμα οργανισμού. Εμένα όσες φίλες έτυχε να δω, είχαν λευκό και ευαίσθητο δέρμα, οπότε ακόμα πιο δύσκολα να κρυφτεί το σημάδι. Για το make-up δεν ξέρω να σου πω. :)

Μετά από 4 χρόνια, κατάφερα και έβαλα μία μπάρα ανάλογη με αυτή της εικόνας.:D

:loltooth:
Ούτε για αστείο. Μετά βίας κατάφερνα να βάλω αυτό. Τώρα φοράω κάτι τέτοιο. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
:loltooth:
Ούτε για αστείο. Μετά βίας κατάφερνα να βάλω αυτό. Τώρα φοράω κάτι τέτοιο. :happy:
Το «τέτοιο» είναι πιο ωραίο από το «αυτό».:D
Προσπαθούσα μόνος μου να κουμπώσω τη μπίλια, αλλά ποτέ δεν τα κατάφερνα, και τις προάλλες που περνούσα από ένα χρυσοχοείο, σταμάτησα και αγόρασα τη μπάρα και ζήτησα να μού την κουμπώσει, γιατί ήξερα ότι είχε τα ανάλογα εργαλεία. Με 3 ευρά έκανα τη δουλειά μου.:P

:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis_7

Νεοφερμένος

Ο antonis_7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γενικά δεν θα έκανα piercing πουθενά στο πρόσωπο, αφενός για τα σημάδια κι αφετέρου επειδή υπάρχει ένα κλισέ στυλακι, ειδικά εκεί που σπουδαζω (κόκκινο μαλλί- κρυκακι στη μύτη-σαλβαρι). :P
εμενα παντως μαρεσουν τα στρασακια στη μυτη στις κοπελες (σε μερικες παει και το κρικακι)...αυτο προυποθετει να βλεπεται η κοπελα γιατι εχει και κατι ακυρες που βαζουν και ειναι...αστα! Γουστα ειναι αυτα! :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Το «τέτοιο» είναι πιο ωραίο από το «αυτό».:D
Προσπαθούσα μόνος μου να κουμπώσω τη μπίλια, αλλά ποτέ δεν τα κατάφερνα, και τις προάλλες που περνούσα από ένα χρυσοχοείο, σταμάτησα και αγόρασα τη μπάρα και ζήτησα να μού την κουμπώσει, γιατί ήξερα ότι είχε τα ανάλογα εργαλεία. Με 3 ευρά έκανα τη δουλειά μου.:P:devil:
Ma τι στο καλό; Μόνο εγώ απορώ πώς αντέξατε τον πόνο όταν το κάνατε;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Που διαφωνείς;
Ma τι στο καλό; Μόνο εγώ απορώ πώς αντέξατε τον πόνο όταν το κάνατε;:confused:
Υπάρχουν και πιο δύσκολα- επώδυνα σημεία.

Υγ. Παρεμπιπτόντως, αν σε ενοχλούν τα σημάδια, μη μπεις στον κόπο να κάνεις επεμβάσεις στο σώμα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.

Kgm1899

Νεοφερμένος

Η Kgm1899 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
ακόμα να περάσει... στεναχωριέμαι δεν θέλω να την βγάλω.............. :( :'( :'( :'( :'( :'( με πονάει αρκετά, για να φανταστείτε με πονάει και όταν γελάω :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
ακόμα να περάσει... στεναχωριέμαι δεν θέλω να την βγάλω.............. :( :'( :'( :'( :'( :'( με πονάει αρκετά, για να φανταστείτε με πονάει και όταν γελάω :'(

Λογικό, γιατί τεντώνεται το δέρμα. Κοίταξε, για να είμαι ειλικρινής μαζί σου, εγώ έπαθα μόλυνση στο tragus, η οποία κράτησε πολύ καιρό, και αρνούμουν πεισματικά να αφαιρέσω το σκουλαρίκι. Αποτέλεσμα; Πόνος και νεύρα. Πήρα μία αλοιφή, η οποία σταδιακά βοήθησε να ξεπεράσω τη μόλυνση. Ξαναέπαθα μόλυνση, ξαναέβαλα την ίδια αλοιφή, και εδώ και 2 χρόνια είναι κομπλέ. Είναι περίεργο σημείο και θέλει ιδιαίτερη φροντίδα.

Υγ. Δεν περιγράφω σκηνικά της μόλυνσης, θα αηδιάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,575 μηνύματα.
Στη μύτη που γίνεται τρύπα δεν έχει νεύρα έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
ακόμα να περάσει... στεναχωριέμαι δεν θέλω να την βγάλω.............. :( :'( :'( :'( :'( :'( με πονάει αρκετά, για να φανταστείτε με πονάει και όταν γελάω :'(

Εγώ νομίζω ότι εσύ φταις που σε πονάει τόσο, δηλαδή όπως είπες τι στον ύπνο το πλακώνεις, τι με το τηλέφωνο, τι με τις αγκαλιές, δεν έχει ηρεμήσει καθόλου το σημείο, ανοιχτή πληγή είναι. Μήπως απλά δεν προσέχεις αρκετά; Δεν λέω πως είναι τρύπα που δεν νιώθεις τίποτα, κυρίως λόγω σημείου (μαλλιά, ακουστικά, κινητό κτλ.), αλλά αν προσέχεις και αποφεύγεις όσο το δυνατόν περισσότερο όλα αυτά δεν γίνεται να σε ενοχλεί τόσο. Αν σε καθησυχάζει κι εμένα με ενοχλούσε αρκετά τις πρώτες 20μέρες με μήνα.

Έχει ξεπρηστεί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
ακόμα να περάσει... στεναχωριέμαι δεν θέλω να την βγάλω.............. :( :'( :'( :'( :'( :'( με πονάει αρκετά, για να φανταστείτε με πονάει και όταν γελάω :'(

Υπομονή. Και μην το σκέφτεσαι. Ψιλοδύσκολο σημείο.

Υγ. Αν μολυνθεί, μη μιμηθείς το Θεμιστοπόλο. Αφαίρεσέ το άμεσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Υγ. Αν μολυνθεί, μη μιμηθείς το Θεμιστοπόλο. Αφαίρεσέ το άμεσα.

Μπορεί να έχει μαζοχιστικές τάσεις η κοπέλα.:D
Τι σε πειράζει;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Μπορεί να έχει μαζοχιστικές τάσεις η κοπέλα.:D
Τι σε πειράζει;:P

Αν μείνει δίχως αυτί, θα της δώσεις το δικό σου; :P

Υγ. Αυτό ήτο το πιο ζόρικο πιρσινγκ σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Στη μύτη που γίνεται τρύπα δεν έχει νεύρα έτσι;
Αυτό θα το ξέρουν ειδικοί. Όποια και να ρωτήσεις με τρύπα στη μύτη κατά πάσα πιθανότητα θα σου πει το ίδιο με αυτό που λέω και΄γω. Είναι σπάνιο να σου πει κάποια ότι "εμένα μου τρύπησε νεύρο". Από όσο καταλαβαίνω είσαι σε φάση αναζήτησης οπότε ρώτα και άλλα κορίτσια εδώ με τρύπα στη μύτη(ό,τι θες και'γω εδώ είμαι), ψάξε και σε άλλα sites.
Αν και θα σου δώσω τη συμβουλή να μην το φιλοσοφήσεις ιδιαίτερα γιατί το μόνο που καταφέρνεις είναι να τρομάζεις περισσότερο ενώ το πράγμα είναι απλό. Αυτό..
Μια μέρα που θα'χεις χρήματα επάνω σου πήγαινε σε tattoo studio ή κοσμηματοπωλείο (εγώ κοσμηματοπωλείο σου προτείνω) και κάντην.
Χωρίς πολλές σκέψεις. Όσο για τον πόνο εγώ πόνεσα ελάχιστα:)
Ό,τι θες ρώτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Αν μείνει δίχως αυτί, θα της δώσεις το δικό σου; :P

Υγ. Αυτό ήτο το πιο ζόρικο πιρσινγκ σου;

Όχι.:P

Υγ. Γενικά ταλαιπωρήθηκα με μολύνσεις τοπικές. Αυτό είναι το πιο ζόρικο εν ζωή πίρσινγκ, που ευτυχώς έχει γίνει καλά.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Υγ. Γενικά ταλαιπωρήθηκα με μολύνσεις τοπικές. Αυτό είναι το πιο ζόρικο εν ζωή πίρσινγκ, που ευτυχώς έχει γίνει καλά.:P
Νομίζεις. Υπάρχουν πολύ χειρότερα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Νομίζεις. Υπάρχουν πολύ χειρότερα. :P
Έχω εν ζωή πίρσινγκζ με χειρότερο ιστορικό, το ξέρεις εσύ, και δεν το ξέρω εγώ;:confused:

Υγ. Μην είσαι προπέτης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Νομίζω εννοεί το πιο ζόρικο από αυτά που έχει κάνει κι έχει κρατήσει μέχρι σήμερα πάνω του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Έχω εν ζωή πίρσινγκζ με χειρότερο ιστορικό, το ξέρεις εσύ, και δεν το ξέρω εγώ;:confused:

Υγ. Μην είσαι προπέτης.
Υπονοείς ότι μασάω φύλλα δάφνης; :P
Ό,τι θέλω θα είμαι. :P
Νομίζω εννοεί το πιο ζόρικο από αυτά που έχει κάνει κι έχει κρατήσει μέχρι σήμερα πάνω του.
Άλλη φορά ο κος συνάδελφος να είναι πιο ακριβής στα λεγόμενά του. :P

Υγ. Προσέξτε κι οι δύο τη διατύπωση. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top