Piercing

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Στο ενα αφτι εχω 4 σιγα το πραγμα η 2η τρυπα στο αφτι δεν ειναι τιποτα το τρομερο (μιλαω για τον πονο) οσο αφορα τη φροντιδα τα κλασσικα

Εμενα ποιο καλο παιδακι θα με βοηθησει λιγο οσο αφορα τρυπα στο πανω μερος του αυτιου οσο αφορα πονο αλλα και την πιθανοτητα της μολυνσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Εμενα ποιο καλο παιδακι θα με βοηθησει λιγο οσο αφορα τρυπα στο πανω μερος του αυτιου οσο αφορα πονο αλλα και την πιθανοτητα της μολυνσης

Δεν πονάει καθόλου. Εγώ μετά απλά ένιωθα ένα μούδιασμα για καμιά δυο ώρες. Αν την προσέχεις και την καθαρίζεις δε θα' χεις πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Στο ενα αφτι εχω 4 σιγα το πραγμα η 2η τρυπα στο αφτι δεν ειναι τιποτα το τρομερο (μιλαω για τον πονο) οσο αφορα τη φροντιδα τα κλασσικα

Εμενα ποιο καλο παιδακι θα με βοηθησει λιγο οσο αφορα τρυπα στο πανω μερος του αυτιου οσο αφορα πονο αλλα και την πιθανοτητα της μολυνσης

Είχα ξαναγράψει ένα μήνυμα σχετικά με αυτό.

Χρησιμοποίησα το σπρέι Oktenisept, για να το καθαρίζω, και όταν είχα μόλυνση χρησιμοποίησα την αλοιφή Celestoderm-V with Garamycin. Έβαζα αρκετές φορές την ημέρα, μου πέρασε, και από τότε (πριν 2++ χρόνια), δεν έχω ξαναπάθει τίποτα.

Εγώ δεν πόνεσα.

Γενικά, η πιθανότητα μόλυνσης, στο σημείο αυτό, νομίζω πως είναι μεγάλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TaSsa

Νεοφερμένος

Η TaSsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Εγω εχω στον αφαλο εδω και 2 χρονια...στην αρχη ρωτησα γυναικολογο για το αν θα υπαρξει προβλημα και με ειπε πως η τρυπα δεν κλεινει..απλα γεμιζει βρωμιτσες(νεκρα κυτταρα,ιδρωτα,σμηγμα) και 99% δεν δημιουργει προβλημα κατα την εγκυμοσυνη και στη μετεπειτα ζωη....αν και λογο αθλητισμου ετυχε να εχει ενα δυο τραβηγματα το σκουλαρικι..δεν δημιουργησε προβλημα...ουτε πυον ειχα ποτε
στην αρχη θελει καλο καθαρισμο με αλατονερο και προσοχη να μην σκαλωνει σε μαλινα μπλουζακια..ολα αυτα τα λεει ο τατουατζης..
πηγαιντε καπου σε καποιον που εχει ονομα και δωστε λεφτα παρα να το κανετε σε φιλο ο οποιος θα το κανει φθηνα και ισως δεν εχει την τοση εμπειρια...
Καλα τρυπηματα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Τραβήγματα; Παναγία μου.:P
Το φαντάζομαι και.....:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TaSsa

Νεοφερμένος

Η TaSsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Τραβήγματα; Παναγία μου.:P
Το φαντάζομαι και.....:worry:
yeap....ειναι καπως..καλα μην φανταστεις οτι μου το 'ξεριζωσαν' κιολας :P
δεν πονεσα παντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Είχα ξαναγράψει ένα μήνυμα σχετικά με αυτό.

Χρησιμοποίησα το σπρέι Oktenisept, για να το καθαρίζω, και όταν είχα μόλυνση χρησιμοποίησα την αλοιφή Celestoderm-V with Garamycin. Έβαζα αρκετές φορές την ημέρα, μου πέρασε, και από τότε (πριν 2++ χρόνια), δεν έχω ξαναπάθει τίποτα.

Εγώ δεν πόνεσα.

Γενικά, η πιθανότητα μόλυνσης, στο σημείο αυτό, νομίζω πως είναι μεγάλη.
Με'καψες δηλαδη καλο θα ηταν αν την κανω στη μετεπειτα φροντιδα να χρησιμοποιησω αντιβιοτικη αλοιφη ε ?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Εμενα ποιο καλο παιδακι θα με βοηθησει λιγο οσο αφορα τρυπα στο πανω μερος του αυτιου οσο αφορα πονο αλλα και την πιθανοτητα της μολυνσης

Εγώ, αντίθετα με τα άλλα 2 παιδιά που απάντησαν, είναι το μόνο μέρος που πόνεσα στο πάνω μέρος του αυτιού.
Εκ των 9 piercing μου είναι το μόνο που με ταλαιπώρησε.
Μου την έκανε με πιστόλι (Να βλαμμένη έπρεπε να φευγα :Ρ) και επειδή τα σκουλαρίκια που βαζουν είναι κάπως μεγάλα με "γρατζουναγε" πολύ με αποτέλεσμα να κάνει πληγή πίσω από το αυτάκι μου :P Δε μπορούσα να κοιμηθώ από αυτή τη μεριά αρκετό καιρό επειδή με ενοχλούσε. Βρήκα ευτυχώς μια μπάρα μικρούλα με στρογγυλό βιδάκι από πίσω για να μην με γρατζουνά και έφτιατσε.

Btw, εγώ έχω "helix ear piercing" δεν ξέρω αν πονάνε σε όλα τα μερη του αυτιού το ίδιο :P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Με'καψες δηλαδη καλο θα ηταν αν την κανω στη μετεπειτα φροντιδα να χρησιμοποιησω αντιβιοτικη αλοιφη ε ?:worry:
Θα 'ναι καλύτερα νομίζω να μη χρησιμοποιήσεις αντιβιοτική αλοιφή αν δεν είναι απολύτως απαραίτητο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evg_steven

Νεοφερμένος

Η evg_steven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
εγώ σκέφτομαι να κάνω αυτό αλλά φοβάμαι λίγο

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Θα 'ναι καλύτερα νομίζω να μη χρησιμοποιήσεις αντιβιοτική αλοιφή αν δεν είναι απολύτως απαραίτητο.
Η ξαδερφη μου ειχε κανει και μου ειπε να βαζω ορο και οινοπνευμα αν δω ομως το πραγμα να χειροτερευει και να πηγαινει προς ολοταχως για μολυνση οτε να χρησιμοποιησω αλοιφη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Η ξαδερφη μου ειχε κανει και μου ειπε να βαζω ορο και οινοπνευμα αν δω ομως το πραγμα να χειροτερευει και να πηγαινει προς ολοταχως για μολυνση οτε να χρησιμοποιησω αλοιφη

οχι πολυ οινόπνευμα, ξηραίνει το δερμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Εχω παρατηρησει το εξης: (διορθωστε με αν κανω λαθος)
Αν ρωτησεις τον καθενα για το τι φροντιδα θελει η τρυπα (στην προκειμενη περιπτωση στο πανω μερος του αφτιου) θα σου πει αλλο πραγμα ο καθενας.
Τελικα νομιζω οτι στο θεμα piercing υπαρχει τετοια πολυφωνια οση δεν εχουν οι ειδησεις των καναλιων :P
challenger και παλι ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Αυτό για το οινόπνευμα μου το είχαν πει και μένα στο piercαδικο. Οξυζενέ καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
το οξυζενε δεν θα επιδράσει κάπως,
μπεταντιν ή αλατόνερο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina S

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
εγώ σκέφτομαι να κάνω αυτό αλλά φοβάμαι λίγο


εχω την εντυπωση πως αυτο δεν ποναει ιδιαιτερα ειδικα αν το κανεις με ξυροκαινη. Σαν το υπογλωσσιο ενα πραγμα, λιγο περισσοτερος πονος μονο γιατι ειναι πιο σκληρο εκεινο το σημειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Εγώ θέλω να κάνω στον τράγο αλλά βαριέμαι να πάω..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ets32katerina

Νεοφερμένος

Η Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Δεν ειναι κατι το τραγικο. Εγω εχω κανει 4 μεχρι στιγμης και σκοπευω να κανω κι αλλα. Αν εσενα σου αρεσει στο φρυδι,να κανεις. Αποψη σου ειναι,εσυ θα το εχεις πανω σου γι'αυτο και δεν πεφτει λογος σε κανεναν αλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Εγώ θέλω να κάνω στον τράγο αλλά βαριέμαι να πάω..:P

μην κανεις!!ειχα κανει προπερσι και ενω του εβαζα καθε μερα αλατονερο μου εβγαζε συνεχεια ενα σπυρακι και ποναγε..εβγαζε υγρα και δεν μπορουσα να το στριψω(το σκουλαρικι)...ταλαιπωρια...το εβγαλα μετα απο ενα 3μηνοο!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Με την ίδια λογική, εγώ του λέω να κάνει, γιατί το έχω κοντά 4 χρόνια και μετά τον πρώτο μήνα δεν μου δημιούργησε κανένα πρόβλημα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top