Piercing

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
πριν δυο σελιδες διαβασα οτι ποναει :P

Μην ανησυχείς.
Πονάει λιγότερο απ'ό,τι αν σπάσεις κανένα κόκκαλο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Μην ανησυχείς.
Πονάει λιγότερο απ'ό,τι αν σπάσεις κανένα κόκκαλο. :P
αα με παρηγορησες τωρα !!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Στο αυτι ειναι το πιο ξενερωτο σημειο..κανε στ χειλος η στο φρυδι..Στ αγορια παει πολυ!
σκεφτομουν να κανω στο φρυδι αλλα σιχαινομαι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boubouki_14

Νεοφερμένος

Η Άννα-Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 46 μηνύματα.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
το κατσαβιδι που σου τρυπαει το φριδι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
τρύπα στη μύτη γίνεται με πιστολάκι ή βελόνα τελικά;
τι πονάει πιο πολύ;
τι κίνδυνοι υπάρχουν;

νταξ, ειναι και αναλογα το δερμα:/:



Με προσοχή και καθαρά χέρια!;)
Βασικα εγω εκανα με πιστολακι (σε κοσμηματοπωλειο) και μπορω να πω οτι πονεσα πιο πολυ στο αφτι παρα στη μυτη ομως επειδη μου εκλεισε και χρεαστηκα να την ξανα κανω τη 2η φορα με πονεσε λιγακι. Οσο αφορα τη βελονα εχω καποιους ενδοιασμους αυτος ειναι και ο λογος για τον οποιο δεν εκανα με βελονα. Καταρχας απο φιλη μου ξερω οτι με βελονα ο πονος ειναι καπως συνεχης (αν μπορω να το πω ετσι) και πιο πολυς απο οσο ειναι εκεινος που νιωθεις με το πιστολακι που ειναι μια και τελος. Μετα δεν ξερω αλλα εχω την εντυπωση οτι με τη βελονα κολλας κατι πολυ πιο ευκολα απο οτι θα κολλησεις απο το πιστολακι γιατι εκει χρησιμοποιουν μια κασετα που εχει μεσα το κοσμημα οποτε αυτος που σου κανει την τρυπα δεν ερχεται σε επαφη με το κοσμημα. Αυτα τωρα για τον πονο ειναι και υποκειμενικα δηλαδη εγω μπορει να μην πονεσα αλλα εσυ να πονεσεις. Εγω παντως θα σου ελεγα πιστολακι και σε κοσμηματοπωλειο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boubouki_14

Νεοφερμένος

Η Άννα-Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Ααα τη βελονα εννοεις..δεν ειναι τιποτα! Εγω εχω στο χειλος piercing κ η βελονα που χρησιμοποιουν ειναι μιας χρησης κ αποστειρωμενη..
Τωρα αν φοβασαι τον πονο αυτο ειναι αλλο θεμα! Γιατι ενταξει οσο ν 'ναι οταν σου τρυπανε το δερμα δεν ειναι κ τοσο ευχαριστη αισθηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Αν και θελω piercing στο χειλος δεν το κανω για αυτο ακριβως το λογο δεν αντεχω τη βελονα το πιστολακι μου ειναι κατι πιο συνηθες (αν και εχω κανει και με βελονα στο ενα μου αφτι σε σημειο ομως που δε γινοταν με πιστολι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Πέρα από την πλάκα, οι τρύπες που όντως πονάνε είναι στη γλώσσα, στο φρύδι και το septum. (Δε μιλάμε για πολύ τραβηγμένες καταστάσεις, γιατί, αν ο άλλος πάει να διχοτομήσει τη γλώσσα του, ε, χαίρω πολύ, θα πεθάνει)

Δεν έχετε φόβο για το αυτί/χείλος/μύτη. Ο πόνος είναι ανεπαίσθητος.
Νομίζω μπορεί να το επιβεβαιώσει οποιοσδήποτε.

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Αν και θελω piercing στο χειλος δεν το κανω για αυτο ακριβως το λογο δεν αντεχω τη βελονα το πιστολακι μου ειναι κατι πιο συνηθες (αν και εχω κανει και με βελονα στο ενα μου αφτι σε σημειο ομως που δε γινοταν με πιστολι)

Το πιστολάκι και πονά περισσότερο και δεν είναι αποστειρωμένο όμως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Το πιστολάκι και πονά περισσότερο και δεν είναι αποστειρωμένο όμως...
Δεν ξερω πως τη λενε αυτη την εταιρια που εγω εκανα το πιρσινγκ αλλα εκει οτι ακουμπαει το δερμα ειναι μια κασετα μιας χρησεως που τοποθετειται , οσο για το αν ποναει το πιστολακι θα διαφωνησω (βεβαια αυτα ειναι και γνωμες του καθενα μας) αλλα εμενα μια φιλη ειχε κανει αρχικα στη μυτη με πιστολι αλλα την εκλεισε μετα απο 2 χρονια την ξανα εκανε απο την αλλη μερια με βελονα και σε πληροφορω (συμφωνα με τα λεγομενα της) την πονεσε αρκετα ενω το να σου βγαζει τη βελονα και να σου βαζει το σκουλαρικι (προσθετω και εγω) δεν νομιζω να ειναι μια ευχαριστη αισθηση καθε αλλο απο ευχαριστη τη λες :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Δεν έχετε φόβο για το αυτί/χείλος/μύτη. Ο πόνος είναι ανεπαίσθητος.
Νομίζω μπορεί να το επιβεβαιώσει οποιοσδήποτε.

:)

Χείλος όντως δεν πονάει. Δεν ένιωσα τίποτα. Απλά όταν βλέπεις μία βελόνα ΝΑ (με το συμπάθιο :P) να περνάει από το χείλος σου, μένεις κάγκελο. Το καλύτερο είναι τη στιγμή που περιμένεις τον άνθρωπο να φέρει το σκουλαρίκι και στέκεται η βελόνα στο χείλος σου. :P Πάντως δεν την κράτησα για πολύ καιρό. Καμιά κοπελίτσα που να έχει στον αφαλό, μπορεί να μου πει αν πονάει ; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Χείλος όντως δεν πονάει. Δεν ένιωσα τίποτα. Απλά όταν βλέπεις μία βελόνα ΝΑ (με το συμπάθιο :P) να περνάει από το χείλος σου, μένεις κάγκελο. Το καλύτερο είναι τη στιγμή που περιμένεις τον άνθρωπο να φέρει το σκουλαρίκι και στέκεται η βελόνα στο χείλος σου. :P Πάντως δεν την κράτησα για πολύ καιρό. Καμιά κοπελίτσα που να έχει στον αφαλό, μπορεί να μου πει αν πονάει ; :D

Eντάξει, δεν είναι και τόσο τραγικό. :P
Ο πόνος δεν είναι standard, με την έννοια ότι εμένα μπορεί να μη με ενοχλεί καθόλου, κι εσένα να σου έρχεται να λιποθυμήσεις, ή και το αντίστροφο.
Απ' ό,τι έχω ακούσει, στον αφαλό δεν πονάει πολύ.
Εξ άλλου, γενικά, σκέψου ότι είναι μια πολύ γρήγορη διαδικασία. Αν θες κλείνεις τα μάτια σου για 1-2 λεπτά, και... ΤΣΟΥΠ, έτοιμο το piercing. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Αν και θελω piercing στο χειλος δεν το κανω για αυτο ακριβως το λογο δεν αντεχω τη βελονα το πιστολακι μου ειναι κατι πιο συνηθες (αν και εχω κανει και με βελονα στο ενα μου αφτι σε σημειο ομως που δε γινοταν με πιστολι)

Πιστόλι σε χείλος με ΤΙΠΟΤΑ! Δεν είναι ασφαλές πρώτα απ'όλα.
Ούτε που θα το καταλάβεις πάντως, έκανα πριν έναν μήνα και δε πόνεσε καθόλου! Και ούτε πρήστηκε!

Η κοπέλα που μου την έκανε, πρώτα μου έβαλε μια καυτή λαβιδα για να μην κουνηθεί το σημείο όπου θα μου έκανε την τρύπα και έπειτα σε τρυπάει με την βελόνα! Ποιο πολύ νιώθεις ένα κάψιμο παρά τσίμπημα. Έπειτα για την καθαριότητα του πιερσινγκ πρέπει να το καθαρίζεις με φυσιολογικό ορό και μου έδωσε μια αλοιφή να βαζω την πρωτη εβδομάδα. Επίσης καλό είναι εκτός από οδοντόκρεμα να χρησιμοποιείς και στοματικό διάλυμα χωρίς αλκόολ το πρώτο διάστημα. Α! Και δε πιανουμε ποτέ με βρώμικα χέρια piercing όπου και να ειναι αυτά, ειδικά στο στόμα! :P


Χείλος όντως δεν πονάει. Δεν ένιωσα τίποτα. Απλά όταν βλέπεις μία βελόνα ΝΑ (με το συμπάθιο :P) να περνάει από το χείλος σου, μένεις κάγκελο. Το καλύτερο είναι τη στιγμή που περιμένεις τον άνθρωπο να φέρει το σκουλαρίκι και στέκεται η βελόνα στο χείλος σου. :P Πάντως δεν την κράτησα για πολύ καιρό. Καμιά κοπελίτσα που να έχει στον αφαλό, μπορεί να μου πει αν πονάει ; :D

Μάλλον εξαρτάται το μαγάζι που την κάνεις, εμένα δε μου φανηκε μεγάλη η βελόνα. Και μου εβαλε σκουλαρίκι σε φυσιολογικό μέγεθος προς μικρουλι μάλιστα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Eντάξει, δεν είναι και τόσο τραγικό. :P
Ο πόνος δεν είναι standard, με την έννοια ότι εμένα μπορεί να μη με ενοχλεί καθόλου, κι εσένα να σου έρχεται να λιποθυμήσεις, ή και το αντίστροφο.
Απ' ό,τι έχω ακούσει, στον αφαλό δεν πονάει πολύ.
Εξ άλλου, γενικά, σκέψου ότι είναι μια πολύ γρήγορη διαδικασία. Αν θες κλείνεις τα μάτια σου για 1-2 λεπτά, και... ΤΣΟΥΠ, έτοιμο το piercing. :P
Ήμουν 1η λυκείου, την ήθελα τόσο πολύ αλλά είχα πάθει μεγάλο σοκ όταν είδα την βελόνα. Τουλάχιστον, δεν πόνεσα εκείνη τη στιγμή. :P
Το χειρότερο ήταν που πήγα την επόμενη μέρα να μου την ανοίξει ξανά γιατί μου έκλεισε στον ύπνο μου ! Μη με ρωτήσεις πως το κατάφερα. :P Τότε ένιωσα ΠΟΝΟ γιατί ήταν ακόμα "φρέσκια" η πληγή. Δεν κατάφερε όμως τίποτα και λογικό ήταν.
Μάλλον εξαρτάται το μαγάζι που την κάνεις, εμένα δε μου φανηκε μεγάλη η βελόνα. Και μου εβαλε σκουλαρίκι σε φυσιολογικό μέγεθος προς μικρουλι μάλιστα! :P
Εμένα δεν είχαν μικρούλα μπάρα ! Είχαν τελειώσει. Ακόμα θυμάμαι που έβρισκε κάθε τρεις και λίγο πίσω από το δόντι η άτιμη ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Εμένα δεν είχαν μικρούλα μπάρα ! Είχαν τελειώσει. Ακόμα θυμάμαι που έβρισκε κάθε τρεις και λίγο πίσω από το δόντι η άτιμη ! :P

Κακώς σου την έκανε, έπρεπε να σου πει να πας άλλη μέρα!:P
Μπορεί να πάθαιναν κακό τα ούλα σου αφού ήταν μεγάλη η μπαρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Κακώς σου την έκανε, έπρεπε να σου πει να πας άλλη μέρα!:P
Μπορεί να πάθαιναν κακό τα ούλα σου αφού ήταν μεγάλη η μπαρα.


Δεν την κράτησα πολύ καιρό άλλωστε. Εσύ την έχεις ακόμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Δεν την κράτησα πολύ καιρό άλλωστε. Εσύ την έχεις ακόμα;

Ναι! Μου έβαλε σχετικά μικρή μπάρα και ούτε την νιώθω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Κοριτσια με αυτα που μου ειπατε για μενα το κεφαλαιο πιρσινγκ στο χειλος εκλεισε οριστικα ο λογος που ακριβως δεν γουσταρω τις βελονες (για οποιοδηποτε χρηση) ειναι αυτη δε θελω βλεπω πως με τρυπανε με το πιστολακι που εχω κανει στη μυτη απλως ακουσα το τσαπ και ενιωσα εναν ελαχιστο πονο .. Τελος Παντων :P
Θα αρκεστω στα ταττου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Κοριτσια με αυτα που μου ειπατε για μενα το κεφαλαιο πιρσινγκ στο χειλος εκλεισε οριστικα ο λογος που ακριβως δεν γουσταρω τις βελονες (για οποιοδηποτε χρηση) ειναι αυτη δε θελω βλεπω πως με τρυπανε με το πιστολακι που εχω κανει στη μυτη απλως ακουσα το τσαπ και ενιωσα εναν ελαχιστο πονο .. Τελος Παντων :P
Θα αρκεστω στα ταττου
Απλα έχε υπόψη πως
α) τα τατου πονάνε εξίσου και εκεί ΕΠΙΣΗΣ χρησιμοποιείται βελόνα.
β) Το piercing με πιστολακι ειναι ανθυγιεινό.
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top