Bοήθεια/Απορίες στη Φυσική Προσανατολισμού

Takis_Kal

Νεοφερμένος

Ο Takis_Kal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 63 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Ειναι απολυτως σωστη η λυση σου αν και δεν γραφουν -Ww αλλα +Ww και αντικαθιστας -mgh .Το εχουν κανει και αλλα παιδια , μην ανησυχεις ειναι σωστο
Οπως σωστη ειναι και η λυση που δινει καποιος μαθητης παραπανω γιατο εργο με W=Tθ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
φιλε μου τα μπουρδουκλωσες μαλλον ολο τα χανεις:'(

Μπράβο! να πας για καθηγητής! Το παίζεις ξερόλας αλλά όταν πετάς τέτοιες κοτσάνες καρφώνεσαι φίλε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DK1991

Νεοφερμένος

Ο DK1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Και εγω ετσι το βρηκα το εργο της F! Σας ευχαριστω πολύ για τα ευχαριστα νέα. Να ρωτησω κατι ακόμη,στη διαφορα φάσης χρησιμοποιησα τον τυπο κατευθειαν χωρις αποδειξη γιατι δεν ηξερα οτι χρειαζεται. Γενικα το γραπτο μου ειναι πολυ καλο,ειναι η μονη μου παραληψη,τα υπολοιπα τα εχω γράψει πολυ ωραία! Θα χασω μορια απο εκει ή οχι? Μιας και ειστε καθηγητης,ξερετε αν εχουν βγει επισημες λυσεις απτην επιτροπη? Τα φροντιστηρια παντως το χρησιμοποιουν κατευθειαν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Takis_Kal

Νεοφερμένος

Ο Takis_Kal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 63 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Εδω θα σε χαλασω αλλα θελει αποδειξη ο τυπος διαφορας φασης.Υποθετω οτι πολλα παιδια το εχουν παρει ετοιμο οποτε θα υπαρχει επισημη οδηγια, παντως δεν θα κοψει πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DK1991

Νεοφερμένος

Ο DK1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ! Οχι, καλυτερα ετσι να ξερουμε και που βρισκομαστε! 3 στα 6 πιστευω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Takis_Kal

Νεοφερμένος

Ο Takis_Kal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 63 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Εγω θα εκοβα 2 στα 6 το πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Εγω θα εκοβα 2 στα 6 το πολυ

και ο φυσικός μου που είναι διορθωτής αρκετά χρόνια το ίδιο μου είπε χθες που το συζητούσαμε:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geogytheio

Νεοφερμένος

Ο giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γύθειο (Λακωνία). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Ειναι απολυτως σωστη η λυση σου αν και δεν γραφουν -Ww αλλα +Ww και αντικαθιστας -mgh .Το εχουν κανει και αλλα παιδια , μην ανησυχεις ειναι σωστο
Οπως σωστη ειναι και η λυση που δινει καποιος μαθητης παραπανω γιατο εργο με W=Tθ
ευχαριστω πολυ ηρεμησα αρκετα τωρα!!!!!!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Albatross

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Εγώ πάλι το 4δ το έλυσα με τελείως διαφορετικό τρόπο. Είπα ότι η μετατόπιση του σημείου Α θα είναι ίση με το τόξο S που διαγράφει ο τροχός κατά τη διάρκεια της κίνησης. Από το ω βρήκα το συνολικό Δθ και χρησιμοποιώντας την σχέση S=Rθ βρήκα το S. Βέβαια δεν απέδειξα τον τύπο Δθ=(1/2)α_γων*t^2 , που νομίζω χρειάζεται απόδειξη. Κατα τα άλλα είναι σωστό, έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimator

Νεοφερμένος

Ο jimator αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εγω ρε παιδεια που φανταστηκα οτι η μετατοπιση θα ειναι 4μ δεν ξερω πως το σκεφτηκα και το εγραψα λετε να μου δωσουν τιποτα?Στο γ που εγραψα τον τυπο μονο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άλκης32962

Νεοφερμένος

Ο Άλκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Πολύ ωραίο!!!Από πού το κατέβασες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Takis_Kal

Νεοφερμένος

Ο Takis_Kal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 63 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Albatross σωστο αλλα θελει s=θ2R γιατι η ακτινα του κυλινδρου ειναι 2R
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Albatross

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Έτσι εξηγείται το γεγονός ότι βρήκα 2m και όχι 4m. Φτού. Πάνε κι άλλα μόρια.

Ή μήπως λέω βλακείες; Μάλλον έφταιγε και η επιτάχυνση. Πωωω, λάθος πάνω στο λάθος. Απίστευτος είμαι. Φαντάζομαι τα μόρια από το ερώτημα της επιτάχυνσης και μετά θα μου τα κόβουνε με εκθετικούς ρυθμούς :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
lol και γω 2 βρήκα γιατί έκανα την πατάτα με την ακτίνα οπότε λάθος μετατόπιση και έργο. κρίμα:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DaphneB94

Νεοφερμένος

Η DaphneB94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
βοηθεια , γιατι δεν μπορω να μπω στο τυπολογιο θεωρια ( φυσικη) ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bill_fc

Νεοφερμένος

Ο bill_fc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
βοηθεια , γιατι δεν μπορω να μπω στο τυπολογιο θεωρια ( φυσικη) ;

Δηλαδή; Πoιο είναι το πρόβλημα;Aν εννοείς τον κωδικό είναι 'asterios'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

marinaplk

Νεοφερμένος

Η marinaplk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
στον κωδικο παταω asterios αλλα μου λεει πωςειναι λαθος!
-----------------------------------------
το εγραψα στα ελληνικα και ανοιξε! ακυρο! δεν υπαρχει προβλημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eukleidis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ευκλείδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,072 μηνύματα.
Για ελεγξε οτι το γραφεις με λατινικουσ χαρακτηρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AKIRA

Νεοφερμένος

Η Κατερινάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
καλα, Θεοδωρα, εισαι ΑΠΑΙΧΤΗ ! ! ! !ευχαριστω!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimosgr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δήμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Εδω θα σε χαλασω αλλα θελει αποδειξη ο τυπος διαφορας φασης.Υποθετω οτι πολλα παιδια το εχουν παρει ετοιμο οποτε θα υπαρχει επισημη οδηγια, παντως δεν θα κοψει πολυ
Καλά τα νέα! Δεν κόβεται τίποτα! η σχέση Δφ=2π*Δχ/λ γίνεται δεκτή χωρίς απόδειξη!
Καλά αποτελέσματα παιδιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top