6ο μάθημα για Πανελλήνιες

ren a

Νεοφερμένος

Η ren a αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
ναι, ετσι νομιζω, παιρνεις μαθηματικα κ ανοιγεις τις σχολες του 5ου πεδιου, που ειναι κ οι περισσοτερες στρατιωτικες.
αλλα εχει κ στο 1ο πεδιο στρατιωτικες...
αναλογως ποια σχολη συγκεκριμενα σε ενδιαφερει..!

με ενδιαφερουν ολες....να το ρισκαρω ομωσ με τα μαθηματικα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
με ενδιαφερουν ολες....να το ρισκαρω ομωσ με τα μαθηματικα??

κοιτα...
εφοσον εχεις αποφασισει οτι θελεις στρατιωτικη σχολη, θα παρεις μαθηματικα. προσπαθησε για το καλυτερο. ακομα κ αν δε τα πας πολυ καλα, θα ξερεις οτι εχεις προσπαθησει κ δε θα το μετανιωνεις στο μελλον ''που δεν ειχες προσπαθησει τοτε.....''

αν παλι δεν εχεις σκοπο κ διαθεση να προσπαθησεις τοσο πολυ, βαλε καποιον πιο ''χαμηλο'' στοχο, που να σου δινεται η δυνατοτητα να τον πετυχεις κ χωρις αυτα τα καταραμενα τα μαθηματικα....!:xixi:

σκεψου το, εχεις ακομα χρονο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ren a

Νεοφερμένος

Η ren a αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
κοιτα...
εφοσον εχεις αποφασισει οτι θελεις στρατιωτικη σχολη, θα παρεις μαθηματικα. προσπαθησε για το καλυτερο. ακομα κ αν δε τα πας πολυ καλα, θα ξερεις οτι εχεις προσπαθησει κ δε θα το μετανιωνεις στο μελλον ''που δεν ειχες προσπαθησει τοτε.....''

αν παλι δεν εχεις σκοπο κ διαθεση να προσπαθησεις τοσο πολυ, βαλε καποιον πιο ''χαμηλο'' στοχο, που να σου δινεται η δυνατοτητα να τον πετυχεις κ χωρις αυτα τα καταραμενα τα μαθηματικα....!:xixi:

σκεψου το, εχεις ακομα χρονο.:)

εχεις δικιο θα παρω μαθηματικα και θα προσπαθησω για το καλυτερο....!!!!!!!!!ευχαριστω πολυ!!!!<3:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
καλή σου επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
εχεις δικιο θα παρω μαθηματικα και θα προσπαθησω για το καλυτερο....!!!!!!!!!ευχαριστω πολυ!!!!<3:jumpy:

δε κανει τιποτα, σου ευχομαι να περασεις εκει που πραγματικα θελεις...:)
καλη επιτυχια!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leo 93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leo 93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Έχω ήδη αρχίσει να σκέφτομαι ποιο μάθημα επιλογής να διαλέξω στη γ'. :hmm:

Είμαι ανάμεσα σε μαθηματικά και φυσική.
(σκοπεύω να πάω 4ο πεδίο οπότε όποιο και να διαλέξω ανάμεσα σαυτά τα δύο μαθήματα δε θα επηρεάσει τη μοριοδότησή μου)

Η φυσική μου αρέσει πάρα πολύ και τη μαθαίνω εύκολα αλλά έχω ακούσει ότι και τα μαθηματικά είναι γελοία.

Τι θα μου προτίνατε; Τι θεωρείτε ευκολότερο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Μαθηματικά;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Έχω ήδη αρχίσει να σκέφτομαι ποιο μάθημα επιλογής να διαλέξω στη γ'. :hmm:
Είμαι ανάμεσα σε μαθηματικά και φυσική.
(σκοπεύω να πάω 4ο πεδίο οπότε όποιο και να διαλέξω ανάμεσα σαυτά τα δύο μαθήματα δε θα επηρεάσει τη μοριοδότησή μου)
Η φυσική μου αρέσει πάρα πολύ και τη μαθαίνω εύκολα αλλά έχω ακούσει ότι και τα μαθηματικά είναι γελοία.
Τι θα μου προτείνατε; Τι θεωρείτε ευκολότερο;
Είμαι κι εγώ στο ίδιο δίλημμα. Μαθηματικά ή φυσική? Δεν το αποφασίζω ακόμα. Θα τα δω και τα 2 στην πράξη το Σεπτέμβριο και θα αποφασίσω τότε. Σου προτείνω το ίδιο.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Έχω ήδη αρχίσει να σκέφτομαι ποιο μάθημα επιλογής να διαλέξω στη γ'. :hmm:

Είμαι ανάμεσα σε μαθηματικά και φυσική.
(σκοπεύω να πάω 4ο πεδίο οπότε όποιο και να διαλέξω ανάμεσα σαυτά τα δύο μαθήματα δε θα επηρεάσει τη μοριοδότησή μου)

Η φυσική μου αρέσει πάρα πολύ και τη μαθαίνω εύκολα αλλά έχω ακούσει ότι και τα μαθηματικά είναι γελοία.

Τι θα μου προτίνατε; Τι θεωρείτε ευκολότερο;

Μαθηματικα ωστε να μην χρειαστει να κανεις φροντιστηριο/ιδιαιτερο σε αυτα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Μαθηματικα ωστε να μην χρειαστει να κανεις φροντιστηριο/ιδιαιτερο σε αυτα. ;)

Σωστό και αυτό;) Όσο λιγότερα τόσο το καλύτερο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Μαθηματικα ωστε να μην χρειαστει να κανεις φροντιστηριο/ιδιαιτερο σε αυτα. ;)
Γιατί τα μαθηματικά γενικής δεν θέλουν φροντιστήριο? Όσο θέλουν τα μαθηματικά θέλει και η φυσική. Δεν βλέπω επιχείρημα που στέκει. Αν κάποιος δεν χρειάζεται φροντιστήριο στο ένα, δεν χρειάζεται και στο άλλο.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Γιατί τα μαθηματικά γενικής δεν θέλουν φροντιστήριο? Όσο θέλουν τα μαθηματικά θέλει και η φυσική. Δεν βλέπω επιχείρημα που στέκει. Αν κάποιος δεν χρειάζεται φροντιστήριο στο ένα, δεν χρειάζεται και στο άλλο.

-Μαθηματικα γενικης κανεις 2 ωρες τη βδομαδα σε εμετικα ευκολα κεφαλαια, ειδικα αν εισαι απο τεχνολογικη ή θετικη κατευθυνση
-Φυσικη γενικης κανεις μια ωρα τη βδομαδα που μπορει να χαθει παρα πολυ ευκολα, σε υλη οχι τοσο γνωστη.
Θες κι αλλα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
-Μαθηματικα γενικης κανεις 2 ωρες τη βδομαδα σε εμετικα ευκολα κεφαλαια, ειδικα αν εισαι απο τεχνολογικη ή θετικη κατευθυνση
-Φυσικη γενικης κανεις μια ωρα τη βδομαδα που μπορει να χαθει παρα πολυ ευκολα, σε υλη οχι τοσο γνωστη.
Θες κι αλλα;
Και υπαρχουν και φροντιστήρια (οπως το δικό μου) που κανουν 1 ωρα τη βδομαδα γιατι δεν κανουν το 1ο κεφαλαιο, μιας και θα διδαχθει σε υψηλότερο βαθμό δυσκολίας στην κατευθυνση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Και υπαρχουν και φροντιστήρια (οπως το δικό μου) που κανουν 1 ωρα τη βδομαδα γιατι δεν κανουν το 1ο κεφαλαιο, μιας και θα διδαχθει σε υψηλότερο βαθμό δυσκολίας στην κατευθυνση.

Μα και στα αλλα τι να κανεις.. Με τον Μπαρλα τα καλυπτεις ολα. Ειδικα στατιστικη, υπαρχει ενα στανταρ επιπεδο δυσκολιας που οσο και να προσπαθησει κανεις, δυσκολα το ξεπερναει.:P

Τεσπα Dias, αν θες κι αλλα επιχειρηματα, το φορουμ ειναι γεματο παιδια τριτης λυκειου να σου πουν. Βαρεθηκα να σου λεω καθε φορα οτι τα ξερω καλυτερα απο σενα αυτα τα θεματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
-Θες κι αλλα;
:) Άποψη σου. Σεβαστή αλλά όχι υποχρεωτικά σωστή.
(και οι δικές μου απόψεις δεν είναι υποχρεωτικά σωστές, όμως δεν προσπαθώ να τις πλασάρω σαν την υπέρτατη σοφία)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Δεν ειναι αποψη. Ειναι αυτο που συμβαινει. Χωνεψε το, παω τριτη λυκειου, ξερω 5 πραγματα καλυτερα απο σενα.
Τα παιδια που κανουν ιδιαιτερα/φροντιστηριο στα μαθηματικα γενικης το κανουν ή επειδη δεν εχουν το κουραγιο να διαβασουν 10 μπουρδες μονοι τους ή για ψυχολογικη ενθαρρυνση. Θεμα δυσκολιας δεν τιθεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Δεν ειναι αποψη. Ειναι αυτο που συμβαινει. Χωνεψε το, παω τριτη λυκειου, ξερω 5 πραγματα καλυτερα απο σενα..
Είναι η άποψή σου γιαυτό που συμβαίνει. Από άλλους έχω ακούσει τα αντίθετα. Και εγώ απλά ψάχνομαι.

Τα παιδια που κανουν ιδιαιτερα/φροντιστηριο στα μαθηματικα γενικης το κανουν ή επειδη δεν εχουν το κουραγιο να διαβασουν 10 μπουρδες μονοι τους ή για ψυχολογικη ενθαρρυνση. Θεμα δυσκολιας δεν τιθεται.
Το ίδιο λένε και οι άλλοι για τη φυσική. Όταν έρθει η ώρα να αποφασίσω θα σταθμίσω και τις 2 απόψεις γιαυτό που πρέπει να κάνω. :P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Δεν ειναι αποψη. Ειναι αυτο που συμβαινει. Χωνεψε το, παω τριτη λυκειου, ξερω 5 πραγματα καλυτερα απο σενα.
Τα παιδια που κανουν ιδιαιτερα/φροντιστηριο στα μαθηματικα γενικης το κανουν ή επειδη δεν εχουν το κουραγιο να διαβασουν 10 μπουρδες μονοι τους ή για ψυχολογικη ενθαρρυνση. Θεμα δυσκολιας δεν τιθεται.
Το τί ειναι εύκολο και τί δύσκολο είναι υποκειμενικό. Θα επαναλαβω το παραδειγμα του παιδιου που εγραψε 20 κατευθυνση και 16,2 γενική. Είναι πανελλαδικά εξεταζομενο μαθημα και δεν νομίζω ότι του ταιριάζει το "σιγα 10 μπούρδες ειναι να μαθεις"
Κι εσύ δηλαδη κανεις φροντιστήριο σ αυτο μόνο για ψυχολογική ενθαρρυνση..Δηλαδή πιστεύεις ότι μόνη σου και με την μηδαμινή βοήθεια του σχολείου θα ήσουν σε θέση να κυνηγας το 20αρι που κυνηγάς τώρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Πού το ξέρεις ότι η βοήθεια του σχολείου της είναι μηδαμινή;Εμένα θα με κάλυπτε απόλυτε απόλυτα για να δωσω πανελλήνιες η καθηγήτρια που μας κάνει μαθ γενικής στο σχολείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Πού το ξέρεις ότι η βοήθεια του σχολείου της είναι μηδαμινή;Εμένα θα με κάλυπτε απόλυτε απόλυτα για να δωσω πανελλήνιες η καθηγήτρια που μας κάνει μαθ γενικής στο σχολείο.
Προφανως αποτελει εξαίρεση γιατι με τις καταλήψεις, με τα πολλα παιδια της θεωριτικής που υπαρχουν στην ταξη και δεν ενδιαφερονται για το μαθημα, με τις ώρες που χανονται για ψιλου πήδημα, με τα λίγα διαγωνίσματα που γραφονται σχολείο, δεν γίνεται και η καλύτερη δυνατη προετοιμασια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top