6ο μάθημα για Πανελλήνιες

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Θα ξες όμως μαθηματικά κατ γ λυκείου;Γιατί από ότι ακούω αυτά είναι λίγο παλουκάκια(ναι μόνο λίγο:lol:) ή θα χεις κάνει χημεία κατεύθυνσης β και γ λυκείου;
ακριβως....ειναι ολα αυτα τα μαθηματα που απο θεωρητικη δεν θα εχετε ιδεα ρε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xmmmm

Νεοφερμένος

Η xmmmm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
δεν πιστευω να εχω μεγαλα κενα γιατι χημεια τα παω πολυ καλα ειναι το μοναδικο μαθημα αυτο και η ιστορια που πιανω συνεχως το 20....και στα μαθηματικα δεν εχω κανενα τρελο προβλημα...αλλα στην φυσικη δεν το συζητω μου μοιαζουν κινεζικα...:)
ναι αλλά δεν θα διδαχτείς χημεια κατεύθυνσης οπότε όπως και να το κάνεις κενά θα υπαρχουν..Επίσης για να λέμε και του στραβού το δίκιο η χημεία γενικής Β λυκείου είναι πολύ πιο εύκολη από χημεία κατεύθυνσης..φυσικά αν το θέλεις πολύ όμως, φανταζομαι θα μπορείς να τα καλύψεις οταν μπεις στη σχολή αλλά θα πρέπει να ασχοληθείς λίγο(ή πολύ) παραπάνω από τους υπόλοιπους..
-----
όσο για την αρχιτεκτονική η βάση είναι αρκετά πιο χαμηλή από 22600 αλλα και παλι δεν την λες χαμηλη..21167 ηταν η χαμηλότερη στην ξανθη το 2009...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Σε σχολές όπως το χημικό δεν κάνουν μόνο χημεία με πραξούλες κτλ:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinepap

Νεοφερμένος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
δεν ξερω απο οτι ακουω απο φιλους μου της θετικης λενε οτι η χημεια κατ. ειναι πιο ευκολη απο την χημεια γενικης....και ναι ξερω οτι χρειαζεται και η φυσικη αλλα τι να κανουμε...αν αποφασισω να μπω και αν μπω φυσικα στην σχολη θα προσπαθησω να καληψω τα κενα....ευχαριστω παντως για τις συμβουλες...!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Οι φίλοι σου λένε ψέματα:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
για έναν μαθητή της θεωρητικής νομίζω πως είναι η Νεότερη Ευρωπαική Λογοτεχνία: Ιστορία & Κείμενα....


βοηθάει πολύ στη λογοτεχνία κατεύθυνσης της γ λυκείου....:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Ναι,μόνο που το θέμα αφορά τα πανελλαδικώς εξεταζόμενα μαθήματα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinepap

Νεοφερμένος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
τωρα ψεματα η αληθεια δεν ξερω να σου πω....μπορει αυτους τους 2 φιλους μου να τους φενεται πιο ευκολη η χημεια κατ. απο γενικης....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Nαι αλλά τα κενά σου θα τα έχεις.Για να μην ξαναπώ ότι στο χημικό κάνουν και μαθηματικά.
Τσέκαρε το αν δεν με πιστεύεις εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
παιδιά σας ευχαριστώ πολύ! αν κάποιος έχει κι άλλες πληροφορίες παρακαλώ να τις γράψει....
τώρα, στην ερώτηση γιατί δεν πήγα τεχνολογική ή θετική, είναι απλό! δε μ αρέσουν αυτά τα μαθήματα!!!! όχι ότι είμαι ο κλασικός σκράπας των μαθηματικών, ίσα ίσα, τα καταφέρνω αρκετά καλά(γι' αυτό και δε θα με πείραζε να δώσω η μαθ. η φυσική γενικής) αλλά απογοητεύομαι αμέσως...με νευριάζουν!!!! αλλά η αρχιτεκτονική μ αρέσει σαν σχολή και άμα δεν περάσω καλών τεχνών(που είναι ο βασικός στόχος μου) θα προτιμούσα να περάσω αρχιτεκτονική αντί για ιστορικό αρχαιολογικό που είναι ο στόχος μου από θεωρητική... έχει νομίζω μεγαλύτερη σχέση με αυτό με το οποίο θέλω να ασχοληθώ.... ένιγουέι... αν δω ότι δυσκολεύουν τα πράγματα στη θεωρητική μπορεί του χρόνου να πάω τεχνολογική...θα πρεπει βέβαια να ξεσκιστώ στο διάβασμα το καλοκαίρι....αλλά.....


βαλε στοχο γραφιστικη:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ταξιάρχης42940

Νεοφερμένος

Ο Ταξιάρχης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Η Βιολογία είναι πολύ εύκολη μόνο που θέλει αυτολεξή δηλαδή παπαγαλία. Παρόλα αυτά αξίζει σιγουρα να επιλεχθεί ειδικότερα από τους θεωρητικούς, στο κάτω κάτω δεν νοείται θεωρητικός χωρις αυτολεξή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
οχι απολυτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Η Βιολογία είναι πολύ εύκολη μόνο που θέλει αυτολεξή δηλαδή παπαγαλία. Παρόλα αυτά αξίζει σιγουρα να επιλεχθεί ειδικότερα από τους θεωρητικούς, στο κάτω κάτω δεν νοείται θεωρητικός χωρις αυτολεξή.
Ναι,υπάρχει και η περίπτωση να πάει κάποιος θεωρητική για μια σχολή που του αρέσει και όχι επειδή είναι καλός στην παπαγαλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Ναι,υπάρχει και η περίπτωση να πάει κάποιος θεωρητική για μια σχολή που του αρέσει και όχι επειδή είναι καλός στην παπαγαλία.
:who:(εγω ειμαι αυτος):who:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
ειναι δυο τα μαθηματα η αυτοι που δινουν στο τελος βιολογια σαν μαθημα επιλογης δινουν την γενικης. μπορει κανεις να μου δωσει λινκ για το βιβλιο της βιολογιας που εξεταζετε πανελλαδικα?(οχι την κατευθυνσης την επιλογης):bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Όχι,είναι ένα μάθημα,η βιολογία γενικής το οποίο είναι υποχρεωτικό και όσοι το επιλέξουν σαν 6ο μάθημα το εξετάζονται στις πανελλήνιες,οι υπόλοιποι ενδοσχολικά.
Νομίζω πως δεν έπρεπε να το μεταφέρετε,για τη βιολογία της γ λυκείου λέει.:who:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
Είναι 2 τελείως διαφορετικά μαθήματα της β λυκείου. Η βιολογία γενικής είναι μάθημα υποχρεωτικό για όλους τους μαθητές και μονόωρο , ενώ η βιολογία ως επιλεγόμενο , είναι μάθημα 2ωρο και το κάνουν μόνο όσοι το διαλέξουν.
-----------------------------------------
Νομίζω πως δεν έπρεπε να το μεταφέρετε,για τη βιολογία της γ λυκείου λέει.:who:

βιολογία ως μάθημα επιλογής, όχι ως επιλεγόμενο γενικής για τις πανελλαδικές, υπάρχει μόνο στη β λυκείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
ης βιολογιας που εξεταζετε πανελλαδικα?
Πανελλαδικά στη β λυκείου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
ειναι δυο τα μαθηματα η αυτοι που δινουν στο τελος βιολογια σαν μαθημα επιλογης δινουν την γενικης. μπορει κανεις να μου δωσει λινκ για το βιβλιο της βιολογιας που εξεταζετε πανελλαδικα?(οχι την κατευθυνσης την επιλογης):bye:

υπάρχουν σε όλο το λύκειο 4 βιολογίες.

2 στη β λυκείου α)γενικής β) επιλογής
2 στη γ λυκείου α)γενικής β)κατευθυνσης
-----------------------------------------
Πανελλαδικά στη β λυκείου;

ο Bemanos μάλλον μπερδεύτηκε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
νο δεν μπερδευτικα απλος μαλλον δεν τα ειπα σωστα. ολα τα παραπανω που ειπα αφορουν την γ και οχι τη β :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top