6ο μάθημα για Πανελλήνιες

saggisch19

Νεοφερμένος

Ο saggisch19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
γεια σας παιδια θα ηθελα να ρωτισω αν ξερει κανεις τι γινεται αν θελει καπιος να δηλωσει σχολη αλλοθ πεδιου χωρις να δωσει το μαθημα πχ αοθ για το 5ο βασικα ειμαι θεωρητικη και θελω να δηλωσω μια σχολη απο το 5ο αλλα θα παρω βιολογια. τι γινεται σε αυτην την περιπτωση??? περιμενω απαντηση ευχαριστω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Noμίζω πως δεν γίνεται.Πρέπει να δώσεις μαθηματικά.Για το 5ο πεδίο δε θα έχεις απώλεια μορίων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Ε ολα δικα σου τα θες. :p Αναγκαστικα δινεις μαθηματικα γενικης και 7ο μαθημα ΑΟΘ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evakiii!

Νεοφερμένος

Η Ευακι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
τι ειναι το ΑΟΘ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
τι ειναι το ΑΟΘ;;
αρχές οικονομικής θεωρίας!!είναι μάθημα επιλογής στη γ λυκείου!!:iagree:;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fortisimo

Νεοφερμένος

Η fortisimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Προσέξτε λίγο με τα μόρια.
Η απώλεια των 1400 μορίων ισχύει ΜΟΝΟ αν γραψετε σε ολα 20.

Υπάρχει περίπτωση (αν γράψετε άσχημα στα 2 αυξημένης βαρύτητας του πεδίου σας) να βγάζετε περισσότερα μόρια στο πεδίο όπου έχετε την απώλεια μορίων...

Αν δεν καταλάβατε, ρωτήστε να σας εξηγήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σελήνη

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
τα μορια τα χανεις μονο αν τελικα διαλεκσεις κατι απο τριτο η πεμπτο πεδιο ε??

Όχι, στο πέμπτο πεδίο μπορείς να πας απ' όλες τις κατευθύνσεις χωρίς απώλεια μορίων, απ'όσο γνωρίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Όσοι είσται Τεχνολογική, τί μάθημα επιλογής πήρατε? Τί είναι καλύτερα μαθηματικά ή βιολογία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgitsa

Νεοφερμένος

Η Γιωργίτσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριδαία (Πέλλα). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Όσοι είσται Τεχνολογική, τί μάθημα επιλογής πήρατε? Τί είναι καλύτερα μαθηματικά ή βιολογία?
μαθηματικα γενικησ αφου βοηθανε και στην κατευθυνση και οικονομια επιλογησ αφοθ σου δινει 200 μορια για ολα τα πεδια αν γραψεισ καλα!!!
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
μαθηματικα γενικησ αφου βοηθανε και στην κατευθυνση και οικονομια επιλογησ αφοθ σου δινει 200 μορια για ολα τα πεδια αν γραψεισ καλα!!!
:)
Τί εννοείς σε βοηθάει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Τί εννοείς σε βοηθάει?
Οτι απο την κατευθυνση μαθαινεις το ενα κομματι των μαθ γεν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xmmmm

Νεοφερμένος

Η xmmmm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Όσοι είσται Τεχνολογική, τί μάθημα επιλογής πήρατε? Τί είναι καλύτερα μαθηματικά ή βιολογία?

Όντως κάποια τα μαθαίνεις ήδη στα κατεύθυνσης και μάλιστα στα γενικής είναι κάπως πιο απλά..Αν σ αρέσει όμως το μπλαμπλα γενικά και μπορείς να μάθεις απέξω κατεβατα νομίζω η βιολογία είναι πιο σίγουρη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Όντως κάποια τα μαθαίνεις ήδη στα κατεύθυνσης και μάλιστα στα γενικής είναι κάπως πιο απλά..Αν σ αρέσει όμως το μπλαμπλα γενικά και μπορείς να μάθεις απέξω κατεβατα νομίζω η βιολογία είναι πιο σίγουρη..
Αυτό που φοβάμαι είναι πως στην άλγεβρα πάς κάπως στα <<τυφλά>> εφόσον θα σου πέσει άσκηση, ενώ στη βιολογία είναι να τα μάθεις όλα απέξω και αυτό είναι. Την παπαγαλία την μαθαίνω εύκολα, για να μην πω πολύ εύκολα, δλδ τα κάνω μια ανάγνωση και μετά τα θυμάμαι για όλη τη χρονιά, αλλά φυσικά μου την δίνει πολύ να διαβάζω με αυτό το στυλ...Ο μαθηματικός μου, μου λέει να πάρω με κλειστά μάτια για επιλογής την άλγεβρα, λέει πως θα τα καταφέρω άνετα(και μάλιστα το 3ο κεφάλαιο με τις πιθανότητες τα ξέρω τα περισσότερα).
Το ίδιο δίλλημα είχα και για την επιλογή κατεύθυνσης, οι φιλόλογοι μου λεγαν να παρω σίγουρα τα φιλολογικά, ενώ οι <<θετικοί>> καθηγητές να παρω τα μαθηματικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xmmmm

Νεοφερμένος

Η xmmmm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Αυτό που φοβάμαι είναι πως στην άλγεβρα πάς κάπως στα <<τυφλά>> εφόσον θα σου πέσει άσκηση, ενώ στη βιολογία είναι να τα μάθεις όλα απέξω και αυτό είναι. Την παπαγαλία την μαθαίνω εύκολα, για να μην πω πολύ εύκολα, δλδ τα κάνω μια ανάγνωση και μετά τα θυμάμαι για όλη τη χρονιά, αλλά φυσικά μου την δίνει πολύ να διαβάζω με αυτό το στυλ...Ο μαθηματικός μου, μου λέει να πάρω με κλειστά μάτια για επιλογής την άλγεβρα, λέει πως θα τα καταφέρω άνετα(και μάλιστα το 3ο κεφάλαιο με τις πιθανότητες τα ξέρω τα περισσότερα).
Το ίδιο δίλλημα είχα και για την επιλογή κατεύθυνσης, οι φιλόλογοι μου λεγαν να παρω σίγουρα τα φιλολογικά, ενώ οι <<θετικοί>> καθηγητές να παρω τα μαθηματικα...

Ε τότε δε νομίζω πως έχεις θέμα σε ό,τι και να διαλέξεις..απλά δες εσύ τι θέλεις καλύτερα..εγώ ας πούμε δεν άντεχα την παπαγαλία..αν και εσένα δε σ αρέσει γενικά η φάση και συγχρόνως τα πας καλά μαθηματικά τότε πάρε μαθηματικά..αν όμως δεν νιώθεις σίγουρος για τα μαθηματικά πάρε βιολογία αφου λες ότι σου μένουν κιόλας εύκολα, ώστε να γράψεις σίγουρα καλά γιατί η αλήθεια είναι πως σε αυτά τα μαθήματα είναι κάπως κρίμα να μη γράψεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Ε τότε δε νομίζω πως έχεις θέμα σε ό,τι και να διαλέξεις..απλά δες εσύ τι θέλεις καλύτερα..εγώ ας πούμε δεν άντεχα την παπαγαλία..αν και εσένα δε σ αρέσει γενικά η φάση και συγχρόνως τα πας καλά μαθηματικά τότε πάρε μαθηματικά..αν όμως δεν νιώθεις σίγουρος για τα μαθηματικά πάρε βιολογία αφου λες ότι σου μένουν κιόλας εύκολα, ώστε να γράψεις σίγουρα καλά γιατί η αλήθεια είναι πως σε αυτά τα μαθήματα είναι κάπως κρίμα να μη γράψεις...
Να ΄σαι καλά...θα τα σκεφτώ όλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Εγω σου λεω να παρεις μαθηματικα γενικης. Το πρωτο κεφαλαιο που οι θεωρητικοι λενε ''δυσκολο'' ειναι η παναπλη μορφη των οριων και η παναπλη μορφη των παραγωγων, με ελαχιστα τσιμπημενα προβληματα. Τα αλλα κεφαλαια ειναι 10 τυποι ξερωγω, τα χεις ανετα.

Βεβαια η διαφορα ειναι οτι στα μαθηματικα μπορει φετος να τους κατσει και να βαλουν ενα ζορικο προβλημα πχ που να μην το γραψουν ολοι. Ενω βιολογια τι σκατα να βαλουν, αν μαθεις ολα τα κεφαλαια απ'εξω εισαι οκεη για καθε θεμα. (εκτος κι αν πεσει κανενα εξτρημ συνδυαστικο πχ.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xmmmm

Νεοφερμένος

Η xmmmm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι πως μπροστά στα κατεύθυνσης είναι για πλάκα τα γενικής αλλά εσύ ν κοιτάξεις με ποιο νομίζεις θα γράψεις καλύτερα..εγώ σίγουρα είχα αποκλείσει τα θεωρητικά..πάντως αν κρίνω από το αβαταρ μάλλον σ αρέσουν τα μαθηματικά :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Kαι εγώ μαθηματικά του χρόνου αν και έχει μια πολύ μικρή πιθανότητα η ιστορία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xmmmm

Νεοφερμένος

Η xmmmm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
ΤΙ??τι αντίθεση είναι αυτή?? :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Γεια σου ρε Ράνια!!!
Το θέμα είναι, πολύ τύποι δεν πέφτουν???(Βέβαια θα μου πεις διάβασέ τους σαν τα θεωρητικά της Βιολογίας, μάθε τους τύπους απόξω).

Και κάτι που με ήρθε τώρα: Το μάθημα επιλογής το γράφεις μία φορά πανελλήνιες και μια στις ενδοσχολικές???
Το μάθημα επιλογής το διαδάσκεσε σε τμήμα της γενικής παιδείας, ή δημιουργούνται κάτι σαν τμήματα κατεύθυνσης?

Xmmmmm: Μπορώ να πω πως με τρελαίνουν τα μαθηματικά(μή με βρίσεις όμως που αναρωτιέμαι για μάθημα επιλογής!!!)Αφού σκέφτομαι να πάω στο Μαθηματικό.

Iliaso: Θα μας τρελάνεις εσύ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top