[31/5/2008] Λατινικά / Χημεία / ΑΕΠΠ Κατεύθυνσης / Ηλεκτρολογία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Fuxi!

Νεοφερμένος

Η Fuxi! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Αν όμως έγραφες πρόγραμμα όπως εγώ χρειαζόταν...:)

αφου ελεγε να γραψεις αλγοριθμο...εσυ γιατι εκανες προγραμμα??;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Όπα γιατί με άγχοσες τώρα!!! Ναι μεν μηδένισα τα στοιχεία αλλά όχι με ξεχωριστή ΓΙΑ...Απλά μέσα στην δεύτερη ΓΙΑ έβαλα ένα ΠΛ[i,j]<-0 δηλαδή 2 εντολές πριν χρησιμοποιήσω κάθε στοιχείο το μηδένιζα.. Σωστότατο δεν είναι ???? /!@!!?? :mad::iagree::P
Λέει "προηγουμένως" και για μένα αυτό μεταφράζεται "ξεχωριστά". Αλλά οκ, άντε ένα μόριο να φύγει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,022 μηνύματα.
1. Στο 2ο θέμα έγραψα αμέσως ως απάντηση: 1,2,8 (δηλαδή δεν έδειξα κάτι με πίνακα). ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΜΟΥ ΚΟΨΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ;;;

2. Τι εννοούν στο 3ο θέμα λέγοντας: Ο υπολογισμός της χρέωσης δεν πρέπει να γίνει κλιμακωτά. ; :hmm:



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flaky

Νεοφερμένος

Ο Flaky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Τώρα είδα την εκφώνηση.... Έτσι όπως διατυπώνεται δεν μπορώ να καταλάβω αν το "μόνο" εννοείται.
Ουφ... άκρη δεν μπορώ να βγάλω, αλλά ενδέχεται να κόψουν 1-2 μόρια αν το κάνετε με ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ.

Θελαν συναρτηση και καλα αφου στο βiii ελεγε να τυπωνει την χρεωση αλλιως θα ελεγε να τυπωνει μεσα στο υποπρογραμμα τη χρεωση ...
Χαζομαρα ειναι παντως υπονοουσαν εμμεσα συναρτηση για υπποπρογραμμα τπτ δε θα κοψουν πιστευω ..
κοιτανε αν τρεχει το προγραμμα οχι αν ειναι ο πιο αποδοτικος αλγοριθμος
για αποδοση και τετοια θα τα βρουνε 1ο εξαμηνο οσοι πανε σε σχολες πληροφορικης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xalastras

Νεοφερμένος

Ο xalastras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
οχι κλιμακωτα: καθε ταξη υπολογιζεται ξεχωριστα σαν χρεωση και οχι σταδιακα
. Αν καποιος ηταν στις 9 μερες .. δεν θα πηγενε χρεωση1*7 + χρεωση2*2 αλλα χρεωση2*9
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fuxi!

Νεοφερμένος

Η Fuxi! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
1. Στο 2ο θέμα έγραψα αμέσως ως απάντηση: 1,2,8 (δηλαδή δεν έδειξα κάτι με πίνακα). ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΜΟΥ ΚΟΨΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ;;;

2. Τι εννοούν στο 3ο θέμα λέγοντας: Ο υπολογισμός της χρέωσης δεν πρέπει να γίνει κλιμακωτά. ; :hmm:



-petros

δεν νομιζω να σου κοψουν σωστο ειναι..αφου αυτο σου ζητουσε...το πινακακι ειναι βοηθητικο...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

midnight_talker

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
αφου ελεγε να γραψεις αλγοριθμο...εσυ γιατι εκανες προγραμμα??;)

Όπως έχει πει και αλλού τα προγράμματα είναι "υποσύνολο" (Γιώργο μην βαράς) των αλγορίθμων. Γι'αυτό και εγώ δεν έχω γράψει ποτέ μα ΠΟΤΕ αλγόριθμο. Γράφω πάντα πρόγραμμα σε ΓΛΩΣΣΑ και είμαι ΟΚ. Δεν βλέπω το λόγο να κάθομαι να σκέφτομαι τι είναι τώρα? Εμφάνισε, Τύπωσε ή Γράψε?
Μαθαίνεις κατ'ευθείαν το ΓΡΑΨΕ και τελειώνει εκεί η υπόθεση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
1. Στο 2ο θέμα έγραψα αμέσως ως απάντηση: 1,2,8 (δηλαδή δεν έδειξα κάτι με πίνακα). ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΜΟΥ ΚΟΨΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ;;;

2. Τι εννοούν στο 3ο θέμα λέγοντας: Ο υπολογισμός της χρέωσης δεν πρέπει να γίνει κλιμακωτά. ; :hmm:
  1. Σόρρυ, αλλά φυσικά και θα σου κόψουν. Από τις 12 μονάδες, εγώ θα σου 'δινα.... τα τρία. :P (3/12)
    Η ουσία είναι να δείξεις και πώς πάνε οι μεταβλητές.
  2. Δηλαδή εννοεί πχ... εάν το κρατήσει για 8 μέρες, να επιβαρυνθεί με 20?/ημέρα και για τις 8 ημέρες και όχι με 30?/ημέρα για τις πρώτες 7 και 20?/ημέρα για την όγδοη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xalastras

Νεοφερμένος

Ο xalastras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Θελαν συναρτηση και καλα αφου στο βiii ελεγε να τυπωνει την χρεωση αλλιως θα ελεγε να τυπωνει μεσα στο υποπρογραμμα τη χρεωση ...
Χαζομαρα ειναι παντως υπονοουσαν εμμεσα συναρτηση για υπποπρογραμμα τπτ δε θα κοψουν πιστευω ..
κοιτανε αν τρεχει το προγραμμα οχι αν ειναι ο πιο αποδοτικος αλγοριθμος
για αποδοση και τετοια θα τα βρουνε 1ο εξαμηνο οσοι πανε σε σχολες πληροφορικης

Πηρα τον καθηγητη μου που ειναι βαθμολογητης. Και συναρτηση και διαδικασια ειναι σωστα. Εφοσον δεν τυπωνεις τιποτα μεσα στη διαδικασια αλλα απλα την καλεις και τυπωνεις τη χρεωση στο κυριως προγραμμα.
Καλεσε ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ1(Κατ,Ημ,Χρ)
ΓΡΑΨΕ "Χρεωση:" , Χρ

--
ο σωστος τροπος.

το Καλεσε ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ1(Κατ,Ημ,Χρ)
και μεσα στη διαδικασια ΓΡΑΨΕ "Χρεωση:" , Χρ ειναι λαθος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Όπως έχει πει και αλλού τα προγράμματα είναι "υποσύνολο" (Γιώργο μην βαράς) των αλγορίθμων. Γι'αυτό και εγώ δεν έχω γράψει ποτέ μα ΠΟΤΕ αλγόριθμο. Γράφω πάντα πρόγραμμα σε ΓΛΩΣΣΑ και είμαι ΟΚ. Δεν βλέπω το λόγο να κάθομαι να σκέφτομαι τι είναι τώρα? Εμφάνισε, Τύπωσε ή Γράψε?
Μαθαίνεις κατ'ευθείαν το ΓΡΑΨΕ και τελειώνει εκεί η υπόθεση...
Εύγε άξιε μαθητή μου, πάντα σε ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ. :D



Ξανά μανά: οι οδηγίες του ΥΠΕΠΘ στην εξεταστέα ύλη που κανείς δεν διαβάζει το λένε ξεκάθαρα: οι υποψήφιοι μπορούν να γράφουν είτε σε αλγόριθμο είτε σε ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ. Όταν σου ζητάνε "Αλγόριθμο" γράφεις σ' ό,τι θες, όταν σου ζητάνε ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ, γράφεις σε ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ.

Δηλαδή το 3ο θέμα υποχρεωτικά σε ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ, το 4ο σ' ό,τι θέλετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xalastras

Νεοφερμένος

Ο xalastras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
οταν σου ζηταν αλγοριθμο μπορεις να κανεις και διαγραμμα ροης. (Δεν νομιζω να εκανε κανενας :-Ρ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

midnight_talker

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
(...)Ξανά μανά: οι οδηγίες του ΥΠΕΠΘ στην εξεταστέα ύλη που κανείς δεν διαβάζει (...)
:P:lol::lol::D

Επίσης πέρυσι σε διαγώνισμα Καθηγήτρια μου είχε κόψει μονάδες επειδή ζήτησε αλγόριθμο ξεκάθαρα και εγώ (στα τέτοια μου, κλασσικά) έκανα πρόγραμμα.
Εννοείτε ότι την τραβούσα 2 μήνες ΜΕΧΡΙΣ_ΟΤΟΥ (!!) αλλάξει ή μάλλον να της αλλάξουν γνώμη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flaky

Νεοφερμένος

Ο Flaky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
1. Στο 2ο θέμα έγραψα αμέσως ως απάντηση: 1,2,8 (δηλαδή δεν έδειξα κάτι με πίνακα). ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΜΟΥ ΚΟΨΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ;;;

2. Τι εννοούν στο 3ο θέμα λέγοντας: Ο υπολογισμός της χρέωσης δεν πρέπει να γίνει κλιμακωτά. ; :hmm:



-petros

1. και εγω το ιδιο εκανα δεν κοβουν ηρεμησε :D
2. δεν θυμασε καμια ασκηση με κλιμακωτη χρεωση ?
κλιμακωτη θα ηταν πχ αν επερνες για μερα μεταξυ του 8 κ 16 και για οικολογικο αυτοκινητο τη χρεωση ετσι: ΧΡΕΩΣΗ <-- 7 *30 + (ΗΜΕΡΕΣ-7)*20
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
οταν σου ζηταν αλγοριθμο μπορεις να κανεις και διαγραμμα ροης. (Δεν νομιζω να εκανε κανενας :-Ρ)
Ισχύει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κάγκουρας

Νεοφερμένος

Ο Κάγκουρας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Παιδιά πως γίνεται αυτό που έλεγε "ο υπολογισμός της χρέωσης δεν πρέπει να γίνει κλιμακωτά" τότε πως θα το κάνουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

midnight_talker

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
αν το πηρε το τουτου για 1-7 μερες τοτε μερες*ποσο1
αν το πηρε για 8-16 μερες*ποσο2

πιο απλό είναι από την κλιμακωτή...είναι πως λέμε
πόσες τσίχλες πηρες? τόσες...ε..
τόσες*ποσο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fuxi!

Νεοφερμένος

Η Fuxi! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
δηλαδη να μην παιρνεις υποψην σου την προηγουμενη χρεωση!!κλιμακωτα ειναι οπως την χρεωση του κινητου αν εχεις παγιο,δηλαδη μετα απο καποιο οριο πληρωνει τα προηγουμενα π.χ εως 10 λεπτα με καποια χρεωση και απο 11 αλλαζει..καταλαβες?στην ασκηση που επεσε αναλογα με το ποια περιπτωση ειχες εκανες την χρεωση επι τον αριθμο των ημερων.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

midnight_talker

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Το παράπονό μου από αυτές τις εξετάσεις ξέρετε ποιό είναι?
ότι ένα πράγμα που ήθελα φέτος είναι να έχω καλή εικόνα γραπτού..ε ρε παιδιά είναι αδύνατον αυτό!! όσο και αν χρησιμοποιήσεις πρόχειρο ώστε να τα κάνεις εκεί σκατά και να τα μεταφέρεις καθαρά δεν είναι δυνατόν να μην υπάρχει μουτζούρα..Και όχι μουτζούρα 1 αλλά 10-20!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fuxi!

Νεοφερμένος

Η Fuxi! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Όπως έχει πει και αλλού τα προγράμματα είναι "υποσύνολο" (Γιώργο μην βαράς) των αλγορίθμων. Γι'αυτό και εγώ δεν έχω γράψει ποτέ μα ΠΟΤΕ αλγόριθμο. Γράφω πάντα πρόγραμμα σε ΓΛΩΣΣΑ και είμαι ΟΚ. Δεν βλέπω το λόγο να κάθομαι να σκέφτομαι τι είναι τώρα? Εμφάνισε, Τύπωσε ή Γράψε?
Μαθαίνεις κατ'ευθείαν το ΓΡΑΨΕ και τελειώνει εκεί η υπόθεση...


αα οκ τοτε....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,022 μηνύματα.
Ευχαριστώ! :)

Ευτυχώς το έκανα σωστά. :no1:



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top