[28/5/2012] Μαθηματικά Κατεύθυνσης

Πως θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 164)
  • [Άριστα] 18-20

    Ψήφοι: 51 31.1%
  • [Πολύ καλά] 15-18

    Ψήφοι: 46 28.0%
  • [Καλά] 12-15

    Ψήφοι: 21 12.8%
  • [Μέτρια] 10-12

    Ψήφοι: 20 12.2%
  • [Οχί καλά] 5-10

    Ψήφοι: 22 13.4%
  • [Καθόλου καλά] 0-5

    Ψήφοι: 4 2.4%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
θα ηθελα οτι η δυσκολια των θεματων η οχι δεν επηρεαζει την εισαγωγη σας στις σχολες αλλα τα μορια με τα οποια θα εισαχθειται..πχ περσυ εμπαινες τοπογραφους εμπ με 16.400 προπερσυ στην ιδια σχολη εμπαινες με 18.250!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Νομιζω στα μαθηματικα ειναι ευκολο να προβλεψεις ενα πιθανο ευρος του βαθμου σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sleeping

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Μουδανιά (Χαλκιδική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Καλησπέρα,

Έχω ερώτηση.

Στο ερώτημα του θέματος Γ που έβγαινε με Βolzano ή Rolle εγώ είδα το Rolle αλλα έχω ένα πρόβλημα.

Όταν πήρα τη συνάρτηση (f(x)e^x-2012e^x) και πήρα να δώσω x1, x2 στα άκρα επειδή δεν είχα χρόνο τα έβαλα μηδέν κατευθείαν και τα είπα ίσα, χωρίς να πώ τίποτε και μετά είπα από Θ.Rolle...

Λέτε να μου κόψουν τίποτε;

Λέτε άμα δούν ότι δεν έχω κάνει το όριο στο Δ2 να δείξουν καλή καρδιά και να μου δώσουν κάτι γιατί έγω το πάλευα 20 λεπτά με κριτήριο παρεμβολής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannis721

Νεοφερμένος

Ο Giannis721 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Ελεος ρε παιδια...τι δυσκολα μου λετε τωρα? Ενα χρονο κανω προετημασια 3ης με τον πατερα μου και βγηκαν σε 1:45 λεπτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Εδωσες σημερα;
Γιατι βλεπω εισαι 16.Θα σε δουμε του χρονου αν σου φανουν ευκολα οταν θα γραφεις.Καληνυχτα τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Ε τοτε φιλε μου ή εισαι αστερι ή εισαι troll :P Τα θεματα δεν τα ελυσαν καθηγητες σε 1 ωρα και 45 λεπτα και τα ελυσες εσυυ;;; Συγχαρητηρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ArminVanBuuren

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ArminVanBuuren αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
ποσο χαζος παιζει να ειμαι.. εβγαλα στο Δ1 το f(1) αρα εδειξα οτι ειναι αρνητικη.. παλευα 40 λεπτα τον τυπο της f και δεν το εβγαλα.. και μολις πηγα σπιτι βγηκε στο 10 λεπτο.. ετσι πας δυστυχως απτο 17 στο 15..γιατι δεν μας διναν ενα 4ωρο με τετοια θεματα γαμω! :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Εδω φαινεται η διαφορα πως ειναι να γραφεις στην ανεση του γραφειου σου και πως οταν δινεις πανελληνιες. Δεν νομιζω να χασεις και τις 10 μοναδες αν εχεις κανει φερματ και λιγο απο συνεπειες και εδειξες οτι ειναι παραγωγισιμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ArminVanBuuren

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ArminVanBuuren αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
αστο το εκανα και δεν το περασα στο κανονικο το fermat... πολυ γκαντεμια φετος ρε φιλε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Πωπω τελικα η Ελλαδα εχει πολλα ταλεντα και αστερια.Που ειναι χαμενοι ολοι οι αυτοι οι αινσταιν?!?!!!?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Ακόμα και στο μη αντιπροσωπευτικό δείγμα του ischool φαίνεται πώς γενικά τα πήγαν καλύτερα στα μαθηματικά από πέρσι.
Ενδεικτικά, κοιτάξτε την ψηφοφορία για τα μαθηματικά σήμερα και την αντίστοιχη περσινή (παρακάτω λινκ)
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=78727

Καλά και πιστεύεις αυτά που λένε οι δημοσκοπήσεις του ischool;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Δεν μπορούμε να κάνουμε σύγκριση ανάμεσα σε μη αντιπροσωπευτικά δείγματα, και να βγάλουμε αντιπροσωπευτικά αποτελέσματα.
Αντικρούει τη λογική.
Νομίζω τα φετινά ήταν πιο δύσκολα από τα περσινά.
Αλλά τα περσινά ήταν πιο καλά και δουλεμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Ακόμα και στο μη αντιπροσωπευτικό δείγμα του ischool φαίνεται πώς γενικά τα πήγαν καλύτερα στα μαθηματικά από πέρσι.
Ενδεικτικά, κοιτάξτε την ψηφοφορία για τα μαθηματικά σήμερα και την αντίστοιχη περσινή (παρακάτω λινκ)
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=78727

ειναι απλο, περσι υπηρχε επιλογη ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ, ενω φετος δεν υπαρχει και κατα συνεπεια οι μη υποψήφιοι γράψανε άριστα :-P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Εχεις ενα point
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Γιατί τσατίζεστε; Θα κάνουμε και εμείς του χρόνου τα ίδια όταν θα βαριόμαστε:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η δυσκολία είναι κάτι το υποκειμενικό. Ειδικά όταν κρίνουν τα θέματα μαθητές.
Ο της Β Λυκείου που τώρα ξεκινάει λέει ωχ μάνα μου
Ο της Γ Λυκείου που δίνει και το χει με τα μαθηματικά λέει ή ευκολάκια ή δυσκολάκια αναλόγως τι τον κάνει να νιώσει καλύτερα.
Ο της Γ Λυκείου που δίνει και δεν το χει με τα μαθηματικά λέει παλουκάκια.
Ο τουρίστας της Γ Λυκείου λέει μακάρι να πιασα το 10 χριστέ μου
Ο φοιτητής που ασχολείται με μαθηματικά λέει σιγά τα μαθηματικά,εμείς εδώ τον πίνουμε. Αυτά τα λύνω σε μισή ώρα.
Ο αντικειμενικός καθηγητής κρίνει με βάση την πείρα του.
Ο μη αντικειμενικός καθηγητής που τα παιδιά του δεν πήγαν καλά μπορεί να πει ότι ήταν πολύ δύσκολα και όχι στα πλαίσια του βιβλίου.
Ο μη αντικειμενικός καθηγητής που τα παιδιά του πήγαν καλά λέει πως ήταν βατά ή πως ήταν δύσκολα αναλόγως πόσο πρέπει να ανεβάσει την φήμη του.
και συνεχίζεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fdr_Foster

Νεοφερμένος

Ο Fdr_Foster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
1ο θέμα εύκολο ήταν απλά θεωρεία. 2ο θέμα μόνο ένα "δύσκολο" ερώτημα είχε ( |z1 +z2|=?? ) αλλά ακόμα και αυτό τρωγόταν. Το 3ο ήθελε κάποια δουλειά (έκανα μία χαζομάρα βέβαια αλλα οκ). Το 4ο παλι καλά που έδιναν την συνάρτηση γτ προσωπικά δυσκολεύτηκα πολύ να τη βρω και τελικά δεν τη βρήκα, στα υπόλοιπα ερωτήματα μέχρι ένα σημεία όλα τα έκανα. Ένα 12 καλά θα ταν...
Αλλά πάλι ήταν πιο δύσκολα από πέρσι, του χρόνο ή θα τα ρημάξουν τα παιδιά πιο πολύ ή θα μπούνε επιτέλους πιο εύκολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
παιδια καταλαβετε επιτελους πως δεν ηταν τυχαιο το οτι καταργήθηκε η βάση του 10.

αποφάσισαν να αυξήσουν την δυσκολία και καλα κανουν γιατι δεν εχει νοημα να πιανουν ολοι 20αρια και μετα να κρινεται στην εκθεση το ποιος θα περασει μαθηματικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Στα μαθηματικα ηταν μια χαρα θεματα αν εξαιρεσεις την ελλειψη στο Β θεμα. Ετσι οπως πρεπει να ειναι! Αν ελυνες το Θεμα Α λιγο απο το Β και το Γ θεμα που θεωρω οτι δεν ειχε πολυ μεγαλη δυσκολια επιανε σιγουρα ο μετριος την βαση και μετα ξεχωριζαν αυτη που δουλεψαν περισσοτερο. Στην φυσικη ομως;;; Εκτος απο το Θεμα Α που ηταν θεωρια ολα τα αλλα ηταν δυσκολα και δεν υπηρχε διαβαθμιση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

painlez

Νεοφερμένος

Ο painlez αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Κατά την γνώμη μου ήταν ωραία θέματα, τα κλασσικά που περιμέναμε στο επίπεδο των Πανελλαδικών. Επίσης περιμέναμε στο φροντιστήριο να πέσει στον μιγαδικο καμιά έλλειψη ή υπερβολή και το συγκεκριμένο ερώτημα Β2 (με το |z1+z2|) οπότε ήμουν πλήρως προετοιμασμένος για αυτό. Το τρίτο θέμα ήταν νορμάλ αν και το Γ1 σου έβγαζε την πίστη μέχρι να βγει(χρονοβόρο-οχι δύσκολο). Στο τέταρτο με ζόρισε λίγο το Δ1 να βρώ την συνάρτηση, αλλά στο τέλος όλα κομπλέ. Επίσης θεωρώ πως το δεύτερο δεδομένο μπορούσαν να μην το δώσουν (αυτο που κανεις φερμα για να βρεις το πρόσημο της συναρτησης). Έβγαινε ακριβώς η ίδια τιμή της συναρτησης θέτοντας στην τρίτη σχέση που δίνει όπου χ το 1 και υποθέτοντας οτι f(x)>0, για να βγαλεις το απόλυτο, καταλήγεις σε άτοπο. Άρα ήταν ένα παραπάνω στοιχείο που δεν ήταν αναγκαίο. Γενικά πάντως ήταν κλασσικό και το τέταρτο θέμα, την ανισότητα βαρέθηκα να την βλέπω πια στις ασκήσεις. Αυτοί που είχαν το υπόβαθρο έγραφαν υψηλή βαθμολογία. Δεν χαρακτηρίζω σε καμία περίπτωση τα θέματα γελοία ή βατά γιατί στα μαθηματικά είναι υποκειμενικό αυτό. Αυτά από μενα, εύχομαι καλή συνέχεια και καλά αποτελέσματα σε όλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top