[28/5/2012] Μαθηματικά Κατεύθυνσης

Πως θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 164)
  • [Άριστα] 18-20

    Ψήφοι: 51 31.1%
  • [Πολύ καλά] 15-18

    Ψήφοι: 46 28.0%
  • [Καλά] 12-15

    Ψήφοι: 21 12.8%
  • [Μέτρια] 10-12

    Ψήφοι: 20 12.2%
  • [Οχί καλά] 5-10

    Ψήφοι: 22 13.4%
  • [Καθόλου καλά] 0-5

    Ψήφοι: 4 2.4%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
1 σιγουρα γιατι εχεις κανει λαθος το διαστημα. Δεν νομιζω ομως παραπανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
1 σιγουρα γιατι εχεις κανει λαθος το διαστημα. Δεν νομιζω ομως παραπανω.
α οκ.:)
και κατι αλλο.αν στο β3 και β4 τα εχω λυσει με σχημα και οχι με ανισοτητες κ.λ.π. αλλα το εχω κανει γεωμετρικα θα κοψουν τπτ;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝικοςΡ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
α οκ.:)
και κατι αλλο.αν στο β3 και β4 τα εχω λυσει με σχημα και οχι με ανισοτητες κ.λ.π. αλλα το εχω κανει γεωμετρικα θα κοψουν τπτ;;:hmm:

για το β4 1 μορια..για το β3 δεν ξερω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
για το β4 1 μορια..για το β3 δεν ξερω..

Για ποιο λόγο να της κόψουν απ'τη γεωμετρική λύση; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Και εγω δεν νομιζω να κοψουν για αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick0s93

Νεοφερμένος

Ο nick0s93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
παιδια δειτε εδω https://mathscorner-r.blogspot.gr/2012/05/2012_31.html την μοριοδοτηση των θεματων.αν καποιος εχει κανει γεωμετρικη λυση σωστα δεν κοβεται ουτε 1 μοριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝικοςΡ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Για ποιο λόγο να της κόψουν απ'τη γεωμετρική λύση; :)

πραγματικα δεν ξερω..απλα μου το ειπε καθηγητης στο σχολειο..τι να σου πω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
α οκ.:)
και κατι αλλο.αν στο β3 και β4 τα εχω λυσει με σχημα και οχι με ανισοτητες κ.λ.π. αλλα το εχω κανει γεωμετρικα θα κοψουν τπτ;;:hmm:
Το Β3 ουτως ή αλλως μονο με σχημα λυνεται :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Δεν ειναι απαραιτητο το σχημα.Λυνεται και με τριγωνικη ανισοτητα.Ομως και οι δυο λυσεις ειναι εξισου σωστες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Δεν ειναι απαραιτητο το σχημα.Λυνεται και με τριγωνικη ανισοτητα.Ομως και οι δυο λυσεις ειναι εξισου σωστες.

Η τριγωνική ανισότητα δε σου εγγυάται την ύπαρξη μεγίστου ή ελαχίστου. Πρέπει να κάνεις και επαλήθευση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Δεν ειναι απαραιτητο το σχημα.Λυνεται και με τριγωνικη ανισοτητα.Ομως και οι δυο λυσεις ειναι εξισου σωστες.

Μεγιστη και ελαχιστη αποσταση σημειου της ελλειψης απο το Ο(0,0) πώς γινεται με τριγωνικη ανισοτητα;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Δεν νομιζω οτι χρειαζεται σχημα.Ειναι απλως βοηθητικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Με σχημα φαινοντουσαν ολα πολυ ευκολα... Και γω τριγωνικη ανισοτητα προσπαθησα στην αρχη αλλα δεν κατεληξα καπου!(Θυμαμαι κατι μου ελλειπε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Για το Β3 λεω ρε παιδια που ζητουσε μεγιστο, ελαχιστο του |w|, οπου w ανηκει στην ελλειψη. Με τριγωνικη ανισοτητα πώς το κανατε;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Αυτο αν ειχες καποιο βοηθημα θα το ελεγε ετσι οτι η ελαχιστη ειναι το β και η μεγιστη ειναι το α. Αλλιως σχημα, δεν νομιζω να υπηρχε αλλος τροπος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Αυτο αν ειχες καποιο βοηθημα θα το ελεγε ετσι οτι η ελαχιστη ειναι το β και η μεγιστη ειναι το α. Αλλιως σχημα, δεν νομιζω να υπηρχε αλλος τροπος.

Αυτο λεω και εγω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
Για το Β3 λεω ρε παιδια που ζητουσε μεγιστο, ελαχιστο του |w|, οπου w ανηκει στην ελλειψη. Με τριγωνικη ανισοτητα πώς το κανατε;:confused:
τριγωνικη ανισοτητα μπορουσες να κανεις στο β4.σε αυτο νμζ οτι δεν γινεται.αλλωστε πως να γινεται;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝικοςΡ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
να κανω μια ερωτηση μηπως γνωριζει καποιος...στο δ1 ξεκιναω την απαντηση απο τη μεση του δεξιου φυλλου.γραφω αυτο το μισο και μετα μια αριστερη σελιδα,μια δεξια και ξανα μια αριστερα.κατω αριστερα λοιπον εχω καταληξει στον τυπο της f.μετα στο δεξιο φυλλο παω να γραψω το δ2,δε τοβγαζω στην αρχη και ετσι "παταω"ενα X σε αυτη την δεξια σελιδα και στην επομενη αριστερη. Και αμεσως μετα στην δεξια γραφω γιατι η f ειναι παραγωγισιμη μονο που εχω γραψει και οτι αυτο ειναι το ερωτημα (δ3).στη συνεχεια απανταω στο υπολοιπω (δ3) και αφου εχω βγαλει και το (δ4) στο τελος γραφω και το (δ2). Υπαρχει περιπτωση να χασω μορια για την παραγωγισιμοτητα ? δηλαδη εχω γραψει γιατι ειναι,στην ουσια αμεσως μετα απο τον τυπο της f (αφου την πρωτη μου προσπαθεια για το δ2 τη διεγραψα) μονο που εχω γραψει και ενα δ3 αντι να μη γραψω τιποτα,συνεχιζοντας στο δ1.
ελπιζω να εγινα κατανοητος και συγνωμη αν κουρασα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
παιδια δειτε εδω https://mathscorner-r.blogspot.gr/2012/05/2012_31.html την μοριοδοτηση των θεματων.αν καποιος εχει κανει γεωμετρικη λυση σωστα δεν κοβεται ουτε 1 μοριο.
υπαρχει καπου στο ιντερνετ και στα αλλα μαθηματα η μοριοδοτηση των θεματων;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top