[28/5/2012] Μαθηματικά Κατεύθυνσης

Πως θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 164)
  • [Άριστα] 18-20

    Ψήφοι: 51 31.1%
  • [Πολύ καλά] 15-18

    Ψήφοι: 46 28.0%
  • [Καλά] 12-15

    Ψήφοι: 21 12.8%
  • [Μέτρια] 10-12

    Ψήφοι: 20 12.2%
  • [Οχί καλά] 5-10

    Ψήφοι: 22 13.4%
  • [Καθόλου καλά] 0-5

    Ψήφοι: 4 2.4%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Ειχα λυσει πολλες παρομοιες για αυτο μου ρθε το ΘΜΤ αμεσως εμενα :P Αλλα τωρα που το λετε και η μονοτονια θα ηταν πολυ καλη ιδεα! Παντως το οριο εμενα με πηρε 2 σελιδες στην αρχη εκανα καποια πραγματα και εβγαζα ολο απροσδιοριστιες και στο τελος λεω "δεν παω να θεσω u=1/f(x) να παει στο διαολο" και βγηκε :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Δεν πειράζει... :P

:crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy: Κυριολεκτικά όμως, 1 λεπτό παραπάνω να μαλακιζόμουνα δε θα προλάβαινα. :Ρ

Στο όριο εγώ δεν έβαλα u->0-, λες να κόψουν τίποτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Στο όριο εγώ δεν έβαλα u->0-, λες να κόψουν τίποτα;

Εφόσον πήρες το σωστό όριο, εγώ αν το έβλεπα δεν θα στο έπαιρνα λάθος. Αλλά guess what, δεν είμαι βαθμολογητής! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michalis22

Νεοφερμένος

Ο michalis22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέα Χαλκηδόνα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ρε παιδια ειμαι αποφοιτος εδω και 5 χρονια,τα θεματα ηταν πανευκολα χωρις υπερβολες!εγω θυμαμαι τετοια να λυνω στα καλοκαιρινα προετοιμασιας για την β γυμνασιου παρακαλω,οχι λυκειου καλα διαβασατε γυμνασιου!!οποτε μην λετε οτι ηταν δυσκολα...παλι καλα που βλεπω ατομα που εσκισαν και σε αυτα τα θεματα οπως στην φυσικη,που ηταν και αυτα γελοια...ειχα απαντησει σε ιδια θεματα που τα ειχα βρει μονος μου στο συρταρι του μπαμπα μου...ρε σοβαρευτειτε και μην λετε ποσο ευκολα ηταν τα θεματα και οσοι "σκισατε" κρατηστε και μια πισινη ποτε δεν ξερετε η νεκροψια θα δειξει τι κανατε τοτε να δουμε ποσα 100αρια θα υπαρχουν!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
ρε σοβαρευτειτε και μην λετε ποσο ευκολα ηταν τα θεματα και οσοι "σκισατε" κρατηστε και μια πισινη ποτε δεν ξερετε η νεκροψια θα δειξει τι κανατε τοτε να δουμε ποσα 100αρια θα υπαρχουν!!
Και το 95 άριστος βαθμός είναι, όχι μόνο το 100
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michalis22

Νεοφερμένος

Ο michalis22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέα Χαλκηδόνα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
απο ολο αυτο,το 100 σε πειραξε εσενα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
απο ολο αυτο,το 100 σε πειραξε εσενα...
Όχι, κουβέντα να γίνεται...
Κατά τα άλλα συμφωνώ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas P.

Νεοφερμένος

Ο kostas P. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Ισως να ειμαστε το μονο συστημα που ενθαρρυνει τον ανταγωνισμο μεταξυ 18χρονων.(Λιγο ασχετο με το θεμα απλα το λεω γιατι βλεπω ΜΙΣΟΣ μεταξυ ατομων εδω για μερικα μορια σε μαθηματικα και φυσικη..)
ΠΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΟΤΑΝ ΜΠΟΥΝ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΣΕ Α και Β ΛΥΚΕΙΟΥ όπως είπε ο Μπαμπινιώτης με ποσοστό που θα μετράει για εισαγωγή στα ΑΕΙ - ΤΕΙ . Και όλα αυτά για να έχουμε δουλειά σε φροντιστήρια και ιδιαίτερα οι δεκάδες χιλιάδες καθηγητές που δε μπορούμε φυσικά να μπούμε όλοι στο δημόσιο και θα μείνουμε άνεργοι !!! Αν και είναι ενάντια στη δουλεία μου αυτό που λεω , το σύστημα των εξετάσεων είναι απαράδεκτο και πρέπει κάπως αλλιώς να επιλέγονται οι φοιτητές -σπουδαστές , ίσως από τις ίδιες τις σχολές ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΝ καλύτερα τι είδους επίπεδο φοιτητών θέλουν .( Λες και έχει νόημα ο υποψήφιος π.χ. ΑΣΟΕΕ ή ΠΑ.ΠΕΙ. να μπορεί λύνει το Δ και το Γ4 της φυσικής )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsolas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsolas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
ρε παιδια ειμαι αποφοιτος εδω και 5 χρονια,τα θεματα ηταν πανευκολα χωρις υπερβολες!εγω θυμαμαι τετοια να λυνω στα καλοκαιρινα προετοιμασιας για την β γυμνασιου παρακαλω,οχι λυκειου καλα διαβασατε γυμνασιου!!οποτε μην λετε οτι ηταν δυσκολα...παλι καλα που βλεπω ατομα που εσκισαν και σε αυτα τα θεματα οπως στην φυσικη,που ηταν και αυτα γελοια...ειχα απαντησει σε ιδια θεματα που τα ειχα βρει μονος μου στο συρταρι του μπαμπα μου...ρε σοβαρευτειτε και μην λετε ποσο ευκολα ηταν τα θεματα και οσοι "σκισατε" κρατηστε και μια πισινη ποτε δεν ξερετε η νεκροψια θα δειξει τι κανατε τοτε να δουμε ποσα 100αρια θα υπαρχουν!!

καλα δεν το διαβασα ολο και νομιζα το λεγε στα σοβαρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michalis22

Νεοφερμένος

Ο michalis22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέα Χαλκηδόνα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
στειλτε του καποιος το θεμα της φυσικης που ειχε ανεβασει καποιος να δουμε σχολιασμο(αυτο με τις χ μοναδες)μπορει να το ειχε κανει κι αυτο στο γυμνασιο !!!:D
το ειδα μεγαλε και ηθελα να βρω ενα παρομοιο στα μαθηματικα μπας και το λυσει κανεις απο σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Στο όριο εγώ δεν έβαλα u->0-, λες να κόψουν τίποτα;

Εγώ έθεσα το 1/f(x) με t, και έβαλα ότι το t τείνει στο + άπειρο αντί να βάλω 0. Και πάλι βγήκε 0 το όριο. Τώρα το πρόσεξα. Θα χάσω όλες τις μονάδες? :( Έγραψα πάντως ότι όταν το χ τείνει στο 0+, η f(x) τείνει στο -άπειρο. Και μετά από τα πολλά μηδέν άπειρα μπερδεύτηκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Σαφώς. Εγώ πχ το Δ1 δεν το έκανα με fermat αλλά έδειξα ότι αφού κρατάει σταθερό πρόσημο, βάζοντας μια τυχαία τιμή στην ανίσωση το ολοκλήρωμα έβγαινε αρνητικό, και συνεπώς η f(x) είναι αρνητική. Δεν ξέρω, σωστό θεωρείται αυτό?


Kαι εγω σκεφτηκα να βαλω τιμη ,αλλα η η συναρτηση ηταν σε απολυτο,οποτε για αυτο εκανα φερματ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Τώρα που ξαναείδα τα θέματα, ο τύπος της f μπορούσε να αποδεικτεί χωρίς την παραγωγισιμότητα. Οποτε μπορούσες πρώτα να βρεις τον τύπο και μετά να αιτιολογήσεις την παραγωγισιμότητα!!:D
(Θέμα Δ1)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.
Ακόμα και στο μη αντιπροσωπευτικό δείγμα του ischool φαίνεται πώς γενικά τα πήγαν καλύτερα στα μαθηματικά από πέρσι.
Ενδεικτικά, κοιτάξτε την ψηφοφορία για τα μαθηματικά σήμερα και την αντίστοιχη περσινή (παρακάτω λινκ)
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=78727
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Μη το πεις παραέξω, θα σε πάρουν με τις ντομάτες.
Η ίδια η ΕΜΕ είπε πως ήταν πιο δύσκολα, νομίζω κάτι παραπάνω ξέρει.


οσους εχω ρωτισει συμφωνουν μαζι μου....για την φυσικη διαφοροποιουνται οι αποψεις...αλλοι λενε οτι ητανε γελια!!! αλλοι λενε οτι ητανε πιο ευκολα...τα στατιστικα του υπουργειου θα δειξουν πιοιος εχει δικιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Ακόμα και στο μη αντιπροσωπευτικό δείγμα του ischool φαίνεται πώς γενικά τα πήγαν καλύτερα στα μαθηματικά από πέρσι.
Ενδεικτικά, κοιτάξτε την ψηφοφορία για τα μαθηματικά σήμερα και την αντίστοιχη περσινή (παρακάτω λινκ)
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=78727

Κανένα συμπέρασμα δε βγάζεις από την περυσινή δημοσκόπηση. Δεν καθορίζει πόσο είναι το «άριστα»/«μέτρια» κλπ και έτσι καθίσταται αυτομάτως υποκειμενική. Η σύγκριση είναι παντελώς άχρηστη.


Τέλος πάντων... Άντε πηγαίνετε παίδες να διαβάσετε για το επόμενο και μην ασχολείστε άλλο με το πώς τα πήγατε στα προηγούμενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.
Κανένα συμπέρασμα δε βγάζεις από την περυσινή δημοσκόπηση. Δεν καθορίζει πόσο είναι το «άριστα»/«μέτρια» κλπ και έτσι καθίσταται αυτομάτως υποκειμενική. Η σύγκριση είναι παντελώς άχρηστη.


Τέλος πάντων... Άντε πηγαίνετε παίδες να διαβάσετε για το επόμενο και μην ασχολείστε άλλο με το πώς τα πήγατε στα προηγούμενα!

6 κατηγορίες πέρυσι, 6 και φέτος, πόσο δύσκολο είναι να καθορίσεις το άριστα και μέτρια από μόνος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Νομιζω ειναι διαφορετικα να εχει βαθμολογια και διαφορετικα χαρακτηρισμο.Για ενα μαθητη το 16,μπορει να ειναι πολυ καλα,αλλα μπορει να ειναι και μετρια ή ασχημα αν στοχευει ψηλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.
Νομιζω ειναι διαφορετικα να εχει βαθμολογια και διαφορετικα χαρακτηρισμο.Για ενα μαθητη το 16,μπορει να ειναι πολυ καλα,αλλα μπορει να ειναι και μετρια ή ασχημα αν στοχευει ψηλα.

Δεν νομίζω να υπήρχε κανείς που να το έκανε αυτό:P Εδώ καλά καλά δεν ξέρουν οι ίδιοι οι υποψήφιοι ακόμη τι έχουν γράψει. Η τάση όμως καλά-μέτρια-χάλια μπορεί να φανεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top