[28/5/2012] Μαθηματικά Κατεύθυνσης

Πως θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 164)
  • [Άριστα] 18-20

    Ψήφοι: 51 31.1%
  • [Πολύ καλά] 15-18

    Ψήφοι: 46 28.0%
  • [Καλά] 12-15

    Ψήφοι: 21 12.8%
  • [Μέτρια] 10-12

    Ψήφοι: 20 12.2%
  • [Οχί καλά] 5-10

    Ψήφοι: 22 13.4%
  • [Καθόλου καλά] 0-5

    Ψήφοι: 4 2.4%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
1 μοριο οχι παραπανω αν εχεις κανει σωστα την διαδικασια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria865

Νεοφερμένος

Η maria865 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
οκ ευχαριστω πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nifty

Νεοφερμένος

Ο nifty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Δυσκολάκια τα θέματα.Μέχρι το Β το έλυνε πιστεύω ο πολύς ο κόσμος(περίπου όλο).Από το Γ και μετά δυσκόλευε το πράγμα με αποκορύφωμα το Δ που ήταν λουκούμι.Πιστεύω έχω πιάσει 96%, καθώς έχω χάσει το όριο(βρήκα το Lim στο 0 της f, 1 μόριο παίρνει όποιος το έγραψε μου είπαν από το βαθμολογικό).
Τέλος πάντων, συνεχίζουμε για Βιολογία δυνατά!Καλή συνέχεια.

Εγώ έθεσα αρχικά u=f(x) και στην συνέχεια αφού έχω προχωρήσει το όριο ξαναέθεσα λ=1/u...Δεν νομίζω να μ κόψουν καποιο μόριο.Εσύ,βρήκες άλλο αποτέλεσμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΑΚΑ9191

Νεοφερμένος

Ο ΚΑΚΑ9191 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Ποιος διαβαζει αοδε τωρα?? Αντε να τελειωσουν οι πανελληνιες, να φτιαξει και ο καιρος να παμε για κανα μπανιο...!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τωρα ακουγα μια εκπομπη σε ενα παρακμιακο σταθμο κ ηταν 2 μαθηματικοι που εξηγουσαν τις λυσεις κ ειπαν και οι 2 χαρακτηριστικα οτι ''τα θεματα ηταν αρκετα δυσκολα για πολυ καλα προετοιμασμενους ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΥΣ...οχι υποψηφιους...'' χαχαχαχαχα!
Τα συμπερασματα δικα σας...

Σαν τα περσινά σε δυσκολία, και πολύ πιο λογικά από την φυσική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελενα_94

Νεοφερμένος

Η ελενα_94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
στο δ1 πως 8α γινει η κατανομη των μοριων? 5 ,5?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim morrison

Νεοφερμένος

Ο jim morrison αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Δεν θυμόμουν καν τι ήταν η έλλειψη....το 4 τέταρτο ήταν άντε γεια...δυσκολεύτηκαν ακόμα οι κολλητοί μου που ήταν του19-20 και φοβούνται μην πέσαν στο 15άρι ή και πιο κάτω...απαιτιτικά και ΠΟΛΛΑ.Θέλουν να μας χώσουν σε κάτι νέα ΤΕΙ εκπαίδευσης τσιμπουριών.3000 νέες θέσεις...ναι καλά...σάπιες όμως!Στους υποψήφιους για ΑΕΙ βγάλατε δρεπάνι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
Not+sure+whether+you+re+a+fag+from+9gag+_9981afe0b54c7e9a43593bd50e6f29f11.png


:knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
καλα ενταξει αντε γεια οι δημοσκοπησεις του φορουμ και ψιλοτρολλαρισμα θα ελεγα απο τους καλους μαθητες που σιγουρα δεν εγραψαν οσο περιμεναν και αυτοικανοποιουνται βλεποντας ενα πλαστο βαθμο,γιατι 1/4 μαθητες να ειναι αριστοι λιγο δυσκολο...Τελοσπαντων...μηπως σας θυμιζε κατι το θεμα Γ(η συναρτηση και 2 ερωτηματα);!Λεω μηπως καποιος βαρεθηκε και ειδε τις επαναληπτικες του 2010;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Για αυτο κτ μου θυμιζε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
καλα ενταξει αντε γεια οι δημοσκοπησεις του φορουμ και ψιλοτρολλαρισμα θα ελεγα απο τους καλους μαθητες που σιγουρα δεν εγραψαν οσο περιμεναν και αυτοικανοποιουνται βλεποντας ενα πλαστο βαθμο,γιατι 1/4 μαθητες να ειναι αριστοι λιγο δυσκολο...Τελοσπαντων...μηπως σας θυμιζε κατι το θεμα Γ(η συναρτηση και 2 ερωτηματα);!Λεω μηπως καποιος βαρεθηκε και ειδε τις επαναληπτικες του 2010;;;


Εμενα μου θυμιζει το 1.9 που ειχα γραψει εκεινη την χρονια...!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΚΑΝΑ

Νεοφερμένος

Η ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΚΑΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Σιγουρα ?? :/ το τελευταιο εχω την υποψια οτι ειναι σωστο

EDIT: εντομεταξυ παλι σε μας δυσκολα κ στην θεωριτικη σχεδον γελοια θεματα....
το τελευταιο ηταν λαθος γιατι ειχε + πριν τ ολοκληρωμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
καλα ενταξει αντε γεια οι δημοσκοπησεις του φορουμ και ψιλοτρολλαρισμα θα ελεγα απο τους καλους μαθητες που σιγουρα δεν εγραψαν οσο περιμεναν και αυτοικανοποιουνται βλεποντας ενα πλαστο βαθμο,γιατι 1/4 μαθητες να ειναι αριστοι λιγο δυσκολο...Τελοσπαντων...μηπως σας θυμιζε κατι το θεμα Γ(η συναρτηση και 2 ερωτηματα);!Λεω μηπως καποιος βαρεθηκε και ειδε τις επαναληπτικες του 2010;;;
Πολυ σωστα και εβλεπα χθες τις επαναληπτικες και κατι μου θυμιζε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Σε συγκριση με τα περσινα οι μιγαδικοι ηταν δυσκολοτεροι.Το γ' θεμα το φετινο ηταν σχετικα πιο ευκολο ,αφου ειχε μικροτερη λυση.Το Δ θεμα για μενα,ειναι αρκετα παλουκι,χωρις ομως καποια ακροτητα για μαθηματικα κατευθυνσης πανελληνιων.Σιγουρα παντως καλυτερα θεματα απο τις παπαριες της φυσικης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

asoskaro

Νεοφερμένος

Ο asoskaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
εγω μεχρι και το θεμα Γ εκανα μια ωρα
το θεμα Δ μου πηρε 1 ωρα και 3 τεταρτα :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.



ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ
Γ΄ ΤΑΞΗΣ ΕΝΙΑΙΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ

ΔΕΥΤΕΡΑ 28 ΜΑΪΟΥ 2012

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ
ΘΕΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣ


ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Ειδικά Σχόλια:

Θέμα Α:
Θεωρία

Θέμα Β:
Καλύπτει ένα μέρος της ύλης των μιγαδικών αριθμών. Η επιτυχής αντιμετώπιση των ερωτημάτων προϋποθέτει και γνώσεις της Β΄ Λυκείου.


Θέμα Γ:
Εξετάζεται ένα μεγάλο μέρος των βασικών γνώσεων της Ανάλυσης με ερωτήματα κλιμακούμενης δυσκολίας.


Θέμα Δ:
Το θέμα είναι συνδυαστικό και αναφέρεται σε ένα μεγάλο μέρος της ύλης του Διαφορικού και Ολοκληρωτικού Λογισμού. Τα ερωτήματα Δ1 και Δ4 είναι αυξημένης δυσκολίας και ειδικής τεχνικής και απευθύνονται σε πολύ καλά προετοιμασμένους υποψηφίους. Επισημαίνεται ότι η απάντηση που δίνεται στο Δ1 βοηθά τον υποψήφιο να επεξεργαστεί τα Δ2 και Δ3.

Γενικά Σχόλια
- Καλύπτεται το μεγαλύτερο μέρος της ύλης.

- Υπάρχει κλιμάκωση των θεμάτων ως προς τη δυσκολία.

- Η καλή γνώση της ύλης προηγουμένων τάξεων ήταν απαραίτητη
- Τα θέματα είναι δυσκολότερα από τα αντίστοιχα περσινά.
- Η σωστή διαχείριση του χρόνου από τους υποψηφίους ήταν σημαντικός παράγοντας για την επιτυχία.

Για το Διοικητικό Συμβούλιο
της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας
Ο Πρόεδρος


Γρηγόριος Καλογερόπουλος
Καθηγητής Πανεπιστημίου Αθηνών




Ο Γενικός Γραμματέας


Εμμανουήλ Κρητικός
Λέκτορας Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Δυσκολάκια τα θέματα.Μέχρι το Β το έλυνε πιστεύω ο πολύς ο κόσμος(περίπου όλο).Από το Γ και μετά δυσκόλευε το πράγμα με αποκορύφωμα το Δ που ήταν λουκούμι.Πιστεύω έχω πιάσει 96%, καθώς έχω χάσει το όριο(βρήκα το Lim στο 0 της f, 1 μόριο παίρνει όποιος το έγραψε μου είπαν από το βαθμολογικό).
Τέλος πάντων, συνεχίζουμε για Βιολογία δυνατά!Καλή συνέχεια.
Τώρα είναι το μεγάλο στοίχημα;)
Βασικά, νομίζω πως τα μαθηματικά ήταν στα ιδια με περυσι! θα φανεί στα στατιστικά βέβαια, οπότε τώρα πάτε παρακάτω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Για αυτο κτ μου θυμιζε!!
Βλεπε φυσικη...ολα τα ξεφτερια και τα σαινια εδω βρεθηκαν ωρε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
Βλεπε φυσικη...ολα τα ξεφτερια και τα σαινια εδω βρεθηκαν ωρε!!!

Ναι!!!Αντί να πάνε να παίξουν με κάτι άλλο παίζουν με τα νεύρα και τη ψυχολογία των υποψηφίων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
Ναι!!!Αντί να πάνε να παίξουν με κάτι άλλο παίζουν με τα νεύρα και τη ψυχολογία των υποψηφίων!

πέρσι να δεις τρολάρισμα στο φέις :D ήταν μία τάχα Δανάη Μεταξά που την δεχτήκανε στο harvard medical school και παρόλα αυτά έγραφε πανελλήνιες για πλάκα, και σε όλα, μα όλα, ακόμα και στην έκθεση, έγραφε 20 :Ρ μιλάμε για μεγάλη πλάκα... είχε σπάσει τα νεύρα ολωνών ώσπου έφτασε στο σημείο να γίνει ban στο γκρουπ και να εξαφανιστεί το γκρουπ και αυτή μαζι xD πωωω δεν θα την ξεχάσω όμως... κρίμα που διαλύθηκε το γκρουπ και κανείς δεν μπόρεσε να της την μπει όταν βγήκαν οι βάσεις :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top