[27/5/2009] ΑΕΠΠ Τεχνολογικής Κατεύθυνσης

Πόσο υπολογίζετε ότι γράψατε;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • 90-100

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 80-90

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 70-80

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 60-70

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 50-60

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 40-50

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 30-40

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 20-30

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 10-20

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 0-10

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν εξεταζόμουν.

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Iraklis7

Νεοφερμένος

Ο Iraklis7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
:mad:πωω,,, στην κατανόηση έγραψα το άλλο οτι δηλαδή απαιτήται η πλήρη αποσαφήσηνη των δεδομένων και των ζητουμένων του προβλήματος. τεσπα.
και εγώ αυτό έγραψα. Πόσο λες να χάσουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
και εγώ αυτό έγραψα. Πόσο λες να χάσουμε?

+1 ..και εγώ το ίδιο έγραψα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foulis1991

Νεοφερμένος

Ο foulis1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
στο Β.1 το ε ο fysikoss λεει οτι ειναι σωστο
στο ΝΕΤ αυτος που ελεγε τις απαντησεις ειπε οτι ειναι λαθοσ
εσεις τι λετε ρε παιδια?
επισης -32,0 ειναι ακεραιος η πραγμαικος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
και εγώ αυτό έγραψα. Πόσο λες να χάσουμε?

απο ότι βλέπω πολλοί χασαμε αυτό το ερώτημα,
να φανταστήται ούτε που ήξερα οτι υπάρχει στο βιβλίο!!!

λογικά θα τα χάσουμε και τα τέσσερα. αν και μοιάζουνε κατα κάποιο τρόπο, δέν νομίζω να έχουνε άμμεση σχέση.:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
-32,0 -> ακέραιος σελίδα 148....'οι ακέραιοι που είναι γνωστοί από τα μαθηματικά'

B1. ε -> σωστό - σε συγκεκριμένο αριθμό επαναλήψεων η εντολή Για...από...μέχρι είναι η πιό κατάλληλη σελίδα 42 σχολικό κάτω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Αυτό θέλω και εγώ,εγώ το έβαλα ΑΚΕΡΑΙΟΣ αλλά οι λύσεις λένε πραγματικός,wtf?!?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fysikoss

Νεοφερμένος

Ο fysikoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
σε αυτό ακριβώς θέλω να απαντήσω ότι:
αν πάρεις τον έλεγχο που κάνουμε για το πότε ένας αριθμός είναι ακέραιος τότε
Διαβασε Χ
Αν Α_Μ(Χ) = Χ τοτε
Εμφανισε "ακεραιος"
αλλιώς
Εμφάνισε "όχι ακέραιος"
Τ_ΑΝ

οποτε ο -32,0 είναι ακέραιος.

αν το πάρεις με βάση τα μαθηματικά επειδή εχει κ δεκαδικό μέρος (-32,0) είναι πραγματικός
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Δηλαδή άμα ήταν ο αριθμός -32,00 και μας ζήταγε πόσα δεκαδικά ψηφία έχει θα γράφαμε 2;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fysikoss

Νεοφερμένος

Ο fysikoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
ναι,σκέψου οτι τον γράφεις σε ένα αρχείο excel και μετά στις ιδιότητες του κελιού που τον εχεις βάλει, επιλέγεις να εμφανίζεται ως πραγματικός με 2 ψηφία, τότε θα εμφανιστει -32,00
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Τί να πω,εγώ από αυτή την ΑΣΑΦΕΙΑ δεν δέχομαι να μου κόψουν ούτε καν το 1 μόριο.
Το 0 μετά την υποδιαστολή είναι πλεονασμός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metal-Militiaman

Νεοφερμένος

Ο Metal-Militiaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
help!!!!!!!!!!!!
στο τελευταίο ερώτημα του θέματος 2 την μετροπή την έκανα έτσι:

β<--α mod 10
Για δ από δ μέχρι 1 με_βήμα -1
γ<--γ+β
τέλος_επανάληψης

είναι σωστό???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
https://wiki.answers.com/Q/Can_a_decimal_be_an_integer
-----------------------------------------
Για δ από δ μέχρι 1 με_βήμα -1

Λάθος, το δ δεν έχει αρχική τιμή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lambros44

Νεοφερμένος

Ο lambros44 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Παιδια κατα την γνωμη μου τα θεματα ηταν γεματα απο παγιδες και ελαχιστοι θα παρουν 100...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Τα θεματα ητανε να μην πω.. Παρα πολλες ασαφειες.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dafnousaki

Νεοφερμένος

Ο dafnousaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
παιδια το Α.2 ειναι Λαθος γιατι???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Την πρώτη φορά το ι γίνεται -4, και την δεύτερη -3. Άρα είναι εκτελείτε ακριβώς 2 φορές, δηλαδή είναι σωστό. Δες και εδώ
https://lupus.keystone.gr/kapp/7/them/thtk/0527/thtka_ana.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Προκοπης

Νεοφερμένος

Ο Προκοπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
help!!!!!!!!!!!!
στο τελευταίο ερώτημα του θέματος 2 την μετροπή την έκανα έτσι:

β<--α mod 10
Για δ από δ μέχρι 1 με_βήμα -1
γ<--γ+β
τέλος_επανάληψης

είναι σωστό???

μηπως το δ<--- α mod 10
Για δ απο δ μεχρι 1 με βημα_ -1
.....
τελος_επαναληψης

αυτο εκανα και εγω!!! :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apostolis

Νεοφερμένος

Ο apostolis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Ρε παιδια συναρτηση ηθελε.Αφου λεει να δεχεται τον πινακα και τον αριθμο μιας ημερας, οχι αλλες παραμετρους δηλαδη!Και το αλλο, στο 2ο θεμα, το αν...τοτε δεν κλεινει με τελοσ_αν!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimitrisMat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimitrisMat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
παιδια το Α.2 ειναι Λαθος γιατι???

Δεν σου λέει αν εκτελούνται η εντολές μέσα στο βρόγχο,αλλά πόσες φορές εξετάζουμε το βρόγχο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apostolis

Νεοφερμένος

Ο apostolis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Αυτο σημαινει οτι αν το τελος_αν βρισκοταν μετα το τελευταιο τελοσ_επαν. δεν θα εμπαινε καθολου μεσα στο αν, αφου 20<50.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top