[25/5/2009] Φυσική Θετικής & Τεχνολογικής Κατεύθυνσης

Πόσο υπολογίζετε ότι γράψατε;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • 90-100

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 80-90

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 70-80

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 60-70

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 50-60

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 40-50

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 30-40

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 20-30

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 10-20

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 0-10

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν εξεταζόμουν.

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Εντάξει μέτριας δυσκολίας. Έγραψα κοντά στο 100:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Το 3ο θεμα ηταν γελοιο.Το 2ο θεμα καλο.Στο 4ο εκανα και γω την ΒΛΑΚΕΙΑ με την επιταχυνση και την βρικα 3.Μετα η συνεχεια και μενα ηταν ολοσωστη.Οποτε να υπολογιζω απο το 4ο θεμα να χασω 5 μορια το β. ερωτημα μονο; Η και καποια απο τα υπολοιπα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xjimdim

Νεοφερμένος

Ο xjimdim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
^^ πφφφ κρίμα ρε παιδιά και εγώ 3 την βρήκα :( ωστέ γι αυτό μου βγήκε διαστημικός ο χρόνος :P
anywayz... πόσο λέτε να κόψουν από λάθος επιτάχυνση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Αν έκανες όλα τα άλλα λογικά θα χάσεις 3-4 μόρια(αν ο τρόπος είναι σωστός)και 2 μόρια συνολικά για τα λάθος αποτελέσματα:PΆμα τα γραψες όλα αυτά άρχοντας είσαι

και εγω αρχοντισσα αντε τωρααααα:lol::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos_sp

Νεοφερμένος

Ο nikos_sp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 114 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
τον τρόπο τον μετράνε καθόλου; Δηλαδή από τα 6 αν έχεις μόνο σωστό τον τρόπο πόσα κόβουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Albatross

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Βλακείες. Προσωπικά μου φάνηκαν πολλά, αλλά ίσως επειδή έκανα λαθάκια και έχανα χρόνο...

Το 1ο ήταν εύκολο, το 2ο μετριο προς δύσκολο, ειδικά το γ που δεν καταλαβαίνω τι νόημα είχε, το 3ο σχεδόν γελοίο, το 4ο μέτριο, κλασσική άσκηση στερεού με 1-2 δύσκολα ερωτήματα.

Πραγματικά θέλω να βαρέσω το κεφάλι μου στον τοίχο γιατί έχασα από βλακείες...Ελπίζω να μην πάρω κάτω από 17...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Το 3ο θεμα ηταν γελοιο.Το 2ο θεμα καλο.Στο 4ο εκανα και γω την ΒΛΑΚΕΙΑ με την επιταχυνση και την βρικα 3.Μετα η συνεχεια και μενα ηταν ολοσωστη.Οποτε να υπολογιζω απο το 4ο θεμα να χασω 5 μορια το β. ερωτημα μονο; Η και καποια απο τα υπολοιπα;
Εμενα μου ειπαν οτι το πιο πιθανο ειναι να χασω μονο τα 5 μορια του β. Θα δειξει... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darklink

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Παιδια οσοι βρηκαμε επιταχυνση 3... Θα το κοψουν ολοκληρο το ερωτημα? Ή θα πιασει εστω και 2 μοναδες απο τις 5?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geogytheio

Νεοφερμένος

Ο giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γύθειο (Λακωνία). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
εγω παιδια μαλλον 100αρι σημερα!!!! βεβαια το 4γ το ελυσα με αλλο τροπο πηρα θμκε στο συστημα στερεο π και σωμα. εχουν κινητικη και τα δυο και εργο ασκει εκτος της f και το βαρος του Σ.... βρηκα το σωστο αποτελεσμα και ο καθηγητης μου λεει οτι και αυτος ο τροπος ειναι σωστος.... δεν νομιζω να μου κοψουν τπτ ετσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soulatso

Νεοφερμένος

Η soulatso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Πατρών και μας γράφει απο Θουρίας (Μεσσηνία). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ολα τα αστροπελεκια εδς εχουν μαζευτει.. απορρω τα παιδακια της 1ης και 2ας λυκειου πςσ χαρακτηριζουν τα θεματα γελοια.. εχουν κανει φυσικη γ λυκειου και ξερουν? εχουν δωσει πανελληνιες? ή απλα καθονται και σχολιαζουν ετσι για να πουνη την μ@λακ-@ τους και να ριξουν την ψυχολογια σε καποιους που δεν εγραψαν καλα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evma

Νεοφερμένος

Ο Evma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Απόσο ξερω απο βαθμολογιτες γνωστους μου οταν εχεις λαθος ενα υποερωτημα (σαφως το χανεις ολο) και επιρρεαζει ολη την ασκηση συνηθως κοβουν κατι παραπανω απο τα μισα μορια...μην νομιζετε οτι με λαθος την επιταχυνση ειστε στο 95..Βεβαια υπαρχουν και οι καλοι βαθμολογιτες.. δηλαδη απο το 25 , -10περιπου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

παλικαρι

Νεοφερμένος

Ο παλικαρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
μπόουσιτ λαθοσ διαιρεση στο τελευταιο! τι μαλακας! ποσα λετε να μου κοψουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Εμενα μου ειπαν οτι το πιο πιθανο ειναι να χασω μονο τα 5 μορια του β. Θα δειξει... :P

και μενα το ιδιο μου ειπαν...αρα 19 :no1:μια χαρα ειμαστε...και αν πεσουμε και σε καλο εξεταστηηη ποιος μας πιανει χαχαχα...αντε να δουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Παιδια οσοι βρηκαμε επιταχυνση 3... Θα το κοψουν ολοκληρο το ερωτημα? Ή θα πιασει εστω και 2 μοναδες απο τις 5?
Σιγουρα χαμενα ολα τα 5 μορια του υποερωτηματος και απο 'κει και περα... ας ελπισουμε στην επιεικια των διορθωτων. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperSayian

Νεοφερμένος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Μην πιστεύεις τίποτα για τις βάσεις ακόμα! Εγώ τι να πω, η σχολή που θέλω είναι και στο 1ο και στο 2ο πεδίο και έχω ανταγωνισμό από τη θεωρητική, που είχε παντού πιο εύκολα θέματα...

Κοίτα δεν υπάρχει λογική στις βάσεις πραγματικά!!!Σαφώς και δεν ακούω όλους τους πουθενάδες τις tv και γενικά άτομα που δεν έχουν τι να κάνουν!!!Πέρσι παραπέσανε οι βάσεις γιατί ακριβώς?Επειδή ίσως παραανέβηκαν πρόπερσι!Αλλά όλο αυτό είναι ενα τρελό γαιτανάκι και δεν θέλω να μπω σ αυτό το τρυπάκι να εξηγώ στον εαυτό μου προπάντων τι θα γίνει!!!

Παιδιά όσοι δεν γράψαμε καλά ας προσπαθήσουμε για το τελευταίο ή προτελευταίο μάθημα!!!Δεν θα πεθάνουμε κιόλας που δεν γράψαμε φυσική σιγά δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου!!!Έτσι κι αλλιώς αυτό είναι μαγκιά να καταλαβαίνεις το λάθος σου και να το διορθώνεις!Το ξέρω πως δεν είναι και τόσο εύκολο αλλά ας προσπαθήσουμε μέχρι τέλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Petrofskaya

Νεοφερμένος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
^^ πφφφ κρίμα ρε παιδιά και εγώ 3 την βρήκα :( ωστέ γι αυτό μου βγήκε διαστημικός ο χρόνος :P
anywayz... πόσο λέτε να κόψουν από λάθος επιτάχυνση?

Κι εγώ την ίδια βλακεία έκανα. Πέρασε από το μυαλό μου ότι αλλάζει η Τ του νήματος, εκανα ΣF=m*a κι έβγαλα τη σχέση, αλλά μετά μου βγήκε άκυρο νούμερο για την επιτάχυνση (προφανώς από λάθος πράξη) και το έσβησα.

Ο χρόνος κ εμένα μου βγήκε 2ριζα3 τρίτα :P
O φυσικός μου μου είπε ότι θα χάσω παραπάνω απο το μισό του ερωτήματος..

Έκανα και μαλακία στο πρώτο θεμα ο βλάκας και έχασα κ απο κει 5 μορια.


Τα σημερινά θέματα σύμφωνα με την άποψη μου, αν θεωρήσουμε τα περσινά ΓΕΛΟΙΑ, ήταν μέτρια προς το εύκολα με εξαίρεση κάποια σημεία που ήθελαν λίγο παραπάνω προσοχή..
Γυρω στο 87 έγραψα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Απόσο ξερω απο βαθμολογιτες γνωστους μου οταν εχεις λαθος ενα υποερωτημα (σαφως το χανεις ολο) και επιρρεαζει ολη την ασκηση συνηθως κοβουν κατι παραπανω απο τα μισα μορια...μην νομιζετε οτι με λαθος την επιταχυνση ειστε στο 95..Βεβαια υπαρχουν και οι καλοι βαθμολογιτες.. δηλαδη απο το 25 , -10περιπου



ο καθηγητης μου...με πειρα πολλων ετων σε πανελληνιες και μαθητες μου ειπε οτι το πιο πιθανο ειναι να μου κοψουν μονο 5...δεν ξερω τι λες εσυ:P:fss:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tasos_V.

Νεοφερμένος

Ο Tasos_V. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εχει Κανενας τις Απαντησεις στη Φυσικη Κατευθυνσης (2009)

Αν τις εχει καποιος θα ηθελα αν μπορει να τις ανεβασει και για 'μας :bye::bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bill12

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Στρατώνιο (Χαλκιδική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Διάβασα τα μηνύματα σας με πολύ προσοχή... Θέλω να πω την άποψη μου.. Γενικά πρέπει να έχω γράψει 95-100 αλλά τα θέματα δεν ήταν εύκολα. Με εξαίρεση το 2005 ήταν κατά την γνώμη στο ίδιο επίπεδο με των άλλων ετών και φυσικά πιο δύσκολα από πέρσι.Λέτε όλοι ότι ήταν εύκολα με δυο δύκολα σημεία. Θέμα 2γ -6 μονάδες, θέμα 4 μου λέτε βρήκατε άλλη επιτάχυνση (3) οπότε βγαίνει γενικά το θέμα λάθος. Δεν χάνεις όλο τις μονάδες από τα επόμενα ερωτήματα αλλά κάτι χάνεις. Βάλε -5 από το 4β και -5 συνολικά από γ,δ,ε,. (δική μου άποψη δεν είμαι βαθμολογητής) Οποτε πας στο 84=16.8.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

irini18

Νεοφερμένος

Η irini18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
το μονο λαθος που εκανα ειναι λαθος φορα στις δυναμεις στο σωμα Σ οταν αρχιζει να κινειται...ενω πηγαινε προς τα πανω εγω εβαλα τις δυναμεις αντιθετα...με αποτελεσμα να μου βγει η επιταχυνση αρνητικη...εγω απτοητη :P συνεχισα λεγοντας πως η επιταχυνση ειναι ιδια σε μετρο απλα αντιθετη φορα διοτι το σωμα μετατοπιζεται προς τα πανω.δηλαδη μου βγηκε 3 η επιταχυνση...αρα λαθος αποτελεσματα στην στροφορμη αλλα σωστο τροπο ...απλα εκανα αντικατασταση την λαθος επιταχυνση που βρηκα προηγουμενως:xixi: ειμαι πολυ εξυπνη τελικα...χαχα..οτι να ναι

παντως και το ποσοστο μου βγηκε λαθος λογω του λαθους μου...αλλα ο τροπος σωστος.
ο καθηγητης μου μου ειπε οτι θα κοψει το κομματι με την επιταχυνση μονο διοτι τα αλλα ειναι σωστα απλα η λαθος αντικατασταση απο προηγουμενως επιρρεασε το αποτελεσμα...μακαρι:xixi:
και γω το ιδιο περιπου λαθος εκανα,μπερδεψα τισ φορεσ οταν αρχισε να κινειται,βρηκα -3 και..το εβαλα (χαλαρα)σε απόλυτο,σχολιαζοντασ οτι παει προσ τα πανω.και μενα ο καθηγητης μου ειπε οτι θα το πιασουν ωσ αριθμητικο κ δεν θα επηρεασει τα επομενα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top