[25/5/2009] Φυσική Θετικής & Τεχνολογικής Κατεύθυνσης

Πόσο υπολογίζετε ότι γράψατε;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • 90-100

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 80-90

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 70-80

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 60-70

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 50-60

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 40-50

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 30-40

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 20-30

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 10-20

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 0-10

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν εξεταζόμουν.

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
Για δικαιολόγηση στο 2γ πως σας φαίνεται: αποδεικνύω ότι υ^2=ω^2(Α^2 + Χ^2) και μετά λέω παραγωγίζοντας προκύπτει το γ) ? :D Είχα απελπιστεί!
Κατά τα άλλα τα θέματα ήταν αρκετά δύσκολα αλλά βατά... Σκότωσα τη μορφή του στιγμιότυπου, που έπρεπε να είναι ανάποδο ημίτονο!
Αν σου βγηκε ειναι τελειο!Αρκει να πεσεις σε εξεταστη που ξερει στοιχειωδη μαθηματικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

musicrain1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Αν σου βγηκε ειναι τελειο!Αρκει να πεσεις σε εξεταστη που ξερει στοιχειωδη μαθηματικα...

Μακάρι! Μου βγήκε τελικά αλλά κανείς δεν το' χει λύσει έτσι και ανησυχώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperSayian

Νεοφερμένος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Kαλησπέρα!Καταρχάς έγραψα σκαααατα!!!!Και δεν μου άξιζε κιόλας!!!!Βάση ρε γαμώτο αν δεν ανέβαινουν οι βάσεις είμαι μια χαρά αλλά δεν ξέρω!!!Τα θέματα ήταν σαφώς πιο δύσκολα απο πέρισυ αλλά δεν ήταν τίποτα το ιδιαίτερο μέχρι το τρίτο!!Αν και για το στιγμιότυπο εχω μερικές ενστάσεις γιατί το σχολικό είναι ανύπαρκτο σ αυτό το θέμα!!!Κλασική δυσκολία στο 4 θέμα αν και νομίζω είναι το πθιο δύσκολο 4ο των τελευταίων 3 ετών!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apostolis

Νεοφερμένος

Ο apostolis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Στο δεύτερο θέμα στο γ μπορώ να πάω απο αρχή διατήρησης της ενέργειας?
Δηλαδή U+K=Kmax να λύσω προς χ και να αντικαταστήσω χ=α/ω^2 ?
Δε πιστεύω να έκανα πατάτα...
Και εγω ετσι το εκανα μονο που ελυσα ως προς χ^2 και μετα πολλαπλασιασα με ω^4. Πανω κατο το ιδιο καναμε..Μια χαρα σωστο ειναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
έλεος πάνω στη βιασύνη μου έβγαλα τη μετατόπιση στο δ 2 μέτρα με αποτέλεσμα και το ποσοστό στο δ ερώτημα να είναι λάθος.... φτου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lostG

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 65 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Παιδιά μην είστε απόλυτοι.Μόλις βγήκατε από κάποιο εξεταστικό κέντρο και είναι λογικό να σας βγαίνει τώρα η πίεση.Σεβαστείτε τους συνομιλητές σας που μπορεί να μην τα έχουν πάει και τόσο καλά.Και όσοι δεν έχουν γράψει καλά ας μην ειρωνεύονται ως τάχα διάνοιες τα παιδιά που ισχυρίζονται ότι έχουν αριστεύσει.
Ναί όσοι διάβασαν καλά όλη τη χρονιά και όχι μόνο, το πιό πιθανό είναο να έγραψαν πολύ καλά.Δεν μπορείς να λες κατηγορηματικά ότι έχω πιάσει στρογγυλό 20.Χρειάζονται και δικαιολογήσεις και καλή έκθεση των απόψεών σας στο γραπτό, κάτι γιά το οποίο δεν μπορείτε να ξέρετε αν ικανοποιήσει τους βαθμολογητές.Μπορείτε να λέτε ότι είστε ευχαριστημένοι με τον εαυτό σας.Αυτό αρκεί και είναι πολύ πειστικό.
Οσον αφορά στα θέματα η γνώμη μου είναι η ίδια με κάποιου συναδέλφου στην ΝΕΤ στην εκπομπή της Πο.Τσαπ. που είπε ότι ήταν βατά κατανοητά με λίγο μεγαλύτερο βαθμό δυσκολίας από τα αντίστοιχα περυσινά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rotundjere

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμπάκα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Πιθανόν να έκανες το ίδιο λάθος με εμένα γιατί και εγώ 15 την βρήκα. Στην καινούργια τ' εγώ έβαλα την παλιά! μήπως έκανες το ίδιο και εσύ?
Και εγω παντως την βρηκα 15...Ας ελπισουμε να μην κοψουν πολυ!Παντως γενικα τα θεματα ηταν ευκολα,ειδικα τα 3 πρωτα,μετα δυσκολευε λιγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

matina91

Νεοφερμένος

Η Mατινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Δεν το πιστευω αυτο που εγινε σημερα...:'( εχασα το δευτερο 8εμα και στο μισο πρωτο...ενω ηταν πραγματα που ηξερα:'( μα το θεο τα ηξερα:'(
θα μπορουσα ανετα με τισ γνωσεις μου να εγραφα ενα 15....αλλα εγραψα κατω απο την βαση!
Θα ηθελα να ειμαι "αριστουχος" σαν ολους εσας αλλα μαλλον πρεπει να αποχωρησω...
Σημερα γκρεμιστηκαν ολα μου τα ονειρα και οι ελπιδες....:'(
Δεν θελω τπτ αλλο απ τη ζωη μου... απογοητευτηκα...ηταν απλα...και τα σκατωσα...αλλα εβλεπα και αλλα εγραφα.... μπραβο μου..
Τουλαχιστον μπραβο στην πλειψηφια απο εσας:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

musicrain1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Kαλησπέρα!Καταρχάς έγραψα σκαααατα!!!!Και δεν μου άξιζε κιόλας!!!!Βάση ρε γαμώτο αν δεν ανέβαινουν οι βάσεις είμαι μια χαρά αλλά δεν ξέρω!!!Τα θέματα ήταν σαφώς πιο δύσκολα απο πέρισυ αλλά δεν ήταν τίποτα το ιδιαίτερο μέχρι το τρίτο!!Αν και για το στιγμιότυπο εχω μερικές ενστάσεις γιατί το σχολικό είναι ανύπαρκτο σ αυτό το θέμα!!!Κλασική δυσκολία στο 4 θέμα αν και νομίζω είναι το πθιο δύσκολο 4ο των τελευταίων 3 ετών!

Μην πιστεύεις τίποτα για τις βάσεις ακόμα! Εγώ τι να πω, η σχολή που θέλω είναι και στο 1ο και στο 2ο πεδίο και έχω ανταγωνισμό από τη θεωρητική, που είχε παντού πιο εύκολα θέματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
το μονο λαθος που εκανα ειναι λαθος φορα στις δυναμεις στο σωμα Σ οταν αρχιζει να κινειται...ενω πηγαινε προς τα πανω εγω εβαλα τις δυναμεις αντιθετα...με αποτελεσμα να μου βγει η επιταχυνση αρνητικη...εγω απτοητη :P συνεχισα λεγοντας πως η επιταχυνση ειναι ιδια σε μετρο απλα αντιθετη φορα διοτι το σωμα μετατοπιζεται προς τα πανω.δηλαδη μου βγηκε 3 η επιταχυνση...αρα λαθος αποτελεσματα στην στροφορμη αλλα σωστο τροπο ...απλα εκανα αντικατασταση την λαθος επιταχυνση που βρηκα προηγουμενως:xixi: ειμαι πολυ εξυπνη τελικα...χαχα..οτι να ναι

παντως και το ποσοστο μου βγηκε λαθος λογω του λαθους μου...αλλα ο τροπος σωστος.
ο καθηγητης μου μου ειπε οτι θα κοψει το κομματι με την επιταχυνση μονο διοτι τα αλλα ειναι σωστα απλα η λαθος αντικατασταση απο προηγουμενως επιρρεασε το αποτελεσμα...μακαρι:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sir ImPeCaBlE

Νεοφερμένος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Και εγω ετσι το εκανα μονο που ελυσα ως προς χ^2 και μετα πολλαπλασιασα με ω^4. Πανω κατο το ιδιο καναμε..Μια χαρα σωστο ειναι!


Ωραίος...
Ξέχασα να βάλω το 2π στον υπολογισμό τις φάσης.Λέτε να μου κόψουν ολόκληρη την απάντηση?
Καλά για το τελευταίο ερώτημα του 4ου θέματος δε το συζητάμε.Ακόμα δεν έχω καταλάβει τι ζητάει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Δεν το πιστευω αυτο που εγινε σημερα...:'( εχασα το δευτερο 8εμα και στο μισο πρωτο...ενω ηταν πραγματα που ηξερα:'( μα το θεο τα ηξερα:'(
θα μπορουσα ανετα με τισ γνωσεις μου να εγραφα ενα 15....αλλα εγραψα κατω απο την βαση!
Θα ηθελα να ειμαι "αριστουχος" σαν ολους εσας αλλα μαλλον πρεπει να αποχωρησω...
Σημερα γκρεμιστηκαν ολα μου τα ονειρα και οι ελπιδες....:'(
Δεν θελω τπτ αλλο απ τη ζωη μου... απογοητευτηκα...ηταν απλα...και τα σκατωσα...αλλα εβλεπα και αλλα εγραφα.... μπραβο μου..
Τουλαχιστον μπραβο στην πλειψηφια απο εσας:D

Ηρέμησε! Οι πανελλαδικές αποτελούν ένα ασήμαντα μικρό κομμάτι όλης της ζωής μας. Η ζωή δεν τελειώνει με αυτές, οπότε ότι και αν έχει συμβεί δεν υπάρχει λόγος να απελπίζεσαι!!! Χαμογέλα και δώστα όλα στο επόμενο μάθημα, εξάλλου έρχεται καλοκαίρι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alfisti

Νεοφερμένος

Ο alfisti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Πατος. Το 10 με τη βια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
παιδια ηταν ευκολα τα θεματα?γιατι ολοι λενε οτι γινεται χαμος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragonver

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dragonver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Καλούτσικα έγραψα, τα έκανα όλα εκτός από το 2ο θέμα το γ. Όταν είδα την λύση δεν με πείραξε, δεν έπαιζε να το σκεφτόμουν αυτο. Άλλα 2 μαθήματα για μένα και τελειώνουμε. Καλη συνέχεια. Προσοχή στην θεωρία του ΑΕΠΠ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dafnousaki

Νεοφερμένος

Ο dafnousaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
παιδια τα θεματα ηταν πολυ δυσκολοτερα απο περσι εγω θεωρω τα θεματα φυσικης πιο δυσκολα απο τα μαθηματικα.16.5 πρεπει να εγραψα Φυσικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

matina91

Νεοφερμένος

Η Mατινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Ηρέμησε! Οι πανελλαδικές αποτελούν ένα ασήμαντα μικρό κομμάτι όλης της ζωής μας. Η ζωή δεν τελειώνει με αυτές, οπότε ότι και αν έχει συμβεί δεν υπάρχει λόγος να απελπίζεσαι!!! Χαμογέλα και δώστα όλα στο επόμενο μάθημα, εξάλλου έρχεται καλοκαίρι!

απλα θελω να περασω καπου...και τωρα δεν μπορω...δεν διορθωνεται πια...ολα μου πηγαν χαλια...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LI@

Νεοφερμένος

Η LI@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Εγω ηθελα να γραψω ενα 15 τουλαχιστον στη φυσικη,αλλα τελικα εγραψα γυρω στο 17,2 κ είμαι πολυ ευχαριστημένη! Οσες μοναδες εχω χασει,τις εχασα στο 4ο θεμα... Βγαινοντας απο το σχολειο,βρηκα τον καθηγητη φυσικης απο το λυκειο κ είπε οτι ηταν πολυ καλα θεματα (οχι ευκολα) με πιο δυσκολα ζητηματα το στιγμιοτυπο κ το 4ε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

musicrain1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Ωραίος...
Ξέχασα να βάλω το 2π στον υπολογισμό τις φάσης.Λέτε να μου κόψουν ολόκληρη την απάντηση?
Καλά για το τελευταίο ερώτημα του 4ου θέματος δε το συζητάμε.Ακόμα δεν έχω καταλάβει τι ζητάει...

Αποκλείεται να στο κόψουν όλο, εδώ άλλοι γράφουν μόνο τύπους και τους δίνουν μονάδες! Αν ο τρόπος είναι σωστός, θα σου δώσουν το μισό τουλάχιστον. Όσο για το τέταρτο, και εγώ στην αρχή δεν καταλάβαινα, αλλά πήγα στα τυφλά: τι τύπο έχω που να έχει έργο και ενέργεια ταυτόχρονα; Έτσι πήρα θεώρημα έργου-ενέργειας στην στροφική και βγήκε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
το μονο λαθος που εκανα ειναι λαθος φορα στις δυναμεις στο σωμα Σ οταν αρχιζει να κινειται...ενω πηγαινε προς τα πανω εγω εβαλα τις δυναμεις αντιθετα...με αποτελεσμα να μου βγει η επιταχυνση αρνητικη...εγω απτοητη :P συνεχισα λεγοντας πως η επιταχυνση ειναι ιδια σε μετρο απλα αντιθετη φορα διοτι το σωμα μετατοπιζεται προς τα πανω.δηλαδη μου βγηκε 3 η επιταχυνση...αρα λαθος αποτελεσματα στην στροφορμη αλλα σωστο τροπο ...απλα εκανα αντικατασταση την λαθος επιταχυνση που βρηκα προηγουμενως:xixi: ειμαι πολυ εξυπνη τελικα...χαχα..οτι να ναι

παντως και το ποσοστο μου βγηκε λαθος λογω του λαθους μου...αλλα ο τροπος σωστος.
ο καθηγητης μου μου ειπε οτι θα κοψει το κομματι με την επιταχυνση μονο διοτι τα αλλα ειναι σωστα απλα η λαθος αντικατασταση απο προηγουμενως επιρρεασε το αποτελεσμα...μακαρι:xixi:
Same here... Εγω το ζωον πηρα το Τ' του νηματος στο (β) ερωτημα ισο με το βαρος του σωματιδιου (κατι που ισχυει μονο στην ισορροπια). Και το πηγα με θεμελιωδη νομο της στροφικης κλπ... Λογω της λανθασμενης γωνιακης επιταχυνσης επηρεαστηκε το αποτελεσμα στα επομενα ερωτηματα, τα οποια ομως εκανα με ολοσωστο τροπο.

Εγω εφαγα πολυ χρονο στο 2γ (το εβγαλα τελικα :D) και στο σχεδιασμο του στιγμιοτυπου (στην αρχη εβγαλα ο,τι να 'ναι σχεδιαγραμμα στο προχειρο, αλλα ευτυχως στο μιλιμετρε βγηκε καλο). Ειχα μονο 30 λεπτα στη διαθεση μου να λυσω το 4ο, με αποτελεσμα να με πιασει τρελο αγχος. Και το εβλεπα οτι κατι δεν παει καλα με το ποσοστο που εβγαλα, αλλα δεν προλαβα να το τσεκαρω. :P Ελπιζω να κοψουν μονο τα 5 μορια του ερωτηματος της επιταχυνσης και οχι αλλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top