[25/5/2009] Φυσική Θετικής & Τεχνολογικής Κατεύθυνσης

Πόσο υπολογίζετε ότι γράψατε;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • 90-100

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 80-90

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 70-80

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 60-70

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 50-60

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 40-50

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 30-40

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 20-30

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 10-20

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 0-10

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν εξεταζόμουν.

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Evma

Νεοφερμένος

Ο Evma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Λοιπον.
Αν καποιος ΕΙΧΕ διαβασει και ΚΑΤΑΝΟΗΣΕΙ καλα ολη τη θεωρεία έπαιρνε το 1ο θεματακι
Στο 2ο τσιμπουσε λιγο το 3).Εγω πηγα με τις μοναδες, ειδα οτι το γ) βγαινει σωστό και επειτα πηρα το α=-ωΑημ(ωt+φο) στο τετραγωνο.(φο γτ δεν ξερεις αν εχει αρχικη φαση..αλλα δεν παιζει ρολο στην αποδειξη)
Στο 3ο θεμα ολα καλα και ωραια.Ευκολα.Αν δεν γραψεις εδω θα ειναι απο απροσεξία.
Το 4ο ΗΤΑΝ αρκετά απαιτητικο.Ηθελε προσοχη και καλες δικαιολογησεις.Αν τα εχεις σωστα ομως και απλους τυπους να εφαρμοσες χωρις λογια @@ θα σε κοψουν..(θα εισαι απο τους λιγους που το εκαναν σωστα)Το τελευταιο ερωτημα ,να κανω την παρατηρηση οτι ζητουσε ΠΟΣΟΣΤΟ.Οχι ποσοστο επι τοις εκατο.Ειναι το ιδιο πραγμα αν το σκεφτεις αρα nevermind... και εβγαινε 1/23.
Εγραψα καλα.Ολα σωστα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xjimdim

Νεοφερμένος

Ο xjimdim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
ρε παιδιά η επιτάχυνση στο 4β τελικά πόσο έβγαινε??? (οι μισοί στο σχολείο μου το βγάλαν 1 και οι άλλοι μισοί 3)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos_sp

Νεοφερμένος

Ο nikos_sp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 114 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
έκανα μαλακία στο πρώτο θέμα σε ένα ερώτημα, και στο 4ο τα γάμησα στο τέλος.

χάλια ψυχολογία, κανά 14-15 υπολογίζω, περίμενα τουλάχιστον 17.

πώ έλεος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
ρε παιδια μου φαινεται η οι πανελληνιες φετος ειναι ΠΑΡΑ πολυ βατες ; δεν ξερω ανυσηχω μηπως του χρονου μας βαλουν τιποτα παλουκια :(
Kι εγω.Ελπιζω να διαψευστουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Same here... Εγω το ζωον πηρα το Τ' του νηματος στο (β) ερωτημα ισο με το βαρος του σωματιδιου (κατι που ισχυει μονο στην ισορροπια). Και το πηγα με θεμελιωδη νομο της στροφικης κλπ... Λογω της λανθασμενης γωνιακης επιταχυνσης επηρεαστηκε το αποτελεσμα στα επομενα ερωτηματα, τα οποια ομως εκανα με ολοσωστο τροπο.

Εγω εφαγα πολυ χρονο στο 2γ (το εβγαλα τελικα :D) και στο σχεδιαασμο του στιγμιοτυπου (στην αρχη εβγαλα ο,τι να 'ναι σχεδιαγραμμα στον προχειρο, αλλα ευτυχως στο μιλιμετρε βγηκε καλο). Ειχα μονο 30 λεπτα στη διαθεση μου να λυσω το 4ο, με αποτελεσμα να με πιασει τρελο αγχος. Και το εβλεπα οτι κατι δεν παει καλα με το ποσοστο που εβγαλα, αλλα δεν προλαβα να το τσεκαρω. :P Ελπιζω να κοψουν μονο τα 5 μορια του ερωτηματος της επιταχυνσης και οχι αλλα...

ετσι ετσι ολα τα εξυπνα παιδια εδω :P ειμαστε τελειως χαζα...μα να βγαζω αρνητικη επιταχυνση και να λεω α σιγα μωρε απλα παει πανω διοτι ειναι αντιθετη φορα με ιδιο μετρο...???ειμαι πολυ καλη τελικα :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zoezaxariadi

Νεοφερμένος

Η ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
παιδια στο 2θεμα στο 3 γιατι δεν ισχυει το α???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kebikebirodos

Νεοφερμένος

Η Αρχοντίααα Ρόδος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Πού στον π*ύ**ο είναι οι λύσεις;:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
ενα εβγαινε η επιταχυνση :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
ρε παιδιά η επιτάχυνση στο 4β τελικά πόσο έβγαινε??? (οι μισοί στο σχολείο μου το βγάλαν 1 και οι άλλοι μισοί 3)

1 έβγαινε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dafne_mm24

Νεοφερμένος

Η dafne_mm24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
πρεπει να εχω κανει καποιο λαθος στη γωνιακη επιταχυνση.
Την βρηκα 15 rad/s2 με αποτελεσαμ να βρω λαθος το χρονο λαθος ολα...
Νομιζω ομως οτι ο τροπος ειναι σωστος.Τι εχετε να πειτε;

κι εγώ τόσο την βρήκα...θα πρέπει να έκανες το ίδιο λάθος με εμένα...άφησες την τάση του νήματος ίδια με το ερώτημα α....?
εγώ γύρω στο 17,5 έγραψα...κι έχασα από βλακείες... :(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hristos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Same here... Εγω το ζωον πηρα το Τ' του νηματος στο (β) ερωτημα ισο με το βαρος του σωματιδιου (κατι που ισχυει μονο στην ισορροπια). Και το πηγα με θεμελιωδη νομο της στροφικης κλπ... Λογω της λανθασμενης γωνιακης επιταχυνσης επηρεαστηκε το αποτελεσμα στα επομενα ερωτηματα, τα οποια ομως εκανα με ολοσωστο τροπο.

Εγω εφαγα πολυ χρονο στο 2γ (το εβγαλα τελικα :D) και στο σχεδιαασμο του στιγμιοτυπου (στην αρχη εβγαλα ο,τι να 'ναι σχεδιαγραμμα στον προχειρο, αλλα ευτυχως στο μιλιμετρε βγηκε καλο). Ειχα μονο 30 λεπτα στη διαθεση μου να λυσω το 4ο, με αποτελεσμα να με πιασει τρελο αγχος. Και το εβλεπα οτι κατι δεν παει καλα με το ποσοστο που εβγαλα, αλλα δεν προλαβα να το τσεκαρω. :P Ελπιζω να κοψουν μονο τα 5 μορια του ερωτηματος της επιταχυνσης και οχι αλλα...
Αν έκανες όλα τα άλλα λογικά θα χάσεις 3-4 μόρια(αν ο τρόπος είναι σωστός)και 2 μόρια συνολικά για τα λάθος αποτελέσματα:PΆμα τα γραψες όλα αυτά άρχοντας είσαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Parapan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Parapan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
παιδια στο 2θεμα στο 3 γιατι δεν ισχυει το α???

θα έπρεπε να είναι ω^2 για να είναι σωστό αλλά ήταν σκέτο ω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dafnousaki

Νεοφερμένος

Ο dafnousaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
ρε παιδιά η επιτάχυνση στο 4β τελικά πόσο έβγαινε??? (οι μισοί στο σχολείο μου το βγάλαν 1 και οι άλλοι μισοί 3)


αcm βγαινει 1 το εχω τσεκαρει απο παντου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

milanezos92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο milanezos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
ρε παιδιά η επιτάχυνση στο 4β τελικά πόσο έβγαινε??? (οι μισοί στο σχολείο μου το βγάλαν 1 και οι άλλοι μισοί 3)

1 εβγαινε φιλε............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LI@

Νεοφερμένος

Η LI@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
παιδια στο 2θεμα στο 3 γιατι δεν ισχυει το α???

Γιατι εχει U^2=ω(Α^2-χ^2) ενω ειναι U^2=ω^2(A^2-x^2)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
Νταξει εγω δεν πιστευω οτι ουτε γελοια ηταν ουτε πανδυσκολα.. Μετρια προς δυσκολα.. Τωρα ολοι αυτοι που λενε οτι ηταν της πλακας πρεπει να ειναι πολυ γαμαστεροι... Τσπ εγω γυρω στο 80 εγραψα και εχασα 1-2 θεμα ενω ελυσα αψογα 3ο (νταξ ευκολο ηταν ) και 4ο.. Ειμαι να με κλαινε οι ρεγγες..:P Καλη επιτυχια σε ολους και καλη λευτερια στο τελευταιο μαθημα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
κι εγώ τόσο την βρήκα...θα πρέπει να έκανες το ίδιο λάθος με εμένα...άφησες την τάση του νήματος ίδια με το ερώτημα α....?
εγώ γύρω στο 17,5 έγραψα...κι έχασα από βλακείες... :(:'(


μην νομιζεις οτι αλλοι εγραψαν καλυτερα...αλλα εξαρταται και τι σχολη θες...αλλα 17,5 μια χαρα ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Μα ρε παιδιά τι χρειαζόταν η επιτάχυνση αφού έφευγε,εγώ σε εκείνο το ερώτημα το σκέφτηκα όπως το έχει και στα βοηθήματα που βγάζει μια σχέση για στ μια για Σf και τις προσθέτει μετά,και φυσικά μου βγήκε ενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

musicrain1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 218 μηνύματα.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
και εβγαινε 1/23
3/23 το εβγαλα εγω. Και την επιταχυνση 3 (να τη φαω και να 'ναι κρυα :P). Λαθος εννοειται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top