[25/5/2009] Φυσική Θετικής & Τεχνολογικής Κατεύθυνσης

Πόσο υπολογίζετε ότι γράψατε;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • 90-100

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 80-90

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 70-80

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 60-70

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 50-60

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 40-50

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 30-40

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 20-30

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 10-20

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • 0-10

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν εξεταζόμουν.

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

giorgioSAc

Νεοφερμένος

Ο giorgioSAc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Ε ντχξει τι να πω...γελοια ο ενας πανευκολα ο αλλος...θελω ομως ολοι αυτοι οι κυριοι και κυριες που υποβαθμιζουν τη νοημοσυνη των υπολοιπων παιδιων και των καθηγητων που εβαλαν τα θεματα να ποσταρουν τα μορια τους οταν βγουν...παραγματικα τους προκαλω...γιατι μεχρι σε αυτο το σημειο εχει φτασει η εξυπναδα και η καταντια του ελληνα,να κοκορευεται και να παταει επι πτωματων για ηθικη ευχαριστιση..


Στο θεμα μας:αν απαιτητικά πάντως και σε καμία περίπτωση γελοία τα φετινα θεματα και πανω απολα απαιτουσαν παρατηρητικοτητα και αυτοσυγκεντρωση.


PS(Δεν μπηκε ομως η ασκηση με τη μαιμου και στεναχωρηθηκα:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Μετρια προς δυσκολα τα κατατασω και εγω τα θεματα. Η δυσκολια βρισκοταν κυριως στο Θεμα 2ο στο 3ο ερωτημα οπου και την πατησα. :p Επισης, σχετικα δυσκολο ηταν και το 4ο το οποιο ομως ευτυχως το εβγαλα ολο.

Γενικα υπολογιζω γυρω στο 18,2 το πολυ. Καποιες μουντζουρες εκανα, ελπιζω να μη μου κοψουν :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dafnousaki

Νεοφερμένος

Ο dafnousaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
περσι που ηταν γελοια 50% κατω απο τη βαση φετοσ φανταστειτε
ευχαριστημενος με 82
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefi17

Νεοφερμένος

Η Stefi17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Εγώ δυσκολεύτηκα στο θέμα 2ο και στο θέμα 3ο.. Αγχώθηκα πάρα πολυ και έκανα βλακείες.. Δεν με πήρε και ο χρόνος να κάνω τα 2 τελευταία ερωτήματα στο 4ο θέμα.. Δεν πειράζει,ας ελπίσουμε να πέσουν οι βάσεις..και να μπούν και εύκολα στη χημεία..Πάντως φέτος μας έκαψαν τα θέματα που βάζουν..:( Εγώ είμαι πολύ απογοητευμένη..:'(:'(
-----------------------------------------
Λάθος,το 3ό ήταν πολύ εύκολο..το 4ο ήθελα να γραψω..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιωργος Δεδες

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος Δεδες αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
ρε παιδες 2 ερωτησουλες..αν μπορειτε βοηθηστε με.1)στο 3ο εκανα μια τεραααααααααστια μ @ λ @ κ ι @ και ειπα υμεγιστο=ωα^2.γκρρρρ...αλλα βρηκα σωστο το ω το οποιο ομως ειχα βρει στο α ερωτημα.πιανω τπτ γτ δν λεει να χασω ετσι 1.2 στα 20.2)στο γ του 4ου ειπα στα ρ/2 τυλιγονται 2 στα ρ ποσα και μου βγηκε 4 σωστο ειναι??καλη συνεχεια σε ολους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marios8

Νεοφερμένος

Ο Μαριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Same here... Εγω το ζωον πηρα το Τ' του νηματος στο (β) ερωτημα ισο με το βαρος του σωματιδιου (κατι που ισχυει μονο στην ισορροπια). Και το πηγα με θεμελιωδη νομο της στροφικης κλπ... Λογω της λανθασμενης γωνιακης επιταχυνσης επηρεαστηκε το αποτελεσμα στα επομενα ερωτηματα, τα οποια ομως εκανα με ολοσωστο τροπο.

Εγω εφαγα πολυ χρονο στο 2γ (το εβγαλα τελικα :D) και στο σχεδιασμο του στιγμιοτυπου (στην αρχη εβγαλα ο,τι να 'ναι σχεδιαγραμμα στον προχειρο, αλλα ευτυχως στο μιλιμετρε βγηκε καλο). Ειχα μονο 30 λεπτα στη διαθεση μου να λυσω το 4ο, με αποτελεσμα να με πιασει τρελο αγχος. Και το εβλεπα οτι κατι δεν παει καλα με το ποσοστο που εβγαλα, αλλα δεν προλαβα να το τσεκαρω. :P Ελπιζω να κοψουν μονο τα 5 μορια του ερωτηματος της επιταχυνσης και οχι αλλα...

τελικα ποσο χανει καποιος με κατι τετοιο στα γ,δ???δηλαδη ποσα στα 6 μορια για καθεμια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Εγώ δυσκολεύτηκα στο θέμα 2ο και στο θέμα 3ο.. Αγχώθηκα πάρα πολυ και έκανα βλακείες.. Δεν με πήρε και ο χρόνος να κάνω τα 2 τελευταία ερωτήματα στο 4ο θέμα.. Δεν πειράζει,ας ελπίσουμε να πέσουν οι βάσεις..και να μπούν και εύκολα στη χημεία..Πάντως φέτος μας έκαψαν τα θέματα που βάζουν..:( Εγώ είμαι πολύ απογοητευμένη..:'(:'(


και εγω...ιδιαιτερα απο βιολογια κατευθυνσης.διαβαζα συνεχεια...μου αρεζε πολυ κιολας αλλα με την τελευταια ερωτηση που εβαλαν εχω πεσει λεει ηδη στο 94% και μετα λεει ηθελε και σχημα στο turner και χαζαμαρες...αν ηθελαν κατι παραπανω να το ζητουσαν...που να ηξερα...τα χερια μου επρεπε να μυρισω??ελεος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PzH-2000GR

Νεοφερμένος

Ο PzH-2000GR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paraskevas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paraskevas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Χωρις να θελω να προσβαλλω τα παιδια που δε γραψανε σημερα θα πω το εξης:Οποιος δε καταφερε σημερα να λυσει το θεμα 3 τοτε καλυτερα ας το αφησει το αθλημα και να ασχοληθει με κατι αλλο.Ας γινει υδραυλικος-σουβλατζης ας παει σ ενα ΙΕΚ και γω δε ξερω τι αλλο, αλλα δε γινεται με το ζορι να περασουν ολοι σε πανεπιστημια και ΤΕΙ..!
Στα δικα μας τωρα αυτο το γαμ... το -3 μου στερησε το 100..:'(
Γιατι παντως ρε παιδια βρηκαμε τοσοι πολλοι -3 και οι αλλοι μισοι 1.?Τι να πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Takis_Kal

Νεοφερμένος

Ο Takis_Kal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 63 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Μα πως βγαλατε -3 δεν μπορω να καταλαβω .Και οταν το βγαλατε δεν καταλαβατε οτι σε μια επιταχυνομενη κινηση δεν γινεται να εχεις αρνητικη επιταχυνση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Καποιες μουντζουρες εκανα, ελπιζω να μη μου κοψουν :'(
Εγω στο 4ο εκανα παρα πολλες μουτζουρες, γιατι το ελυνα κυριολεκτικα με αντιστροφη μετρηση. Ελπιζω να μη μου κοψουν ΚΑΙ γι' αυτο (καταλαβαινονται παντως :P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dexter08

Νεοφερμένος

Ο dexter08 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
πηγαινα για 8-10 και τελικα εγραψα 14-15!:)
εχω ολοσωστα πρωτο και δευτερο θεμα και το τριτο επισης. μονο παραπτωμα ηταν οτι δεν αποδειξα τον τυπο της διαφορας φασης. ειμαι πολυ ικανοποιημενος και σημερα. παμε για προγραμματισμο τωρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgioSAc

Νεοφερμένος

Ο giorgioSAc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Χωρις να θελω να προσβαλλω τα παιδια που δε γραψανε σημερα θα πω το εξης:Οποιος δε καταφερε σημερα να λυσει το θεμα 3 τοτε καλυτερα ας το αφησει το αθλημα και να ασχοληθει με κατι αλλο.Ας γινει υδραυλικος-σουβλατζης ας παει σ ενα ΙΕΚ και γω δε ξερω τι αλλο, αλλα δε γινεται με το ζορι να περασουν ολοι σε πανεπιστημια και ΤΕΙ..!
Στα δικα μας τωρα αυτο το γαμ... το -3 μου στερησε το 100..:'(
Γιατι παντως ρε παιδια βρηκαμε τοσοι πολλοι -3 και οι αλλοι μισοι 1.?Τι να πω...

Μαλλον πηρατε αναποδα τις δυναμεις στην m
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pandelis

Νεοφερμένος

Ο Παντελής Γ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Ειδικής Αγωγής Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Πραγματι τα θεματα ηταν "καλα" οχι δυσκολα. Ειχαν ομως ασαφειες.

Πχ 1: στο πολλαπλης επιλογης με το προσημο του α και του x τι γινεται οταν x=0; Το μηδενικο διανυσμα ειναι παραλληλο με καθε διανυσμα. Αριστοι μαθητες στην ταξη μου εχοντας την ικανοτητα να αμβαθυνουν επιλεγουν το δ (νομιζω αυτο ειναι). επρεπε να εδιναν περιορισμο καθως δεν εξεταζομαστε στα μαθηματικα!

Πχ 2: στο σχεδιασμο του στιγμιοτυπου επρεπε να γινει για x<0; Οσοι δεν το εκαναν εχουν λαθος; Η εκφωνηση αναφερει τον αξονα διαδοσης και την κατευθυνση (απο την εξισωση). Οσο ξεκαθαρο κι αν φαινεται σκεφτειτε οτι εχουμε αποκτησει τον τροπο σκεψης των βοηθηματων και γι αυτο μας ειναι ευκολο. Ετσι πρεπει να γινεται; :nono:

Ευχαριστω:bye: (Γραψτε σχολια. εχω δικιο?)​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Μα πως βγαλατε -3 δεν μπορω να καταλαβω .Και οταν το βγαλατε δεν καταλαβατε οτι σε μια επιταχυνομενη κινηση δεν γινεται να εχεις αρνητικη επιταχυνση


ελα τωρα...με την δικια μας εξυπναδα ολα γινονται...ολα ειναι εφικτα :lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefi17

Νεοφερμένος

Η Stefi17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
και εγω...ιδιαιτερα απο βιολογια κατευθυνσης.διαβαζα συνεχεια...μου αρεζε πολυ κιολας αλλα με την τελευταια ερωτηση που εβαλαν εχω πεσει λεει ηδη στο 94% και μετα λεει ηθελε και σχημα στο turner και χαζαμαρες...αν ηθελαν κατι παραπανω να το ζητουσαν...που να ηξερα...τα χερια μου επρεπε να μυρισω??ελεος


Έχεις δίκαιο..στην βιολογία το 3ό θέμα ήταν πολύ δύσκολο το α) για εμένα προσωπικά,δεν ξέρω για τους υπόλοιπους... Τώρα στην Φυσική το 4ο θέμα με δυσκόλεψε πολύ,το 2ο ετσι και ετσι,και το 3ο ήταν παρα πολυ εύκολο!!!Αν και περίμενα να μπει κρόυση με ταλάντωση και ξαφνιάστηκα..Πφφφ..Δεν πειράζει..Καλή επιτυχία στο τελευταίο μα; μάθημα,εύχομαι να μην μας κάψουν και εκει..:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παντελής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Paraskeva επρεπε να καταλαβεις οτι η ροπη της f ειναι μεγαλυτερη της mg=T.και να πεις οτι το σωμα ανεβαινει.anyway περασε αυτο,δεν τελειωσε τιποτα ακομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
πηγαινα για 8-10 και τελικα εγραψα 14-15!:)
εχω ολοσωστα πρωτο και δευτερο θεμα και το τριτο επισης. μονο παραπτωμα ηταν οτι δεν αποδειξα τον τυπο της διαφορας φασης. ειμαι πολυ ικανοποιημενος και σημερα. παμε για προγραμματισμο τωρα!


χρειαζοταν να τον αποδειξουμε?εγω δεν τον απεδειξα...
-----------------------------------------
Έχεις δίκαιο..στην βιολογία το 3ό θέμα ήταν πολύ δύσκολο το α) για εμένα προσωπικά,δεν ξέρω για τους υπόλοιπους... Τώρα στην Φυσική το 4ο θέμα με δυσκόλεψε πολύ,το 2ο ετσι και ετσι,και το 3ο ήταν παρα πολυ εύκολο!!!Αν και περίμενα να μπει κρόυση με ταλάντωση και ξαφνιάστηκα..Πφφφ..Δεν πειράζει..Καλή επιτυχία στο τελευταίο μα; μάθημα,εύχομαι να μην μας κάψουν και εκει..:(:(


που θες να περασεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bigmix42

Νεοφερμένος

Ο bigmix42 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
τι να πω και εγω ρε παιδια..μιλαω μεσω του προφιλ του αδερφου μου...εχασα στο θεμα 2ο το γ και στο 30 το στιγμιοτυπο..αθτη η μ*****α που με δερνει να λυνω τα απαιτητικα και να χανω τ ευκολα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Takis_Kal

Νεοφερμένος

Ο Takis_Kal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 63 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Φυσικα θελει αποδειξη δεν υπαρχει στο βιβλιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top