10% 2022

Chico

Νεοφερμένος

Η Chico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Συγγνώμη που γίνομαι κουραστική αλλά με ποιο κριτήριο θα δεχτούν την μετεγγραφή ;;;;;;;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.
Συγγνώμη που γίνομαι κουραστική αλλά με ποιο κριτήριο θα δεχτούν την μετεγγραφή ;;;;;;;
στην περιπτωση δεν ρωτανε τιποτα... το μονο που τους ενδιαφερει ειναι οτι θελεις να πας.
κοιτα αυτο δεν ειναι παντου μονο για την σχολη που θελεις.
πχ αμα ειθελες να πας στις δασκαλες του βολου μεχρι αναλυση DNA ζητανε.
 

Chico

Νεοφερμένος

Η Chico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Μάλιστα….προφανώς το ‘χεις δει να συμβαίνει για να το λες.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.
Μάλιστα….προφανώς το ‘χεις δει να συμβαίνει για να το λες.
ναι δεν θα επαιζα με τον πονο σου με τιποτα..ρεσπεκετ

περυσι η λαρισα ζητουσε 53 μετεγγραφες και πηγαν 12
φετο να ζητησει 50 μετεγγραφες και θα πανε κατι αναλογο

αντε τωρα ηρέμησε οι αριθμοι δουλευουν για σενα....πηγαινε για μπανιο
 

Chico

Νεοφερμένος

Η Chico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Μια τελευταία ερώτηση
Που ίσως μου την απάντησες και δεν το είδα
Αίτηση στην αρχή του εξαμήνου όταν ξεκινήσουν οι μετεγγραφές από το υπουργείο
Ναι;;;;;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.
Μια τελευταία ερώτηση
Που ίσως μου την απάντησες και δεν το είδα
Αίτηση στην αρχή του εξαμήνου όταν ξεκινήσουν οι μετεγγραφές από το υπουργείο
Ναι;;;;;
α ναι... βγαινει εγkυκλιος και ανοιγει μια απο τις γνωστες πλατφορμες με αρχικο transfer
κανεις την αιτηση και αρχες δεκεμβρη βγαινουν τα αποτελεσματα

 

Chico

Νεοφερμένος

Η Chico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Και πάλι χίλια ευχαριστώ !!!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Γεια σας, έγραψα πέρυσι 17.423 μόρια και φοιτώ Ψυχολογία Παντείου (μετά από μεταγραφή).

Έχω πιθανότητες να πιάσω Ψυχολογία ΕΚΠΑ με το 10% φέτος?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.
Γεια σας, έγραψα πέρυσι 17.423 μόρια και φοιτώ Ψυχολογία Παντείου (μετά από μεταγραφή).

Έχω πιθανότητες να πιάσω Ψυχολογία ΕΚΠΑ με το 10% φέτος?
δυστηχως πολυ δυσκολα
η σχολη δεν ειχε ποτε ιστορικο πτωσης 600 μοριων στο 6%
 

Chico

Νεοφερμένος

Η Chico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Μικρή πόλη και δύσκολη
Αλλά εσύ τι εννοείς με το «μη βρέξει και μη στάξει»;;;;
 

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
δυστηχως πολυ δυσκολα
η σχολη δεν ειχε ποτε ιστορικο πτωσης 600 μοριων στο 6%
Ευχαριστώ πολύ Γιάννη! Ο λογος που θεωρω οτι εχω πιθανοτητες ειναι επειδη φετος μεταγραφη για το Παντειο πηραν ατομα με 0 μορια, οποτε υποθετω οτι οι περισσοτεροι απο επαρχιες πηγαν ηδη Παντειο με μεταγραφη οποτε θα μενουν λιγοι ανταγωνιστες πια για ΕΚΠΑ με 10%.

Να ρωτήσω όταν λες πτώση 600 μορίων, για να δω πιθανότητες κλπ, κοιτάζω τη βάση 90% του 2021 σωστα?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ Γιάννη! Ο λογος που θεωρω οτι εχω πιθανοτητες ειναι επειδη φετος μεταγραφη για το Παντειο πηραν ατομα με 0 μορια, οποτε υποθετω οτι οι περισσοτεροι απο επαρχιες πηγαν ηδη Παντειο με μεταγραφη οποτε θα μενουν λιγοι ανταγωνιστες πια για ΕΚΠΑ με 10%.

Να ρωτήσω όταν λες πτώση 600 μορίων, για να δω πιθανότητες κλπ, κοιτάζω τη βάση 90% του 2021 σωστα?
λογικο αυτο που λες ,,,αλλα το παντειο εδω και μερικα χρονια εχει 0-1 μορια μεταγραφης χωρις να επειρεαζει τοσο πολυ το 6% του εκπα
ναι την βαση 90% του 2021 και απο εκει αφαιρεις το μπαλανς

να εδω η εικονα του εκπα

1656240601733.png
 

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Kατάλαβα, ευχαριστώ πολυ!
 

Chico

Νεοφερμένος

Η Chico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
λογικο αυτο που λες ,,,αλλα το παντειο εδω και μερικα χρονια εχει 0-1 μορια μεταγραφης χωρις να επειρεαζει τοσο πολυ το 6% του εκπα
ναι την βαση 90% του 2021 και απο εκει αφαιρεις το μπαλανς

να εδω η εικονα του εκπα

View attachment 104304
Τα μόρια μετεγγραφής τι είναι;;;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.
Τα μόρια μετεγγραφής τι είναι;;;
αυτα ειναι για τους ''κοινους θνητους'' εσενα δεν σε ενδιαφερουν.

οικονομικα
εισοδηματα οικογενειας δια αριθμο ατομων οικογενειας= κατα κεφαλην εισοδημα
0-3000-->6 μορια
3000-6000 --> 4 μορια
6000-9000 --> 3 μορια
9000-12000--> 2 μορια
>12000-->0 μορια

και εχουμε και τα κοινωνικα μορια , τριτεκνια, πολυτεκνια, αναπηρια γονεα , ορφανεια κλπ
 

Chico

Νεοφερμένος

Η Chico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Ωραία το κατάλαβα.
Άρα ίσως, λέω ίσως θα μπορούσα να διεκδικήσω μεταγραφή και στην Διοίκηση Επιχειρήσεων και στην Πάτρα.
Εκεί σπουδάζει στο Χημικό η δίδυμη αδερφή μου.
Αλλά λόγω ΕΒΕ πίστευα πως δεν μπορώ να διεκδικήσω κάτι.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.
Ωραία το κατάλαβα.
Άρα ίσως, λέω ίσως θα μπορούσα να διεκδικήσω μεταγραφή και στην Διοίκηση Επιχειρήσεων και στην Πάτρα.
Εκεί σπουδάζει στο Χημικό η δίδυμη αδερφή μου.
Αλλά λόγω ΕΒΕ πίστευα πως δεν μπορώ να διεκδικήσω κάτι.
ενα ενα μου τα βγαζεις.
αμα θες να πας πατρα τοτε θα πρεπει να μπεις ΔΕ Χιο...μονο η χιος παντρευεται με πατρα... και μετα σιγουρη μετεγγραφη πατρα
σε ξαναρωτησα δεν απαντησες ...οι γονεις που μενουν
 

Chico

Νεοφερμένος

Η Chico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
ενα ενα μου τα βγαζεις.
αμα θες να πας πατρα τοτε θα πρεπει να μπεις ΔΕ Χιο...μονο η χιος παντρευεται με πατρα... και μετα σιγουρη μετεγγραφη πατρα
σε ξαναρωτησα δεν απαντησες ...οι γονεις που μενουν
Αθήνα …πολύπλοκο όλο αυτό με Χίο :(
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.
Αθήνα …πολύπλοκο όλο αυτό με Χίο :(
καθολου πολυπλοκο.. πολυ απλο και σιγουρη μετεγγραφη διπλου δρομου για πατρα
1 οινονομικα κριτήρια ,,η σχολη θελει 0 μορια
2 λογω αδελφης . νομιζω οτι δεν εχεται εισοδημα κατα κεφαλην ανω των 12500.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top