10% 2022

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,848 μηνύματα.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,848 μηνύματα.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Πού πάω;😂 Δεν το χω ψάξει καθόλου αυτό... Και τα μόρια ανεβαίνουν για το 10%?
Πας σε ένα λύκειο. Μπορεί να πας στο δικό σου συμπληρώνεις αίτηση ανάλογη με αυτή που έδωσες πανελλήνιες απλά δηλώνεις το 10%. Προσοχή! Μόνο στη κατεύθυνση σου δηλώνεις. Μετά από λίγο καιρό με τους κωδικούς σου μπαίνεις δηλώνεις μηχανογραφικό και αναμένεις τα αποτελέσματα όπως και τα υπόλοιπα παιδιά
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,522 μηνύματα.
Πότε γίνεται το 10% ? Και είναι μόνος τρόπος για να αλλάξεις σχολή χωρίς πανελλήνιες;
Ο τροπος για να αλλαξεις σχολη ειναι με το 10% ( 4% των θεσεων για σενα) και μεσω μετακινησης που ειναι μονο για 1ετεις.
Για να κανεις το 10% σου πας τον επομενο ιουλιο ...οταν θα ανακοινωθει... στο λυκειο σου με το καρτελακι πανελληνιων ή τον αριθμο υποψηφιου και κανεις νεο password....και μετα κανεις το μηχανογραφικο σου οπως το ηξερες.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,848 μηνύματα.
Ο τροπος για να αλλαξεις σχολη ειναι με το 10% ( 4% των θεσεων για σενα) και μεσω μετακινησης που ειναι μονο για 1ετεις.
Για να κανεις το 10% σου πας τον επομενο ιουλιο ...οταν θα ανακοινωθει... στο λυκειο σου με το καρτελακι πανελληνιων ή τον αριθμο υποψηφιου και κανεις νεο password....και μετα κανεις το μηχανογραφικο σου οπως το ηξερες.
Οι βάσεις είναι οι ίδιες με των πανελληνίων ή ανεβαίνουν
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,522 μηνύματα.
Οι βάσεις είναι οι ίδιες με των πανελληνίων ή ανεβαίνουν
αναλογα την σχολη καλη μου ,,αλλου ανεβαινουν ( πχ παιδαγωγικα) αλλου πεφτουν
αν εχεις κατι στο ματι πες να το δουμε ή αν θες στειλε και pm.
 

Lady D.

Νεοφερμένος

Η Lady D. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 24 μηνύματα.

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Μήπως γνωρίζετε τι έγγραφα χρειαζόμαστε και πότε γίνεται η αίτηση για 10%;
Τιποτα δεν θες για 10% , θα ζητησεις απο το σχολειο να σου βγαλουν νεο password , θα εχεις ηδη τον κωδικο πανελληνιων που ειχες και περυσι/προπερσι. Και θα κανεις απλα μηχανογραφικο. Οι αιτησεις γινονται οταν ανοιξει η πλατφορμα για μηχανογραφικο .
 

Mary_03

Νεοφερμένος

Η Mary_03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Βρίσκομαι στην πάρα πολύ άσχημη θέση, του να ειμαι σε μια σχολή που δε μ αρεσει καθόλου, aka παιδαγωγικό, αφού ήμουν παιδί από θετική. Τώρα το πως βρέθηκα στο παιδαγωγικό, είναι μεγάλη ιστορία.. Το θέμα μου είναι, ότι έχω βρει μια σχολή που με ενδιαφέρει πολύ και κατά πάσα πιθανότητα, μπορώ να εισαχθω με το 10%, (είμαι περίπου 1500 μορια παραπάνω από την περυσινή βαση).
Το μόνο που με προβληματίζει, είναι ότι θα είμαι πρωτοετής στα 20 και ότι θα αναγκαστώ να αλλάξω πόλη, πράγμα που με φοβίζει, σχετικά με φιλίες κτλπ. Από την άλλη, δε θέλω να χαραμισω τόσα έξοδα και χρόνο, για ένα αντικείμενο που δε θα ασχοληθώ, δηλαδή το παιδαγωγικό..
Υ.Γ. Δε ξέρω αν είναι κρίση ηλικίας, αλλα κοντεύω τα 20 και νιώθω ότι δεν έχω κάνει τίποτα στη ζωή μου και συν τοις άλλοις, ξενερώνω απίστευτα που θα είμαι 20 και 1ο έτος. Βοήθειαα
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.
Κάνω πώς δεν το διαβάζω όλο αυτό...

Αν είναι δυνατόν ρε παλικάρα μου να είσαι "20 ετών και πρωτοετής" λες και σε πήραν τα χρόνια:rofl:

Κοίτα να κάνεις κάτι που σε γεμίζει, μόνο αυτό μετράει. Όλα τα άλλα (παρέες, γνώσεις, εμπειρίες) έρχονται μόνα τους.

Σε καμία περίπτωση δεν σε πήραν τα χρόνια και είναι απολύτως φυσιολογικό να χάνεσαι μέσα στις πανελλήνιες και στις σχολές. Πολλοί κάνουμε λάθη. Αυτό είναι το λιγότερο.

Η πραγματική αξιότητα φαίνεται όταν τα αντιμετωπίζουμε.
 

Mary_03

Νεοφερμένος

Η Mary_03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Κάνω πώς δεν το διαβάζω όλο αυτό...

Αν είναι δυνατόν ρε παλικάρα μου να είσαι "20 ετών και πρωτοετής" λες και σε πήραν τα χρόνια:rofl:

Κοίτα να κάνεις κάτι που σε γεμίζει, μόνο αυτό μετράει. Όλα τα άλλα (παρέες, γνώσεις, εμπειρίες) έρχονται μόνα τους.

Σε καμία περίπτωση δεν σε πήραν τα χρόνια και είναι απολύτως φυσιολογικό να χάνεσαι μέσα στις πανελλήνιες και στις σχολές. Πολλοί κάνουμε λάθη. Αυτό είναι το λιγότερο.

Η πραγματική αξιότητα φαίνεται όταν τα αντιμετωπίζουμε.
Πολυ ανακουφιστικο αυτο , ευχαριστώ 😭
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Υ.Γ. Δε ξέρω αν είναι κρίση ηλικίας, αλλα κοντεύω τα 20 και νιώθω ότι δεν έχω κάνει τίποτα στη ζωή μου και συν τοις άλλοις, ξενερώνω απίστευτα που θα είμαι 20 και 1ο έτος. Βοήθειαα
Μπήκα στα 21 μου ως πρωτοετής και φέτος τελείωσα το τμήμα μου στα 25. Δεν ήταν δα και τόσο τρομερό.
Σαν τι θα ήθελες να είχες κάνει στα 20 σου, ωστόσο; Από περιέργεια ρωτάω. Όλοι στο ίδιο καζάνι βράζουν σε αυτές τις ηλικίες. Άντε να'χες δουλέψει από τα 18-19. Οπότε ξεκόλλα από αυτό το mindset και κυνήγησε κάτι άλλο αφού το παιδαγωγικό δε σου αρέσει.
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.
Πολυ ανακουφιστικο αυτο , ευχαριστώ 😭
Και btw το να είναι κανείς νέος είναι mindset, όχι ηλικιακό.

Ξέρω πάρα πολλούς 25ριδες που είναι πεθαμένοι και πολλούς 50ριδες που ζούνε σα να είναι 18χρονα σε ευεξία και ζωντάνια.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
τα 20 και νιώθω ότι δεν έχω κάνει τίποτα στη ζωή μου
Τι άλλο να είχες κάνει δηλαδή μέχρι τα 20 σου ;
απίστευτα που θα είμαι 20 και 1ο έτος
20 θα είσαι , μόνο 2 χρόνια διαφορά θα έχεις από τους περισσότερους συμφοιτητές σου... !
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.
Μπήκα στα 21 μου ως πρωτοετής και φέτος τελείωσα το τμήμα μου στα 25. Δεν ήταν δα και τόσο τρομερό.
Σαν τι θα ήθελες να είχες κάνει στα 20 σου, ωστόσο; Από περιέργεια ρωτάω. Όλοι στο ίδιο καζάνι βράζουν σε αυτές τις ηλικίες. Άντε να'χες δουλέψει από τα 18-19. Οπότε ξεκόλλα από αυτό το mindset και κυνήγησε κάτι άλλο αφού το παιδαγωγικό δε σου αρέσει.
Και όχι μόνο αυτό, υπάρχει κόσμος που παίρνει πτυχίο δίνει κατατακτήριες και ξαναξεκινάει την ακαδημαϊκή του καριέρα στα 26-27-28... σιγά το πράγμα :rofl:
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
"The user Arvacon is feeling pappous, στην τοποθεσία ischool, αφτερ reading δις τοπικ." :baby::cray::knife:
 

Obi-Wan Kenobi

Δραστήριο μέλος

Ο Obi-Wan Kenobi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Γεωπονίας Πελοποννήσου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Εγω δηλαδη που ειμαι 39 χρονων και πρωτοετης σε αλλη πολη τι πρεπει να κανω;
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top