Γενικό -  Φροντιστήριο/μαθήματα/ώρες διαβάσματος

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Δεν ξέρω ρε παιδιά αν συμβαίνει σε μένα αλλά άμα δεν επαναλάβω μια άσκηση δεν τη θυμάμαι.Δηλαδή δε θα τη δω μια φορά και τέλειωσε μετά...
εχω ενα φιλο που εχει ακριβως το ιδιο προβλημα με εσενα. ειναι 24/7 πανω απο ενα βιβλιο και υποτιθεται διαβαζει, εχει γινει το μυαλο του τυροκαυτερη,εχει απιστευτο αγχος και πολυ απλα δεν νιωθει μια!
ειναι σχεδον σιγουρο οτι στις πανελληνιες, μαθηματικα-φυσικη(τουλαχιστον) θα πατωσει...(μιλαμε για μαθητη του 20 ε... οχι πως εχει μεγαλη σημασια απλως για να μην νομιζεται πως ειναι 'αδιαφορος')

ελπιζω να μην εισαι σε τοσο ακραια κατασταση...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lam10

Νεοφερμένος

Ο <a href="https://lambros10.hi5.com" class="link link--external" rel="nofollow" target="_blank">https://lambros10.hi5.com</a> αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
και εγω το παθαινω αυτο...ισως να φταιει η συγκεντρωση...αλλα ισως να φταιει και ο σκληρος δισκος..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nanou!!

Νεοφερμένος

Η Nanou!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
παιδια οι υπερβολές είναι τρέλα. ακομα είναι ΣΕΠΤΕΜΒΡΗΣ!!!! έλεος αν απο τώρα χτυπάμε 10ωρα!! έλεος!! χαλαρώστε, απολαύστε το λίγο καλοκαιράκι που μας απόμεινε κ απ τις 11 βλέπουμε. αλλα κ πάλι, το πήξιμο θ αρχίσει πλ μετά. δν θα κάψω εγώ τα λιγοστά μου εγκεφαλικά κύτταρα χωρίς λόγο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vady

Νεοφερμένος

Η vady αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Κοιτα πιστεύω ότι καθοριστικό ρόλο στις πανελλαδικές παίζει η προσπάθεια του ίδιου του μαθητή, για αυτό αν κάνεις σωστή δουλειά, η μία ώρα δεν λέει τπτ.......οσο για τα μαθήματα, αν η καθηγήτρια είναι τόσο καλή όσο νομίζεις, μην κάνεις. Έχω πολλούς συμμαθητές που δεν κάνουν και άρχισαν να διαβάζουν λίγο μόνοι τους και είναι μία χαρά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vady

Νεοφερμένος

Η vady αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Γιατί τόσο άγχος για την ύλη ρε παιδιά; Που έχετε φτάσει. Εμείς εδώ είμαστε στο μη πεπερασμένο όριο, στην αρχή των κυμάτων, χημεία στο Lewis και βιολογία στη μεταγράφή. Ελπίζω να είμαστε καλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panatha_1972

Νεοφερμένος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ηρεμήστε, παιδιά! Πίστέψτε με,το κακό άγχος δε βοηθάει.Να εμπιστεύεστε τους καθηγητές σας! Δεν έχει σημασία πού είστε στην ύλη του κάθε μαθήματος!! Αρκεί όλα όσα έχετε διδαχθεί να τα έχετε καταλάβει! Οργανώστε τον ελεύθερο χρόνο σας σε επαναλήψεις της ύλης που κάνατε ανά δεκαπενθήμερο. Μιλείστε στους καθηγητές σας για κενά ή απορίες. Μην αφήνετε οποιοδήποτε κενό. Γιατί θα ρθεί ο παλιονοέμβρης και θα λέτε δεν καταλαβαίνω φυσική κατεύθυνσης, ενώ ο φυσικός σας θα ΄χει βγάλει την ψυχή του για να σας βοηθήσει(εκφράζω το παράπονό μου...φυσικός γαρ!!!) Ανοίξτε τα στόματά σας και πείτε ό,τι δεν καταλαβαίνετε και μη στεναχωριέστε γοα την ύλη!! Ό,τι αρχίζει...κάποτε τελείωνει!!! Μόνο ο χρόνος δεν τελειώνει ποτέ!!! (μαμά γερνάω!!!:P)
Σας εύχομαι όλους ανεξαιρέτως καλό κουράγιο στην προσπάθεια που κάνετε και...διάβασμα!!!!:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
ευχαριστουμε! και γω θα προσπαθησω να κανω επαναληψεις σε τακτα χρονικα διαστηματα για 1 μαθημα καθε φορα... πιστευω ειναι αρκετα σημαντικο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kardinalios

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά,
και εγώ φέτος θα δώσω πανελλήνιες.Τα ψέματα τελείωσαν και πρέπει να στρωθώ να διαβάσω διότι οι στόχοι μου είναι ιδιαίτερα υψηλοί.Μέχρι τώρα έχω βγάλει Μιγαδικούς-Συναρτήσεις-Όρια και είμαι στην τέταρτη παράγραφο των Παραγώγων στα Μαθηματικά Κατεύθυνσης.Στη Φυσική έβγαλα το πρώτο κεφάλαιο και από την επόμενη εβδομάδα μπαίνω στα κύματα.Στον προγραμματισμό έχω κάνει λίγα πράγματα αλλά από ότι βλέπω το μάθημα απαιτεί λογική και συντονισμένο διάβασμα και έτσι δεν είναι κάτι το πάρα πολύ δύσκολο.Αυτό που με έχει αγχώσει λίγο είναι το ΑΟΔΕ στο οποίο δεν έχω κάνει σχεδόν τίποτα και αναγκαστικά τώρα θα πάω με τον ρυθμό του σχολείου.Όσον αφορά τις ώρες διαβάσματος αυτό που κάνω μέχρι τώρα είναι να μην αφήνω μέρες να πάνε χαμένες.Επειδή δεν μπορώ τις υπερβολές των 10 και 12 ωρών με ένα καθημερινό διάβασμα 5 ωρών μπορώ να πω ότι όλα βαίνουν καλώς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
εχω ενα φιλο που εχει ακριβως το ιδιο προβλημα με εσενα. ειναι 24/7 πανω απο ενα βιβλιο και υποτιθεται διαβαζει, εχει γινει το μυαλο του τυροκαυτερη,εχει απιστευτο αγχος και πολυ απλα δεν νιωθει μια!
ειναι σχεδον σιγουρο οτι στις πανελληνιες, μαθηματικα-φυσικη(τουλαχιστον) θα πατωσει...(μιλαμε για μαθητη του 20 ε... οχι πως εχει μεγαλη σημασια απλως για να μην νομιζεται πως ειναι 'αδιαφορος')

ελπιζω να μην εισαι σε τοσο ακραια κατασταση...:P

Όχι ετυ'ως δεν είμαι σε τέτοια κατάσταση, αλλά ότι πολλές φορές δε συγκενρώνομαι και σκέφτομαι διάφορα το έχω.Αλλά και πάλι.Δλδ εσείς λύνετε μια άσκηση μαθηματικών και μετά πάει;Τη θυμάστε χωρίς επανάληψη;Εγώ αν δεν την κάνω επανάληψη και δεν τη λύσω ξανά δεν αισθάνομαι σιγουριά.

Όπως και να 'χει καλή επιτυχία σε όλους!:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gossipgirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
Τα ξέρω γι΄'αυτό κάνω έτσι.Γιατί για κακή μου τύχη έχω μερικά κενά και με τα χίλαι ζόρια τα κάλυψα...Πάλι καλά όμως. Το θέμα είναι για τις επαναλήψεις.Δεν ξέρω ρε παιδιά αν συμβαίνει σε μένα αλλά άμα δεν επαναλάβω μια άσκηση δεν τη θυμάμαι.Δηλαδή δε θα τη δω μια φορά και τέλειωσε μετά...



μια απ τα ιδια και γω...τωρα τα κανω επαναληψη και δεν θυμαμαι σχεδον τιποτα...τες πα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosdel

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Για ΑΟΔΕ νομιζω προσωπικα πως το φροντιστηριο ειναι περιττο. Ειναι 58 σελιδες μαθημα που πεφτουν ακριβως ετσι και υπαρχει μονο ενας τυπος με διαιρεση(που δινει την παραγωγικοτητα). Αν εσυ το διαβαζεις μονος σου οπως πρεπει πας για 20.

Για το ΑΟΘ ισως για τις ασκησεις καλο θα ειναι να κανεις, εκτος αν κανετε αρκετες ασκησεις στο σχολειο, επισης με το ΑΟΘ μπορεις να ξεκινησεις και χωρις φροντιστηριο και αν δεις οτι δε σε παιρνει να αρχισεις αργοτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kardinalios

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Για ΑΟΔΕ νομιζω προσωπικα πως το φροντιστηριο ειναι περιττο. Ειναι 58 σελιδες μαθημα που πεφτουν ακριβως ετσι και υπαρχει μονο ενας τυπος με διαιρεση(που δινει την παραγωγικοτητα). Αν εσυ το διαβαζεις μονος σου οπως πρεπει πας για 20.

Για το ΑΟΘ ισως για τις ασκησεις καλο θα ειναι να κανεις, εκτος αν κανετε αρκετες ασκησεις στο σχολειο, επισης με το ΑΟΘ μπορεις να ξεκινησεις και χωρις φροντιστηριο και αν δεις οτι δε σε παιρνει να αρχισεις αργοτερα.

Το κακό με τον ΑΟΔΕ είναι ότι πολλά πράγματα επαναλαμβάνονται και πολλά παιδιά μπερδεύονται και έτσι χρειάζονται την βοήθεια κάποιου ανθρώπου που να τους καθοδηγει και να τους κάνει να νιώθουν σίγουροι.Αν και εγώ προσανατολίζομαι στο να διαβάσω μόνος μου ΑΟΔΕ αν μου έλεγε κάποιος ότι θα κάνει μία ώρα την εβδομάδα μάθημα δεν θα του έλεγα ότι κάνει λάθος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosdel

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Το κακό με τον ΑΟΔΕ είναι ότι πολλά πράγματα επαναλαμβάνονται και πολλά παιδιά μπερδεύονται και έτσι χρειάζονται την βοήθεια κάποιου ανθρώπου που να τους καθοδηγει και να τους κάνει να νιώθουν σίγουροι.Αν και εγώ προσανατολίζομαι στο να διαβάσω μόνος μου ΑΟΔΕ αν μου έλεγε κάποιος ότι θα κάνει μία ώρα την εβδομάδα μάθημα δεν θα του έλεγα ότι κάνει λάθος...

Ναι επαναλαμβανονται πολλοι παρομοιοι συνδυασμοι επιθετων και ουσιαστικων οπως:"αναπτυξη,επιβιωση,εξελιξη" που σε αλλα σημεια αλλαζουν.

Αν θελει κανεις να κανει μαθημα δεν ειναι λαθος.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penny1234

Νεοφερμένος

Η penny1234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
για το αοδε δεν χρειάζεσαι φροντηστήριο....αν προσέχεις στο σχολείο για να καταλάβεις το γενικό νόημα του μαθήματος και με αρκετό διάβασμα θα τα πας καλά νομίζω γιατί είναι εντελώς θεωριτικό το συγκεκριμένο μάθημα....με το αοθ τώρα αν είσαι υπομονετικός και έχεις όρεξη και διάθεση να το ψάξεις μόνος σου δεν είναι ανάγκη να κάνεις φροντηστήριο κατα την γνώμη μου....τώρα για το θέμα του φροντηστηρίου εγώ δεν θα άλλαζα με τίποτα....εξάλλου τι παραπάνω μπορεί να πει σε θεωριτικό επίπεδο ένας καθηγητής στα μαθηματικά κατεύθυνσης????το πιο βασικό είναι να λύσεις πολλές ασκήσεις μόνος σου για να κατανοήσεις καλύτερα το μάθημα και να εξοικιωθείς με τις ασκήσεις....
πάντως η επιλογή είναι καθαρά θέμα δικό σου....απλά σκέψου το καλά πριν αποφασίσεις......καλή επιτυχία.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
ΑΟΔΕ δεν πήρα αλλά ΑΟΘ πήρα παρ'όλο που έχουμε τέλεια οικονομολόγο στο σχολείο. Δεν το ρισκάρω αν γίνουν καταλήψεις και τέτοια αν και χαζομάρα μου που πήρα και το ΑΟΘ στο φροντιστήριο. Τέσπα. Τελικά έμεινα σε αυτό που ήμουν και δεν άλλαξα απόφαση. Καλύτερα παραπάνω ώρες στο προσωπικό διάβασμα παρά να κάνω 550 ώρες στο φροντιστήριο και να μη μου μένει χρόνος...

Σας ευχαριστώ όλους....:D:)

Υ.Γ. Ένας φίλος κάνει 18 ώρες (εγώ 15) και μου λεέι πως στο φορντιστήριό οτυ αφιερώνουν ακόμη μια ώρα και λύνουν μόνο ασκήσεις σε αυτήν την ώρα. π.χ. αν κάνουν μαθηματικά 4 ώρες θα κάνουν και 5η ώρα για να λύσουν μόνο ασκήσεις τα παιδιά. Επίσης κάνει 3 ώρες Έκθεση και 3 ώρες ΑΕΠΠ. Εσείς πιστεύετε πως αξίζει αυτό το σύστημα;;;
Ή όπως του φροντιστηρίου μου που είναι 2 ώρες ΑΕΠΠ, 2 ώρες Έκθεση;; Και δεν κάνει μία ώρα παραπάνω μόνο για ασκήσεις στην τάξη. Εσείς τι λέτε; Εγώ πιστεύω πως καλύτερα λιγότερες ώρες και διάβασμα στο σπίτι παρά άλλη μια ώρα επιλέον και ας είναι μόνο για να λύνουν ασκήσεις οι μαθητές μόνοι τους....

Συγγνώμη για τις πολλές αμφιβολίες μου αλλά μου ελεγε πως το φροτνιστήριό μου υστερεί σε αυτό και ότι μου παίρνουν περισσότερες ώρες εμένα στο σπίτι παρά σε αυτούς για διάβασμα. Αλλά δε συμφωνούσα μαζί του γιατί δε θα άντεχα 18 ώρες τη βδομάδα... και οι 15 που έχω πολλές είναι...

Βασικά μου τη σπάνε κάτι μαλάκες που υπερηφανεύονται για το φροντιστήριό τους και λένε πως το δικό μας ή το δικό μου δεν είναι τόσο καλό και μου τη σπάει... Έλεος λες και είναι σε βασιλικό παλάτι. Εγώ πάντως προτιμώ αυτό του φροτνιστηρίου μου.Καλύτερα να τις λύσω σπίτι τις ασκήσεις παρά +1 ώρα στο φορντιστήριο αφού κάλλιστα θα το κάνω σπίτι...

Εσείς τι λέτε;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georginna

Νεοφερμένος

Η Georginna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
το ΑΟΔΕ είναι όντως ένα θεωρητικό μάθημα και πιθανότατα να μην χρειάζεσαι φροντηστήριο γι'αυτο...μόνο όμως εάν πιστεύεις ότι θα βγάζεις την ύλη που πρέπει κάθε φορά, χωρίς να σε πιέζει κάποιος, γιατί είναι ένα μάθημα που θέλει τυπικότητα. Το ΑΟΘ όμως απ'όσο ξέρω(γιατί δεν το είχα επιλέξει) έχει και αρκετές ασκήσεις, και φέτος πολλοί κάηκαν σε αυτο, άρα θα σου συνιστούσα να μην το ρισκάρεις και να το παρακολουθήσεις στο φροντηστήριο
-----------------------------------------
Για ΑΟΔΕ νομιζω προσωπικα πως το φροντιστηριο ειναι περιττο. Ειναι 58 σελιδες μαθημα που πεφτουν ακριβως ετσι και υπαρχει μονο ενας τυπος με διαιρεση(που δινει την παραγωγικοτητα). Αν εσυ το διαβαζεις μονος σου οπως πρεπει πας για 20.

Όμως στο φροντηστήριο θα γράφει και πολλά 3ωρα διαγωνίσματα, θα εξασκηθεί περισσότερο στο γράψιμο, γιατι πολλά παιδιά ενώ διαβάζουν πολύ και προφορικά λένε για 20, όταν πάνε να γράψουν έχουν πρόβλημμα. + το ότι θα εξασκηθεί σε περισσότερα Σ-Λ... που πολλές φορές καίουν κόσμο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iraklis7

Νεοφερμένος

Ο Iraklis7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Εγώ κάνω φροντιστήριο και ΑΟΘ και ΑΟΔΕ. ΑΟΘ θεωρώ οτι μ χρειάζεται το φροντιστήριο. Δεν είναι τελείως θεωρητικό. Από την άλλη ΑΟΔΕ είναι καθαρα θεωρητικό αλλά να σ πω την αλήθεια εμένα με βοηθάει πάρα πολύ. Το βιβλίο ειναι πάρα πολυ κακογραμμένο και και υπάρχουν κομμάτια πολύ πυκνά να το πώ ετσι. Όπως για πχ "Η Επιχείρηση Ως Θεσμός" σελ 27 νομίζω. Επίσης στο φροντιστήριο κάθε τόσο γραφω και τεστ οπότε τα κάνω συνεχώς επανάληψη κάτι που βοηθάει αρκετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vamou90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Εγώ κάνω φροντιστήριο και ΑΟΘ και ΑΟΔΕ. ΑΟΘ θεωρώ οτι μ χρειάζεται το φροντιστήριο. Δεν είναι τελείως θεωρητικό. Από την άλλη ΑΟΔΕ είναι καθαρα θεωρητικό αλλά να σ πω την αλήθεια εμένα με βοηθάει πάρα πολύ. Το βιβλίο ειναι πάρα πολυ κακογραμμένο και και υπάρχουν κομμάτια πολύ πυκνά να το πώ ετσι. Όπως για πχ "Η Επιχείρηση Ως Θεσμός" σελ 27 νομίζω. Επίσης στο φροντιστήριο κάθε τόσο γραφω και τεστ οπότε τα κάνω συνεχώς επανάληψη κάτι που βοηθάει αρκετά.

Ωραίος.... Αν μπορείτε να κάνετε φροντηστ'ηριο στο ΑΟΔΕ κάντε..δεν θα πάει χαμένο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apagal

Νεοφερμένος

Ο apagal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Ρε παιδιά κατά μέσο όρο πόσο διαβάζεται την ημέρα?Γιατί τώρα τελευταία τελειώνω πολύ γρήγορα τα διαβάσματα και αρχίζω και ανησυχώ.Έχουμε και κατάληψη στο σχολείο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
θα μου πείτε σας παρακαλώ πο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top