Φοβάστε το θάνατο;

Φοβάστε το θάνατο;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 238)
  • Φοβάμαι τον θάνατο γενικά.

    Ψήφοι: 52 21.8%
  • Φοβάμαι τον δικό μου θάνατο.

    Ψήφοι: 37 15.5%
  • Φοβάμαι τον θάνατο δικών μου προσώπων.

    Ψήφοι: 125 52.5%
  • Μου είναι αδιάφορο-Δεν μου καίγεται καρφί.:D

    Ψήφοι: 32 13.4%
  • Είμαι ο Chuck Norris, ο Θάνατος φοβάται εμένα

    Ψήφοι: 46 19.3%

randy1989

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Άλλες πάλι σκέφτομαι ότι όταν πεθάνω εγώ δεν θα νιώσω τίποτα. Οι άλλοι θα πονέσουν πιο πολύ...



Αυτό δεν το ξέρεις. Δεν υπάρχει μόνο αυτή η εκδοχή του θανάτου. Αν ήταν έτσι, ποιος ο λόγος να φοβάται κανείς?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Το άγνωστο φοβούνται (κι εγώ μαζί) όλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
πωπω σκετη θανατιλα μυριζει εδω μεσα....:sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Εγώ το θάνατο δε το φοβάμαι!:)

Φοβάμαι το τρόπο με τον οποίο θα πεθάνω.......:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ίλυα

Νεοφερμένος

Η Ίλυα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Δεν φοβάμαι τον δικό μου θάνατο τόσο όσο φοβάμαι τον θάνατο την οικογένειας μου και γενικά αγαπημένων μου προσώπων........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Δεν τον φοβαμαι.
Τον χεζομαι.
Ναι, πολυ.
Βασικα ντακσει κι εγω φοβαμαι και τον θανατο των αγαπημενων προσωπων μου.
Θυμαμαι μικρη εβλεπα με την αδερφη μου μια ταινια (ηθελα να κατσω κι ας με εδιωχνε-.-'), και οταν πεθανε καποιος, ετρεξα θυμαμαι με κλαματα στην τουαλετα οπου ηταν η μανα μου και χτυπιομουνα "ΜΑΜΑΑΑΑΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙΙΙΙΣ!".
Ναι ξερω, δεν πηγαινα καλα.
Σοκ η μαμα.
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pandelis92

Νεοφερμένος

Ο pandelis92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
όταν πια θα έχω φτάσει στην φάση ότι έχω κάνει τα όνειρα και τις επιθυμίες, μπα δέν νομίζω να τον φοβηθώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Traveller

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Traveller αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Φοβαμαι κι εγω πολυ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

funny

Νεοφερμένος

Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
η εγω ειμαι σκληροπετσος :nono: η επεσα σε ενα σιτε γεματο με ευαισθητες ψυχες (:'():nono: η οι μισοί εδω μεσα λετε ψεματα για να συγκινησετε φιλους και συμμαθητες ...:hmm:

βασικα εγω ελπιζω μεχρι να πεθανω (που δεν με ενδιαφερει ποτε)να περναω καλα. Τωρα ακομα και σε φορειο να ειμαι αμα εχω τους φιλους μου διπλα δεν θα με νοιαξει καθολου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
η εγω ειμαι σκληροπετσος :nono: η επεσα σε ενα σιτε γεματο με ευαισθητες ψυχες (:'():nono: η οι μισοί εδω μεσα λετε ψεματα για να συγκινησετε φιλους και συμμαθητες ...:hmm:

βασικα εγω ελπιζω μεχρι να πεθανω (που δεν με ενδιαφερει ποτε)να περναω καλα. Τωρα ακομα και σε φορειο να ειμαι αμα εχω τους φιλους μου διπλα δεν θα με νοιαξει καθολου

Οχι, ισα-ισα λεμε την αληθεια κι ας ακουγεται δειλο. Και εγω φοβαμαι τον θανατο τελικα.
Απλα μπορει εσυ να το παιζεις ''σκληρος''. Δεν ξερουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick123

Νεοφερμένος

Ο Nικήτας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Εγώ φοβάμαι περισσότερο το θάνατο των αγαπημένων μου προσώπων παρα το δικό μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

randy1989

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Πρέπει να βρεθείς face to face με τον θάνατο για να μάθεις αν τον φοβάσαι ή όχι. :bye:Και 'γω μπορώ να σας λέω ότι δεν τον φοβάμαι όπως λέτε εδώ σχεδόν όλι, αλλά άμα σας βάλουν ενα μαζαίρι στο λαιμό θα δείτε τι σημαίνει φόβος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
αλλά άμα σας βάλουν ενα μαζαίρι στο λαιμό θα δείτε τι σημαίνει φόβος.
Δεν χρειαζεται να μας βαλει κανεις μαχαιρι στο λαιμο, απλα ξεροντας την σοβαροτητα της καταστασεις μπορει να φοβασαι τον θανατο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cyclops

Νεοφερμένος

Ο cyclops αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Μεχρι πριν απο μερικα χρονια δν το ειχα σκεφτει σχεδον ποτε σοβαρα αλλα αφου εχασα το πατερα μου τοτε το ξανασκεφτηκα και περισσοτερο με επηρεαζει το οτι δν θα ειναι καποια ατομα κοντα μ και δν θα εχω τν δυνατοτητα να τα ξαναδω ποτε. Το ποτε θα πεθανω πως ειναι κατι το εντελως αβεβαιο και αοριστο αλλα αν γινει σημερα η αυριο η μετα απο 60 χρονια ελπιζω να παω μια και εξω.. Οχι πολλες κουβεντες με τν Χαρο... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
φοβαμαι μη χασω ανθρωπους που αγαπω, δε φοβαμαι για τον δικο μου θανατο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

totazoula

Νεοφερμένος

Η totazoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Αλήθεια ...

Φοβάστε το θάνατο ???
Τρομάζεται στην σκέψη ότι ήρθαμε στη ζωή για να φύγουμε ?
Μήπως φοβάστε τη διαδικασία ???
:!:

Προσωπικά, δεν φοβάμαι το θάνατο με την εννοία " Κάποτε θα πεθάνω ... "
αλλά μόνο η σκέψη ότι άτομα που αγάπησα, ψυχολογησα, ένιωσα και πόνεσα ... κάποτε θα πεθάνουν και θα φύγουν από δίπλα μου ... :'(
δε φοβαμαι τον δικο μου!! αλλα τον αλλων! των γνωστων μου!! τον τρεμω!! δε μπορω να δεχτω πως καποια στιγμη..καποιοι δικοι μου ανθρωποι δε θα υπαρχουν..και θα ζω με την αναμνηση τους!! για μενα δε με νοιαζει..
εκτος αν παω απο πνιξιμο στο φαγητο...αυτος ειναι ενας φρικτος θανατος για μενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

laraska

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο laraska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
φοβαμαι μην με χασουν ... οχι μην με χασω !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
εγω φοβαμαι και για τον θανατο τον δικο μου
αλλα και για το θανατο δικων μου ανθρωπων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λευτέρης

Νεοφερμένος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Εγώ δεν φοβάμαι για τον δικό μου, γιατί όταν θα έρθει ο θάνατος θα έχω ήδη φύγει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kokkinoskrofitsa

Νεοφερμένος

Ο kokkinoskrofitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
ουτε εγω φοβαμαι για τον θανατο βασικα η αληθεια ειναι πως μεχρι ν πεθανουν δικοι μ ανθρωποι ουτε για τους αλλους φοβαμαι απλα στεναχωριεμαι... Εχω συμβιβαστει με τον θανατο και καποιες φορες ειναι καλο αλλες κακο... Το κακο ειναι η αγνοια κινδυνου το καλο ειναι η ελευθερια π αισθανεσαι αποδεσμευεσαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top