Φοβάστε το θάνατο;

Φοβάστε το θάνατο;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 238)
  • Φοβάμαι τον θάνατο γενικά.

    Ψήφοι: 52 21.8%
  • Φοβάμαι τον δικό μου θάνατο.

    Ψήφοι: 37 15.5%
  • Φοβάμαι τον θάνατο δικών μου προσώπων.

    Ψήφοι: 125 52.5%
  • Μου είναι αδιάφορο-Δεν μου καίγεται καρφί.:D

    Ψήφοι: 32 13.4%
  • Είμαι ο Chuck Norris, ο Θάνατος φοβάται εμένα

    Ψήφοι: 46 19.3%

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
death is easy, peaceful

life is harder

το ξεκαθαριζω παλι..... δεν εχω τασεις αυτοκτονιας

^^:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
παραδεισος-κολαση. μια προσφατη θεωρια λεει οτι κολαση ειναι ολα τα κακα πραγματα που εκανες, θα τα θυμασαι και βασανιζεσαι. παραδεισος ειναι οτι καλο εχεις κανει. εγω μπερδευτικα λιγο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Εγώ δεν πιστεύω σε παράδεισο και κόλαση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantina3a2

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Και εγώ φοβάμαι τον θάνατο και των δικών μου ανθρώπων αλλά και τον δικό μου...Είναι χειρότερο για αυτούς που μένουν πίσω... (Θα μας λείψεις Αντρέα...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SONIA14

Νεοφερμένος

Η ΣΟΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Φοβάμαι πολύ τον θάνατο... τώρα τελευταία το σκέφτομαι συνέχεια, μπορεί να ακουγεται τρελό!!! Φοβάμαι γιατί δεν θα μπορώ να μιλάω, να ζω όμορφες στιγμές, να γελάω, να περπατάω, γενικα δεν θα ζω!!!!! Με τρομάζει η ιδέα και δεν ξέρω τι να κάνω.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

twilight_girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πεύκα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
και εγω φοβαμαι τον θανατο,τον δικο μου αλλα και των φιλων μου και της οικογενειας μου...φοβαμαι,γιατι δεν ξερω τι θα γινει μετα και παντα ειχα και εχω την εξης αποριᨨαν υπαρχει ο παραδεισος και η κολαση και τι θα γινουμε,που θα παμε οταν πεθανουμε...α και επισης αναρωτιεμαι,οταν οι ανθρωποι πεθαινουν γεννιουνται αλλοι ανθρωποι καμετα γινεται παλι το ιδιο..ο κοσμος δεν τελειωνει ποτε?δηλαδη η ανθρωποτητα μεχρι ποτε θα υπαρχει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Goseithor

Διάσημο μέλος

Ο Νότα στο Διάστημα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
ναι..των δικών μου όχι τον δικό μου...και φοβάμαι ότι πλησιάζει εκείνη η μέρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamy girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dreamy girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 140 μηνύματα.
ε οσο να 'ναι,δε θελω να 'ρθει ποτε αυτη η μερα αλλα δε γινεται(τουλαχιστον αν εχω πεθανει να αναστηθω οταν ερθει η 2α παρουσια,οπως λενε θα αναστηθουν οι νεκροι τοτε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PADI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η PADI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Ε, οχι και ιδιαιτερα. Δε το σκεφτομαι κιολας γιατι δε βρισκω το λογο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
λιγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
οχι!το αντιμετοπιζω ως κατι το τελειως φυσικο γιατι καποια στιγμη ολοι θα το παθουμε...το θεμα ειναι να μην υποφερω...αυτο ναι,το φοβαμαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Δεν με νοιαζει καθολου αν θα πεθανω η οχι.Οτι και να γινει δεν με ενδιαφερει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ναι, οσο μεγαλωνω τον φοβαμαι ολο και πιο πολυ γιατι απλα δεν μπορεις να κανεις κατι γι' αυτο. Απλα συμβαίνει, και μπορει να συμβεί σε ακυρη στιγμη, ειτε σε σενα, ειτε σε αγαπημενα σου πρόσωπα. Αλλα οκ, δεν ζω και με την σκεψη αυτη, ειπαμε.:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantina3a2

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Εγώ βασικά δεν θέλω να πεθάνω... Η ζωή είναι πολύ ωραία και δεν θελώ να σταματήσω να την ζώ... Και ναι!!! ΦΟΒΑΜΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dk13

Δραστήριο μέλος

Ο dk13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 508 μηνύματα.
εγω οχι γιατι βλεπω πολλεσ αινιεσ με θανατουσ οποτε δεν με νιαζει καθολου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

w1n5t0n

Δραστήριο μέλος

Ο w1n5t0n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 442 μηνύματα.
φοβαμε τον πονο που μπορει να προκαλεσει ο θανατος, στους γυρο μου απο τον χαμο μου και τον χαμο των γυρο μου σε εμενα, αλλα οχι αυτον προσοπικα.Επισης σεβομαι τον θανατο, ειτε ειναι προσωπο ή ειτε ειναι κατασταση γιατι ολα τα ωραια και τα καλα καποτε τελιωνουν,μπορει ξερουμε ποτε αλλα ξερουμε το γεγονος.Βεβαια ελπιζω σε μια "μεταθανατο" ζωη οπου θα συναντηθω με τους προγονους μου και αργοτερα με τους απογονους μου.Αλλα προς το παρρον χερομαι την στιγμη την καθε στιγμη ειτε λυπης ειτε χαρας και αφτο πρεπει να κανου με ολοι σαν το επομενο λεπτο να ειναι το τελος,ετσι θα συμφιλιωθουμε με τον θανατο οπου κι αν ειναι ή οποιος και αν ειναι!!!
Γι αυτο τρεξτε παιξτε και γελαστε αφιστε πισω τα παλαια και επικαιντροθητε στο μελλον!!!καλλη διασκεδαση:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
φοβαμε τον πονο που μπορει να προκαλεσει ο θανατος, στους γυρο μου απο τον χαμο μου και τον χαμο των γυρο μου σε εμενα, αλλα οχι αυτον προσοπικα.Επισης σεβομαι τον θανατο, ειτε ειναι προσωπο ή ειτε ειναι κατασταση γιατι ολα τα ωραια και τα καλα καποτε τελιωνουν,μπορει ξερουμε ποτε αλλα ξερουμε το γεγονος.Βεβαια ελπιζω σε μια "μεταθανατο" ζωη οπου θα συναντηθω με τους προγονους μου και αργοτερα με τους απογονους μου.Αλλα προς το παρρον χερομαι την στιγμη την καθε στιγμη ειτε λυπης ειτε χαρας και αφτο πρεπει να κανου με ολοι σαν το επομενο λεπτο να ειναι το τελος,ετσι θα συμφιλιωθουμε με τον θανατο οπου κι αν ειναι ή οποιος και αν ειναι!!!
Γι αυτο τρεξτε παιξτε και γελαστε αφιστε πισω τα παλαια και επικαιντροθητε στο μελλον!!!καλλη διασκεδαση:)
:no1::no1::no1:


οχι δεν το φοβαμαι τοσο.. αυτο που φοβαμαι παραπανω ειναι το να ζω χωρις να ζω.. την εσωτερικη απομονωση.. το "κλουβι"
και τον πονο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

w1n5t0n

Δραστήριο μέλος

Ο w1n5t0n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 442 μηνύματα.
αυτο ειναι χειροτερο απο το να πεθανεις!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Εγω φοβαμαι 2 τυπους θανατου:
1. Φυλακισμενος πολεμου και με κανουν ανακριση, καθως εχεις 2 δρομους να διαλεξεις, και οι δυο πολυ οδυνηροι! ο πρωτος ειναι να τους πεις οτι ξερεις, και μετα θα σε σκοτοσουν γρηγορα με μια σφαιρα, αλλα πολλοι δικιοι σου ανθρωποι θα πεθανουν μονο και μονο απο την δηλεια σου, και ο δευτερος δρομος ειναι να τους αφησεις να σε βασανιζουνε χωρις να τους πεις τιποτα μεχρι να πεθανεις(και πιστεψε με, στα βασανιστηρια δεν πεθαινεις σε ωρες αλλα σε ΜΕΡΕΣ).
2. Αρρωστιες που σε σκοτωνουν αργα, και σου προκαλουν καταθλιψη και σε τρελαινουν, καθως ξερεις οτι η ωρα σου ερχεται αργα αργα και δεν θα τελιωσεις γρηγορα. ΠΧ καρκινος. Αμα ειναι θανατηφορο ειδος συνηθως πεθαινεις 1-3 μηνες αργοτερα αφου αρχισει ο πονος, που ειναι αβασταχτο για μενα.

Αλλα εκτος απο αυτο δεν φοβαμαι τον θανατο, ο μονος λογος που ζουμε ειναι για να γυνεται ενας κυκλος ζωης. Αμα κανω παιδια θα μπορουνε να χαρουνε τη ζωη οπως εγω, και αυτα με τη σειρα τους αλλα, και μετα αλλα και συνεχιζεται.

Ο καλυτερος τροπος για να πεθαινεις κατα τη γνωμη μου ειναι σε πολεμο. Γιατι; πεθαινεις μικρος, δεν γνωριζεις ποτε σου αρρωστια, θανατους γονιων, θειων και γενικα δεν θα εισαι ποτε γερος, που ειναι χαλια. Επισης εχεις κανει κατι χρησιμο, προστατευσες τους δικους σου και τη γη σου (που στην φορολογει το κρατος αν και ειμαι εναντιον, το δικαιωμα να εχεις γη ειναι δικο σου, και οταν ειναι δικια σου η γη δεν πρεπει να πληρωνεις μονο κ μονο επειδη την εχεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dk13

Δραστήριο μέλος

Ο dk13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 508 μηνύματα.
φυλακισμενοσ εεεε δεν το εχω σκεφτει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top