Φοβάστε το θάνατο;

Φοβάστε το θάνατο;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 238)
  • Φοβάμαι τον θάνατο γενικά.

    Ψήφοι: 52 21.8%
  • Φοβάμαι τον δικό μου θάνατο.

    Ψήφοι: 37 15.5%
  • Φοβάμαι τον θάνατο δικών μου προσώπων.

    Ψήφοι: 125 52.5%
  • Μου είναι αδιάφορο-Δεν μου καίγεται καρφί.:D

    Ψήφοι: 32 13.4%
  • Είμαι ο Chuck Norris, ο Θάνατος φοβάται εμένα

    Ψήφοι: 46 19.3%

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Ναι!!Είναι ο 2ος μεγαλύτερος μου φόβος!!Φοβάμαι μην αφήσω τους δικούς μου...Αν και όταν πεθαίνεις πηγαίνεις(αν φυσικά είσαι καλός άνθρωπος) σε 1 κόσμο απίστευτα ωραίο!!

Πηγή:Φίλος της μαμάς μου που τον επανέφεραν!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lifeisgood

Νεοφερμένος

Η lifeisgood αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
:wow:
Ναι!!Είναι ο 2ος μεγαλύτερος μου φόβος!!Φοβάμαι μην αφήσω τους δικούς μου...Αν και όταν πεθαίνεις πηγαίνεις(αν φυσικά είσαι καλός άνθρωπος) σε 1 κόσμο απίστευτα ωραίο!!

Πηγή:Φίλος της μαμάς μου που τον επανέφεραν!!

δηλαδη αυτο ειναι αποδειξη???:wow:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Κάπως έτσι!!
-----------------------------------------
Όταν τον απανέφεραν να φανταστείς ότι δεν του άρεσε που επέστρεψε τόσο ωραία που ήταν εκεί πέρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

confusius

Δραστήριο μέλος

Η confusius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 493 μηνύματα.
Καποια στιγμη ομως θα σταματησει να γυριζει,το εχεις σκεφτει αυτο??

Κακό σκυλί ψόφο δεν έχει...:P:P
Όχι σοβαρά τώρα, τί νόημα έχει να φοβάσαι την καταστροφή του κόσμου? Αν έχεις ήδη πεθάνει δεν θα καταλάβεις μία, αν πεθάνεις τότε θα πεθάνει κι όλος ο υπόλοιπος πλανήτης μαζί σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lifeisgood

Νεοφερμένος

Η lifeisgood αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
ναι ομως τοτε που θα βρεθεις...?μη δουλευομαστε τωρα..κανεις δεν ξερει αν υπαρχει παραδεισοσ κτλ...
-----------------------------------------
Θελω να πιστευω πως οι ψυχες πηγαινουν καπου μετα τον θανατο..Δεν χανονται..αλλα οσο πιστη και να εχεις στο τελοσ υπερισχυουν οι θεωριες της επιστημης...Αρα τα παντα ειναι σιγουρα αλλα ταυτοχρονα και αβεβαια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

confusius

Δραστήριο μέλος

Η confusius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 493 μηνύματα.
Δε ξέρω αν υπάρχει παράδεισος ή οτιδήποτε μετά, αλλά η θεωρία ότι παύεις να υπάρχεις και απλά αποσυντίθεσαι στα οργανικά συστατικά σου, εμένα νομίζω ότι μου αρκεί. Άσε που η ύπαρξη ενός παράδεισου φαίνεται υπερβολικαααα βολική για τον άνθρωπο και τις ανασφάλειες του, τόσο που άνετα μπορείς να υποπτευθείς ότι την δημιούργησε ο ίδιος.
Τελικά κανείς δεν ξέρω τί γίνεται, όλοι υποθέσεις κάνουμε :what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
υπάρχει οτι πιστεύεις οτι υπάρχει.

αν πριν πεθάνεις σκέφτεσαι τον παράδεισο τότε εκεί θα πας
αν σκέφτεσαι οτι δεν υπάρχει τίποτα μετά τότε δεν θα γίνει τπτ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Κι αυτό μια υπόθεση είναι, για τίποτα δεν μπορείς να είσαι σίγουρος.
Το μετά πάντα θα είναι άγνωστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Κι αυτό μια υπόθεση είναι, για τίποτα δεν μπορείς να είσαι σίγουρος.
Το μετά πάντα θα είναι άγνωστο.
δεν ειναι αγνωστο παντα, τις πιο πολλες φορες το μετρας με πιθανοτητες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lifeisgood

Νεοφερμένος

Η lifeisgood αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
υπάρχει οτι πιστεύεις οτι υπάρχει.

αν πριν πεθάνεις σκέφτεσαι τον παράδεισο τότε εκεί θα πας
αν σκέφτεσαι οτι δεν υπάρχει τίποτα μετά τότε δεν θα γίνει τπτ.

Δεν συμφωνω..Αν ο καθενας πιστευει κατι διαφορετικο δεν νομιζεις οτι ειναι λιγο υπερβολικο να υπαρχουν και να ισχυουν ολες αυτες οι θεωριες?δεν ξερω..παντως θα ηθελα να ξερω αν υπαρχει κατι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Δεν συμφωνω..Αν ο καθενας πιστευει κατι διαφορετικο δεν νομιζεις οτι ειναι λιγο υπερβολικο να υπαρχουν και να ισχυουν ολες αυτες οι θεωριες?δεν ξερω..παντως θα ηθελα να ξερω αν υπαρχει κατι..

εμένα απλώς μου φαίνεται πιο λογικό και πιθανό να υπάρχουν πολλές αλήθειες μιας και είναι κάτι το υποκειμενικό παρά να υπάρχει μια και μόνο πλευρά των πραγμάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
δεν ειναι αγνωστο παντα, τις πιο πολλες φορες το μετρας με πιθανοτητες
Και τις πιο πολλές φορές αποτυχαίνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iria*

Νεοφερμένος

Η ιρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Κανεις δν ξερει πως ειναι κ αυτο ειναι λιγο τρομαχτικο!αλλκα δν μ νοιαζει τοσο.αυτο π μ τρομαζει παρα πολυ ειναι χαμος ενος αγαπημενου μ προσωπου.δεν ξερω αν θ αντεχα αν χανοταν καποιος που αγαπω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex$$$

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 15 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
εγώ φοβάμε μήπως υπάρχει μεταθανάτια ζωή..δεν ξέρω γιατί αλλά θέλω να υπάρχει τέλος...πιστεύω πώς κάποτε θα βαρεθώ να ζω..αν είναι και νωρίς να το λέω αυτό..ο θάνατος δεν με φοβίζει όταν ζω αλλά όταν δεν ζώ και κάθομαι όταν περνάω καλα δεν σκέφτομαι τον θάνατο αλλά όταν δεν παιρνάω καλά τον φοβάμε μήπως και δεν προλάβω να χαρώ όλα αυτά που θέλω=/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Και τις πιο πολλές φορές αποτυχαίνεις.
αυτο εξαρταται απο τον ανθρωπο και τις εμπειριες του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

daniel10

Νεοφερμένος

Ο daniel10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Παντωs ο γερονταs παισιοs,που δε χορευε,οταν αρρωστησε σηκωθηκε και χορεψε προs εκπληξη ολων δηλωνονταs τη χαρα του που θα βρεθει επιτελουs κοντα στο θεο.Θεωρω εξαιρετικα δυσκολο να δηλωσει καποιοs πωs δεν φοβαται το θανατο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CristianoRonaldo

Νεοφερμένος

Ο CristianoRonaldo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Ό_Χ_Ι!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

summer

Νεοφερμένος

Η summer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
αν ερθει στν ωρα του και με ανωδυνο τροπο οχι δν τν φοβαμαι.
πιο πολυ ανησυχω για τ προσωπα που θα αφησω.
δν εχει πεθανει καποιο κοντινο μου προσωπο και δν θελω να φανταστω αυτη τη στιγμη χτυπα ξυλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aiginhths

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αίγινα (Αττική). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
οταν φτασω στα 130 μου θα ελεγα οτι δεν τον φοβαμαι πια...οπως μου ειπε καποτε και η γιαγια μ οταν ηταν 91 <<αχ,νικο,καλυτερα να ειχα πεθανει>> οποτε δεν με φοβιζει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flocki-@#!@$*

Νεοφερμένος

Ο Σωτηρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
πιο πολυ φοβαμε την εονοια ζωη παρα τον θανατο, απλα δεν θελω να πεθανω κα να εχω συμαντικες εκρεμοτιτες η απραγματοποιτες επιθυμιες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top