Φοβάστε το θάνατο;

Φοβάστε το θάνατο;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 238)
  • Φοβάμαι τον θάνατο γενικά.

    Ψήφοι: 52 21.8%
  • Φοβάμαι τον δικό μου θάνατο.

    Ψήφοι: 37 15.5%
  • Φοβάμαι τον θάνατο δικών μου προσώπων.

    Ψήφοι: 125 52.5%
  • Μου είναι αδιάφορο-Δεν μου καίγεται καρφί.:D

    Ψήφοι: 32 13.4%
  • Είμαι ο Chuck Norris, ο Θάνατος φοβάται εμένα

    Ψήφοι: 46 19.3%

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Γιατι ρε ενοχληθηκες?? σε σενα dythor απευθυνομαι.
-----------------------------------------
και δεν ειναι αποψη του Χαρδαβελα.....

Γιατί αυτή η εκπομπή και οι όμοιές της δεν δείχνουν τίποτα άλλο από καραγκιοζιλίκια και συνεπώς δεν αξίζει να τις αναφέρεις ως αξιόπιστες πηγές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steliosparos

Νεοφερμένος

Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
οκ αποψη σου σεβαστη. Ομως μιλησαν επιστημονες και ειδικοι επι του θεματος. Δεν ειπε ο Χαρδαβελας τις δικες του αποψεις. Μαλιστα κρατησε ουδετερη σταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Αμφιβάλλω πως είναι επιστήμη αυτή... ακολουθούν την επιστημονική μέθοδο; Δε νομίζω ότι είναι εφικτό αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
και γω παντως δεν πιστευω αυτα τα περι επιστημης που παρουσιαζει ο Χαρδαβελας στις εκπομπες του..και μαλιστα μετα απο ΤΟΣΗ μπαρουφα που εχουμε ακουσει στα πλαισια της εν λογω εκπομπης,εχω καθε δικαιωμα να αμφισβητω κατα ποσον ειναι επιστημονες οι αναφερομενοι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ.Λ

Νεοφερμένος

Ο ΝΙΚΟΣ.Λ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Μου αρεσει η διαδικασια να σε σκευτομε να πεθαινεις:bye:
Τα κερατα της μανας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Μου αρεσει η διαδικασια να σε σκευτομε να πεθαινεις:bye:
Τα κερατα της μανας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Τι ήταν δηλαδή τώρα αυτό??? :down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 290 μηνύματα.
ο θανατος με φοβαται περισσοτερο απ' οσο τον φοβαμαι εγω... :mad2:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
ωραια πανο!
εγω παλι θα ελεγα πως ναι..καποια προσφατα γεγονοτα με εκαναν αν οχι να τν φοβαμαι ακριβως αλλα να συνειδητοποιησω οτι το να ζουμε εχει μεγαλη σημασια...ετσι προσπαθω να ζω οσο καλυτερα και να προσφερω σε αλλους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Καθόλου δεν με φοβίζει, όταν έρθει αυτή η ώρα ας έρθει ! Εξάλλου αν δεν πεθαίναμε τι σημασία θα είχε ζωή ? Θα ζούσαμε μια αιωνιότητα στη βαρεμάρα.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
Καθόλου δεν με φοβίζει, όταν έρθει αυτή η ώρα ας έρθει ! Εξάλλου αν δεν πεθαίναμε τι σημασία θα είχε ζωή ? Θα ζούσαμε μια αιωνιότητα στη βαρεμάρα.:hmm:

ακομα και αν αυτη η ωρα ειναι στα 20 σου ? ναι οκ θα ηταν βαρετα αν δεν ερχοταν ποτε αλλα απο την αλλη αν ερθει πριν ουσιαστικα προλαβεις να γευτεις τις χαρες της ζωης , η λυπη ειναι αναποφευκτη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
ναι αλλά δεν μπορώ να κανονίσω πότε να έρθει να με πάρει ο χάρος! Γι' αυτό κοιτάω να ζω την κάθε στιγμή και να τρώω τη ζωή με την κουτάλα και όχι με το κουταλάκι .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TAZ

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
οταν ημουν πιο μικρος ναι τον φοβομουν.Τωρα στην ερωτηση αυτη απανταω οχι!!
ο τελικος προορισμος αλλωστε του ανθρωπου ειναι αυτος.Ομως ο καθε ανθρωπος
να ζησει πρωτα τη ζωη του ολη,να γερασει και τοτε ναι, να φυγει για το τελευταιο ταξιδι του!
κανεις δε ξερει τι θα ξημερωσει...το μονο που θελω ειναι να μη με βασανισει ο χαρος οταν παιξουμε το τελευταιο παιχνιδι μας..ας πεθανω τουλαχιστον χωρις να υποφερω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Ναι όντως είναι πολύ σημαντικό να πεθαίνεις κανείς με αξιοπρέπεια χωρίς πόνο,...Είναι εξίσου σημαντικό με το να ζει κάποιος με αξιοπρέπεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Ναι όντως είναι πολύ σημαντικό να πεθαίνεις κανείς με αξιοπρέπεια χωρίς πόνο,...Είναι εξίσου σημαντικό με το να ζει κάποιος με αξιοπρέπεια...

Η αξιοπρέπεια δεν έχει να κάνει με το να μην πονάς στο θάνατο.
'Η τουλάχιστον έτσι θα έλεγαν πολλοί που σκοτώθηκαν σε πεδίο μάχης για τα πιστεύω τους.




Φοβάμαι τον θάνατο γιατί το μόνο που ξέρω είναι το τι υπάρχει στη ζωή.
Τα μετέπειτα είναι απλά εικασίες, και σχεδόν αστείες, μιλάμε για μετεμψυχώσεις και αιώνια ζωή, άλλες ζωές, ουρί, παραδείσους, οτιδήποτε για να ξεχάσουμε πως δεν ξέρουμε τίποτα.

Είναι σχεδόν οδυνηρό πως το μοναδικό σίγουρο πράγμα είναι πως όλοι θα πεθάνουμε, κι είναι λίγες οι φορές που το θυμόμαστε - όπως τώρα που ξαφνικά μου φαίνεται τόσο ωραίο που σκέφτομαι, γράφω αυτές τις σκέψεις και υπάρχω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geo22

Νεοφερμένος

Ο γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
πιο πολυ τον φοβαμαι επειδη δεν ξερω τι γινεται μετα (ελπιζω να υπαρχει παραδεισος):'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

betty

Νεοφερμένος

Η betty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εγω θα σας βαλω καποια ερωτηματα που νομιζω πως δεν υπαρχουν απαντησεις.......αλλα αν καποιος μπορει να απαντησει......ελευθερα.......



  1. καταρχας......γιατι να ερθουμε στον κοσμο αφου καποια στιγμη θα πεθανουμε?????
  2. γιατι να παντρευτουμε ή να εχουμε καποια σχεση που ξερουμε οτι καποια στιγμη θα πεθανει.......και γενικα γιατι να αγαπησουμε????
  3. γιατι να φερουμε παιδια στον κοσμο και να τους δωσουμε τα παντα,,αγαπη στοργη,μορφοση........αφου καποια μερα θα χαθουν???
  4. για πιο λογο να αγωνιζομαστε.........για πιο λογο αλλα αυτα????
********************************************************
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stargirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάνσυ:p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Εγω θα σας βαλω καποια ερωτηματα που νομιζω πως δεν υπαρχουν απαντησεις.......αλλα αν καποιος μπορει να απαντησει......ελευθερα.......



  1. καταρχας......γιατι να ερθουμε στον κοσμο αφου καποια στιγμη θα πεθανουμε?????
  2. γιατι να παντρευτουμε ή να εχουμε καποια σχεση που ξερουμε οτι καποια στιγμη θα πεθανει.......και γενικα γιατι να αγαπησουμε????
  3. γιατι να φερουμε παιδια στον κοσμο και να τους δωσουμε τα παντα,,αγαπη στοργη,μορφοση........αφου καποια μερα θα χαθουν???
  4. για πιο λογο να αγωνιζομαστε.........για πιο λογο αλλα αυτα????
********************************************************
1. Γιατί αν γινόταν αυτό δε θα υπήρχε ο κόσμος.
2. Δεν είναι σίγουρο ότι θα πεθάνει (μεταφορικά πάντα)...και γιατί η αγάπη είναι υπέροχο συναίσθημα.
3. Για τον ίδιο λόγο όπως και στην 1 ερώτηση. Και γιατί είναι υπέροχο να έχεις παιδιά:D
4. Αγωνιζόμαστε για να ζήσουμε και να είμαστε ευτυχισμένοι.



Το θάνατο δεν τον φοβάμαι γενικώς...είναι κάτι που θα έρθει είτε το θέλουμε είτε όχι. Όλοι θα πεθάνουν κάποτε. Οι οργανισμοί, ο άνθρωπος...είναι ο κύκλος της ζωής (νομίζω:p).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Εγω θα σας βαλω καποια ερωτηματα που νομιζω πως δεν υπαρχουν απαντησεις.......αλλα αν καποιος μπορει να απαντησει......ελευθερα.......



  1. καταρχας......γιατι να ερθουμε στον κοσμο αφου καποια στιγμη θα πεθανουμε?????
  2. γιατι να παντρευτουμε ή να εχουμε καποια σχεση που ξερουμε οτι καποια στιγμη θα πεθανει.......και γενικα γιατι να αγαπησουμε????
  3. γιατι να φερουμε παιδια στον κοσμο και να τους δωσουμε τα παντα,,αγαπη στοργη,μορφοση........αφου καποια μερα θα χαθουν???
  4. για πιο λογο να αγωνιζομαστε.........για πιο λογο αλλα αυτα????
********************************************************


Γιατί η ζωή είναι ωραία! Και όλα αυτά την κάνουνε ακόμα πιο καλύτερη! Γιατί αφού μας δόθηκε η ευκαρία πρέπει να την αξιοποιήσουμε! Πόσο άτομα έχουνε πεθάνει πριν ακόμα καλά καλά γνωρίσουνε τον κόσμο; Εμείς είμαστε τυχεροί! Ας φροντίσουμε λοιπόν αυτά τα λίγα χρόνια που θα υπάρχουμε να τα ζήσουμε γιατί γι' αυτό ήρθαμε στη ζωή. Για να ζήσουμε και όχι για να περιμένουμε τη στιγμή που θα μετατραπούμε σε ένα μάτσο κόκκαλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Εγω θα σας βαλω καποια ερωτηματα που νομιζω πως δεν υπαρχουν απαντησεις.......αλλα αν καποιος μπορει να απαντησει......ελευθερα.......



  1. καταρχας......γιατι να ερθουμε στον κοσμο αφου καποια στιγμη θα πεθανουμε?????
  2. γιατι να παντρευτουμε ή να εχουμε καποια σχεση που ξερουμε οτι καποια στιγμη θα πεθανει.......και γενικα γιατι να αγαπησουμε????
  3. γιατι να φερουμε παιδια στον κοσμο και να τους δωσουμε τα παντα,,αγαπη στοργη,μορφοση........αφου καποια μερα θα χαθουν???
  4. για πιο λογο να αγωνιζομαστε.........για πιο λογο αλλα αυτα????
********************************************************

Διότι, σημασία δεν έχει το τελικό αποτέλεσμα.

Σκοπός δεν είναι ο προορισμός, αλλά το ταξίδι.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Διότι, σημασία δεν έχει το τελικό αποτέλεσμα.

Σκοπός δεν είναι ο προορισμός, αλλά το ταξίδι.:)

Πολύ σωστή παρατήρηση...Από τα πιο σωστά πράγματα που έχω διαβάσει σε αυτό το φόρουμ...Κ μου θυμίζει κ την Ιθάκη του Καβάφη όπου δίνονται πολλές απαντήσεις στις ερωτήσεις της κοπέλας...
-----------------------------------------
1. Γιατί αν γινόταν αυτό δε θα υπήρχε ο κόσμος.
2. Δεν είναι σίγουρο ότι θα πεθάνει (μεταφορικά πάντα)...και γιατί η αγάπη είναι υπέροχο συναίσθημα.
3. Για τον ίδιο λόγο όπως και στην 1 ερώτηση. Και γιατί είναι υπέροχο να έχεις παιδιά:D
4. Αγωνιζόμαστε για να ζήσουμε και να είμαστε ευτυχισμένοι.



Το θάνατο δεν τον φοβάμαι γενικώς...είναι κάτι που θα έρθει είτε το θέλουμε είτε όχι. Όλοι θα πεθάνουν κάποτε. Οι οργανισμοί, ο άνθρωπος...είναι ο κύκλος της ζωής (νομίζω:p).

Βρε βρε το μικρό μας αρχίζει κ μεγαλώνει σιγά σιγά...:):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top