Φοβάστε το θάνατο;

Φοβάστε το θάνατο;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 238)
  • Φοβάμαι τον θάνατο γενικά.

    Ψήφοι: 52 21.8%
  • Φοβάμαι τον δικό μου θάνατο.

    Ψήφοι: 37 15.5%
  • Φοβάμαι τον θάνατο δικών μου προσώπων.

    Ψήφοι: 125 52.5%
  • Μου είναι αδιάφορο-Δεν μου καίγεται καρφί.:D

    Ψήφοι: 32 13.4%
  • Είμαι ο Chuck Norris, ο Θάνατος φοβάται εμένα

    Ψήφοι: 46 19.3%

gata_eisai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η gata_eisai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
ο γρηγορος θανατος ειναι οτι χειροτερο.θελουμε δεν θελουμε μια μερα θα πεθανουμε.το θεμα ειναι να μην χανεις την ζωη σου γρηγορα.γιατι οντως ειναι γλυκια και ωραια!το χειροτερο ειναι να βλεπεις να φευγουν οι πολυ αγαπημενοι σου.αλλα η ζωη ετσι ειναι..ερχεσαι κ καποτε φευγεις..γ αυτο λοιπον ας την χαιρομαστε τωρα που ειμαστε σ αυτην την ζωη.και πανω απ ολα να εχουμε μια αξιοπρεπη ζωη!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όχι.Δεν ξέρω τι είναι έτσι κι αλλιώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Confusion

Νεοφερμένος

Η Confusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Πριν δεν υπήρχα και ούτε μετά θα υπάρχω.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Tod wird nicht kommen, wir wollen, wir wollen! Nicht, wenn wir aber sehr wenig vereinbaren wie! Niemand will sterben, und was jeder, den wir auf diese Erde gekommen um zu gehen! ME prospopika erschreckt mich die Art und Weise (=ο θανατος θα ελθει θελουμε δεν θελουμε! Δεν κανονιζουμε εμεις το ποτε αλλα πολυ λιγο το πως! Κανεις δεν θελει να πεθανει και τι; ολοι ηλθαμε σε αυτη την Γη για να φυγουμε! εμενα προσπωπικα με τρομαζει ο τροπος )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Και να 'ρθει ευπρόσδεκτος είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kit-kat

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,739 μηνύματα.
αν και εχω βρεθει δυο φορες αντιμετωπη με το θανατο, παρ'ολα αυτα δεν τον φοβαμαι. αυτο που φοβαμαι ειναι το να πεθανω μονη μου και ο θανατος να ναι αργος...επισης δεν θέλω να ερθει η στιγμη που δικά μου προσωπα θα φύγουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetikos

Δραστήριο μέλος

Ο Θετικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 783 μηνύματα.
Δεν φοβάμαι για τον δικό μου θάνατο.
Φοβάμαι σε ότι αφορά τους δικούς μου ανθρώπους. Τρομάζω στην σκέψη ότι μπορεί να τους χάσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Με τρομάζει ο θάνατος σε σημείο που πρίν λίγους μήνες έπαθα για πρώτη μου φορά κρίση πανικού λόγω αυτού.
Το ΠΩΣ , το ΜΕΤΑ , το ΑΙΩΝΙΟ , ΟΛΑ ΜΕ ΤΡΟΜΑΖΟΥΝ.
Και φυσικά ο θάνατος των αγαπημένων μου προσώπων ...

Πρέπει όμως να μην το σκέφτομαι.... :/: ... γιατί πέφτω πολύ ψυχολογικά!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αίτνα

Νεοφερμένος

Η ΄Οπως και της γιαγιάς :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Ναι τον φοβάμαι αλλά αναφορικά με τους δικούς μου....για μένα χέστηκα...Ξαφνηκά γεννηθηκα,ξαφνηκα θα πεθάνω...σιγά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilakos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Linköping University και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 999 μηνύματα.
Δεν φοβάμαι για τον δικό μου θάνατο.
Φοβάμαι σε ότι αφορά τους δικούς μου ανθρώπους. Τρομάζω στην σκέψη ότι μπορεί να τους χάσω...
Και εγω ετσι αισθανομαι....:cry_x::cry_x::cry_x:....εμενα επισης με στεναχωρει το γεγονος οτι αν πεθαινα ΔΕΝ θα ηθελα να ξερω οτι οι αγαπημενοι μου ανθρωποι ΠΟΝΑΝΕ :cry_x::cry_x:....δεν με νοιαζει τοσο για εμένα..!!!!:console::console:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
και εγω στεναχωριεμαι στην ιδεα της απωλειας των δικων μου ανθρωπων!!! Δεν θα ηθελα να συμβει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
https://www.tovima.gr/science/article/?aid=321814


Η αθάνατη μέδουσα
<<Η μέδουσα του είδους Τurritopsis nutricula φαίνεται ότι αποτελεί το μόνο ζώο το οποίο έχει ανακαλύψει το μυστικό της αιώνιας νεότητας. Η συγκεκριμένη μέδουσα έχει την ικανότητα να περνά από το ώριμο ενήλικο στάδιό της στο ανώριμο στάδιο του πολύποδα και πάλι από την αρχή. Ετσι, ουσιαστικώς, δεν υπάρχει όριο στο προσδόκιμο επιβίωσής της.>>

Μπορει στο μελλον,ο φυσικος θανατος να ειναι παρελθον :smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Μεχρι να τη φάει η φάλαινα φυσικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.

FRIENDLY GIRL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FRIENDLY GIRL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Φοβαμαι το θανατο και τον δικο μου και των αγαπημενων προσοπων.Ελπιζω τουλαχιστον ο θανατος να ειναι φυσικος και να μην καταλαβω τιποτα.Δηλαδη εαν ειναι να ερθει να ερθει στα βαθια γεραματα και εκει που καθομαι ξαφνικα να πεθανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikstifler

Νεοφερμένος

Ο nikstifler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Φοβάμαι το θάνατο των κοντινών μου ανθρώπων και γενικά των γνωστών και φίλων μου...δεν μαρέσει να χάνω ανθρώπους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εquilibria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Equilibrium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Πιστεύω πως είναι στο μυαλό μας ο φόβος, εκφέρω πάντα προσωπική άποψη. Ας μην ξεχνάμε ότι τι είχε πει και ο Μέγας Στρατηλάτης, ο Μέγας Αλέξανδρος στους άνδρες του. "Κατακτήστε τον φόβο σας και σας υπόσχομαι θα κατακτήσετε το θάνατο".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
οποιος ζει με την ιδεα οτι θα πεθανει απλα ΔΕΝ ζει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
οποιος ζει με την ιδεα οτι θα πεθανει απλα ΔΕΝ ζει!

Όταν την περνάς ζάχαρη ναι, σωστά τα λες ...
Όταν όμως έχεις δει αρρώστιες μέσα στο σπίτι και σε αγαπημένα πρόσωπα σου, δυσκολεύει.. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top