Φοβάστε το θάνατο;

Φοβάστε το θάνατο;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 238)
  • Φοβάμαι τον θάνατο γενικά.

    Ψήφοι: 52 21.8%
  • Φοβάμαι τον δικό μου θάνατο.

    Ψήφοι: 37 15.5%
  • Φοβάμαι τον θάνατο δικών μου προσώπων.

    Ψήφοι: 125 52.5%
  • Μου είναι αδιάφορο-Δεν μου καίγεται καρφί.:D

    Ψήφοι: 32 13.4%
  • Είμαι ο Chuck Norris, ο Θάνατος φοβάται εμένα

    Ψήφοι: 46 19.3%

!!!...vivaki...!!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 349 μηνύματα.
Πω, πω.. Κάθε φορά που σκέφτομαι αυτό το θέμα με πιάνει μια ματαιότητα.. Φανταστείτε, ακόμα και ο πιο μεγάλος μας στόχος στον οποίο στρέφουμε ολόκληρη τη ζωή μας, οι αγάπες μας, οι επιθυμίες μας θα χαθούν μαζί με εμάς. Και ύστερα σκέφτομαι πόσο μεγάλη αξία δίνουμε σε κάποια πράγματα που τελικά, αν το καλοσκεφτείς, δεν είναι τίποτα απολύτως.. δεν έχουν καμιά σημασία.. Η χαρά που μας δίνει ακόμα και η αγορά κάποιου πράγματος υλικού, μια καινούργια τηλεόραση, ένα λάπτοπ, ένα καινούργιο κινητό σε κάποια χρόνια δεν θα σημαίνει τίποτα. Αλλά και το συναισθηματικό μας δέσιμο με αγαπημένους ανθρώπους δεν θα σημαίνει και αυτό τίποτα. Δεν θα τους ξέρουμε καν!
Με πιασε η απαισιοδοξία μου ή μου φαίνεται; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosMak

Νεοφερμένος

Ο PanosMak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
πιο πολύ φοβάμαι μια απατημένη γυναικα παρα το θάνατο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

delirium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασιλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Είμαι ο Chuck Norris, ο Θάνατος φοβάται εμένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackgirl

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Take care of the one you love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 897 μηνύματα.
βασικά μου είναι αδιάφορο για 2 λόγους: πρώτον είναι δεδομένο ότι κάποια στιγμή τόσο εγώ όσο και αυτοί που αγαπώ θα πεθάνουν
και δεύτερον μπορεί εκεί που πηγαίνεις μετά θάνατον να είναι πολύ καλύτερα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Έχεις δει τι ακολουθεί μετά τον θάνατο; :hmm:Θα πάμε σε χαρέμια μια ωραίες κοπέλες ή σε καζάνια που βράζουν; :confused:
Ας πούμε (μακρυά από μας, χτύπα ξύλο) η ιδέα του πρόωρου θανάτου, δεν σε τρομάζει; :worry: :/:

ευχές Μητσοτάκη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έφη35891

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έφη35891 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
Ελάτε πείτε την αλήθεια? Ποιος δεν το φοβάται? Εγώ ψήφισα μάλιστα ότι φοβάμαι και τον δικό μου αλλά και των αγαπημένων μου προσώπων. Βέβαια, πιστεύω ότι πρέπει να το συνειδητοποιήσουμε όλοι αργά ή γρήγορα γιατί πολύ απλά αυτοί είναι οι νόμοι της φύσης. Το αν κάποιες θρησκείες προσπαθούν να τους υπερβούν υποσχόμενες μεταθανάτια ζωή ή συγχώρεση είναι στην κρίση του καθενός να ασπαστεί ή απορρίψει. Εμένα πάντως με καθησυχάζει η επιστημονική πλευρά: όλοι κάποια στιγμή θα...αποδημήσουμε και γι'αυτό το λόγο ΠΡΕΠΕΙ να ζούμε κάθε μέρα, κάθε ώρα, κάθε δευτερόλεπτο χαρούμενοι και ευτυχείς, και να μην στενοχωριόμαστε για τίποτα. Όπως είχε πει και ο Καμύ, μόνο αν συνειδητοποιήσεις τον θάνατο (την καταδίκη εν τέλει όλων ανεξαιρέτως των ανθρώπων, μπορείς να είσαι ελεύθερος. (λίγο ελεύθερη απόδοση :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sunday(atlie)

Νεοφερμένος

Η sunday(atlie) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Γεννηθήκαμε για να πεθάνουμε. Δυστυχώς ή ευτυχώς. Μακάρι όλοι να ζήσουμε όσο θέλουμε έτσι ώστε να εκπληρώσουμε τα θέλω μας και τα όνειρα μας.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reokd

Νεοφερμένος

Ο reokd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
με τρομαζει ο θανατος

ΥΓ. Είμαι ο Chuck Norris, ο Θάνατος φοβάται εμένα. χαχαχαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αεράτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αεράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Δεν φοβάμαι... Επέλεξα λοιπόν την απάντηση με τον Τσακ Νόρις...

Λογιέται μωρέ Στρατιωτικός που να φοβάται τον θάνατο ; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Roxim

Δραστήριο μέλος

Η {Fucking Dreamer} αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Γεννηθήκαμε για να πεθάνουμε. Δυστυχώς ή ευτυχώς. Μακάρι όλοι να ζήσουμε όσο θέλουμε έτσι ώστε να εκπληρώσουμε τα θέλω μας και τα όνειρα μας.. :)
Εγω παντος συμφονο αλλα παιδια υπαρχει και η αλλη πρακτικη πλευρα φανταστιτε να μην πεθεναμε ποτε:hmm:
τοτε θα κυκλοφορουσαν στο δρομο γιαγιαδες 200 χρονων που θα δυσκολευονταν οχι μονο με το προσαρμοστουν στην εποχη,αλλα και στο οτι οσο θα γερνουσαν θα γινονταν ολο και πιο αδυναμες και στο τελος θα ευχονταν να πεθανουν:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Εγω παντος συμφονο αλλα παιδια υπαρχει και η αλλη πρακτικη πλευρα φανταστιτε να μην πεθεναμε ποτε:hmm:
τοτε θα κυκλοφορουσαν στο δρομο γιαγιαδες 200 χρονων που θα δυσκολευονταν οχι μονο με το προσαρμοστουν στην εποχη,αλλα και στο οτι οσο θα γερνουσαν θα γινονταν ολο και πιο αδυναμες και στο τελος θα ευχονταν να πεθανουν:/:

Ε τουλάχιστον μέχρι τα 200 μπορεί να μαθαίναμε ορθογραφία :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Roxim

Δραστήριο μέλος

Η {Fucking Dreamer} αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Ε τουλάχιστον μέχρι τα 200 μπορεί να μαθαίναμε ορθογραφία :whistle:

λίγο επιείκεια δεν έβλαψε κανέναν ξέρεις....:P
αλλά δεν πειράζει έχεις και ένα δίκιο αλλά δεν ήρθαμε εδώ για να σχολιάσουμε τα απαράδεκτα
ορθογραφικά μου αλλά για να συζητήσουμε για τον θάνατο (σε αυτό το σημείο χτυπάμε ξύλο μην έρθει και μας βρει:/:)
οπότε σε παρακαλώ ασε τα σχόλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparksFly

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
I don't fear death.

I WELCOME it.

8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Naah, way off. More like

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
δεν φοβαμαι οτι θα πεθανω... φοβαμαι πως θα γινει αυτο ,γιατι θα γινει, και τι εχει σειρα? θα ελθουμε στην γη με την μορφη καποιου αλλου ανθρωπου ή ζωου;, θα φυγω αφου πρωτα κανω αυτα που ονειρευομαι και ζησω την ζωη μου; θα με ξεχασουν ολοι;. Πραγματικα δεν θελω να φυγω σε ενα κρεβατι νοσοκομειου να ποναω και να βασσανιζομαι! θελω να φυγω χαρουμενη και ευτυχισμενη διπλα σε ανθρωπους που αγαπω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Ίσως να το λέω εκ του ασφαλούς, αλλά όχι. Αυτό που μου προκαλεί απίστευτο τρόμο είναι ο τρόπος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Τον ίδιο το θάνατο και το τι θα γίνει μετά (τίποτα;)) όχι. Απλώς δεν θα ήθελα να βασανίζομαι για να πεθάνω, θέλω να γίνει μια και καλή.
Αυτά τα ολίγα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolaos p.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikolaos p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Δεν είμαι ο Τσάκ Νόρρις!! 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Φοβάμαι το θάνατο γιατί έφτασα πολύ κοντά σ' αυτόν μετά από τροχαίο ατύχημα που είχα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top