Φιλία ανάμεσα στα δύο φύλα

^EctiMel^

Νεοφερμένος

Ο ^EctiMel^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Προσωπικά πιστεύω οτι δεν είναι ανάγκη να υπάρχει πάντα κάποια ερωτική έλξη μεταξύ 2 κολλητών αντιθέτου φύλου... Απλά είμαι 100% σίγουρος πως καποια στίγμη και οι δυο 8α σκεφτούν πως θα ήταν αν με το άτομο που είναι κολλητοί, είχαν μια σχέση... Για να πω και για εμενα, πριν αρχίσω να κάνω παρέα με τις 2 κολλητες μου, μου αρέσανε ειδικά η μία απο αυτές... Όμως όταν αρχίσαμε και βγαίναμε, καναμε παρεα κλπ... μου βγήκε πιο έντονο το φιλικό συναίσ8ημα μέχρι που αυτο κυριάρχησε... Για παράδειγμα κάπως έτυχε τελοσπαντων και με την κοπελα που μου άρεσε πολυ, τη μια κολλητη μου, φιληθηκαμε χωρις ομως να μου βγαλει ερωτικο συναισθημα γι αυτη...

Αρα ναι, πιστευω πως μπορεί να υπάρξει αληθινή φιλία ανάμεσα στα 2 φύλα :iagree:
-----------------------------------------
Προσωπικά πιστεύω οτι δεν είναι ανάγκη να υπάρχει πάντα κάποια ερωτική έλξη μεταξύ 2 κολλητών αντιθέτου φύλου... Απλά είμαι 100% σίγουρος πως καποια στίγμη και οι δυο 8α σκεφτούν πως θα ήταν αν με το άτομο που είναι κολλητοί, είχαν μια σχέση... Για να πω και για εμενα, πριν αρχίσω να κάνω παρέα με τις 2 κολλητες μου, μου αρέσανε ειδικά η μία απο αυτές... Όμως όταν αρχίσαμε και βγαίναμε, καναμε παρεα κλπ... μου βγήκε πιο έντονο το φιλικό συναίσ8ημα μέχρι που αυτο κυριάρχησε... Για παράδειγμα κάπως έτυχε τελοσπαντων και με την κοπελα που μου άρεσε πολυ, τη μια κολλητη μου, φιληθηκαμε χωρις ομως να μου βγαλει ερωτικο συναισθημα γι αυτη...

Αρα ναι, πιστευω πως μπορεί να υπάρξει αληθινή φιλία ανάμεσα στα 2 φύλα :iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

w1n5t0n

Δραστήριο μέλος

Ο w1n5t0n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 442 μηνύματα.
αν εχει ππροιγιθει κατι αναμεσα τους οχι γιατι απλα: δυο ανθρωποι που αγαπηθηκαν πολυ ή τουλαχιστον εζησαν μια ομορφη ιστορια αγαπης δεν μπορουν να μεινουν φιλοι γιατι απλως ο ενας απο τους δυο ακομα θυμαται. Αν ομως δεν εχει προιγιθει τιποτα τοτε ναι μπορουν να ειναι φιλοι.Μα αν ο ενας δεν το βλεπει ετσι παλι θα ειναι διαφορετικα.
Αρα καλυστα μπορει να υπαρξει φιλια αρκοι και οι δυο να ειναι σιγουροι τι θελουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manosp

Νεοφερμένος

Ο manosp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδία εγώ πιστεύω πως καθαρή φιλία ανάμεσα στα δύο φύλα δεν υπάρχει γιατι πάντα ο ένας από τους δύο κρύβει αισθήματα για τον άλλον:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Doretta_b

Νεοφερμένος

Η Doretta_b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Παιδία εγώ πιστεύω πως καθαρή φιλία ανάμεσα στα δύο φύλα δεν υπάρχει γιατι πάντα ο ένας από τους δύο κρύβει αισθήματα για τον άλλον:D

Παντα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manosp

Νεοφερμένος

Ο manosp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Αν όχι πάντα τις περισσότερες φορές!

Και αυτες οι λιγες αντιθετες περιπτωσεις ειναι οι εξαιρεσεις που επαληθευουν τον κανονα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rea_94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Eγώ νομίζω πως γίνεται να υπάρξει φιλία ανάμεσα στα δυο φύλα όμως δεν μπορεί να κρατήσει για πάντα... Κάποια στιγμή ο ένας θα αρχίσει να βλέπει τον άλλον διαφορετικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Πλεον μπορω να πω πως υπαρχει.Μετα απο 4 χρονια, εχοντας μοιραστει τα παντα, περνωντας πολλες δυσκολες στιγμες μαζι και χωρις να υπαρχει ερωτικη ελξη μεταξυ μας, ειμαι σιγουρος πως μπορει να υπαρξει αλλα ειναι πολυ δυσκολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Doretta_b

Νεοφερμένος

Η Doretta_b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Εγω κατεληξα στο συμπερασμα οτι καποιες σχεσεις απο την αρχη οσο και να θελεις να τις κρατησεις σε φιλικο επιπεδο εξελισσονται διαφορετικα, ενω καποιες αλλες απο την αρχη καποια διαφορετικη τροπη τους φανταζει αποκρουστικη.Εγω εχω φιλους που συζηταω μαζι τους για το αντιθετο φιλο και κλαιω και στον ωμο τους αμα τυχει τπτ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manosp

Νεοφερμένος

Ο manosp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εγω κατεληξα στο συμπερασμα οτι καποιες σχεσεις απο την αρχη οσο και να θελεις να τις κρατησεις σε φιλικο επιπεδο εξελισσονται διαφορετικα, ενω καποιες αλλες απο την αρχη καποια διαφορετικη τροπη τους φανταζει αποκρουστικη.Εγω εχω φιλους που συζηταω μαζι τους για το αντιθετο φιλο και κλαιω και στον ωμο τους αμα τυχει τπτ...
οκ εσυ μπορει να μην νιωθεις τιποτα για αυτους!εκεινοι ομως για εσενα πως εισαι σιγουρη οτι δεν νιωθουν τιποτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Doretta_b

Νεοφερμένος

Η Doretta_b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Δε γινεται ολοι οι φιλοι που εχω να νιωθουν και κατι παραπανω για εμενα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Αγαπητοί μου τηλεθεατές,

Εδώ δεν μπορούν να υπάρξουν φιλίες μεταξύ ατόμων του ιδιού φύλου, ψάχνετε στο διαφορετικό; Το παν είναι να ξέρεις πού πρέπει να σταματήσεις κάποιες καταστάσεις.

Σας φιλώ,
Τένια Μακρή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Δε γινεται ολοι οι φιλοι που εχω να νιωθουν και κατι παραπανω για εμενα!!!!

πώς το ξέρεις; :hmm:


Έλεος!! Ας μην εθελοτυφλούμε άλλο! Ας μην κρυβόμαστε άλλο πίσω από το δάκτυλό μας. Όλοι ξέρουμε τι συμβαίνει, αλλά μας αρέσει να υποκρινόμαστε την άγνοια...ή να παίζουμε το "βαράτε με και ας κλαίω"...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Doretta_b

Νεοφερμένος

Η Doretta_b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
πώς το ξέρεις; :hmm:


Έλεος!! Ας μην εθελοτυφλούμε άλλο! Ας μην κρυβόμαστε άλλο πίσω από το δάκτυλό μας. Όλοι ξέρουμε τι συμβαίνει, αλλά μας αρέσει να υποκρινόμαστε την άγνοια...ή να παίζουμε το "βαράτε με και ας κλαίω"...:)


Δηλαδη θελεις να μου πεις οτι ποτε δεν εχεις δει καποια ως φιλη σου...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Δηλαδη θελεις να μου πεις οτι ποτε δεν εχεις δει καποια ως φιλη σου...?

Έχω δει...άλλα όχι για πάντα! Στην ζωή τίποτα δεν μένει αμετάβλητο και στατικό...Η ζωή είναι ένα δυναμικό σύστημα με καθημερινές διαταραχές :P

Τις περισσότερες φορές, οι φίλες μου, έχουν τύχει να με δουν και με άλλο μάτι...ύστερα από πολύ χρόνο :eyesup: (όπως και εγώ αυτές). Δεν μου αρέσει να πηγαίνω κόντρα στο αυθόρμητο και φυσιολογικό....όπως "πρέπει". Έχω σιχαθεί να ζω για τα "πρέπει". :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Doretta_b

Νεοφερμένος

Η Doretta_b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Δηλαδη αυτο ειναι το φυσιολογικο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meidei

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο meidei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Pretty much yes.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Δηλαδη αυτο ειναι το φυσιολογικο?

το φυσιολογικό είναι υποκειμενικό...:)
ποιος μας ορίζει τι είναι φυσιολογικό σε αυτήν την μοναδική ζωή μας; έλεος με τα όρια στα συναισθήματα...
καταντήσαμε μια κοινωνία, από μοναχικούς ανθρώπους τυπολάτρες, χωρίς αισθήματα και με μπόλικο "πρέπει"....:sick:

τι ορίζουμε ως φυσιολογικό;
φυσιολογικό είναι να πηγαίνουμε κόντρα σε κάτι μη αναμενόμενο και αυθόρμητο από την μια ή τις δυο πλευρές; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Ποιος πηγαινει κοντρα σε τι;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Doretta_b

Νεοφερμένος

Η Doretta_b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι τα κοριτσια συνηθως εχουν διαφορετικη αποψη σε σχεση με τα αγορια πανω στο θεμα αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top