Φιλία ανάμεσα στα δύο φύλα

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
την πραγματικότητα αναφέρω.. :D :D ;)

Καταρχάς, να σου πω ότι ο αρχιστόκος πήγα να σκοτώσω το έντομο στα αριστερά όταν διάβασα το ποστ σου. :D

Θα βάψω τα μαλλιά μου σήμερα ξανθά να είναι ασορτί με το μυαλό μου.

Τέλος να συμπληρώσω ότι από την εμπειρία μου με δεκάδες κοπέλες, θεωρώ πως δεν υπάρχει φιλία υπό την αυστηρή έννοια του όρου ανάμεσα στα δύο φύλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
ΠΑΝΤΑ κάποιος ζητάει κάτι από τον άλλον, πέραν της φιλίας. Υπο φυσιολογικές συνθήκες πάντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σελήνη

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Χωρίς να το θεωρώ απόλυτο, πιστεύω ότι ναι, μπορεί να υπάρξει φιλία ανάμεσα στα δύο φύλα. Τουλάχιστον εγώ έχω αντίστοιχες εμπειρίες και δεν είμαι παιδί του γυμνασίου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Χωρίς να το θεωρώ απόλυτο, πιστεύω ότι ναι, μπορεί να υπάρξει φιλία ανάμεσα στα δύο φύλα. Τουλάχιστον εγώ έχω αντίστοιχες εμπειρίες και δεν είμαι παιδί του γυμνασίου...

Και πώς μπορείς να είσαι τόσο σίγουρος για τον άλλο; Είσαι στο μυαλό του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σελήνη

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Και πώς μπορείς να είσαι τόσο σίγουρος για τον άλλο; Είσαι στο μυαλό του;

Ναι, είμαι γνωστή για τις ικανότητες διαβάσματος του μυαλού που διαθέτω. :P

Απλά, κρίνω εκ του αποτελέσματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Ναι, είμαι γνωστή για τις ικανότητες διαβάσματος του μυαλού που διαθέτω. :P

Απλά, κρίνω εκ του αποτελέσματος.

Αυτό είναι το λάθος. :)

Αν μιλήσεις με ζευγάρια που υπήρξαν φίλοι και μετά από χρόνια τα βρήκαν, θα σου πουν πολλοί ότι ποτέ δεν τους πέρναγε από το μυαλό ότι μπορεί...

Επίσης το αποτέλεσμα μπορεί να οφείλεται μόνο στον ένα. Δηλαδή εγώ σε γουστάρω αλλά ξέρω ότι εσύ όχι, επομένως το αφήνω στην παρέα το πράγμα. Εσύ ποτέ δεν θα το μάθεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
Ναι, είμαι γνωστή για τις ικανότητες διαβάσματος του μυαλού που διαθέτω. :P

Απλά, κρίνω εκ του αποτελέσματος.


πολλές φορές τα φαινόμενα εξαπατούν...:D

...όπως και τα υπάρχοντα αποτελέσματα, μπορεί να είναι μεμονωμένα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σελήνη

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Αυτό είναι το λάθος. :)

Αν μιλήσεις με ζευγάρια που υπήρξαν φίλοι και μετά από χρόνια τα βρήκαν, θα σου πουν πολλοί ότι ποτέ δεν τους πέρναγε από το μυαλό ότι μπορεί...

Επίσης το αποτέλεσμα μπορεί να οφείλεται μόνο στον ένα. Δηλαδή εγώ σε γουστάρω αλλά ξέρω ότι εσύ όχι, επομένως το αφήνω στην παρέα το πράγμα. Εσύ ποτέ δεν θα το μάθεις...

πολλές φορές τα φαινόμενα εξαπατούν...:D

...όπως και τα υπάρχοντα αποτελέσματα, μπορεί να είναι μεμονωμένα...:P


Μα, δε λέω ότι η φιλία μεταξύ των δύο φίλων είναι μια αποκλειστικά και μόνο στατική κατάσταση και ότι δε γίνεται να εξελιχθεί, κάποιες φορές, σε κάτι παραπάνω. Αλλά όταν δεκατρία χρόνια κάνεις παρέα με ένα άτομο, χωρίς να έχουν υπάρξει ρομαντικές προεκτάσεις, λογικό δεν είναι να θεωρείς το άτομο αυτό φίλο σου και να υποστηρίζεις πως υπάρχει φιλία μεταξύ των δύο φύλων; Ναι, μπορεί σε άλλα τόσα χρόνια να πάψετε να είστε μόνο φίλοι, δεν το αποκλείω. Αλλά αυτό δεν είναι απαραίτητο. Γιατί προσωπικά δε δέχομαι ότι οπωσδήποτε πια θα δεις τον άλλον κάποια στιγμή ερωτικά, αν κάνετε παρέα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Μα, δε λέω ότι η φιλία μεταξύ των δύο φίλων είναι μια αποκλειστικά και μόνο στατική κατάσταση και ότι δε γίνεται να εξελιχθεί, κάποιες φορές, σε κάτι παραπάνω. Αλλά όταν δεκατρία χρόνια κάνεις παρέα με ένα άτομο, χωρίς να έχουν υπάρξει ρομαντικές προεκτάσεις, λογικό δεν είναι να θεωρείς το άτομο αυτό φίλο σου και να υποστηρίζεις πως υπάρχει φιλία μεταξύ των δύο φύλων; Ναι, μπορεί σε άλλα τόσα χρόνια να πάψετε να είστε μόνο φίλοι, δεν το αποκλείω. Αλλά αυτό δεν είναι απαραίτητο. Γιατί προσωπικά δε δέχομαι ότι οπωσδήποτε πια θα δεις τον άλλον κάποια στιγμή ερωτικά, αν κάνετε παρέα...

1) Σου ξαναλέω, εσύ το λες αυτό. Που ξέρεις για τον άλλο; Επειδή στο λέει;:D

2) Αν κάποια στιγμή σταματήσει, τότε δεν υπήρξε φιλία ποτέ. Μόνο κάποια φιλικά συναισθήματα. Εγώ π.χ. με τον κολλητό μου πολύ δύσκολο...να κάνουμε κάτι. :lol:

Με μια φίλη μου όμως...ποτέ δεν ξέρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σελήνη

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
1) Σου ξαναλέω, εσύ το λες αυτό. Που ξέρεις για τον άλλο; Επειδή στο λέει;:D

2) Αν κάποια στιγμή σταματήσει, τότε δεν υπήρξε φιλία ποτέ. Μόνο κάποια φιλικά συναισθήματα. Εγώ π.χ. με τον κολλητό μου πολύ δύσκολο...να κάνουμε κάτι. :lol:

Με μια φίλη μου όμως...ποτέ δεν ξέρεις.

1. Πιστεύω πως αν υπήρχε κάτι παραπάνω, θα είχε φανεί. Και ναι, εμπιστεύομαι τον φίλο μου και θεωρώ ότι θα μου το έλεγε. So, shoot me :P

2.Διαφωνώ μαζί σου, επειδή θεωρώ ότι ακόμα και κάτι παραπάνω να υπάρξει, η φιλία δεν αναιρείται, αλλά συνεχίζει να υπάρχει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

violitzou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η violitzou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
+φωνω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
1. Πιστεύω πως αν υπήρχε κάτι παραπάνω, θα είχε φανεί. Και ναι, εμπιστεύομαι τον φίλο μου και θεωρώ ότι θα μου το έλεγε. So, shoot me :P

2.Διαφωνώ μαζί σου, επειδή θεωρώ ότι ακόμα και κάτι παραπάνω να υπάρξει, η φιλία δεν αναιρείται, αλλά συνεχίζει να υπάρχει. :)

Νομίζω έχουμε διαφωνία στο πως ορίζεται η φιλία. Εγώ μιλάω για φιλία και όχι για φιλικά αισθήματα...

Από εκεί και πέρα, αργά ή γρήγορα θα με θυμηθείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σελήνη

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Νομίζω έχουμε διαφωνία στο πως ορίζεται η φιλία. Εγώ μιλάω για φιλία και όχι για φιλικά αισθήματα...

Από εκεί και πέρα, αργά ή γρήγορα θα με θυμηθείς.

We shall see, I suppose. :P
Αλλά, με αυτή τη λογική, και στα ενενήντα μου θα μπορείς να επικαλείσαι ότι αυτός ένιωθε κάτι παραπάνω και απλά δεν είχε το κουράγιο να μου το πει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
We shall see, I suppose. :P
Αλλά, με αυτή τη λογική, και στα ενενήντα μου θα μπορείς να επικαλείσαι ότι αυτός ένιωθε κάτι παραπάνω και απλά δεν είχε το κουράγιο να μου το πει. :P

Για μένα έστω και μια σκέψη ερωτική να περάσει από το μυαλό σου δεν είναι φιλία.

Αυτό δεν σημαίνει πως δεν μπορείς να έχεις φιλικά συναισθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σελήνη

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Για μένα έστω και μια σκέψη ερωτική να περάσει από το μυαλό σου δεν είναι φιλία.

Αυτό δεν σημαίνει πως δεν μπορείς να έχεις φιλικά συναισθήματα.

Όντως διαφωνούμε στον ορισμό της φιλίας, τότε. Εγώ και την ερωτική σχέση είδος φιλίας τη θεωρώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Όντως διαφωνούμε στον ορισμό της φιλίας, τότε. Εγώ και την ερωτική σχέση είδος φιλίας τη θεωρώ...

Εμ για αυτό! Τότε συμφωνούμε αν είναι έτσι. Όλες οι γυναίκες είναι φίλες μου!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Όντως διαφωνούμε στον ορισμό της φιλίας, τότε. Εγώ και την ερωτική σχέση είδος φιλίας τη θεωρώ...
Εισαι για ενα στο φιλικο στα γρηγορα;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Doretta_b

Νεοφερμένος

Η Doretta_b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Μα δε μιλαμε για το πως μπορει να εξελιχθει μια φιλια αλλα την παροντικη της κατασταση.Μια πιθανοτητα διαφορετικης εξελιξης της στο μελλον ακυρωνει τα μεχρι τωρα αμιγως φιλικα συναισθηματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
ΠΑΝΤΑ κάποιος ζητάει κάτι από τον άλλον, πέραν της φιλίας. Υπο φυσιολογικές συνθήκες πάντα



αυτο δεν ισχυει παντα!μπορει να εχουν προηγηθει πραγματα αλλα αυτο δεν σημαινει οτι υπαρχει καποια σχεση η καποια παραπανω αισθηματα απο την φιλια...απλα μετα απο καποια στιγμη ξεχνιται και απο τους 2 και μενει η φιλια...εκτος και αν ειναι αλλη περιπτωση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top