Φιλία ανάμεσα στα δύο φύλα

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
μπραβο βρε νικο μια χαρα τα λες
εννοειτε πως μπορει να υπαρξει φιλια μεταξυ κοριτσιου κ αγοριου και εγω εχω κολλητο και ποτε ουτε εγω αλλα ουτε και εκεινος δεν εχουμε κοιταξει ο ενας τον αλλον <<διαφορετικα>>

και να τον κοιταξετε, αναιρει την φιλια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
και να τον κοιταξετε, αναιρει την φιλια;

οντως δεν την αναιρει! βεβαια την "ταρακουναει" ας πουμε αλλα ξεπερνιεται ευκολα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Aν δεν μαθευτεί και μόνο ο ένας από τους δύο το γνωρίζει τότε δεν υπάρχει πρόβλημα..κάτι σαν ''ανομολογήτο έρωτα'' ένα πράγμα..:P

ναι!:no1: ποτε μη λες σε καποιον οτι εισαι ερωτευμενος αν βλεπεις οτι δεν...τζαμπα ρεζιλευεσαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
ναι!:no1: ποτε μη λες σε καποιον οτι εισαι ερωτευμενος αν βλεπεις οτι δεν...τζαμπα ρεζιλευεσαι!

Σταμάτα να μιλάς.
Το άμα είσαι ερωτευμένος το λες όταν πραγματικά (ή πλασματικά) είσαι και στην κατάλληλη στιγμή, δεν είναι opening line.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Θα διαφωνήσω μαζί σου....Υπάρχει περίπτωση κάποιος να μην θέλει να το εξομολογηθεί...:)

Άφησα τις εξαιρέσεις να εννοούνται, δε έβαλα λέξεις όπως "πάντα" ή "ποτέ"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Υπάρχει όμως και η περίπτωση να γίνει κάτι μεταξύ σας.
Οπότε καλύτερα να το πεις παρά να το μετανιώσεις μετά. Ωραία, θα πληγωθείς, θα το ξεπεράσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Mάλιστα...
Εγώ συμφωνώ σε αυτό που είπε ο SICX..καλύτερα να μην λες σε κάποιον αν είσαι ερωτευμένος μαζί του,αν υπάρχει η περίπτωση να πληγωθείς...

Επειδή κάποιος δεν ξέρει την κατάλληλη στιγμή ή τον κατάλληλο άνθρωπο, δεν σημαίνει ότι είναι κανόνας σχέσεων. Άμα δυσκολεύεστε εσείς να το πείτε ή φοβάστε μην πληγωθείτε και δεν ρισκάρετε τίποτα στην ζωή σας είναι δικιά σας επιλογή όχι ή σωστή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Το να είσαι ερωτευμένος και να μην το λες είναι η μεγαλύτερη βλακεία που μπορείς να κάνεις. Εσύ οφείλεις να εξομολογηθείς τον έρωτα σου και μετά είναι στο χέρι του άλλου αν στο ανταποδώσει ή όχι. Πάντως αν έχεις φάει τρελό κόλημα θα ξελαφρώσεις και θα ηρεμήσεις, οπότε και άκυρο να φας θα ξέρεις ότι προσπάθησες και έκανες το χρέος σου. Το αν μετά θα πληγωθείς θα είναι σίγουρα πιο ήπιο από το να καίγεσαι και να βασανίζεσαι κάθε μέρα γιατί το κράτησες κρυφό. Στην τελική αν φας το άκυρο θα ξέρεις ότι έχασες κάτι που ποτέ δεν είχες, άρα μικρό το κακό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_DORA_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Προσωπικά ναι, πιστεύω στην φιλία ανάμεσα στα δύο φύλα.:D
Οι καλύτεροι μου φίλοι είναι αγόρια.
Πιστεύω ότι η ειλικρίνια είναι μεγαλύτερη, και η ευρύτυτα των
θεμάτων συζήτησης μεγαλύτερη. Όπως και η αλληλουποστήριξη,
γίνεται πιστεύω καλύτερα. Εν πάσει περιπτώσει, νιώθω αρκετά πιο
άνετα με αγόρια παρά με κοπέλες.
:iagree::iagree::iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lita Athens

Δραστήριο μέλος

Η Lita Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 541 μηνύματα.
δεν πιστεύω ότι μπορεί να υπάρξει φιλία ανάμεσα στα δυο φυλα...
πάντα θα υπάρχει μια λανθάνουσα έλξη...

βεβαία, υπάρχουν και τα θετικά...! π.χ. ένας άνδρας φίλος δεν θα σε προδώσει ούτε θα σε κουτσομπολέψει πίσω από την πλάτη σου, όπως μπορεί να κάνει μια γυναίκα "φιλη"...

προφανώς και αυτά τα πράγματα δεν είναι απόλυτα... εννοείται ότι υπάρχουν και εξαιρέσεις! απλώς εγώ δεν τις έχω συναντήσει...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
δεν πιστεύω ότι μπορεί να υπάρξει φιλία ανάμεσα στα δυο φυλα...
πάντα θα υπάρχει μια λανθάνουσα έλξη...

βεβαία, υπάρχουν και τα θετικά...! π.χ. ένας άνδρας φίλος δεν θα σε προδώσει ούτε θα σε κουτσομπολέψει πίσω από την πλάτη σου, όπως μπορεί να κάνει μια γυναίκα "φιλη"...

προφανώς και αυτά τα πράγματα δεν είναι απόλυτα... εννοείται ότι υπάρχουν και εξαιρέσεις! απλώς εγώ δεν τις έχω συναντήσει...!
δλδ πρεπει παντα αναμεσα σε αγορι και ενα κοριτσι να υπαρχει υποχρεωτικα ερωτικη ελξη?? δεν βλεπουμε ολα τα ατομα ερωτικα η σεξουαλικα η οτιδηποτε... αυτο πιστευω εγω...

και ακομα αν υπαρχει καποια ελξη αυτο αναιρει τη φιλια??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lita Athens

Δραστήριο μέλος

Η Lita Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 541 μηνύματα.
δλδ πρεπει παντα αναμεσα σε αγορι και ενα κοριτσι να υπαρχει υποχρεωτικα ερωτικη ελξη?? δεν βλεπουμε ολα τα ατομα ερωτικα η σεξουαλικα η οτιδηποτε... αυτο πιστευω εγω...

και ακομα αν υπαρχει καποια ελξη αυτο αναιρει τη φιλια??
όχι, προφανώς και δεν σταματάς να κάνεις παρέα με κάποιον επειδή μπορεί να αισθανθείς κάτι παραπάνω για αυτόν!!!!!
αυτό που μπορεί όμως να αισθανθείς εσύ ή ο άλλος ή και οι δυο ίσως να επηρεάσει τη σχέση που έχει αναπτυχθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Mην παρερμηνεύεις τα λεγόμενα μου Γιώργο.Δεν είπα και δεν ανέφερα ότι αυτό είναι η σωστή επιλογή κανενός.Είναι προσωπική επιλογή του καθένα μας για το πως θα αντίδρασει.Δεν είπα ότι σωστό είναι να κάνεις πίσω...προς θεού..

''Καλύτερα να μετανιώσεις για κάτι που έκανες παρά για κάτι που δεν έκανες''

Ελπίζω αυτή τη φορά να έγινα κατανοήτη:)

Κοίτα από που άρχισε. Είπα στον άλλον ότι δεν είναι πάντα έτσι, εσύ μου είπες διαφωνώ άρα συμφωνείς με τον άλλον, εγώ σου πα ότι επειδή εσείς προτιμάτε αυτό δεν σημαίνει ότι είναι το σωστό.
Οπότε κάπου εκεί το χάσαμε, είναι απλά τα πράγματα, ο καθένας έχει το δικό του σύστημα, εγώ απλά λέω πως ο φόβος δεν πρέπει να σε ελέγχει έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Doretta_b

Νεοφερμένος

Η Doretta_b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Αν σου περασει μονο απο το μυαλο οτι μπορει να νιωθεις διαφορετικα για εναν φιλο σου αυτο σημανει οτι ακυρωνεται ταυτοχρονα η φιλια???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
^^οχι.πολλες φορες εχω σκευτει πως 9α ηταν να συνεβαινε κατι με τον κολλητο μου,χωρις ομως αφτο να σημαινει οτι θελω η οτι νιωθω κατι παραπανω για αυτον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_DORA_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 303 μηνύματα.
^^οχι.πολλες φορες εχω σκευτει πως 9α ηταν να συνεβαινε κατι με τον κολλητο μου,χωρις ομως αφτο να σημαινει οτι θελω η οτι νιωθω κατι παραπανω για αυτον...



και γω το χω πάθει αυτό, με φίλους μου...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dk13

Δραστήριο μέλος

Ο dk13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 508 μηνύματα.
Πιστεύετε ότι μπορεί να υπάρξει πραγματική φιλία ανάμεσα σε ένα αγόρι κι ένα κορίτσι?:what:
Υπάρχουν εμπόδια (κάθε είδους) στη δημιουργία μιας καθαρά φιλικής σχέσης ανάμεσα στα δύο φύλα, τι λέτε?
Ποιοι είναι, κατα την άποψή σας, οι παράγοντες που την επηρεάζουν και την καθορίζουν?

ναι ρε γιατι οχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Πιστεύω πως ναι,αν έχει δημηουργηθεί στα πλαίσια της ''παιδικής'' και όχι εφηβηκής ηλικίας.Εγώ κάνω παρέα με ένα αγόρι από το νηπιαγωγείο και είμαστε κυριολεκτικά κολλητοί.Στο ίδιο νηπιαγωγείο-στο ίδιο δημοτικό-στο ίδιο γυμνάσιο και πάντα στην ίδια τάξη...Μένουμε κοντά,συζητάμε,παίζουμε επιτραπέζια,playstation κλπ...κάνουμε κάτι άλλες βλακείες π.χ.,πουλάμε πράγματα κλπ....Όμως είμαστε μόνο φίλοι και πάρα πολύ καλοί και αληθινοί....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Πιστεύω πως ναι,αν έχει δημηουργηθεί στα πλαίσια της ''παιδικής'' και όχι εφηβηκής ηλικίας.Εγώ κάνω παρέα με ένα αγόρι από το νηπιαγωγείο και είμαστε κυριολεκτικά κολλητοί.Στο ίδιο νηπιαγωγείο-στο ίδιο δημοτικό-στο ίδιο γυμνάσιο και πάντα στην ίδια τάξη...Μένουμε κοντά,συζητάμε,παίζουμε επιτραπέζια,playstation κλπ...κάνουμε κάτι άλλες βλακείες π.χ.,πουλάμε πράγματα κλπ....Όμως είμαστε μόνο φίλοι και πάρα πολύ καλοί και αληθινοί....:)

Μην βιάζεσαι να προβείς σε συμπεράσματα, 13 χρονών είσαι! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top