Φιλία ανάμεσα στα δύο φύλα

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Άνθρωπέ μου, δεν μπορείς να υποστηρίζεις μια άποψη, χωρίς να την αιτιολογείς και μετά απλά να κλείνεις τα μάτια και να μην ακούς κανέναν και τίποτα. Συζήτηση (προσπαθούμε) να κάνουμε, αλλά φαίνεται πως δεν θες για κανένα λόγο να δεχτείς διαφορετικές απόψεις (ούτε καν να τις ακούσεις ξερωγω) πόσο μάλλον να τις συζητήσεις.

Φωνάζεις πως άνδρες και γυναίκες δεν έχουν κοινά ενδιαφέροντα.
Καταλήγεις στην ουσία στο συμπέρασμα πως οι μόνοι δεσμοί που μπορούν να υπάρξουν ανάμεσα σε ένα αρσενικό και ένα θηλικό που δεν συνδέονται συγγενικά είναι οι ερωτικοί. Αυτό μπορείς να το αποδείξεις; Βασίζεις την άποψή σου στο ότι δεν έχουν κοινά ενδιαφέροντα (προφανώς και σε άλλα που αν είναι σε παλαιότερα ποστ θα τα ψάξω), που ούτε αυτό το δικαιολογείς. Αναιρείς τις εμπειρίες ατόμων λέγοντας "ελάτε σε 2 χρόνια να δείτε αν θα είστε φίλοι". Τι να πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Το θεμα λεει περι φιλιας,απλως εγω προσπαθησα να στηριξω την αποψη μου οτι δεν υπαρχει φιλια με πολλα παραδειγματα,αν ειδατε τα ποστ μου,μεσα σε αυτα ηταν και τα ενδιαφεροντα,δεν αναιρεσα κανενα λεγομενο μου.

εμεις ουσιαστικα σου λεμε οτι τα παραδειγματα σου ειναι ατοπες γενικευσεις και αστοχα. δεν αποδεικνυει την μη υπαρξη φιλιας. και αν το θετεις ετσι, αν δεν εισαι πολυ καλος φιλος της κοπελας σου, τοτε η σχεση σας δεν ειναι ουτε ειλικρινης, ουτε σοβαρη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Επειδη εγω δεν εκανα προσωπικη επιθεση σε κανεναν,και επειδη οπως λετε δεν ξερω να συζητω,αποχωρω απο αυτο το θεμα,οτι ειχα να πω το ειπα σε προηγουμενα ποστ μου και βαρεθηκα να επαναλαμβανομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Επειδη εγω δεν εκανα προσωπικη επιθεση σε κανεναν,και επειδη οπως λετε δεν ξερω να συζητω,αποχωρω απο αυτο το θεμα,οτι ειχα να πω το ειπα σε προηγουμενα ποστ μου και βαρεθηκα να επαναλαμβανομαι.

κανενας δεν εκανε προσωπικη επιθεση.
ειναι γεγονος οτι δεν μπορεις να συζητησεις. και δεν αποδεικνυεις το αντιθετο.
δεν μπαινεις καν στον κοπο να αντικρουσεις τα λεγομενα μας, με νεα επιχειρηματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Άνθρωπέ μου, δεν μπορείς να υποστηρίζεις μια άποψη, χωρίς να την αιτιολογείς και μετά απλά να κλείνεις τα μάτια και να μην ακούς κανέναν και τίποτα. Συζήτηση (προσπαθούμε) να κάνουμε, αλλά φαίνεται πως δεν θες για κανένα λόγο να δεχτείς διαφορετικές απόψεις (ούτε καν να τις ακούσεις ξερωγω) πόσο μάλλον να τις συζητήσεις.

Φωνάζεις πως άνδρες και γυναίκες δεν έχουν κοινά ενδιαφέροντα.
Καταλήγεις στην ουσία στο συμπέρασμα πως οι μόνοι δεσμοί που μπορούν να υπάρξουν ανάμεσα σε ένα αρσενικό και ένα θηλικό που δεν συνδέονται συγγενικά είναι οι ερωτικοί. Αυτό μπορείς να το αποδείξεις; Βασίζεις την άποψή σου στο ότι δεν έχουν κοινά ενδιαφέροντα (προφανώς και σε άλλα που αν είναι σε παλαιότερα ποστ θα τα ψάξω), που ούτε αυτό το δικαιολογείς. Αναιρείς τις εμπειρίες ατόμων λέγοντας "ελάτε σε 2 χρόνια να δείτε αν θα είστε φίλοι". Τι να πω.



Ουδεποτε ειπα κατι τετοιο.

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΦΩΝΑΖΩ ΣΕ ΤΟΣΑ ΠΟΣΤ ΚΑΙ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΤΟ ΛΕΩ,ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΦΙΛΙΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ 2 ΦΥΛΑ,ΑΛΛΟ ΠΡΑΜΑ ΕΙΝΑΙ Η ΦΙΛΙΑ.

ΤΕΛΟΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
A. Eπειδή έψαξα τα ποστ σου, πες μου πού ακριβώς δικαιολογείς αυτό:

Το θεμα λεει περι φιλιας,απλως εγω προσπαθησα να στηριξω την αποψη μου οτι δεν υπαρχει φιλια με πολλα παραδειγματα,αν ειδατε τα ποστ μου,μεσα σε αυτα ηταν και τα ενδιαφεροντα,δεν αναιρεσα κανενα λεγομενο μου.

Πού είναι τα πολλά παραδείγματα;

Εδώ;
https://ischool.e-steki.gr/showpost.php?p=1189910&postcount=33
Στην φύση;
https://ischool.e-steki.gr/showpost.php?p=1502473&postcount=286
Ή εδώ που αναφέρεις τα ενδιαφέροντα;
https://ischool.e-steki.gr/showpost.php?p=1534100&postcount=343


Μη χαλιέσαι. Λες κάτι αβάσιμο. Απλά σταμάτα να λες σε όσους πιστεύουν πως υπάρχει αληθινή φιλία ανάμεσα στα 2 φύλα να "ξαναπεράσουν μια βόλτα" και άλλα τέτοια ανόητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Ουδεποτε ειπα κατι τετοιο.

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΦΩΝΑΖΩ ΣΕ ΤΟΣΑ ΠΟΣΤ ΚΑΙ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΤΟ ΛΕΩ,ΔΕΝΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΦΙΛΙΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΑ 2 ΦΥΛΑ,ΑΛΛΟ ΠΡΑΜΑ ΕΙΝΑΙ Η ΦΙΛΙΑ.

ΤΕΛΟΣ

τι ειναι η φιλια για σενα, γαμωτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Μη χαλιέσαι. Λες κάτι αβάσιμο. Απλά σταμάτα να λες σε όσους πιστεύουν πως υπάρχει αληθινή φιλία ανάμεσα στα 2 φύλα να "ξαναπεράσουν μια βόλτα" και άλλα τέτοια ανόητα.


Αλλη φορα θα σου στελνω προσωπικο μηνυμα να σε ρωταω αμα μου επιτρεπεις να ποσταρω αυτο που θελω να πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
γιατι υποκρινεσαι πως η Χριστιάννα εχει κατι με το τι λες και οχι με το πως το λες , σε συμφερει να σκεφτεσαι ετσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Εσύ εκτίθεσαι όταν δεν έχεις τα απαραίτητα επιχειρήματα να στηρίξεις τα λεγόμενά σου, όχι εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
απαντησε λιγο.
εγω εχω γυναικες φιλες, ας πουμε, που μιλαμε, και στηριζουμε ο ενας τον αλλον οταν χρειαζεται. δινουμε συμβουλες. αλλα δεν υπαρχει κατι ερωτικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Whatmarie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Whatmarie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Το φυλο δεν παιζει ρολο στην φιλια η...κανεις παρεα καποιον λογω της προσωπικοτητας του και κατα ποσο εσεις "δενετε"....τα ενδιαφεροντα ενος ατομου,πχ μιας γυναικας δεν περιοριζονται σε μανικιουρ,πετικιουρ μεικ απ κτλ οπως και ενος αντρα σε αθλητισμο...υπαρχουν αλλα τοσα θεματα για να συζητησεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Το φυλο δεν παιζει ρολο στην φιλια η...κανεις παρεα καποιον λογω της προσωπικοτητας του και κατα ποσο εσεις "δενετε"....τα ενδιαφεροντα ενος ατομου,πχ μιας γυναικας δεν περιοριζονται σε μανικιουρ,πετικιουρ μεικ απ κτλ οπως και ενος αντρα σε αθλητισμο...υπαρχουν αλλα τοσα θεματα για να συζητησεις

Μη σου πω, πως δεν υπάρχουν καν τέτοιες συζητήσεις κιόλας.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.

milanezos92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο milanezos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
χμ.......μπορει αλλα δεν μου εχει τυχει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Βασικά μπορεί να υπάρξει... Πιστεύω... Και τα κορίτσια δε συζητάνε μόνο για μανικιούρ κλπ (εγώ προσωπικά δεν έχω συζητήσει ποτέ για κάτι τέτοιο...) Υπάρχει και η πολιτική, ο αθλητισμός, η σταδιοδρομία... Τόσα θέματα για να συζητήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Όχι δεν υπάρχει αληθινή φιλία ανάμεσα στα δύο φύλα. Πολλοί θα πείτε ότι έχετε φίλους από το αντίθετο φύλο, αλλά εγώ εννοώ ότι κανείς δεν έχει προορισμό την φιλιά μαζί με το άλλο φύλο. Εγώ άμα δω μια γυναίκα θα την σκεφτώ με οποιοδήποτε τρόπο εκτός φιλικό (ερωτικό, ειρωνικό, εκμεταλλευτικό κτλ). Πως καταλήγουμε να έχουμε φίλους από το αντίθετο φύλο?
1ον Συγγενείς, και ακόμα και αυτό μπορεί να μην είναι απόλυτο.
2ον Χωρισμοί, πλέον την βλέπω φιλικά που ακόμα και αυτό συνήθως το προσποίησε.
3ον The Friend Zone, αντί να προχωρήσω έμεινα στάσιμος και κώλυσα στην ζώνη που με βλέπει μόνο φιλικά.
4ον Αδελφός/ξαδέλφη/πρώην του φίλου μου ο χρυσός κανόνας που εξαπατήθηκε τόσες φορές.

Και ας ξεχωρίσουμε μερικά πράγματα άλλο γνωστός (ακόμα και αν βγαίνεις μαζί του 2 φορές την εβδομάδα, και 7 μέρες να βγαίνεις μπορεί να μην είναι φίλος σου) και άλλο φίλος αυτός που εμπιστεύεσαι. Εγώ δεν έχω φίλες, αλλά άμα κάποιος με παρακολουθήσει από μια άλλη οπτική πλευρά θα πει πως έχω φίλες. Για μένα δεν υπάρχουν καλύτεροι φίλοι, υπάρχουν μόνο φίλοι, δεν μπορούνε να γίνουνε καλύτεροι από αυτό. Εγώ έχω μόνο 4 φίλους περιλαμβάνοντας και την μάνα μου, και άλλους 3 που τους βλέπω 2-3 φορές τον μήνα.
Εγώ βλέπω το φίλος παραπάνω από γνωστός ή άνθρωπος που νοιάζομαι για αυτόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Όχι δεν υπάρχει αληθινή φιλία ανάμεσα στα δύο φύλα. Πολλοί θα πείτε ότι έχετε φίλους από το αντίθετο φύλο, αλλά εγώ εννοώ ότι κανείς δεν έχει προορισμό την φιλιά μαζί με το άλλο φύλο. Εγώ άμα δω μια γυναίκα θα την σκεφτώ με οποιοδήποτε τρόπο εκτός φιλικό (ερωτικό, ειρωνικό, εκμεταλλευτικό κτλ). Πως καταλήγουμε να έχουμε φίλους από το αντίθετο φύλο?
1ον Συγγενείς, και ακόμα και αυτό μπορεί να μην είναι απόλυτο.
2ον Χωρισμοί, πλέον την βλέπω φιλικά που ακόμα και αυτό συνήθως το προσποίησε.
3ον The Friend Zone, αντί να προχωρήσω έμεινα στάσιμος και κώλυσα στην ζώνη που με βλέπει μόνο φιλικά.
4ον Αδελφός/ξαδέλφη/πρώην του φίλου μου ο χρυσός κανόνας που εξαπατήθηκε τόσες φορές.

Και ας ξεχωρίσουμε μερικά πράγματα άλλο γνωστός (ακόμα και αν βγαίνεις μαζί του 2 φορές την εβδομάδα, και 7 μέρες να βγαίνεις μπορεί να μην είναι φίλος σου) και άλλο φίλος αυτός που εμπιστεύεσαι. Εγώ δεν έχω φίλες, αλλά άμα κάποιος με παρακολουθήσει από μια άλλη οπτική πλευρά θα πει πως έχω φίλες. Για μένα δεν υπάρχουν καλύτεροι φίλοι, υπάρχουν μόνο φίλοι, δεν μπορούνε να γίνουνε καλύτεροι από αυτό. Εγώ έχω μόνο 4 φίλους περιλαμβάνοντας και την μάνα μου, και άλλους 3 που τους βλέπω 2-3 φορές τον μήνα.
Εγώ βλέπω το φίλος παραπάνω από γνωστός ή άνθρωπος που νοιάζομαι για αυτόν.
ωραια λοιπον. μη βγαζεις συμπερασματα μονο απο τον εαυτο σου. δεν αποτελεις ολο τον πληθυσμο της γης για να μπορεις να κανεις τετοιες γενικευσεις. παραδοξως, δεν εχετε καν συζητησει για το ενδεχωμενο να υπαρξει ερωτικη ελξη φιλων, ομως του ιδιου φυλου. δηλαδη, συμφωνα με αυτο το συλλογισμο, θεωρειτε οτι δεν μπορει γενικα να υπαρξει φιλια μεταξυ ανθρωπων (<--αυθαιρετη γενικευση).

ισα-ισα, ο ανθρωπος που θα επιλεξεις να μοιραστεις(σχεση) το παρόν σου, ΠΡΕΠΕΙ να ειναι φιλος σου, αλλιως η σχεση ειναι αποτυχημενη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
ωραια λοιπον. μη βγαζεις συμπερασματα μονο απο τον εαυτο σου. δεν αποτελεις ολο τον πληθυσμο της γης για να μπορεις να κανεις τετοιες γενικευσεις. παραδοξως, δεν εχετε καν συζητησει για το ενδεχωμενο να υπαρξει ερωτικη ελξη φιλων, ομως του ιδιου φυλου. δηλαδη, συμφωνα με αυτο το συλλογισμο, θεωρειτε οτι δεν μπορει γενικα να υπαρξει φιλια μεταξυ ανθρωπων (<--αυθαιρετη γενικευση).
δεν γενικευο, εχω την δικια μου αποψη στο θεμα. δεν ειναι το ιδιο πραγμα για εναν gay να εχει φιλους με το ιδιο φυλο οπως ειναι για εναν straight, μην τα μπερδευης.

ισα-ισα, ο ανθρωπος που θα επιλεξεις να μοιραστεις(σχεση) το παρόν σου, ΠΡΕΠΕΙ να ειναι φιλος σου, αλλιως η σχεση ειναι αποτυχημενη
αλλο φιλος αλλο σχεση, μαθε να τα ξεχωριζεις δεν ειναι στο ιδιο μονοπατι δεν ειναι επιπεδα δεν πας απο γνωστος σε φιλος και απο φιλος σε σχεση, δεν ειναι μια ισια γραμμη η επικοινωνια με τους ανθρωπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daisy

Δραστήριο μέλος

Η Daisy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 734 μηνύματα.
νομίζω πως σπάνια γινεται διότι μια γυναίκα είναι πάντα γυναίκα όπως και να το κάνουμε και ένας αντρας αντρας...:P
άρα και να πιστευουν 2 ανθρωποι πως είναι απλώς φίλοι αυτο μπορει να εξελιχτει και σε ένα μεγάλο ερωτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top