Φιλία ανάμεσα στα δύο φύλα

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Δεν χρειαζεται να τους ξερω ολους,ειναι κατι το φυσικο να υπαρχει ελξη αναμεσα στα 2 φυλα,δεν χρειαζεται να ξερω ολο τον κοσμο για να το καταλαβω αυτο.

Και πες ότι υπάρχει έλξη, μονομερής έλξη. Αυτό αναιρεί την φιλία; (το πε κι ο fas)


εννοω οτι πολυ απλα,εφοσον υπαρχει ελξη αναμεσα στα 2 φυλα,ενω δεν υπαρχουν κοινα ενδιαφεροντα εκτος απο το να προξενευουν αγορια/κοριτσια ο φιλος η η φιλη αντιστοιχα,για εμενα δεν μπορει να υπαρξει φιλια.

Τελος.

? Αυτό με τα κοινά ενδιαφέροντα δεν το κατάλαβα. Γιατί να μην υπάρχουν; Επίσης η έλξη δεν είναι πρέπει να υπάρχει σώνει και ντε. Και ξαναλέω. Έστω ότι υπάρχει από το ένα άτομο. So what? Αν υπάρχει και από τους 2 η φιλία θα γίνει σχέση. Αν υπάρχει από τον έναν θα μείνει φιλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
εννοω οτι πολυ απλα,εφοσον υπαρχει ελξη αναμεσα στα 2 φυλα,ενω δεν υπαρχουν κοινα ενδιαφεροντα εκτος απο το να προξενευουν αγορια/κοριτσια ο φιλος η η φιλη αντιστοιχα,για εμενα δεν μπορει να υπαρξει φιλια.

Τελος.

καθε αλλο, εχω φιλους οι οποιοι δεν εχουν τα κοινα ενδιαφεροντα μαζι μου. παρ'ολα αυτα ειμαστε φιλοι. οι φιλοι δεν εχουν κατ'αναγκην τα ιδια ενδιαφεροντα μαζι σου. η παρεα τις περισσοτερες φορες χρειαζεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
μηπως σε λιγουρευονται fasdag :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
καθε αλλο, εχω φιλους οι οποιοι δεν εχουν τα κοινα ενδιαφεροντα μαζι μου. παρ'ολα αυτα ειμαστε φιλοι. οι φιλοι δεν εχουν κατ'αναγκην τα ιδια ενδιαφεροντα μαζι σου. η παρεα τις περισσοτερες φορες χρειαζεται


Ναι βρε αγορι μου απλα με καμμια κοπελα δεν μπορεις να εχεις κοινα ενδιαφεροντα,εκτος αν εισαι εσυ η αυτη "ειδικη" περιπτωση.

Τεσπα βαρεθηκα να λεω τα ιδια,οποιος καταλαβε καταλαβε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Ναι βρε αγορι μου απλα με καμμια κοπελα δεν μπορεις να εχεις κοινα ενδιαφεροντα,εκτος αν εισαι εσυ η αυτη "ειδικη" περιπτωση.

Τεσπα βαρεθηκα να λεω τα ιδια,οποιος καταλαβε καταλαβε.

δεν ειναι οτι δεν καταλαβαινουμε. ειναι οτι αυτα που λες ειναι αβασιμα. φυσικα μπορεις να εχεις με μια κοπελα παρομοια ενδιαφεροντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
δεν ειναι οτι δεν καταλαβαινουμε. ειναι οτι αυτα που λες ειναι αβασιμα. φυσικα μπορεις να εχεις με μια κοπελα παρομοια ενδιαφεροντα.


Ναι,μπορεις να μιλας για τα αγορια,για την μασκα που σπαει,για το οτι εισαι 1.80 και 52 κιλα και πρεπει να χασεις οπωσδηποτε τα 5,να διαβαζετε παρεα σουπερ Κατερινα για τους 8 τροπους που θα ριξετε ενα αγορι,να πηγαινετε παρεα για αποτριχωση στο μπικινι.

Και αλλα ποικιλα πραματα που ειναι βασιμα σε σχεση με τα αβασιμα που λεω εγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Φίλε μου αν νομίζεις ότι για αυτά συζητάνε οι κοπέλες μεταξύ τους είσαι βαθιά νυχτωμένος. Δεν ξέρω τι παίζει με όσες έχεις γνωρίσει, αλλά γενικεύεις όσο δεν πάει άλλο. Εγώ δηλαδή που με τους φίλους μου συζητάω για λογοτεχνία/μουσική/mtg (που αν και είσαι αγόρι δεν ξέρω αν ξέρεις τι είναι)/gaminig και ένα σκασμό άλλα πράγματα τι είμαι; Η εξαίρεση του κανόνα; Αν θες να γεμίζεις το κεφάλι σου στερεότυπα με γεια σου με χαρά σου. Αν πάλι οι παρέες σου αποτελούνται από τέτοιες κοπέλες (ή οι σχέσεις σου) και πάλι εσύ φταις. Αναθεώρησε όμως γιατί αν συνεχίσεις να τα πιστεύεις αυτά, δεν θα γνωρίσεις ποτέ κοπέλα που να διαφέρει. Στο εγγυόμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Φίλε μου αν νομίζεις ότι για αυτά συζητάνε οι κοπέλες μεταξύ τους είσαι βαθιά νυχτωμένος. Δεν ξέρω τι παίζει με όσες έχεις γνωρίσει, αλλά γενικεύεις όσο δεν πάει άλλο. Εγώ δηλαδή που με τους φίλους μου συζητάω για λογοτεχνία/μουσική/mtg (που αν και είσαι αγόρι δεν ξέρω αν ξέρεις τι είναι)/gaminig και ένα σκασμό άλλα πράγματα τι είμαι; Η εξαίρεση του κανόνα; Αν θες να γεμίζεις το κεφάλι σου στερεότυπα με γεια σου με χαρά σου. Αν πάλι οι παρέες σου αποτελούνται από τέτοιες κοπέλες (ή οι σχέσεις σου) και πάλι εσύ φταις. Αναθεώρησε όμως γιατί αν συνεχίσεις να τα πιστεύεις αυτά, δεν θα γνωρίσεις ποτέ κοπέλα που να διαφέρει. Στο εγγυόμαι.


Παραδειγμα προσπαθω να φερω για να δειξω οτι δεν υπαρχουν πραγματικα κοινα ενδιαφεροντα,μπορω να φερω και πιο ακραια που δεν θα μπορεις παρα να συμφωνυσεις,δεν γενικευσα,και τεσπα εσυ γενικευεις επειδη λες οτι οι κοπελες δεν λενε αυτα μεταξυ τους,που επισης μπορω να σου πω δεν ξερω τι παιζει με τις κοπελες εκει κτλπ και δεν θα καταλληξουμε σε συμπερασμα ακομα και αν ο ηλιος βγαλει κερατα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Παραδειγμα προσπαθω να φερω για να δειξω οτι δεν υπαρχουν πραγματικα κοινα ενδιαφεροντα,μπορω να φερω και πιο ακραια που δεν θα μπορεις παρα να συμφωνυσεις,δεν γενικευσα,και τεσπα εσυ γενικευεις επειδη λες οτι οι κοπελες δεν λενε αυτα μεταξυ τους,που επισης μπορω να σου πω δεν ξερω τι παιζει με τις κοπελες εκει κτλπ και δεν θα καταλληξουμε σε συμπερασμα ακομα και αν ο ηλιος βγαλει κερατα.

Αυτό να μου το αποδείξεις και δεν θέλω τίποτα άλλο από εσένα.

Λέω πως δεν λένε μόνο αυτά μεταξύ τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Φίλε μου αν νομίζεις ότι για αυτά συζητάνε οι κοπέλες μεταξύ τους είσαι βαθιά νυχτωμένος.

Αυτό να μου το αποδείξεις και δεν θέλω τίποτα άλλο από εσένα.

Λέω πως δεν λένε μόνο αυτά μεταξύ τους.


Μηπως μονο εγω δεν βλεπω την λεξη μονο;Η πραγματι γενικευεις λεγοντας οτι συζητανε για καθε αλλο εκτος απο αυτα που ειπα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Ναι,μπορεις να μιλας για τα αγορια,για την μασκα που σπαει,για το οτι εισαι 1.80 και 52 κιλα και πρεπει να χασεις οπωσδηποτε τα 5,να διαβαζετε παρεα σουπερ Κατερινα για τους 8 τροπους που θα ριξετε ενα αγορι,να πηγαινετε παρεα για αποτριχωση στο μπικινι.

Και αλλα ποικιλα πραματα που ειναι βασιμα σε σχεση με τα αβασιμα που λεω εγω.
ξερεις τι διαφορα του ιδια ενδιαφερονται με τα κοινα ενδιαφεροντα, ε;
δεν ενδιαφερονται ολοι οι αντρες μονο για το ποδοσφαιρο, ελπιζω να μην εκπλήσσεσαι.
κοινα ενδιαφεροντα ειναι η μουσικη, ο κινηματογραφος, πολλες φορες ο αθλητισμος, τα βιβλια. ετσι δεν ειναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Μου ξέφυγε, συγνώμη.

Αναδιατυπώνω λοιπόν:

Οι κοπέλες μεταξύ τους δεν συζητάνε μόνο για αυτά που ανέφερες. Υπάρχουν προφανώς παρέες γυναικών που συζητάνε μόνο για αυτά, υπάρχουν παρέες που δεν συζητάνε καθόλου για αυτά και υπάρχουν και παρέες που συζητάνε και για αυτά αλλά και για άλλα 9023750167 θέματα.

Τις αποδείξεις τις περιμένω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
ξερεις τι διαφορα του ιδια ενδιαφερονται με τα κοινα ενδιαφεροντα, ε;
δεν ενδιαφερονται ολοι οι αντρες μονο για το ποδοσφαιρο, ελπιζω να μην εκπλήσσεσαι.
κοινα ενδιαφεροντα ειναι η μουσικη, ο κινηματογραφος, πολλες φορες ο αθλητισμος, τα βιβλια. ετσι δεν ειναι;



Και ναι,οσο παραξενο και να σου φαινεται,δεν εκπλησομαι.


Δηλαδη οταν μιλας με την κοπελα για σινεμα,μουσικη,αθλητισμο κτλπ σημαινει πως εισαι φιλος με αυτη; Μηπως εχετε αλλη εννοια για την λεξη φιλος; Γιατι φιλος δεν ειναι αυτο για εμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Προφανως και οχι αλλα εσυ υποστηριξες λανθασμενα οτι δεν υπαρχουν κοινα ενδιαφεροντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Ωραία λοιπόν. Ας πάρουμε την συζήτηση από την αρχή. Ας ορίσουμε την λέξη φίλος. Σε ακούμε, γιατί αν δεν μιλάμε με κοινό λεξιλόγιο δεν θα συννενοηθούμε και είναι κρίμα.

*Τις αποδείξεις για το ότι δεν υπάρχουν κοινά ενδιαφέροντα, αλλά δεν έχει σημασία τώρα. Αν δεν βαριέσαι και το πάρουμε απ'την αρχή θα βγάλουμε άκρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Ωραία λοιπόν. Ας πάρουμε την συζήτηση από την αρχή. Ας ορίσουμε την λέξη φίλος. Σε ακούμε, γιατί αν δεν μιλάμε με κοινό λεξιλόγιο δεν θα συννενοηθούμε και είναι κρίμα.

*Τις αποδείξεις για το ότι δεν υπάρχουν κοινά ενδιαφέροντα, αλλά δεν έχει σημασία τώρα. Αν δεν βαριέσαι και το πάρουμε απ'την αρχή θα βγάλουμε άκρη.


Απο εμενα περιμενεις να μαθεις τι ειναι φιλος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Φιλος : Άτομο με το οποίο μοιραζόμαστε σκέψεις και πράγματα , απο τους Πυθαγορείους τουτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Και ναι,οσο παραξενο και να σου φαινεται,δεν εκπλησομαι.


Δηλαδη οταν μιλας με την κοπελα για σινεμα,μουσικη,αθλητισμο κτλπ σημαινει πως εισαι φιλος με αυτη; Μηπως εχετε αλλη εννοια για την λεξη φιλος; Γιατι φιλος δεν ειναι αυτο για εμενα.

ρε συ madness, μη ξεφευγεις. για ενδιαφεροντα δε μιλαμε; ναι, ενας αντρας και μια γυναικα μπορουν να εχουν παρομοιες ασχολιες.
και επειδη αναιρεις τα λεγομενα σου, οταν δυο κοπελες μιλανε για το πως θα δεσουν ενα αγορι, αυτο δεν τις κανει φιλες.

η φιλια ειναι κατανοηση, υποστηριξη. ειναι πολλα ακομη
-----------------------------------------
Απο εμενα περιμενεις να μαθεις τι ειναι φιλος;

μαλλον δεν εχεις ιδεα απο συζητησεις. ορισε τι θεωρεις εσυ ως φιλο, για να μπορεσουμε να συζητησουμε με καποιες βασεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
ρε συ madness, μη ξεφευγεις. για ενδιαφεροντα δε μιλαμε; ναι, ενας αντρας και μια γυναικα μπορουν να εχουν παρομοιες ασχολιες.
και επειδη αναιρεις τα λεγομενα σου, οταν δυο κοπελες μιλανε για το πως θα δεσουν ενα αγορι, αυτο δεν τις κανει φιλες.

η φιλια ειναι κατανοηση, υποστηριξη. ειναι πολλα ακομη


Το θεμα λεει περι φιλιας,απλως εγω προσπαθησα να στηριξω την αποψη μου οτι δεν υπαρχει φιλια με πολλα παραδειγματα,αν ειδατε τα ποστ μου,μεσα σε αυτα ηταν και τα ενδιαφεροντα,δεν αναιρεσα κανενα λεγομενο μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top