Φιλία ανάμεσα στα δύο φύλα

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Μεταξύ straight γυναίκας και άντρα δε νομίζω πως μπορεί να υπάρξει φιλία χωρίς κρυφά συναισθήματα.. δεν έχω βιώσει όμως τέτοια κατάσταση οπότε δε μπορώ να πω με βάση τις εμπειρίες μου. Παρ'όλα αυτά, σίγουρα μπορεί να υπάρξει φιλία ως ένα βαθμό. Ίσως η περίπτωση φιλίας μετά από χωρισμό να μπορέσει να γίνει πραγματική, αν όμως τα άτομα έχουν χωρίσει επειδη κατάλαβαν ότι δεν ταιριάζουν σα ζευγάρι.. περιπτώσεις υπάρχουν μάλλον μπόλικες.
:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
Πολυ θα ηθελα να υπαρχει αυτο το φορουμ για καποια χρονακια ακομα,να βλεπω εναν εναν,που λενε οτι υπαρχει φιλια αναμεσα στα 2 φυλα,να ερχεστε και να γραφετε "συναιβει το και το και δεν πιστευω πλεον" :P
Ε καλά,δεν όλοι οι άνθρωποι έτσι...!!Μπορεί να υπάρχουν κάποιοι που τους έχει συμβεί να ερωτευτούν φίλο ή φίλη τους αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δεν υπάρχει φιλία ανάμεσα σε ένα αγόρι κ ένα κορίτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Ε καλά,δεν όλοι οι άνθρωποι έτσι...!!Μπορεί να υπάρχουν κάποιοι που τους έχει συμβεί να ερωτευτούν φίλο ή φίλη τους αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δεν υπάρχει φιλία ανάμεσα σε ένα αγόρι κ ένα κορίτσι.


Αυτο να μου το ξαναπεις αργοτερα οταν μεινεις προ εκπληξεως:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
Αυτο να μου το ξαναπεις αργοτερα οταν μεινεις προ εκπληξεως:iagree:
Να είσαι σίγουρος ότι θα στο ξαναπώ γιατί δεν είμαι ερωτευμένη με κάποιον απ'τους φίλους μου και ποτε δεν ήμουν.Δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει στο μέλλον αυτό....!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelica

Διάσημο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
+10000!!!Επειδή δεν έχει τύχει σε κάποιον να έχει φίλο/η του αντίθετου φίλου,δεν σημαίνει ότι δε γίνεται κιόλας!Προσωπικά έχω φίλους αγόρια και ποτέ δεν υπήρξε κάτι πονηρό μεταξύ μας.Κάποιους μάλιστα,τους βοήθησα να τα φτιάξουν με την κοπέλα που ήθελαν.:D
Και εγώ :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Να είσαι σίγουρος ότι θα στο ξαναπώ γιατί δεν είμαι ερωτευμένη με κάποιον απ'τους φίλους μου και ποτε δεν ήμουν.Δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει στο μέλλον αυτό....!


Ποτε μην λες ποτε,επισης δεν ξερεις αν οι "φιλοι" σου εχουν νιωσει,νιωθουν η θα νιωσουν καπως διαφορετικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
Ποτε μην λες ποτε,επισης δεν ξερεις αν οι "φιλοι" σου εχουν νιωσει,νιωθουν η θα νιωσουν καπως διαφορετικα.
Εγώ είπα πώς νιώθω εγώ.Αν και είμαι σίγουρη πως όυτε κ εκείνοι νιώθουν κάτι παραπάνω για'μένα.Τους ξέρω τους φίλους μου,δεν τους γνώρισα χθες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelica

Διάσημο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Ποτε μην λες ποτε,επισης δεν ξερεις αν οι "φιλοι" σου εχουν νιωσει,νιωθουν η θα νιωσουν καπως διαφορετικα.
Οχι ,οι φίλοι ειναι φίλοι .Την πρωταπριλιά η κολλητή μου έκανε ψέματα στον κολλητό της πως της αρέσει . . . και δεν του άρεσε καθόλου η ιδέα αυτή "Εγώ κολλητή σε έχω ,και δεν θα μου άρεσε ποτέ να χαλάσω την φιλία μας ακόμα και να μου άρεσες " .
Αν μιλάμε για τέτοια άτομα του άλλου φύλου ,τότε υπάρχει φιλία με το άλλο φύλο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Οχι ,οι φίλοι ειναι φίλοι .Την πρωταπριλιά η κολλητή μου έκανε ψέματα στον κολλητό της πως της αρέσει . . . και δεν του άρεσε καθόλου η ιδέα αυτή "Εγώ κολλητή σε έχω ,και δεν θα μου άρεσε ποτέ να χαλάσω την φιλία μας ακόμα και να μου άρεσες " .
Αν μιλάμε για τέτοια άτομα του άλλου φύλου ,τότε υπάρχει φιλία με το άλλο φύλο:)


Καλα,με μια περιπτωση δεν γινεται να εχουμε αποψη,τεσπα,δεν θα επεκταθω αλλο εφοσον δεν προκειτε να το καταλαβετε αν δεν το ζησετε,συντομα θα το διαπιστωσεται οι ιδιοι/ες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Γιατί εσύ δηλαδή πόσες περιπτώσεις ξέρεις;
5;
10;
Άντε 20;

Δεν ξέρεις τις προσωπικότητες όλων των ανθρώπων στην γη.
Άλλο νιώθω μια έλξη σε μια x χρονική στιγμή, άλλο την εξωτερικεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Πιστεύετε ότι μπορεί να υπάρξει πραγματική φιλία ανάμεσα σε ένα αγόρι κι ένα κορίτσι?:what:
Υπάρχουν εμπόδια (κάθε είδους) στη δημιουργία μιας καθαρά φιλικής σχέσης ανάμεσα στα δύο φύλα, τι λέτε?
Ποιοι είναι, κατα την άποψή σας, οι παράγοντες που την επηρεάζουν και την καθορίζουν?


Ναι, γιατί όχι? Δεν είναι πάντα απαραίτητο να υπάρχουν κρυφά αισθήματα. Αρκεί να υπάρχει ειλικρίνεια. Τότε όλα είναι πιθανά. Εγώ έχω αρκετούς φίλους χωρίς να υπάρχει κάτι παραπάνω από πραγματική φιλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Γιατί εσύ δηλαδή πόσες περιπτώσεις ξέρεις;
5;
10;
Άντε 20;

Δεν ξέρεις τις προσωπικότητες όλων των ανθρώπων στην γη.
Άλλο νιώθω μια έλξη σε μια x χρονική στιγμή, άλλο την εξωτερικεύω.



Δεν χρειαζεται να τους ξερω ολους,ειναι κατι το φυσικο να υπαρχει ελξη αναμεσα στα 2 φυλα,δεν χρειαζεται να ξερω ολο τον κοσμο για να το καταλαβω αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Δεν χρειαζεται να τους ξερω ολους,ειναι κατι το φυσικο να υπαρχει ελξη αναμεσα στα 2 φυλα,δεν χρειαζεται να ξερω ολο τον κοσμο για να το καταλαβω αυτο.

μην μιλατε για πραγματα αλλα απο αυτα που αναφερονται οι αλλοι.

το αν υπαρξει ελξη δεν ειναι κατι που αναιρει την φιλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
μην μιλατε για πραγματα αλλα απο αυτα που αναφερονται οι αλλοι.

το αν υπαρξει ελξη δεν ειναι κατι που αναιρει την φιλια



Χμμ ναι,ειναι κατι το οποιο την δημιουργει κιολας μηπως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
Χμμ ναι,ειναι κατι το οποιο την δημιουργει κιολας μηπως?
Αν εννοείς ότι ερωτεύεσαι κάποιον/α και μετά γίνεστε φίλοι,το βρήσκω πιο πιθανό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Αν εννοείς ότι ερωτεύεσαι κάποιον/α και μετά γίνεστε φίλοι,το βρήσκω πιο πιθανό...



εννοω οτι πολυ απλα,εφοσον υπαρχει ελξη αναμεσα στα 2 φυλα,ενω δεν υπαρχουν κοινα ενδιαφεροντα εκτος απο το να προξενευουν αγορια/κοριτσια ο φιλος η η φιλη αντιστοιχα,για εμενα δεν μπορει να υπαρξει φιλια.

Τελος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
Εγώ άλλη ερώτηση έχω...Αν μεταξύ μιας κοπέλας και ενός αγοριού γίνεται κάτι ερωτικό παραπάνω από μια έλξη αλλά δεν προχωρά το θέμα..μπορούν να μείνουν φίλοι σωστά?:hmm:
Εννοείς να ήταν από πριν φίλοι κ μετά να ένιωσαν έλξη ή πρώτα να ένιωσαν έλξη κ μετά να γίνουν φίλοι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Εγώ άλλη ερώτηση έχω...Αν μεταξύ μιας κοπέλας και ενός αγοριού γίνεται κάτι ερωτικό παραπάνω από μια έλξη αλλά δεν προχωρά το θέμα..μπορούν να μείνουν φίλοι σωστά?:hmm:


Οσο ειμαι φιλος εγω με εσενα τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
Πρώτα ένιωσαν την έλξη βασικά έκαναν και κάτι παραπάνω αλλά δεν προχώρησε..μπορούν να μείνουν φίλοι σωστά?:hmm:
-----------------------------------------


Γιατί το λές αυτό?:hmm:
Δε νομίζω ότι μπορεί να το απαντήσει κάποιος αυτό.Είναι ανάλογα την περίπτωση κ τους ανθρώπους.Μπορεί να μείνουν φίλοι,μπορεί κ όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top