Φιλία ανάμεσα στα δύο φύλα

Γεωργια*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γωγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Όχι δεν υπάρχει αληθινή φιλία ανάμεσα στα δύο φύλα. Πολλοί θα πείτε ότι έχετε φίλους από το αντίθετο φύλο, αλλά εγώ εννοώ ότι κανείς δεν έχει προορισμό την φιλιά μαζί με το άλλο φύλο. Εγώ άμα δω μια γυναίκα θα την σκεφτώ με οποιοδήποτε τρόπο εκτός φιλικό (ερωτικό, ειρωνικό, εκμεταλλευτικό κτλ). Πως καταλήγουμε να έχουμε φίλους από το αντίθετο φύλο?
1ον Συγγενείς, και ακόμα και αυτό μπορεί να μην είναι απόλυτο.
2ον Χωρισμοί, πλέον την βλέπω φιλικά που ακόμα και αυτό συνήθως το προσποίησε.
3ον The Friend Zone, αντί να προχωρήσω έμεινα στάσιμος και κώλυσα στην ζώνη που με βλέπει μόνο φιλικά.
4ον Αδελφός/ξαδέλφη/πρώην του φίλου μου ο χρυσός κανόνας που εξαπατήθηκε τόσες φορές.

Και ας ξεχωρίσουμε μερικά πράγματα άλλο γνωστός (ακόμα και αν βγαίνεις μαζί του 2 φορές την εβδομάδα, και 7 μέρες να βγαίνεις μπορεί να μην είναι φίλος σου) και άλλο φίλος αυτός που εμπιστεύεσαι. Εγώ δεν έχω φίλες, αλλά άμα κάποιος με παρακολουθήσει από μια άλλη οπτική πλευρά θα πει πως έχω φίλες. Για μένα δεν υπάρχουν καλύτεροι φίλοι, υπάρχουν μόνο φίλοι, δεν μπορούνε να γίνουνε καλύτεροι από αυτό. Εγώ έχω μόνο 4 φίλους περιλαμβάνοντας και την μάνα μου, και άλλους 3 που τους βλέπω 2-3 φορές τον μήνα.
Εγώ βλέπω το φίλος παραπάνω από γνωστός ή άνθρωπος που νοιάζομαι για αυτόν.



Συμφωνω απολυτα.....+1000000
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
δεν γενικευο, εχω την δικια μου αποψη στο θεμα.
Αν νομιζεις οτι δεν γενικευεις τοτε πρεπει να ξανακοιταξεις τι εγραψες , ολοκληρος ο συλλογισμος που απλωσες γυριζει γυρω απο το "Εγώ άμα δω μια γυναίκα θα την σκεφτώ με οποιοδήποτε τρόπο εκτός φιλικό (ερωτικό, ειρωνικό, εκμεταλλευτικό κτλ)" , δεν νομιζω οτι χρειαζεται να σου εξηγησω γιατι ειναι για γελια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

choice

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 319 μηνύματα.
προς το παρων πισευω πως υπαρχει αληθινη φιλια αναμεσα στα 2 φυλα......εχω εναν πολυ καλο φιλο και δεν εχω νοιωσει τιποτα ερωτικο γι αυτον....ουτε αυτος για εμενα...θα το καταλαβαινα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
και να νιωθατε κατι ο ενας ή ο αλλος παλι δεν θα ηταν αποδειξη για την ανυπαρξια της φιλιας αναμεσα στα δυο φυλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
δεν γενικευο, εχω την δικια μου αποψη στο θεμα. δεν ειναι το ιδιο πραγμα για εναν gay να εχει φιλους με το ιδιο φυλο οπως ειναι για εναν straight, μην τα μπερδευης.


αλλο φιλος αλλο σχεση, μαθε να τα ξεχωριζεις δεν ειναι στο ιδιο μονοπατι δεν ειναι επιπεδα δεν πας απο γνωστος σε φιλος και απο φιλος σε σχεση, δεν ειναι μια ισια γραμμη η επικοινωνια με τους ανθρωπους.

χμ... εκανες γενικευση, ας μη κρυβεσαι πισω απο την φραση "την αποψη μου λεω". φυσικα και αναφερεις την αποψη σου, η οποια σε αυτη την περιπτωση ηταν αστηριχτη, καθως αναφερεις οτι:
Όχι δεν υπάρχει αληθινή φιλία ανάμεσα στα δύο φύλα. Πολλοί θα πείτε ότι έχετε φίλους από το αντίθετο φύλο, αλλά εγώ εννοώ ότι κανείς δεν έχει προορισμό την φιλιά μαζί με το άλλο φύλο.
στα bold θα καταλαβεις που θεωρω οτι γενικευσες.


δεν συγχεω τις εννοιες. πρωτα απ'ολα δεν προσπαθω να τις βαλω σε ιεραρχιση, μη βαζεις λογια που δεν ειπα. ο/η συντροφος σου (μια ιδιοτητα) πρεπει να ειναι και φιλος σου (ακομα μια ιδιοτητα), δηλαδη πρεπει να τον εμπιστευεσαι, να το στηριζεις και ο,τι συνεπάγεται με αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makisr91

Νεοφερμένος

Ο makisr91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Βασικά μπορεί να υπάρξει... Πιστεύω... Και τα κορίτσια δε συζητάνε μόνο για μανικιούρ κλπ (εγώ προσωπικά δεν έχω συζητήσει ποτέ για κάτι τέτοιο...) Υπάρχει και η πολιτική, ο αθλητισμός, η σταδιοδρομία... Τόσα θέματα για να συζητήσεις.

Δε θα μιλήσω γενικά γατί θα παρεξηγηθώ στο τέλος. Θέλω να κάνω μια παρατήρηση. Είναι δικιά μου γνώμη. Αν και ξέρω ότι δε θα παίξει τόσο σημαντικό ρόλο αυτό που θα πω. Μπορεί τα κορίτσια να μη μιλάνε μόνο για μανικιούρ κλπ, όμως για πολιτική, αθλητισμό και επικαιρότητα σπάνια έχω δει κορίτσια να μιλάνε. Τα κορίτσια που εγώ γνωρίζω, της ηλικίας μου τουλάχιστον, δεν τα έχω ακούσει ποτέ να μιλάνε για τα παραπάνω. Αυτό δεν είναι τόσο καλό. Μπορεί να κάνω και λάθος.Τα κορίτσια που ξέρω εγώ συνήθως συζητάνε για ρούχα που αγόρασαν, για το πότε και που θα συναντηθούν το βράδυ, με ποιον τα έχει φίλη τους και ποιον γουστάρει η καθεμία. Σε αυτά αυτά κατέχουν την πρώτη θέση. Σε θέματα όμως όπως αθλητισμός, κοινωνία, πολιτική, γεγονότα δε βλέπω να συμμετέχουν και τόσο. Μπορεί να λένε τη γνώμη τους αλλά δεν τα ενδιαφέρει και τόσο. Μπορεί να ξέφυγα λίγο από αυτό που συζητάτε, αλλά ήθελα να πω κάτι που έχω παρατηρήσει εδώ και καιρό. Όσο για το άν υπάρχει φιλία ανάμεσα στους δύο θα πω άλλη φορά τη γνώμη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Δε θα μιλήσω γενικά γατί θα παρεξηγηθώ στο τέλος. Θέλω να κάνω μια παρατήρηση. Είναι δικιά μου γνώμη. Αν και ξέρω ότι δε θα παίξει τόσο σημαντικό ρόλο αυτό που θα πω. Μπορεί τα κορίτσια να μη μιλάνε μόνο για μανικιούρ κλπ, όμως για πολιτική, αθλητισμό και επικαιρότητα σπάνια έχω δει κορίτσια να μιλάνε. Τα κορίτσια που εγώ γνωρίζω, της ηλικίας μου τουλάχιστον, δεν τα έχω ακούσει ποτέ να μιλάνε για τα παραπάνω. Αυτό δεν είναι τόσο καλό. Μπορεί να κάνω και λάθος.Τα κορίτσια που ξέρω εγώ συνήθως συζητάνε για ρούχα που αγόρασαν, για το πότε και που θα συναντηθούν το βράδυ, με ποιον τα έχει φίλη τους και ποιον γουστάρει η καθεμία. Σε αυτά αυτά κατέχουν την πρώτη θέση. Σε θέματα όμως όπως αθλητισμός, κοινωνία, πολιτική, γεγονότα δε βλέπω να συμμετέχουν και τόσο. Μπορεί να λένε τη γνώμη τους αλλά δεν τα ενδιαφέρει και τόσο. Μπορεί να ξέφυγα λίγο από αυτό που συζητάτε, αλλά ήθελα να πω κάτι που έχω παρατηρήσει εδώ και καιρό. Όσο για το άν υπάρχει φιλία ανάμεσα στους δύο θα πω άλλη φορά τη γνώμη μου.

βασικα η αδιαφορια σε αυτα δεν ειναι γνωρισμα μονο των γυναικων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orientation

Νεοφερμένος

Η orientation αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Η φιλια αναμεσα στα δυο φυλα κατα την αποψη μου μπορει να υπαρξει ομως τις περισσοτερες φορες νικα η χημικη ελξη και οχι το φιλικο συναισθημα!Θα +μφωνησω επισης στην αποψη οτι ο καλυτερος φιλος ειναι και πρεπει να ειναι ο εαυτος μας!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makisr91

Νεοφερμένος

Ο makisr91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
βασικα η αδιαφορια σε αυτα δεν ειναι γνωρισμα μονο των γυναικων
Δεν είπα ότι είναι αποκλειστικά γνώρισμα των γυναικών, αλλά σε σχέση με τα αγόρια υπάρχει μια ευδιάκριτη διαφορά,χωρίς να είμαι καθόλου υπερ αυτής της τάσης. Δεν ξέρω που οφείλεται πάντως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
χμ... εκανες γενικευση, ας μη κρυβεσαι πισω απο την φραση "την αποψη μου λεω". φυσικα και αναφερεις την αποψη σου, η οποια σε αυτη την περιπτωση ηταν αστηριχτη, καθως αναφερεις οτι: στα bold θα καταλαβεις που θεωρω οτι γενικευσες.


δεν συγχεω τις εννοιες. πρωτα απ'ολα δεν προσπαθω να τις βαλω σε ιεραρχιση, μη βαζεις λογια που δεν ειπα. ο/η συντροφος σου (μια ιδιοτητα) πρεπει να ειναι και φιλος σου (ακομα μια ιδιοτητα), δηλαδη πρεπει να τον εμπιστευεσαι, να το στηριζεις και ο,τι συνεπάγεται με αυτο
οκ, μπορει να γενικευσα αλλα και παλι μιλαω προσοπικα, αμα πιστευετε οτι υπαρχει δεν προκηται να σας αλαξω γνωμη...
παλι σου λεω, αλλο φιλος αλλο σχεση, δεν φερεσαι στην φιλη σου οπως φερεσαι στην γκομενα σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
οκ, μπορει να γενικευσα αλλα και παλι μιλαω προσοπικα, αμα πιστευετε οτι υπαρχει δεν προκηται να σας αλαξω γνωμη...
παλι σου λεω, αλλο φιλος αλλο σχεση, δεν φερεσαι στην φιλη σου οπως φερεσαι στην γκομενα σου

με συγχωρεις, αλλα μιλησα αρκετα καθαρα.
κριμα ομως που οριζεις ως "γκομενα" την κοπελα που κανεις μαζι της σχεση.
επειδη, ομως θα επαναληφθω αν σου απαντησω, κανε τον κοπο να διαβασεις καθαρα το αντιστοιχο ποστ που εκανα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
κριμα ομως που οριζεις ως "γκομενα" την κοπελα που κανεις μαζι της σχεση.
τι μιζερη προσπαθεια...
λες και πραγματικα σε νοιαζει πως οριζω την σχεση μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
τι μιζερη προσπαθεια...
λες και πραγματικα σε νοιαζει πως οριζω την σχεση μου

πραγματικα δεν με νοιαζει. προσωπικη μου αποψη ειναι το αν οριζεις "γκομενα" τη σχεση σου, ειναι ενα πολυ μικρο δειγμα ελλειψης σεβασμου(γενικα μιλαω). ομως αδυνατεις να καταλαβεις τις διαφορες. οπως ηδη ειπα, δεν μια σοβαρη σχεση απαιτει ,πως να το πω, εμπιστοσυνη, κατανοηση, υποστηριξη. το ατομο με το οποιο θα περασεις καποια χρονια της ζωης σου μαζι του, πρεπει να ειναι φιλος σου. δεν μιλαω για εξελιξη της φιλιας σε κατι ερωτικο. ελπιζω να το καταλαβεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
πραγματικα δεν με νοιαζει. προσωπικη μου αποψη ειναι το αν οριζεις "γκομενα" τη σχεση σου, ειναι ενα πολυ μικρο δειγμα ελλειψης σεβασμου(γενικα μιλαω). ομως αδυνατεις να καταλαβεις τις διαφορες. οπως ηδη ειπα, δεν μια σοβαρη σχεση απαιτει ,πως να το πω, εμπιστοσυνη, κατανοηση, υποστηριξη. το ατομο με το οποιο θα περασεις καποια χρονια της ζωης σου μαζι του, πρεπει να ειναι φιλος σου. δεν μιλαω για εξελιξη της φιλιας σε κατι ερωτικο. ελπιζω να το καταλαβεις
οταν εισαι ερωτευμενος με καποιονα, τον αγαπας δεν σε νοιαζει πως σου φερεται. οταν ομως εχεις εναν φιλο σου, αμα δεν σου φερεται με τον ιδιο τροπο τελιωνει εκει
πεσμου πως μπορει η σχεση σου να ειναι και τα δυο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Πιστεύετε ότι μπορεί να υπάρξει πραγματική φιλία ανάμεσα σε ένα αγόρι κι ένα κορίτσι?
Η φιλία ως θεσμός στηρίζεται στην εμπιστοσύνη και έχει ως βάση τα κοινά ενδιαφέροντα, τις παρόμοιες ασχολίες, την αποδοχή από την κάθε πλευρά κ.τ.λ. Δεν καταλαβαίνω λοιπόν για ποιο λόγο να μην ορίζεται φίλια ανάμεσα σε άτομα διαφορετικού φύλου. Δεν οριοθετούνται τα ενδιαφέροντα και οι προβληματισμοί κάποιου στο φύλο του και ούτε είναι απαραίτητο να κρύβονται απώτεροι σκοποί στη δημιουργία διαπροσωπικών σχέσεων. Με αυτή τη λογική ο όποιος (στενός) φιλικός μας κύκλος θα έπρεπε να περιορίζεται στα άτομα του ίδιου φύλου ενώ σε αντίθετη περίπτωση η έναρξη οποιασδήποτε φιλίας θα απορρίπτονταν. Το κατά πόσο είναι αληθινό ένα τέτοιο είδος φιλάς αλλά και άλλα πολλά είναι ένα άλλο μεγάλο ζήτημα για το οποίο δε χρειάζεται να εξεταστεί ο προαναφερόμενος παράγοντας διαχωρισμού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
οταν εισαι ερωτευμενος με καποιονα, τον αγαπας δεν σε νοιαζει πως σου φερεται. οταν ομως εχεις εναν φιλο σου, αμα δεν σου φερεται με τον ιδιο τροπο τελιωνει εκει
πεσμου πως μπορει η σχεση σου να ειναι και τα δυο?

αν και απαντησε η βασιλικη. εχω ηδη αναφερει πως γινεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cardoso

Νεοφερμένος

Ο cardoso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 98 μηνύματα.
κατα τη γνωμη μου και βεβαια μπορει να υπαρξει φιλια αναμεσα σε ενα αγορι και σε ενα κοριτσι....βασικα εξαρταται και ο χαρακτηρας του αντρα μερικες φορες....πολλοι βλεπουν ολα τα κοριτσια σαν μια ευκαιρια να βρουν γκομενα...εγω δεν ανηκω σε αυτη την κατηγορια πιστευω:P...ισα ισα που μου ειναι πιο ευκολο να εμπιστευτω μια κοπελα και να δεθω πιο πολυ μαζι της(σε φιλικο επιπεδο παντα)....νιωθω οτι με καταλαβαινει καλυτερα σε αντιθεση με τους αρσενικους συνομιληκους μου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.
Η φιλία ως θεσμός στηρίζεται στην εμπιστοσύνη και έχει ως βάση τα κοινά ενδιαφέροντα, τις παρόμοιες ασχολίες, την αποδοχή από την κάθε πλευρά κ.τ.λ.Δεν καταλαβαίνω λοιπόν για ποιο λόγο να μην ορίζεται φίλια ανάμεσα σε άτομα διαφορετικού φύλου. Δεν οριοθετούνται τα ενδιαφέροντα και οι προβληματισμοί κάποιου στο φύλο του και ούτε είναι απαραίτητο να κρύβονται απώτεροι σκοποί στη δημιουργία διαπροσωπικών σχέσεων. Με αυτή τη λογική ο όποιος (στενός) φιλικός μας κύκλος θα έπρεπε να περιορίζεται στα άτομα του ίδιου φύλου ενώ σε αντίθετη περίπτωση η έναρξη οποιασδήποτε φιλίας θα απορρίπτονταν. Το κατά πόσο είναι αληθινό ένα τέτοιο είδος φιλάς αλλά και άλλα πολλά είναι ένα άλλο μεγάλο ζήτημα για το οποίο δε χρειάζεται να εξεταστεί ο προαναφερόμενος παράγοντας διαχωρισμού.

Συμφωνώ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jay18

Νεοφερμένος

Η jay18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
πιστευω πως υπαρχουν αρκετα πραγματα που δεν λες στον καλυτερο σου φιλο αλλα συζητας με τις ωρες με την κολλητη σου.πραγματικη φιλια σημαινει και ελικρινεια,και δυστυχως αυτο δεν το εχω βιωσει με τους πολυ κοντινους μου φιλους(μιλωντας για αντρες παντα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμελί

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Συμφωνώ με όσα λέτε! Έχετε απόλυτο δίκιο!! Το μόνο που θα ήθελα να προσθέσω είναι το εξής: Ότι θα υπάρχει ένα.. πως να το πω... "ερωτικό παιχνίδι" αλλά σε φιλικό επιπεδο. Δεν είμαι και σίγουρη όμως. Επίσης αν και οι 2 είναι όμορφοι εξωτερικά, τότε το βρίσκω λίγο δύσκολο να υπάρξει αληθινή φιλία. Τουλάχιστον απο τη μεριά του αγοριού.. Γιατί νομίζω πως μερικά αγόρια στην εφηβική ηλικία σκέφτονται μόνο πως θα πολλαπλασιάσουν τις κατακτήσεις τους, για να υπερυφανεύονται μετα στους φίλους τους.. Εγώ προσωπικά έχω ελάχιστους φίλους, επειδή πάω σε θηλέων, αλλά έχω πολλες φίλες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top