Φαγητό: απόλαυση και συνάμα δυστυχία

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
...μπάμιες με κοτόπουλο...
Πω, ναι, αυτο το φαγητο μου αρεσει κι εμενα πολυ. Πρωτη φορα βρισκω παιδι της ηλικιας μου (2 χρονια μικροτερο, εστω :P) που να του αρεσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Εγώ μέχρι πέρυσι έτρωγα όσο ήθελα και δεν έπαιρνα γραμμάριο.
Φέτος τρώγοντας τα ίδια πήρα 10 κιλά.
Το φαγητό είναι φίλος αχώριστος.Αλλά εδώ και λίγο καιρό η σχέση μας περνάει κρίση.:PΜακριά και αγαπημένοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Χε, χε:D. Με τηγανητές πατάτες. Να τις βουτάς στη σάλτσα και να παίρνεις μια πατάτα, μια μπουκιά κοτόπουλο και μια μπάμια. Ο τέλειος συνδυασμός:D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
τι ειναι το bami goreng?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Χε, χε:D. Με τηγανητές πατάτες. Να τις βουτάς στη σάλτσα και να παίρνεις μια πατάτα, μια μπουκιά κοτόπουλο και μια μπάμια. Ο τέλειος συνδυασμός:D.
Με τηγανητες πατατες δεν το 'χω φαει ποτε. Μονο με ψητες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Χε, χε:D. Με τηγανητές πατάτες. Να τις βουτάς στη σάλτσα και να παίρνεις μια πατάτα, μια μπουκιά κοτόπουλο και μια μπάμια. Ο τέλειος συνδυασμός:D.
Σατ απ!!:P

Το κοτόπουλο με τις μπάμιες είναι θεικό.Όπως και το κοτόπουλο κοκκινιστό με ελιές.Μιαμμ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
τι ειναι το bami goreng?

https://www.google.com/search?client=opera&rls=el&q=bami+goreng&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8

Με τηγανητες πατατες δεν το 'χω φαει ποτε. Μονο με ψητες. :P

Ψητές;:!: Πρώτη φορά το ακούω! Και οι μπάμιες ψητές είναι δηλαδή;:!:

Σατ απ!!:P

Το κοτόπουλο με τις μπάμιες είναι θεικό.Όπως και το κοτόπουλο κοκκινιστό με ελιές.Μιαμμ..

Ξέχασες τα διαλυτικά:P.

Κοτόπουλο με ελιές; Δε το έχω ξανακούσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickaki-4

Δραστήριο μέλος

Η BIKY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Το κοτόπουλο με τις μπάμιες είναι θεικό
:sick::sick::sick:πλακα κανετε;οι μπαμιες ειναι αηδια!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rock_Sugar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 176 μηνύματα.
Μια και είπατε για πρωινό, έμενα για κάποιες μέρες στο σπίτι μιας φίλης μου η οποία έχει αμερικάνικες διατροφικές συνήθειες (λόγω καταγωγής), οπότε κάθε πρωί τρώγαμε puncakes με ένα σιρόπι απο δέντρο που φυτρώνει μόνο εκεί, ή τουλάχιστον έτσι μου είπαν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Nαι, Maple Syrup, είναι το δέντρο του οποίου το φύλλο είναι σύμβολο και περιέχεται στη σημαία του Καναδά.

Pancakes γράφεται:P.
-----------------------------------------
:sick::sick::sick:πλακα κανετε;οι μπαμιες ειναι αηδια!:P

Όταν είναι λιωμένες, ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
To αγαπημένο μου ήταν κοτόπουλο στο φούρνο με πατάτες. Και λέω ήταν γιατί από τότε που είδα τη γιαγιά μου να σφάζει ένα κόκορα δεν ξαναέβαλα κοτόπουλο στο στόμα μου (τουλάχιστον χωριάτικο)

:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Μπάμιες φουτουγού ρε! :P 3 στο κλάμπ :D
Λατρεύω τον μουσακα (με τυρί), την ομελέτα (με τυρί), πίτσα (μαργαρίτα). Επίσης μου αρέσει η καρμπονάραααα ;)

Υ.Γ. Για να μη μιλήσω για κοτοπουλο στα κάρβουνα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Μπάμιες φουτουγού ρε! :P 3 στο κλάμπ :D
Λατρεύω τον μουσακα (με τυρί), την ομελέτα (με τυρί), πίτσα (μαργαρίτα). Επίσης μου αρέσει η καρμπονάραααα ;)

Υ.Γ. Για να μη μιλήσω για κοτοπουλο στα κάρβουνα :P
Έτσι,έτσι!:D
Αυτά είναι φαγητά!

Επίσης οι σαρδελίτσες στο φούρνο με ρίγανη φρέσκια ντοματούλα,σκόρδο,κρεμμυδάκι και λάδι είναι όλα τα λεφτά!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Ναι! Σαρδέλες στο φούρνο (γνήσιες, όχι φρίσες), με λεμόνι και λάδι. Με φακιές (σουρωμένες και πολύ λίγο ψημένες), σαλάτα iceberg με τόνο, λαδόξυδο, φρέσκο κρεμμύδι, άνιθο, ντομάτα:D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oLgA 19956

Νεοφερμένος

Η olga-maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
τη γαλλική τη μισω. Είναι όλα άψητα, στάζουν αίμα
-----------------------------------------------------------------------
Εχεις απολυτο δίκαιο!!!!! Εμένα δεν μου αρέσει και το Κινέζικο!!! Μπορεί καθημερινά να μην φάω τίποτα αλλα η σοκολάτα είναι η λατρεία μου !!! Έχω πάθει εθισμό με την σοκολάτα ασπρη και μαύρη????:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickaki-4

Δραστήριο μέλος

Η BIKY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Όταν είναι λιωμένες, ναι.
οπως και να ειναι ουτε να τις μυρισω δεν θελω οχι να τις φαω!
-----------------------------------------
Επίσης οι σαρδελίτσες στο φούρνο με ρίγανη φρέσκια ντοματούλα,σκόρδο,κρεμμυδάκι και λάδι είναι όλα τα λεφτά!:P
τελικα πρεπει να ειμαι υπερβολικα ιδιοτροπη τιποτα απο οσα ειπατε δεν με συγκινησε!:P
γι αυτο που τρελαινομαι ειναι το μπουγιουρντι!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Έχω πολλά αγαπημένα. Μιας και αναφέρθηκαν όμως παραπάνω, θα πω αυτό: μπάμιες με κρεμμυδάκια στο φούρνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τώρα θυμήθηκα
Αγαπημένο μου φαγητό (δηλαδή που θα έτρωγα μέχρι να σκάσω)

Μοσχαράκι με πιλάφι με άσπρη σάλτσα
Μοσχαράκι με πατάτες τηγανιτές με κόκκινη σάλτσα
Κεφτεδάκια party time *(έτσι τα λέω)
Αρνάκι/Κοτόπουλο με πατάτες στο φούρνο
Πατάτες φούρνου/βραστές
Κοτόπουλο με ρύζι στο φούρνο

Όλα τα υπόλοιπα που τρώω είναι αγαπημένα μου αλλά δεν θα τα έτρωγα μέχρι σκασμού


*Τα συνηθισμένα κεφτεδάκια αλλά σε μικροσκοπικό μέγεθος όπως τα βλέπουμε σε παιδικά πάρτυ κτλ.Παραδόξως μου φαίνονται πιο νόστιμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickaki-4

Δραστήριο μέλος

Η BIKY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Μοσχαράκι με πατάτες τηγανιτές με κόκκινη σάλτσα
συμφωνω!
*Τα συνηθισμένα κεφτεδάκια αλλά σε μικροσκοπικό μέγεθος όπως τα βλέπουμε σε παιδικά πάρτυ κτλ.Παραδόξως μου φαίνονται πιο νόστιμα
τις κεφτεδομπουκιτσες λες;:Pκι εμενα πιο νοστιμα μου φαινονται!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Παιδιά δε λέω τίποτα άλλο.
Μπακαλιάρος λεμονάτος με μπόλικο σκορδάκι και μπόλικη άσπρη πηκτή σάλτσα...
Θάνατος.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top