Φαγητό: απόλαυση και συνάμα δυστυχία

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.
Οκ ! Αποδείξατε πως έκανα λάθος !:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Θα σας βάλω σε δίλημα τώρα. Έχετε λεφτά για να αγοράσετε μόνο ένα. Σουβλάκι θα παίρνατε ή μια ωραία σοκολατίνα;;;

Καλά εγώ σουβλάκι δεν το συζητώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Από αύριο τίποτα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.
Θα σας βάλω σε δίλημα τώρα. Έχετε λεφτά για να αγοράσετε μόνο ένα. Σουβλάκι θα παίρνατε ή μια ωραία σοκολατίνα;;;

Καλά εγώ σουβλάκι δεν το συζητώ...

Και εγώ .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Θα σας βάλω σε δίλημα τώρα. Έχετε λεφτά για να αγοράσετε μόνο ένα. Σουβλάκι θα παίρνατε ή μια ωραία σοκολατίνα;;;

Καλά εγώ σουβλάκι δεν το συζητώ...
Σουβλακι με χιλια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickaki-4

Δραστήριο μέλος

Η BIKY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα ευκόλως εννούμενα παραλείπονται.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
αντι να επερνα με 1,6 ευρω ενα σουβλακι θα επαιρνα 8 πιτες 20 λεπτα η μια :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
αντι να επερνα με 1,6 ευρω ενα σουβλακι θα επαιρνα 8 πιτες 20 λεπτα η μια :D
θυμαμαι επαιρνα το σουβλακι 1,6 ευρω πριν 3-4 χρονια:P
τωρα πια εχει εκτιναχτει στα 2,2 ευρω.
και εννοειται και εγω σαν κλασσικος ελληνας θα επελεγα το σουβλακι,μιας και ειναι το αγαπημενο μου φαγητο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Θα σας βάλω σε δίλημα τώρα. Έχετε λεφτά για να αγοράσετε μόνο ένα. Σουβλάκι θα παίρνατε ή μια ωραία σοκολατίνα;;;

Καλά εγώ σουβλάκι δεν το συζητώ...

Αλλάζω τη σοκολατίνα με προφιτερόλ και το έχω ήδη φάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.
Θα σας βάλω σε δίλημα τώρα. Έχετε λεφτά για να αγοράσετε μόνο ένα. Σουβλάκι θα παίρνατε ή μια ωραία σοκολατίνα;;;

Καλά εγώ σουβλάκι δεν το συζητώ...

Σουβλάκι.Εννοείται.:P
Eξάλλου,δε τρώω σοκολατίνες.: P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Γιατί να είναι δυστυχία το φαγητό όταν δεν κάνεις υπερβολές στην ποσότητα και στην ποιότητα των τροφίμων;;;:/:
Το φαγητό προσωπικά για μένα είναι απόλαυση,αλλά δεν κάνω υπερβολές και έτσι δεν τρέμω την ζυγαριά!!Όταν για πχ.μία μέρα φάω λίγο περισσότερο θα προσέξω την επόμενη να φάω κάτι με λιγότερα λιπαρά ή αν το έχω παρακάνει κάποιες μέρες με τα γλυκά(γιατί είμαι ικανή να φάω τόνους σοκολάτας)μετά για κάποιο διάστημα θα τις ελαττώσω...:) Μου φαίνεται απλό,δεν είναι;;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
αμα τρως με μετρο δεν βρισκω καποιον λογο που μπορει το φαγητο να ειναι δυστηχια.σιγουρα καποια φορα θα φας junk food αλλα με μετρο.δεν χαθηκε και ο κοσμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Μέτρον άριστον(όπως έλεγαν οι αρχαίοι) πρέπει να εφαρμόζουμε και στο φαί.

Το μυστικό είναι απλά να εθίσεις τον εαυτό σου στο λίγο φαί. Δεν είναι πολύ δύσκολο, απλά είναι θέμα θέλησης και χαρακτήρα.

Μια φορά αν τα καταφέρει κανείς μπορεί με την απαιτούμενη πειθαρχία να καταφέρει άνετα πχ. να τρώει 1-2 φορές την ημέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.


Ποιά είναι η αγαπημένη σας κουζίνα; Ποιό το αγαπημένο σας πιάτο; Και συμφωνείτε ότι το φαγητό είναι μια απόλαυση και παράλλλα μια δυστυχία όταν ανεαίνουμε σε ζυγαριά;;

Με λίγα λόγια πείτε τη σχέση σας και την άποψή σας για το φαγητό;


Υ.Γ. (Είμαι σε δίαιτα και πραγματικά μου λείπουν όλες οι γέυσεις...Α ρε σουβλάκι :'()


Απο οταν ο ανθρωπος αρχισε να κυνηγαει την τελειοτητα η ματαιοδοξια του εχει φτασει στο επακρον.Και αν παρεις 2-3 κιλα τι εγινε;Στην πασαρελα θα ανεβεις;Γιατι δηλαδη οι στρουμπουλοι θεωρουνται ασχημοι και οι αδυνατοι ωραιοι;Ακους εκει ΔΥΣΤΥΧΙΑ..διαιτα πρεπει να γινεται αμα καποιος ειναι ΥΠΕΡΒΑΡΟΣ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Ε φυσικά άμα είσαι πορωμένος με την εμφάνισή σου και μισό κιλό να πάρεις αισθάνεσαι χοντρός...

Προσωπικά δεν είμαι κατά του φαγητού, ο άνθρωπος όλα μπορεί να τα ευχαριστηθεί αρκεί να βάζει μέτρο :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
ε όχι και το φαγητό δυστυχία! είναι δυστυχία αυτό? :D
απλά να βάζουμε ένα μέτρο. να τρώμε λίγο απ' όλα και να μην στερούμαστε τίποτα. κάνουμε και λίγη γυμναστική και όλα μια χαρά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν ήταν δυστυχία το φαγητό, θα είχαμε εξαφανιστεί από προσώπου γης. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Γουστάρω δυστυχία!!!!






 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top