Τρίχες στο σώμα: Ξύρισμα;

Άντρες με ξυρισμένα ή αξύριστα πόδια;Τι προτιμάτε; (για αγόρια και κορίτσια)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 233)
  • (άντρας): Προτιμώ τα ξυρισμένα πόδια

    Ψήφοι: 37 15.9%
  • (άντρας): Προτίμω τα αξύριστα πόδια

    Ψήφοι: 101 43.3%
  • (γυναίκα): Προτιμώ τα ξυρισμένα πόδια

    Ψήφοι: 24 10.3%
  • (γυναίκα): Προτιμώ τα αξύριστα πόδια

    Ψήφοι: 70 30.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 0.4%

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Ανάλογα πως βολεύεται ο καθένας.Το χειρότερο είναι αν οι γυναίκες είναι μαλωμένες με το ξυραφάκι :no:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Υπάρχει και χαλάουα, κερί κρύο, κερί ζεστό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Kαι πώς το εξηγείς/αποδεικνύεις το αντίθετο;

Είχα βρει κάποτε το paper που έλεγε ότι εκτενείς έρευνες δεν έχουν δείξει no connection whatsoever between shaving often and growing a beard,αλλά τώρα δυστυχώς δεν το 'χω. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Είχα βρει κάποτε το paper που έλεγε ότι εκτενείς έρευνες δεν έχουν δείξει no connection whatsoever between shaving often and growing a beard,αλλά τώρα δυστυχώς δεν το 'χω. :(

Tι να πω;
Εγώ στο δικό μου σώμα/πρόσωπο έχω παρατηρήσει το αντίθετο, θαρρώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Tι να πω;
Εγώ στο δικό μου σώμα/πρόσωπο έχω παρατηρήσει το αντίθετο, θαρρώ.

Correlation does not prove causation,I'm afraid. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Correlation does not prove causation,I'm afraid. :P

Δηλαδή, πώς μπορεί να εξηγηθεί η αύξηση της τριχοφυΐας σε περιοχές, όπου ακουμπάει ξυράφι; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Δηλαδή, πώς μπορεί να εξηγηθεί η αύξηση της τριχοφυΐας σε περιοχές, όπου ακουμπάει ξυράφι; :hmm:

Hormones. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
κέρι παιδιά κερί! είναι και τρόπος να τιμωρείτε τον εαυτό σας ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
αποτριχωτική μηχανή ^.^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
:confused:Τώρα τελευταία είπα να δοκιμάσω ξιραφάκι στα πόδια -τί το θελα- και μου έκανε κάτι κόκκινα σπυράκια, μάλλον επειδή γυρνούσε η τρίχα προς τα μέσα ή κάτι τέτοιο. Όπου και να το ακουμπούσα όμως. Και το χειρότερο ότι δεν έχουν φύγει ακόμα. Ή έχω ευαίσθητο δέρμα ή δεν ξέρω τί άλλο.. Πάντως το χρησιμοποίησα πάρα πολύ προσεκτικά χωρίς να κάνω πληγές. Σας έχει συμβεί ποτέ και πώς το αντιμετωπίσατε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina S

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Εμενα ναι. Ειμαι 16 και εχω ξεκινησει με τις αποτριχωσεις απο την 1η γυμνασιου. Εχω δοκιμασει διαφορες μεθοδους αλλα τελικα κατεληξα στο ξυραφι ως πιο βολικο, φθηνο και γρηγορο τροπο. Ομως απο φετος και εγω αρχισα να βγαζω σπαστικα κοκκινα σπυρακια και στους μυρους αλλα και στην περιοχη του μπικινι. Τωρα το καλοκαιρι καπως αραίωσαν γιατι πλεον χρησιμοποιω ειδικο αφρο για να ξυριστω και κανω συχνα απολεπηση, και επισης μετα το ξυρισμα βαζω μια ενυδατικη. Ισως να εφταιγε οτι το ξυραφακι το ειχες ξαναχρησιμοποιησει και δεν το χες καθαρισει καλα! Να εισαι πιο προσεχτικη. Και αν το προβλημα επιμεινει ενημερωσε εναν δερματολογο:)Καλη τυχη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Α δεν το ήξερα ότι υπάρχει τέτοιος αφρός, θα το ψάξω..Ναι μπορεί να μην το καθάριζα το ξυραφάκι αν και τις περισσότερες φορές χρησιμοποιούσα καινούριο. Όσο για απολέπιση έχω βρει κάποιες "σπιτικές" συνταγές αλλά μου φαίνονται χάσιμο χρόνου. Ίσως να βοηθήσουν όμως αφού το λες.. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.
εγω στη περιοχη του μπικινι κανω με κερι (ευτυχως ειμαι χοντροπετση και δεν πολυποναω:)) αλλα μετα την αποτριχωση την επομενη μερα βγαζω μικρες φουσκιτσε ςστην περιοχη πολυ μικρες που φευγουν σε 2-3 μερες...μονο εγω το παθαινω ε?:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina S

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Μηπως εχεις ευαισθητη επιδερμιδα και σου συμβαινει αυτο? Αλλιως δεν εξηγηται. μπορει να μην νιωθεις και πολυ πονο αλλα το δερμα σου πρεπει να ερεθιζεται πολυ εντονα. Ρωτα μια δερματολογο για σιγουρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikstifler

Νεοφερμένος

Ο nikstifler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Οι γυναίκες πρέπει να είναι πάντα ξυρισμένες,οι άντρες μόνο όταν έχουν πολλές τρίχες(δάσος)
όσον αφορά το ξύρισμα στα επίμαχα σημεία ,πιστέυω οτί πρέπει να ξυριζόμαστε κα ιτα δύο φυλλά για λόγους υγιεινής...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fastmen

Νεοφερμένος

Ο Fastmen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Αποτριχωση παντού εκτός απο τα πόδια που αφήνουμε λίγα εκατοστά τρίχες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cat-wtvr

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Γενικά δε με νοιάζει τι κάνει ο καθένας με τις τρίχες του. Είτε τις ξυρίζει, είτε όχι για μένα δεν έχει διαφορά.
Απλά με ελκύουν περισσότερο οι αξύριστοι (και στα πόδια και στο πρόσωπο). Αλλά αυτή είναι απλά η άποψή μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gabrielle

Νεοφερμένος

Η Gabrielle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω! Ειδικά αν δεν έχει τρίχα στα πόδια ο άντρας τότε τι να το κάνεις, σε λίγο θα αφήνουμε εμείς τις τρίχες για να υπάρχει μια ισορροπία και να μην νομίζουμε πως κοιμόμαστε με την κολλητή μας. :hehe: Οσον αφορά το πρόσωπο προσωπικά μαρέσει να χει γένια, όχι να ετοιμάζεται να πάει για παπάς όμως, γιαυτό υπάρχουν και τα ξυραφάκια και στο κάτω κάτω αν δεν μπορείτε πηγαίντε σε κανένα μπαρμπέρικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος α

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά αν κάποιος πείτε εγώ(απλά για να μην παρεξηγηθεί κανείς) σε αυτή την περίπτωση έχει τρίχες στα οπίσθια του και είναι καιρός να προχωρήσει με την κοπέλα του είναι κακό; ή θα έπρεπε να τις κουρεψει/ξυρισει για να μην λέει η κοπέλα του...Ευχαριστώ από τώρα σε όποιον μου απαντήσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VeeM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Παιδια θέλω να μου πείτε τυχόν γνώμες. Στην ευαίσθητη περιοχή μου χρησιμοποιώ ξυράφι . Ομως αν βάλω υγρό σαπούνι μαζί σχεδόν πάντα μπυ προκαλεί ερεθισμούς . Εχω παρατηρήσει οτι οταν χρησιμοποιώ πλάκες σαπουνιού που αφήνουν μια "κρέμα" στην επιδερμίδα το ξύρισμα γίνεται πιο εύκολο και μετά δεν εχω ερεθισμούς . Ομως οι πλάκες σαπουνιού όσες εχω βρει τουλάχιστον , ειναι για κοινή χρήση και οχι για την ευαίσθητη περιοχή . Και μερικές φορές αν τρεξει το σαπούνι πιο μέσα μου προκαλεί τσούξιματα . Μήπως γνωρίζετε κάποιο προϊόν που γινεται σαν "κρέμα" για την ευαίσθητη περιοχή ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top