Τρίχες στο σώμα: Ξύρισμα;

Άντρες με ξυρισμένα ή αξύριστα πόδια;Τι προτιμάτε; (για αγόρια και κορίτσια)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 233)
  • (άντρας): Προτιμώ τα ξυρισμένα πόδια

    Ψήφοι: 37 15.9%
  • (άντρας): Προτίμω τα αξύριστα πόδια

    Ψήφοι: 101 43.3%
  • (γυναίκα): Προτιμώ τα ξυρισμένα πόδια

    Ψήφοι: 24 10.3%
  • (γυναίκα): Προτιμώ τα αξύριστα πόδια

    Ψήφοι: 70 30.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 0.4%

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
And still, δεν υπάρχει φυσιολογικό άρα και το προηγούμενο μήνυμα.
φυσικό εννοεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Έπρεπε να δω μέσα από τη σκέψη του, να διαβάσω πίσω απ' τις λέξεις και διακρίνω το πραγματικό νόημα...

Ναι, γινόταν, απλά διάβασα γρήγορα και δεν είδα ότι μιλάει για φύση και τέτοια. My bad. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickie13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Προσωπικα δεν μου αρεσει καθολου ο ανδρας να ξυριζει σημεια του σωματος του οπως τα ποδια ή να κανει τιποτα αποτριχωσεις.Εκτος βεβαια και αν υπαρχει αυτο το προβλημα που εχουν πολλοι ανδρες με την πλατη που ειναι γεματοι τριχα.Ε εκει επιβαλλεται να κανει κανει για να βελτιωσει την κατασταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.
μια απορία...
όσοι άντρες αποτριχώνουν τα πόδια τους...πως ακριβώς το κάνουν?? δηλαδή...με ξυραφάκι και κάνουν αυτό το πράγμα κάθε μέρα (γιατί οκ ξυριζεστε μην τις αφήσετε και να μεγαλώσουν και να τσιμπανε)....με αποτριχωτική μηχανή (μπααα...οι άντρε πονάνε περισσότερο και από τις γυναίκες) η με κερι (να σας δω να πηγαίνετε σε αισθητικό η στο σούπερ μάρκετ να το αγοράσετε:P)???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Λοιπον!!! προσωπικα δεν εχω ξυριστει στο σωμα!! δεν με ελκειει σαν ιδεα!!! βεβαια για αυτον το λογω ειμαι σαν αρκουδα!!!! ειδικα τον βαριεμαι να ξυριστω και στο προσωπο!!!!:redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Λοιπον!!! προσωπικα δεν εχω ξυριστει στο σωμα!! δεν με ελκειει σαν ιδεα!!! βεβαια για αυτον το λογω ειμαι σαν αρκουδα!!!! ειδικα τον βαριεμαι να ξυριστω και στο προσωπο!!!!:redface::P


Αν είσαι αρκούδα όπως λες :P και να ξυρίσεις κάποιο bushy μέρος του σώματός σου, την επόμενη θα βγουν σα καρφάκια οι τρίχες! (αφού οι τρίχες δείχνουν τεστοστερόνη και ανδρογόνα)... Μετά αρχίζει ένας αγώνας χωρίς τελειωμό χαχαχα :P ---> παθούσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
και πως δεν σας πετυχε τους 2 ακόμα ο Αρκτούρος ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orthologistis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΟΥΜΕ... ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
ΤΡΙΧΑ=ΤΕΣΤΟΣΤΕΡΩΝΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ!!!!!!!!!!! :) ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Μα αλήθεια είναι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
ΤΡΙΧΑ=ΤΕΣΤΟΣΤΕΡΩΝΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ!!!!!!!!!!! :) ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Και άτομα που φέρουν οιστρογόνα έχουν τρίχες..... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Το ξέρω! Για την συγκεκριμένη ισότητα το ανέφερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Latvala

Νεοφερμένος

Ο Latvala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Καλησπέρα σας...
Θέλω να ρωτήσω κάτι γιατι ολες οι αποψεις που ακουω ειναι διαφορετικες...
ειμαι 16 χρονων και πλεον εχω βγαλει αρκετο μουσι και μουστακι... τωρα πλεον ομως δεν ξερω τι να κανω...

Μερικοι μου λενε "Ξυρίσου με ξυραφακι!! ετσι οι τριχες γινονται πιο σκληρες και βγαινουν περισσοτερες σε ολο το προσωπο, ενω με την ξυριστικη μηχανη ουτε σκληροτερες γινονται ουτε βγαινουν παντου"!

Αλλοι μου λενε το ακριβως αντιθετο

Αλλου παλι λενε οτι ειναι το ιδιο πραγμα και κανουν ακριβως την ιδια δουλεια χωρις να επηρεαζουν την "αυξηση" της τριχας και την επεκταση της παντου

τωρα εγω δεν ξερω τι να πιστεψω ...
εσεις τι λετε ?
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παρε την φραπα με ξυριστικη μηχανη. Θα μεινουν βεβαια τριχες τις οποιες αν θελεις να κοψεις χρησιμοποιησε ξυραφακι -με αφρο φυσικα:P-. Αν χρησιμοποιησεις ξυραφακι μετα οντως η τριχα θα σκληρυνει:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Καλησπέρα σας...
Θέλω να ρωτήσω κάτι γιατι ολες οι αποψεις που ακουω ειναι διαφορετικες...
ειμαι 16 χρονων και πλεον εχω βγαλει αρκετο μουσι και μουστακι... τωρα πλεον ομως δεν ξερω τι να κανω...

Μερικοι μου λενε "Ξυρίσου με ξυραφακι!! ετσι οι τριχες γινονται πιο σκληρες και βγαινουν περισσοτερες σε ολο το προσωπο, ενω με την ξυριστικη μηχανη ουτε σκληροτερες γινονται ουτε βγαινουν παντου"!

Αλλοι μου λενε το ακριβως αντιθετο

Αλλου παλι λενε οτι ειναι το ιδιο πραγμα και κανουν ακριβως την ιδια δουλεια χωρις να επηρεαζουν την "αυξηση" της τριχας και την επεκταση της παντου

τωρα εγω δεν ξερω τι να πιστεψω ...
εσεις τι λετε ?
:D
δεν ειναι θεμα τροπου ξυρισματος, οι τριχες θα αυξηθουν με τους δικους τους ρυθμους:P αλλα με ξυραφι απλα σκληραινουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Καλησπέρα σας...
Θέλω να ρωτήσω κάτι γιατι ολες οι αποψεις που ακουω ειναι διαφορετικες...
ειμαι 16 χρονων και πλεον εχω βγαλει αρκετο μουσι και μουστακι... τωρα πλεον ομως δεν ξερω τι να κανω...

Μερικοι μου λενε "Ξυρίσου με ξυραφακι!! ετσι οι τριχες γινονται πιο σκληρες και βγαινουν περισσοτερες σε ολο το προσωπο, ενω με την ξυριστικη μηχανη ουτε σκληροτερες γινονται ουτε βγαινουν παντου"!

Αλλοι μου λενε το ακριβως αντιθετο

Αλλου παλι λενε οτι ειναι το ιδιο πραγμα και κανουν ακριβως την ιδια δουλεια χωρις να επηρεαζουν την "αυξηση" της τριχας και την επεκταση της παντου

τωρα εγω δεν ξερω τι να πιστεψω ...
εσεις τι λετε ?
:D
Εσύ τι ακριβώς θες; Να έχεις σκληρές ή όχι; Τους πρώτους μήνες παίρνε τις με ξυραφάκι, και μετά με μηχανή. Για 'μενα είναι οτι καλύτερο. Απλά να ξέρεις οτι με το ξυράφι θα βγάλεις και σπυράκια γιατί ανοίγουν οι πόροι του δέρματος (στους περισσότερους αυτό συμβαίνει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Latvala

Νεοφερμένος

Ο Latvala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Βασικά δεν με ενδιαφερει αν θα ειναι σκληρες ή οχι... με ενδιαφερει αν θα βγουν ή οχι :Ρ ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Βασικά δεν με ενδιαφερει αν θα ειναι σκληρες ή οχι... με ενδιαφερει αν θα βγουν ή οχι :Ρ ...

Τι εννοείς; Αν τις κόψεις και δε θα βγουν μετά;
Οταν πας για κούρεμα, μετά δε μεγαλώνουν τα μαλλιά σου;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Βασικά δεν με ενδιαφερει αν θα ειναι σκληρες ή οχι... με ενδιαφερει αν θα βγουν ή οχι :Ρ ...

Just to know,αυτό που λένε ότι με το ξυραφάκι αποκτάς αυξημένη τριχοφυΐα,is a widespread myth. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Just to know,αυτό που λένε ότι με το ξυραφάκι αποκτάς αυξημένη τριχοφυΐα,is a widespread myth. :)

Kαι πώς το εξηγείς/αποδεικνύεις το αντίθετο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top