Τρίχες στο σώμα: Ξύρισμα;

Άντρες με ξυρισμένα ή αξύριστα πόδια;Τι προτιμάτε; (για αγόρια και κορίτσια)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 233)
  • (άντρας): Προτιμώ τα ξυρισμένα πόδια

    Ψήφοι: 37 15.9%
  • (άντρας): Προτίμω τα αξύριστα πόδια

    Ψήφοι: 101 43.3%
  • (γυναίκα): Προτιμώ τα ξυρισμένα πόδια

    Ψήφοι: 24 10.3%
  • (γυναίκα): Προτιμώ τα αξύριστα πόδια

    Ψήφοι: 70 30.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 0.4%

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Αν είσαι πολύ άντρας, να ξεχειλίζει η βαρβατίλα κι απ' τις τσέπες, δεν έχεις τέτοιους φόβους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Υπάρχει "πολύ άντρας" και "λίγο άντρας";
Πώς μετριέται;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
δεν ειναι κακο πιστευω να ξυριζετε τα ποδια ή τις αμασχαλες... πολλα αγορια το κανουν...
στα ποδια γιατι ειτε ειναι πολλες ειτε παιζουν μπαλα
(:who: ναι φιλος μου μου ειπε πως ξυριζει τα ποδια γιατι παιζει μπαλα.. τον διευκολυνει καλυτερα)
και στην αμασχαλη επειδη υπαρχει υπερβολικη κακοσμια και αν τις ξυρισει καποιος μπορει εστω και λιγο να σωθει..


Έλεος...μπορώ να δεχτώ μόνο λίγο ψαλιδάκι στη μασχάλη και μονο αν υπαρχει σοβαρό προβλημα. Κατα τ'αλλα να βγω σαν τη γαλλιδούλα με ξυρισμενη μασχάλη...no no....οι αθλητές ειναι μια ειδικη κατηγορία και δε μπορει ολοι ξαφνικά να γίναν αθλητές. :D
Οπως το βλεπω σε καμια 20αρια χρονια θα κανουμε κι οι αντρες αποτριχωση με κερί στα πόδια...ε ρε που φτασαμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Αν κανεις τις μασχαλες με ψαλιδακι μαλλον θα σε τσιμπανε μετα, καλυτερα τελειως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όχι μασχάλες :jumpy:

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
στις αμασχαλες και εγω καποτε δοκιμασα να τις κοψω με ψαλιδι.....ειδα πως εκτοτε ,ειδικα τα καλοκαιρια,ειδα πως αυτη η ακρως ερεθιστικη και διεγερτικη μυρωδια της ιδρωτιλας (ειδικα μετα την καταναλωση καλης ποσοτητας παστουρμα) σταματησε να αναδυεται.....και φυσικα το σινεχιζω ακομα...οσο για το τσιμπημα ναι μεν αλλα τι να κανουμε...ολα ειναι θεμα συνυθειας....και μπρος στα καλη τι ειναι ο πονος.....αλλωστε και σεις κοπελιες γκρινιαζετε συνεχεια για τις γοβες που σας ξεσκιζουν τα ποδια...αλλα συνεχιζετε να τις φορατε.....:)
ευτυχως εγω δεν εχω τεεεετοιο προωλημα με τις τριχες στο στηθος μιας και δεν ειναι να πεις τοοσο εντονες ωστε να χρειαστει να τις ξυρισω.......
οσο για ποιο κατω,μιας και ολοι λενε τι κανουν εκει, ειμαι φαν του ψαλλιδιου ,τα καλοκαιρια της ξυριστικης μηχανης, για κοντεμα και μονο......ε...ενταξει....μπορει να μην ειμαι αθλητης αλλα οσο ναναι βοηθαει σε αλλες επιδοσεις.....ασε που ειναι και θεμα καθαριοτητας......δε λεει να κυκλοφορας με μια ζουγκλα στο παντελονι που θα χρειαζεται να κανεις εξερευνηση για να βρεις το...... καταλαβατε.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Εγώ ξυρίζω μέχρι και τις πατούσες μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Εγώ ξυρίζω μέχρι και τις πατούσες μου.
Πωπωπω ,πραγματικα δεν απορρεει τουτο απο κακεντρεχεια ,φιλικα και με αγαπη σου λεω αλλαξε επαγγελμα δεν σε θελει το χιουμορ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Μα αλήθεια, ιδρώνουν και τις ξυρίζω, βρήκα την υγειά μου :\
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Μα αλήθεια, ιδρώνουν και τις ξυρίζω, βρήκα την υγειά μου :

Πόσο χρόνο σου παίρνει κατά μέσο όρο να ρίξεις ένα πλήρες ξύρισμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Μα αλήθεια, ιδρώνουν και τις ξυρίζω, βρήκα την υγειά μου :
καλιο να πεθανω απο βαρια αρρωστια :nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Εγώ μόνο τα "ιδιαίτερα σημεια" φροντίζω (trimming)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gogoulinos21

Νεοφερμένος

Ο gogoulinos21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
και εγω το επιμαχο σημειο περιποιεμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
:!: απο τοσο μικρος?
-----------------------------------------
ερώτηση
στην ελλάδα οι κοπέλες κάνουν αποτρίχωση στα χέρια κατα κανόνα?
οι περισσοτερες κοπελες που γνωριζω κανουν...:D
:P μια φορα ...(οταν δεν ειχα και πολυ μυαλο:fss:) ειχα κανει και εγω και μετα καταριομουν την ωρα και την στιγμη...

:!: ολες οι φιλες μου αυτες τις μερες τρεχουν για αυτες τις εκνευριστικες ολικες αποτριχωσεις...και χερια φυσικα..:P.. νυχια.. βαψιμο τα μαλλια κτλ...
απορω δεν εχουν τιποτα καλυτερο να κανουν?:hmm:
παντως ναι... πολλες κοπελες κανουν..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,860 μηνύματα.
Εγώ μόνο τα "ιδιαίτερα σημεια" φροντίζω (trimming)

και εγώ για λόγους καθαρά καθαριότητας, αν και πλένομαι τακτικά. Οι τρίχες όσο να' ναι μαζεύουν πράγμα (βρωμιά, κακοσμία), διότι λειτουργούν σαν φίλτρα απορροφητήρα, ακόμη και αν πλένονται τακτικά. Δεν ακολουθώ, την μόδα, τι θα πουν οι κοπέλες αν τα έχω ή όχι ξυρισμένα (πόδια, μασχάλες,...κτλ) ή αν θα είμαι τριχωτός φλώρος ή συντηρητικούρας ή κτλ ασυναρτησίες που έχω ακούσει. Δεν μου αρέσουν τα baby σώματα και πρόσωπα. Κάνω μικρή περιποίηση της τριχοεφυϊας για καθαρά λόγους υγιεινής....αν και στο σώμα μου εκ φύσεως δεν έχω πολλές τρίχες (εκτός από το πρόσωπο).



:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Μασχάλες και πόδια ποτέ, το θεωρώ φλωριά, αλλά ούτε και "κοτόπουλο" στα επίμαχα σημεία. Απλώς τριμάρεις, όπως είπες για λόγους υγειινής. Όσο και να πλένεσαι, είναι πιθανό να σου γεμίσει μικρόβια, και δεν είναι και αισθητικά ωραίο, όπως δεν είναι και για το αντίστοιχο γυναικείο. Σκέφτεσαι να δείς ξαφνικά κανένα θάμνο μπροστά σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,860 μηνύματα.
Σκέφτεσαι να δείς ξαφνικά κανένα θάμνο μπροστά σου;

με ζωάκια; :D:lol:

μην μας τα λες έτσι, είναι και βράδυ :p :D :sick:

(κάνω χιούμορ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Ε ναι ρε, να είναι μαμιά μανάρα, και κατεβάσει τα εσώρουχα και να δεις κανένα θάμνο. Θα σου πέσει στο δευτερόλεπτο. Σκέψου και να θέλει να της κάνεις τίποτα άλλα.. Θα βάλεις προφυλακτικό στη γλώσσα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Σκέψου και να θέλει να της κάνεις τίποτα άλλα.. Θα βάλεις προφυλακτικό στη γλώσσα:D
:lol::lol::lol: με τι γευση??
-----------------------------------------
Σκέφτεσαι να δείς ξαφνικά κανένα θάμνο μπροστά σου;
:!: δασος...


:lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,860 μηνύματα.
Ε ναι ρε, να είναι μαμιά μανάρα, και κατεβάσει τα εσώρουχα και να δεις κανένα θάμνο. Θα σου πέσει στο δευτερόλεπτο. Σκέψου και να θέλει να της κάνεις τίποτα άλλα.. Θα βάλεις προφυλακτικό στη γλώσσα:D

και η περιποιημένη ψιλοκομμένη τριχούλα, έχει όμως την γοητεία της από ένα αποτριχωμένο μάγουλο...:D:lol:

@ thanous18: γεύση στιφάδου κουνέλι :P :D :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top