Τρίχες στο σώμα: Ξύρισμα;

Άντρες με ξυρισμένα ή αξύριστα πόδια;Τι προτιμάτε; (για αγόρια και κορίτσια)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 233)
  • (άντρας): Προτιμώ τα ξυρισμένα πόδια

    Ψήφοι: 37 15.9%
  • (άντρας): Προτίμω τα αξύριστα πόδια

    Ψήφοι: 101 43.3%
  • (γυναίκα): Προτιμώ τα ξυρισμένα πόδια

    Ψήφοι: 24 10.3%
  • (γυναίκα): Προτιμώ τα αξύριστα πόδια

    Ψήφοι: 70 30.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 0.4%

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Kαλα απορω .... γτ μερικα αγορια δν ξυριζονται κατω :zilia: ?

Γιατί αν σου φύγει το ξυράφι χαιρετίσματα :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
για θεμα υγιεινης. οι τριχες δν ειναι κατι βρωμικο...
ισα ισα προσφερουν προστασια;)

και θεωρεις οτι ο μεσος ορος των αγοριων ξυριζονται??
στα 14 τους????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
για θεμα υγιεινης. οι τριχες δν ειναι κατι βρωμικο...
ισα ισα προσφερουν προστασια;)

και θεωρεις οτι ο μεσος ορος των αγοριων ξυριζονται??
στα 14 τους????

Πολλές τριχές μπορεί να σημαίνουν ιδρώτα, κλειστοί πόροι, μερικές φορές, σπυράκια, "βρωμιά" κοκ. Οι πολλές τρίχες, οι υπερβολικά πολλές τρίχες δεν είναι καλό, οι φυσιολογικές είναι πολύ καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Πολλές τριχές μπορεί να σημαίνουν ιδρώτα, κλειστοί πόροι, μερικές φορές, σπυράκια, "βρωμιά" κοκ. Οι πολλές τρίχες, οι υπερβολικά πολλές τρίχες δεν είναι καλό, οι φυσιολογικές είναι πολύ καλό.

μπορεις να μου στειλεις κανενα λινκ επιστημονικο γτ δν βρισκω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
μπορεις να μου στειλεις κανενα λινκ επιστημονικο γτ δν βρισκω...

Δεν έχω, μπορώ να σου γνωρίσω σίγουρα τον κολλητό μου που ταλαιπωρείται από αυτό χρόνια τώρα. Επίσης, αν διάβασες, έγραψα "ΜΠΟΡΕΙ" όχι "ΠΑΝΤΑ". Κάθε άνθρωπος έχει διαφορετικά χαρακτηριστικά και σε όλα αυτά δεν συντελεί μόνο η υπερβολική τριχοφυία, αλλά και το δέρμα και άλλοι παράγοντες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Δεν έχω, μπορώ να σου γνωρίσω σίγουρα τον κολλητό μου που ταλαιπωρείται από αυτό χρόνια τώρα. Επίσης, αν διάβασες, έγραψα "ΜΠΟΡΕΙ" όχι "ΠΑΝΤΑ". Κάθε άνθρωπος έχει διαφορετικά χαρακτηριστικά και σε όλα αυτά δεν συντελεί μόνο η υπερβολική τριχοφυία, αλλά και το δέρμα και άλλοι παράγοντες.

μπορεις να μου στειλεις κανενα λινκ για τη χρησιμοτητα των τριχων στο ανθρωπινο σωμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
μπορεις να μου στειλεις κανενα λινκ για τη χρησιμοτητα των τριχων στο ανθρωπινο σωμα...

Αγορίνα δεν είπα τίποτα για την χρησιμότητα, εκτός κι αν δεν ξέρεις να διαβάζεις. Μίλησα για ακραίες περιπτώσεις. :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Πολλές τριχές μπορεί να σημαίνουν ιδρώτα, κλειστοί πόροι, μερικές φορές, σπυράκια, "βρωμιά" κοκ. Οι πολλές τρίχες, οι υπερβολικά πολλές τρίχες δεν είναι καλό, οι φυσιολογικές είναι πολύ καλό.


απ'οτι καταλαβα δν ειμαι εγω που δν ξερω να διαβαζω
φιλικα παντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
απ'οτι καταλαβα δν ειμαι εγω που δν ξερω να διαβαζω
φιλικα παντα...

Κι όμως, εξακολουθείς να μην ξέρεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
αγορι μου δν σε ρωτησα ποια ειναι η χρησιμοτητα των πολλων τριχων
ισχυριζεσαι οτι οι φυσιολογικες τριχες κανουν καλο.. ΠΟΥ ΤΟ ΣΤΙΡΙΖΕΙΣ??
-----------------------------------------
by the way βαλτε την συζητηση στα off δν εχει νοημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
μπορεις να μου στειλεις κανενα λινκ επιστημονικο γτ δν βρισκω...

Οι τρίχες στο κεφάλι (λέγονται και μαλλιά) και στα γεννητικά όργανα προέρχονται από όταν ήμασταν ακόμα πιθήκια.

Αυτά τα σημεία είναι τα σημαντικότερα για έναν οργανισμό. Νόμος της φύσης: Επιβίωση-Διαιώνιση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Εγκχ, πριν ο Φάνης αφρίσει απ' το κακό του, απ' όσο ξέρω είναι για παραπάνω προστασία των γεννητικών οργάνων απ' το περιβάλλον (από θερμοκρασία μέχρι μικρόβια), και προφανώς τα μαλλιά είναι για να συγκρατούν στα επιθυμητά επίπεδα την θερμοκρασία του κεφαλιού (είναι το κύριο σημείο απ' το οποίο χάνουμε θερμότητα).

Σε όλο το σώμα οι τρίχες υπάρχουν 1. για να κρατάνε θερμότητα (βλέπε βιβλίο Βιολογίας 3ης Λυκείου) 2. για να αυξάνουμε τον όγκο μας και να φοβίζουμε τον αντίπαλο όταν απειλούμαστε (βλέπε 'μου σηκώθηκε η τρίχα').

/end
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Εγκχ, πριν ο Φάνης αφρίσει απ' το κακό του, απ' όσο ξέρω είναι για παραπάνω προστασία των γεννητικών οργάνων απ' το περιβάλλον (από θερμοκρασία μέχρι μικρόβια), και προφανώς τα μαλλιά είναι για να συγκρατούν στα επιθυμητά επίπεδα την θερμοκρασία του κεφαλιού (είναι το κύριο σημείο απ' το οποίο χάνουμε θερμότητα).

Σε όλο το σώμα οι τρίχες υπάρχουν 1. για να κρατάνε θερμότητα (βλέπε βιβλίο Βιολογίας 3ης Λυκείου) 2. για να αυξάνουμε τον όγκο μας και να φοβίζουμε τον αντίπαλο όταν απειλούμαστε (βλέπε 'μου σηκώθηκε η τρίχα').

/end

Κάπου διάβαζα ότι τα οργανάκια τούτα, είναι επίτηδες έξω από το σώμα γιατί η ιδανική θερμοκρασία παραγωγής σπέρματος είναι γύρω στους 27 βαθμούς. Οπότε μάλλον έχεις δίκιο.

Το δεύτερο, με το σήκωμα της τρίχας, μου φαίνεται λίγο δύσκολο τη σημερνή εποχή :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Το σηκωμα των τριχων(στο υπολοιπο σωμα) υπηρχε για να δημιουργει μονωση στο κρυο, αλλα τωρα πια λογω εξελιξης ειναι απλως καταλοιπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daskalenko7

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 655 μηνύματα.
ρε βλακες δεν ειναι κακο για το στηθος...
-----------------------------------------
εγω ειμαι ξανθος και δεν φαινονται βεβαια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

potato

Νεοφερμένος

Ο Sifis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Αυτό που ήθελα να πω με το <τελευταίο οχηρό> δεν ήταν αυτό που φάνηκε, σήμερα το πρωί κάναμε γυμναστική και ένα παιδί δεν ήθελε να κάνει γιατί δεν είχε ξυρίσει τα πόδια του! Αν είναι δυνατόν! Δηλαδή βάφουμε τα νύχια μας, βάζουμε στρίνγ, κάνουμε ώρες να ετοιμαστούμε και πολλά άλλα (γενικά μιλάω) θα αφήσουμε και κάτι για τις κοπελιές;; Σε λίγο θα τους μείνει μόνο η περίοδος!
Επίσης, δεν ξέρω αν το έχω ξαναχρησιμοποιήσει αυτό το επιχείρημα, πόσο καιρώ περιμέναμε, για τα αγόρια μιλάω, να βγάλουμε τρίχες και ανταγονιζόμασταν τους φίλους μας. Όλη αυτή η αναμονή πάει τσάμπα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
εγώ δεν ανταγωνίζομαι κανέναν πάντως, είμαι πεπεισμένος ότι είναι πιο εξελιγμένος κάποιος που έχει λιγότερες τρίχες από κάποιον που έχει περισσότερες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
εγω παντως πιτευω πως ειναι ΡΕΖΙΛΙ να ξυρισεις τα ποδια σου και ιδιως το******** καταλαβατε (μιλαω για τα αγορια...) ειναι βεβαια γνωμη μου την οποια και θα ακολουθησω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Τα πόδια ναι, χτυπάει άσχημα. Δεν είσαι γκόμενα να τα ξυρίζεις και στην τελική δεν ενοχλούν και τόσο. Από κει και πέρα, μία απλή αραίωση του πευκοδάσους πάνω από το ματζαφλάρι, όπως και τη μασχάλη, με ένα ψαλιδάκι, ας πούμε, το καλοκαίρι είναι επιβεβλημένη. Ξύρισμα όχι, εντάξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

baki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
Τα πόδια ναι, χτυπάει άσχημα. Δεν είσαι γκόμενα να τα ξυρίζεις και στην τελική δεν ενοχλούν και τόσο. Από κει και πέρα, μία απλή αραίωση του πευκοδάσους πάνω από το ματζαφλάρι, όπως και τη μασχάλη, με ένα ψαλιδάκι, ας πούμε, το καλοκαίρι είναι επιβεβλημένη. Ξύρισμα όχι, εντάξει.

συμφωνω απολυτα μαζι σου μιβ
-----------------------------------------
εγώ δεν ανταγωνίζομαι κανέναν πάντως, είμαι πεπεισμένος ότι είναι πιο εξελιγμένος κάποιος που έχει λιγότερες τρίχες από κάποιον που έχει περισσότερες...

φιλε μου ουτε και εφω ανταγωνιζομαι κανενα γιατι ειμαι ανευ συναγωνισμου:'(:'( ειμαι ολοκληρο δασος στα ποδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top