Τρίχες στο σώμα: Ξύρισμα;

Άντρες με ξυρισμένα ή αξύριστα πόδια;Τι προτιμάτε; (για αγόρια και κορίτσια)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 233)
  • (άντρας): Προτιμώ τα ξυρισμένα πόδια

    Ψήφοι: 37 15.9%
  • (άντρας): Προτίμω τα αξύριστα πόδια

    Ψήφοι: 101 43.3%
  • (γυναίκα): Προτιμώ τα ξυρισμένα πόδια

    Ψήφοι: 24 10.3%
  • (γυναίκα): Προτιμώ τα αξύριστα πόδια

    Ψήφοι: 70 30.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 0.4%

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Κοιτάξτε...Εμένα που τις κάνω με κερί στο χέρι (ε εντάξει που και που) βγαίνουν μετά απαλές. Ούτε που σκέφτηκα ποτέ να ξυρίσω τα πόδια ή τα χέρια. Βγαίνουν μετά πάρα πολύ σκληρές και είναι χάλια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Και τότε αν μεγαλώνουν λίγο τσιμπάνε σαν γένια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
Αν καποια ειναι μελαχρινη και εχει μεγαλη τριχοφυϊα σε ολο το σωμα ενταξει, τι να κανουμε...


Ενταξει,δεν ειπαμε να ειναι και σαν αρκουδα η γυναικα,αλλα δεν ειναι σπανιο να ειναι τοσο πυκνη η τριχα στο χερι που να χρειαζεται ξυρισμα!αλλωστε στις περισσοτερες περιπτωσεις δεν ειναι τοσο ασχημη η κατασταση.εδω βαριεμαι θανασιμα να ξυριζω τα ποδια,θα εχω και την εγνοια των χεριων?ολα τα ειχα αυτα μας ελειπε?γιατι δεν δοκιμαζουν και οι αντρες να ξυρισουν ολα αυτα τα σημεια που ειναι αναγκαια(ποδια,μασχαλες,μουτακι,κλπ)και αν τους δω μετα αν θα θελουν και τα χερια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Και τότε αν μεγαλώνουν λίγο τσιμπάνε σαν γένια.
Oι τρίχες στα χέρια??Όχι καμία σχέση, αν τις κάνεις με κερί. Ίσα ίσα που είναι πολύ μαλακές:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pinotubo

Νεοφερμένος

Η Οχι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Υμηττός (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
μισω οποιαδηποτε τριχα πανω μου εκτος απτο μαλλι μου κοπελιες!! τι κατω η αποτριχωση!? πανω η αποτριχωση .!! βγαλτες ολες τις ρημαδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
μισω οποιαδηποτε τριχα πανω μου εκτος απτο μαλλι μου κοπελιες!! τι κατω η αποτριχωση!? πανω η αποτριχωση .!! βγαλτες ολες τις ρημαδες

SHOUT THE HAIRS:P

Πρέπει να τις έχεις πολύ μίσος για να τα γράφεις αυτά 4:30 το πρωί:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Astraxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Χμμ...Ωραίο θεματάκι...Λοιπόν..Έχουμε και λέμε...
Τρίχες στους άντρες..Εντάξει άντρες είμαστε και θα έχουμε τρίχες..άλλος πιο πολλές και άλλος πιο λίγες...Από κει και πέρα είναι στον χαρακτήρα του άλλου για το αν θέλει να τις κρατήσει ή όχι..Βασικά εμένα δεν μου αρέσουν τόσο οι τρίχες άσχετα αν είμαι ιδιαίτερα τριχωτός μπορώ να πώ!:P

Πάντως δεν θα κανα το λάθος να ξυρίσω τα πόδια μου...Μ' αρέσουν έτσι όπως έίναι (με τον ένα τόνο τρίχα) και δεν πρόκειται να τα ξυρίσω...
Όσον αφορά τα άλλα μέλη του σώματος έχω δοκιμάσει στην κοιλιά και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος...Μπορεί και να το ξανακάνω...
Όποιος λοιπόν θέλει να κάνει αποτρίχωση ας κάνει..Γιατί όχι..Άσχετα αν το θεωρώ κόμπλεξ αυτό με τις τρίχες που ο ίδιος έχω δεν με πειράζει καθόλου..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
Πάντως δεν θα κανα το λάθος να ξυρίσω τα πόδια μου...Μ' αρέσουν έτσι όπως έίναι (με τον ένα τόνο τρίχα) και δεν πρόκειται να τα ξυρίσω...

ελληνικη κατσαρη γουρουνοτριχα 4 ever!!!! :P :D :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofilia

Νεοφερμένος

Η SoFiLia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Καματερό (Αττική). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
λοιπον εγω εχω μια ερωτηση προς τους ανδρες......εχω προσπα8ισει να κανω αποτριχωση στο ευεσθητο σημειο αλλα η φαγουρα δν σντεχετε οποτε δν το 3αναπροσπα8ω το μονο που κανω ειναι να τις ελλατωνω......

σασ πειραζει μια γυναικα να εχει τριχεσ εκει???

δν μιλαμε για θαμνουσ...!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
η φαγουρα φευγει αν το κανεις πολλες φορες και αν δεν τις αφησεις να μακρυνουν αρκετα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

memi

Νεοφερμένος

Η memi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
ok παιδια ποδια ,μασχαλες ,το καταλαβαινω για τα χερια δν συμφωνω και τοσο αλλα εν παση περιπτωσει...λοιπον γνωριζω κοριτσια που εχουν τριχοφυία ακομα και στο προσωπο και στη κοιλια ε αυτα τι πρεπει να κανουν:hmm:?και γιατι οι γυναικες πρεπει να ξυριζονται για λογους αισθητικης και οι αντρες να ειναι τριχοτοι σαν μπαμπουλες ? εγω τους θελω και αυτους βελουδενιους:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
λοιπον εγω εχω μια ερωτηση προς τους ανδρες......εχω προσπα8ισει να κανω αποτριχωση στο ευεσθητο σημειο αλλα η φαγουρα δν σντεχετε οποτε δν το 3αναπροσπα8ω το μονο που κανω ειναι να τις ελλατωνω......

σασ πειραζει μια γυναικα να εχει τριχεσ εκει???

δν μιλαμε για θαμνουσ...!!!!


ισα - ισα, οι θάμνοι εγκλωβίζουν τις φερομόνες οι οποίες είναι ορμόνες που προσελκύουν ασυναίσθητα τους άντρες κατα την διάρκεια της επαφής.
Εγώ δεν έχω πρόβλημα στο συγκεκριμένο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofilia

Νεοφερμένος

Η SoFiLia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Καματερό (Αττική). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
η φαγουρα φευγει αν το κανεις πολλες φορες και αν δεν τις αφησεις να μακρυνουν αρκετα
διστυχωσ σε εμενα δν ισχειει αυτο........εχω φοωερι φαλουρα....και σταποδια μια φορα τα ειχα πληγιασει απο το τριψιμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
διστυχωσ σε εμενα δν ισχειει αυτο........εχω φοωερι φαλουρα....και σταποδια μια φορα τα ειχα πληγιασει απο το τριψιμο

:what: πως τα ξυριζεις ακριβως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Στον μπαρμπέρη με λεπίδα και σαπούνι :lol::lol::lol: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ουστ!

Εννοω αν χρησιμοποιει σκετο ξυραφι ή κατι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofilia

Νεοφερμένος

Η SoFiLia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Καματερό (Αττική). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
εχω δοκιμασει αποτριχοτικη κρεμα,κερι ζεστο και κρυο,ξυραφι,μηχανη αυτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Δεν θα ξύριζα κάποιο μερός του σώματός μου πέρα απο το πρόσωπό μου, δεν το θεωρώ απαραίτητο και δεν νομίζω να μου άρεσε κιόλας. Άσε που σε πιάνει φαγούρα όταν ξαναμεγαλώνουν οι τρίχες :P .
Τώρα αν κάποιος θέλει να το κάνει και αισθάνεται πιο άνετα με τον εαυτό του έτσι, εμένα δεν μου πέφτει λόγος. Δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα σαν θέαμα.

Αυτά για τους άντρες, οι γυναίκες θέλω να έχουν τρίχες μόνο στο κεφάλι :zilia: .
Θέμα γούστου βέβαια καθαρά.
Αυτός είσαι... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
σασ πειραζει μια γυναικα να εχει τριχεσ εκει???
Σκοπεύεις να κάνεις σύντομα κάτι που περιλαμβάνει αυτό το σημείο και ρωτάς;
Εγώ πάντως ξέρω αρκετούς που δεν τους αρέσει, ξέρω αρκετούς που δεν έχουν πρόβλημα, αλλά δεν ξέρω κανέναν που να θέλει τρίχες :P .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
εγώ προτείνω να ανοίξουμε δημοσκόπηση, δεν είναι παίξε-γέλασε το θέμα. Πρέπει να μιλήσει η εμπειρία του φόρουμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top