Τι ποτά πίνετε;

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Πράγματι η amstel ξεκίνησε να πρωτοπαρασκευάζεται το 1870 στο 'Αμστερνταμ της Ολλανδίας αλλά τις τελευταίες δεκαετίες ξεκίνησε να παρασκευάζεται και σε άλλα κράτη όπως στην Γαλλία (amstel free) και στην ελλάδα κτλ (άντε τυχεροί σας κάνω και μαθήματα μπύρο-ιστορίας).Μάλιστα το όνομα amstel προέρχεται απο ενα ποτάμι στην ολλάνδία με του οποίου το νερό διατηρούσαν κρύες τις μπύρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Παιδιά όντως, η Άμστελ είναι ολλανδική. :P

Αυτό με το ποτάμι για το όνομα της το διάβασα και εγώ μερικές μέρες πριν. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Η μπύρα είναι acquired taste (σαν τον καφέ, δεν νομίζω να σου άρεσε όταν ήσουν μικρή.). Δηλαδή τις πρώτες 5-10-15 φορές πρέπει να κάνεις την καρδιά πέτρα και μετά θα το συνηθίσεις.
Ωχ ναι ακόμα θυμάμαι την πρώτη φορά που ήπια μπύρα με φάνηκε τίγκα αηδία. :P Τώρα με αρέσει ντάξυ. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Χάλια είναι η μπύρα :P
Αν δεν έχει >30% v/v το ποτό τι να το κάνεις; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

art1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Υποψήφιος διδάκτορας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Χάλια είναι η μπύρα :P
Αν δεν έχει >30% v/v το ποτό τι να το κάνεις; :P
χαχαχα....σωστος!!! :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OuraniaK

Νεοφερμένος

Η OuraniaK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Αν η Amstel είναι αηδία μάλλον δεν δοκιμάσατε ποτέ τοπική παραγωγή μπύρας σε χωριό στην Γερμανία! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

somebody!

Νεοφερμένος

Η somebody! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Amaretto λεμόνι, πεθαίνω! Είναι φανταστικό! Και όλα τα coctails που έχω πιει μ αυτό είναι πολύ ωραία!!
Μετά μου αρέσει κάπως και η vodka πορτοκάλι, αλλά και πάλι, δε λιώνω.
Δεν έχω μεθύσει ποτέ, να μου την έχει βαρέσει, ναι, έχει τύχει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Amstel εναλλακτικά heineken, όμως μαύρη fix dark και όχι amstel bock. Νομίζω έχουν και διαφορετική περιεκτικότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
volkan beer φοβερη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
της παναγιάς τα μάτια πίνουμε

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Σόδα και χυμούς φρούτων, ακόμα και στη βραδινή διασκέδαση. Δεν είμαι γενικώς του αλκοόλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Σόδα και χυμούς φρούτων, ακόμα και στη βραδινή διασκέδαση. Δεν είμαι γενικώς του αλκοόλ.
Πολυ καλά κάνεις και δεν πινεις αλκοολ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Μαρεσει πολυ η μαργαριτα, τα daiquiri και η piña colada!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Πριν ένα χρόνο, ήμουν καλά με μια μπίρα, αλλά από φέτος, έχω ερωτευτεί την βότκα λεμόνι. Μην φανταστείτε ότι είμαι αλκοολικός ( :P ), μια φορά στις 2 εβδομάδες να πίνω 2 ποτηράκια. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xx-Giota-xX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γιώτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
-Leffe, Topvar μαύρες και για αλλαγή VELVET (πολλοί λένε οτι είναι γυναικεία μπύρα, o αφρός έχει απίστευτη υφή και όποιος δεν την πίνει για τον λόγο που ανέφερα είναι βλάκας).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Mike Wazowski

Νεοφερμένος

Ο Mike Wazowski αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Ουίσκι με κόκα-κόλα γιατί δεν το σηκώνω σκέτο. :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
:worship:



μετά μπύρες και breezer καρπούζι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valous

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Ειχα κανει ενα βαρυ μεθυσι το καλοκαιρι του '13... απο τοτε δεν μπορω ουτε να το μυρισω, σχεδον αναγουλιαζω..!! :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosp9

Νεοφερμένος

Ο Στέφανος Παπαδόπουλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Σοφάδες (Καρδίτσα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Δεν πίνω συστηματικά. Απλα αν πάρει η παρεα θα παρω και εγω. Οτιδήποτε εκτός απο ουίσκι. Δεν μπορώ ούτε να το βλεπω :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top