Τι ποτά πίνετε;

Babalu

Νεοφερμένος

Η Λουιζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Ασχημες συνεπειες δεν ειχα ποτε γιατι το αλκοολ δε με επηρεαζει καθολου.

δεν ειναι δυνατον να μην σε επηρεαζει καθολου, απλα οι ποσοτητες που πιθανον επινες ηταν μικρες..

εγω πιστευω οτι δεν εχει νοημα να πινεις στα κλαμπ παραπανω απ'οσο αντεχεις!εννοωντας να εχεις πληρως τις αισθησεις σου ετσι κ αλλιως εισαι σε 3νο χωρο ασε που ολοι ειναι αγνωστοι αν 3εφυγεις κ ρεζιλι θα γινεις κ βαρος στους φιλους σου!
τα καλυτερα οντως ειναι σε σπιτια φιλων!!! γιατι 3ερεις κ τι ποτα πινεις αλλα εχεις κ ελευθερους τους καναπεδες για να κοιμη8εις μετα:D

α κ επισης αυτα που τα σπανε ειναι τα drinking games [παιχνιδια με ποτα] εγω προτιμω κ με χαρτια!
γιατι πανω στο παιχνιδι πινεις χωρις να το καταλαβαινεις κ μετα δεν μπορεις καν να παι3εις κ η ολη κατασταση εχει πολη φαση!:)

προσωπικα, το καλοκαιρι ηπια πρωτη φορα αρκετα ετσι ωστε να μεθυσω! ηταν κ η παρεα κ ειχε γενικοτερα πλακα..οποτε σε ενα παιχνιδι με χαρτια ειχα καταλη3ει να πιω τρια μπουκαλια μπυρα των 500ml ενα ποτηρι jim beam[wiski] με κοκα κολα αλλο ενα ποτηρι ουζο με βυσσιναδα κ πι8ανοτατα κανα σφυνακι τεκιλας που δεν θυμαμαι και μετα απο μια πολυυυ ευχαιστη σκηνη μ εναν απο την παρεα:inlove: βρεθηκα να πηγαινω σηκωτη στο σπιτι μου κ κατ'ευθειαν στο κρεβατι απο την αδερφη μου κ τον φιλο της!!! οοοοκ :P
ειδικα οταν κανεις παρεα με μεγαλυτερους που πινουν καπου εκει καταληγεις
:what:

αλλα τωρα μονο αν βγω εξω που θα πιω 2 μπυρες που παιζει να ψιλοζαλιστω αλλα κ παλι δεν συμφερει γτ ειναι κ ακριβα :down:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
γι αυτό υπάρχουν οι φτηνές μπυραρίες ή ακομη καλύτερα, τα παρκα και τα περιπτερα. Παίρνεις ποτα απ το περιπτερο (πχ στο μαρουσι π εχουν και ουίσκια :P αν και στην περιπτωση τετοιων ποτων η λυση ειναι να καβατζωνεις απ το σπιτι-κ δεν περνει ειδηση και κανεισ ) και αράζεις στο πάρκο. Εγω παντως σιχαινομαι τα κλαμπ και τα σχετικα, γιατι πληρωνεις τα κερατα σου και περνεις μονο ενα ποτο..δλδ ρε φιλε εγω γιατι να δωσω 7 ευρω για μια μαμωμπύρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Undomiel

Νεοφερμένος

Η Αμφιτρίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
ίιιου σήμερα δοκίμασα σαμπάνια...

απίστευτα... ανελέητα... αηδιαστική...
*φτύνει*


ίιιιου.. xD

*τραγουδά*

Reeed reeed wiiiiiineee ... ♪♫♪♫

Συμφωνώ!!!!!!!!!!!!!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Undomiel

Νεοφερμένος

Η Αμφιτρίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Επίσης, το αλκοόλ προκαλεί βλάβες στο ήπαρ και καταστρέφει τα κύτταρά του.
Έχει επίσης αρνητικές συνέπειες και στο στομάχι και στο ουροποιητικό σύστημα.
:)

Σωστό!:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
δεν ειναι δυνατον να μην σε επηρεαζει καθολου, απλα οι ποσοτητες που πιθανον επινες ηταν μικρες..

εγω πιστευω οτι δεν εχει νοημα να πινεις στα κλαμπ παραπανω απ'οσο αντεχεις!εννοωντας να εχεις πληρως τις αισθησεις σου ετσι κ αλλιως εισαι σε 3νο χωρο ασε που ολοι ειναι αγνωστοι αν 3εφυγεις κ ρεζιλι θα γινεις κ βαρος στους φιλους σου!
τα καλυτερα οντως ειναι σε σπιτια φιλων!!! γιατι 3ερεις κ τι ποτα πινεις αλλα εχεις κ ελευθερους τους καναπεδες για να κοιμη8εις μετα:D

α κ επισης αυτα που τα σπανε ειναι τα drinking games [παιχνιδια με ποτα] εγω προτιμω κ με χαρτια!
γιατι πανω στο παιχνιδι πινεις χωρις να το καταλαβαινεις κ μετα δεν μπορεις καν να παι3εις κ η ολη κατασταση εχει πολη φαση!:)

προσωπικα, το καλοκαιρι ηπια πρωτη φορα αρκετα ετσι ωστε να μεθυσω! ηταν
κ η παρεα κ ειχε γενικοτερα πλακα..οποτε σε ενα παιχνιδι με χαρτια ειχα καταλη3ει να πιω τρια μπουκαλια μπυρα των 500ml ενα ποτηρι jim beam[wiski] με κοκα κολα αλλο ενα ποτηρι ουζο με βυσσιναδα κ πι8ανοτατα κανα σφυνακι τεκιλας που δεν θυμαμαι και μετα απο μια πολυυυ ευχαιστη σκηνη μ εναν απο την παρεα:inlove: βρεθηκα να πηγαινω σηκωτη στο σπιτι μου κ κατ'ευθειαν στο κρεβατι απο την αδερφη μου κ τον φιλο της!!! οοοοκ :P
ειδικα οταν κανεις παρεα με μεγαλυτερους που πινουν καπου εκει καταληγεις
:what:

αλλα τωρα μονο αν βγω εξω που θα πιω 2 μπυρες που παιζει να ψιλοζαλιστω αλλα κ παλι δεν συμφερει γτ ειναι κ ακριβα :down:



Οχι, δε με επηρεαζει ακομη και σε ποσοτητες που για αλλους θα θεωρουνταν λιγο αρκετες. Δεν εχω μεθυσει ποτε αρκετα, αλλα μονο ελαχιστα στη φαση της σχετικης ευθυμιας, ειτε αν εχω πιει πολυ, ειτε αν τα εχω μπλεξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The President

Νεοφερμένος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Τρελαίνομαι για σαμπάνια! :P Σοβαρά μου αρέσει πολύ, αν και όπως είναι λογικό δεν πίνω συχνά...
Επίσης μου αρέσει το κρασί (κυρίως το κόκκινο), αλλά και πάλι δεν πίνω συχνα. Περισσότερο όταν βγαίνουμε έξω για φαγητό με γονείς και ιστορίες, γιατί πάντα παραγγέλνουν. Το θέμα είναι ότι η παρέα μου δεν είναι και πολύ μπεκροκανάτες, για να μην πω ότι σιχαίνονται το ποτό (ντάξει, υπερβάλλω), οπότε...:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Καποια ποτα, οπως η σαμπανια, ειναι ποτα κατα περισταση...Κατανταει και λιγο γυφτια να βγαινεις και να παιρνεις σαμπανια...Καποιος αγνωστος θα μπορουσε να πει οτι εισαι ασχετος απο lifestyle και νομιζεις οτι πινοντας σαμπανια θα δειξεις αλλιως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Babalu

Νεοφερμένος

Η Λουιζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
γι αυτό υπάρχουν οι φτηνές μπυραρίες ή ακομη καλύτερα, τα παρκα και τα περιπτερα. Παίρνεις ποτα απ το περιπτερο (πχ στο μαρουσι π εχουν και ουίσκια :P αν και στην περιπτωση τετοιων ποτων η λυση ειναι να καβατζωνεις απ το σπιτι-κ δεν περνει ειδηση και κανεισ ) και αράζεις στο πάρκο. Εγω παντως σιχαινομαι τα κλαμπ και τα σχετικα, γιατι πληρωνεις τα κερατα σου και περνεις μονο ενα ποτο..δλδ ρε φιλε εγω γιατι να δωσω 7 ευρω για μια μαμωμπύρα?


αχαχαχαχ καλα ε? εσυ εχεις πιασει το ολο νοημα μου φαινεται! να σου πω την αληθεια ετσι ειναι.. ειδικα το ουζο που υπαρχει κ στα περισσοτερα περιπτερα μονο 5 ευρο yeeey!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piou*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
αχαχαχαχ καλα ε? εσυ εχεις πιασει το ολο νοημα μου φαινεται! να σου πω την αληθεια ετσι ειναι.. ειδικα το ουζο που υπαρχει κ στα περισσοτερα περιπτερα μονο 5 ευρο yeeey!:P

νιιι :jumpy:ζήτω τα ποτά από περίπτερα λοιπόν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
νιιι :jumpy:ζήτω τα ποτά από περίπτερα λοιπόν!
Το "νι" εξαπλώνεται και στο iSchool... :P








Από μένα, Kaiser, αλλά και τις άλλες μπύρες δεν τις περιφρονώ. ;)
Άκουσα από μια γνωστή μου που πήγε Βέλγιο ότι ήπιες μία τοπική μπύρα με γεύση... κεράσι! :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Παντως ο...μαγος που το εισηγαγε μαλλον ειναι ο qwerty και δια το λογο αυτο προτεινω να τον ιεροεξετασουμε και μετα να τον καψουμε!!!!!:P
Το Βελγιο ειναι η πατριδα της μπυρας...Παραγει 20 βασικα ειδη και καθε ειδος εχει καμποσες παραλλαγες και δεκαδες διαφορετικες γευσεις. Ενα απο αυτα οντως ειναι το fruit lambic που μαλλον εχει version κερασι. Αυτο θα σου λεει. Ειναι απο τα παραδοσιακα των Βρυξελλων. Η διαφορα της ειναι οτι ζυμωνεται μονη της, χωρις επεξεργασια, αλλα μονο σε ενα μερος του κοσμου, το Pajottenland, κοντα στις Βρυξελλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Παντως ο...μαγος που το εισηγαγε μαλλον ειναι ο qwerty και δια το λογο αυτο προτεινω να τον ιεροεξετασουμε και μετα να τον καψουμε!!!!!:P
Το Βελγιο ειναι η πατριδα της μπυρας...Παραγει 20 βασικα ειδη και καθε ειδος εχει καμποσες παραλλαγες και δεκαδες διαφορετικες γευσεις. Ενα απο αυτα οντως ειναι το fruit lambic που μαλλον εχει version κερασι. Αυτο θα σου λεει. Ειναι απο τα παραδοσιακα των Βρυξελλων. Η διαφορα της ειναι οτι ζυμωνεται μονη της, χωρις επεξεργασια, αλλα μονο σε ενα μερος του κοσμου, το Pajottenland, κοντα στις Βρυξελλες.

Παρακαλώ, αφού με κάψετε, βάλτε μου λίγο αλατάκι και μπαχαρικά.
Θέλω να είμαι πικάντικος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Εγώ πάντως πίνω κάνα gordon's space που και που, αλλά ποτέ ολόκληρο συνήθως πίνω λίγο όταν παίρνουν και άλλοι. Νόστιμο είναι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zip_unzip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο zip_unzip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Επίσης, το αλκοόλ προκαλεί βλάβες στο ήπαρ και καταστρέφει τα κύτταρά του.
Έχει επίσης αρνητικές συνέπειες και στο στομάχι και στο ουροποιητικό σύστημα.
:)

για να προκαλέσει βλάβη στο ήπαρ πρέπει κάποιος να είναι συστηματικός πότης.

εγώ μια φορά όταν ήμουν 10 είχα δοκιμάσει 2-3 γουλιές σαμπούκα. από τότε δεν μου δόθηκε η ευκαιρία να δοκιμάσω τίποτε άλλο (εκτός από, πάλι 2-3 γουλιές, κρασί).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εγώ πάντως πίνω κάνα gordon's space που και που, αλλά ποτέ ολόκληρο συνήθως πίνω λίγο όταν παίρνουν και άλλοι. Νόστιμο είναι:D

Αυτό είναι spite...Σε παρτάκια συνήθως αυτό ειναι η αρχή και μετά περνάμε στα ξύδια, κρασιά, σαμπάνιες, τεκίλες...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Εγώ δεν πίνω πολύ..Τις περισσότερες φορές μόνη μου.Αλλά δεν πίνω τίποτα βαρύ.Αυτά που μ' αρέσουν είναι Baileys,Gordon's Space και κανα Bacardi Breezer..Η μπύρα είναι περίεργο,αλλά δε μ'αρέσει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από miv:
Αυτό είναι spite...Σε παρτάκια συνήθως αυτό ειναι η αρχή και μετά περνάμε στα ξύδια, κρασιά, σαμπάνιες, τεκίλες...:P
Θα έλεγα πώς δεν μου αρέσει το κρασί ούτε η τεκίλα:PΕίναι πολύ παραδοσιακά για το γούστο μου...
άμα πας σε πάρτυ δεν θα πιεις κρασί;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Μόνο cola-cola , τίποτα άλλο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Θα έλεγα πώς δεν μου αρέσει το κρασί ούτε η τεκίλα:PΕίναι πολύ παραδοσιακά για το γούστο μου...
άμα πας σε πάρτυ δεν θα πιεις κρασί;)

Εμείς μια φορά στα πάρτυ πίνουμε απ'ολα...Δεν ειναι θέμα παραδοσιακού...Το κρασί είναι ταυτόσημο του στυλ. Τα υπόλοιπα ειναι ποτά του ποδαριου και του μπαρ.

Μόνο cola-cola , τίποτα άλλο. :)

Καλύτερα να έπινες κρασί παρά αυτη την τοξική αηδία που έχω βγάλει, προσωπικά, από τη ζωή μου εδώ και χρόνια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Κρασί και Ζύθος φανατικά!!!:D

Επίσης καμιά ρετσίνα ή μαυροδάφνη.

Τα κοκτέιλ δε με συγκινούν καθόλου όπως και δε με πιάνουν καθόλου.

Αυτά:drink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top