Τι πιστεύουν οι γύρω σας ότι σπουδάζετε και πως σας αντιμετωπίζουν όσοι δεν σπουδάζουν ;

babletheone

Νεοφερμένος

Ο babletheone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Κλασσική ελληνική άποψη ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Αλήθεια πώς πιστεύετε ότι αντιμετωπίζουν οι άλλοι τις σπουδές σας;Νιώθετε ίσως κάποιες φορές ότι σας ζηλεύουν κάποιοι φίλοι σας η ακόμα και συγγενείς σας και προσπαθούν να σας μειώσουν και να σας αποθαρρύνουν;Ανεξάρτητα με τον κλάδο των σπουδών επειδή δεν ζούμε σε μια "σπουδαστική" γυάλα αποκομμένοι απο την κοινωνία και όλοι τυγχάνει να έχουμε φίλους που δεν είχαν την ευκαιρία να σπουδάσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CollegeLife

Νεοφερμένος

Η CollegeLife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Αλήθεια πώς πιστεύετε ότι αντιμετωπίζουν οι άλλοι τις σπουδές σας;Νιώθετε ίσως κάποιες φορές ότι σας ζηλεύουν κάποιοι φίλοι σας η ακόμα και συγγενείς σας και προσπαθούν να σας μειώσουν και να σας αποθαρρύνουν;Ανεξάρτητα με τον κλάδο των σπουδών επειδή δεν ζούμε σε μια "σπουδαστική" γυάλα αποκομμένοι απο την κοινωνία και όλοι τυγχάνει να έχουμε φίλους που δεν είχαν την ευκαιρία να σπουδάσουν.

Αν υπαρχουν φιλοι που σου το κανουν αυτο, δεν ειναι πραγματικοι φιλοι και δεν εχει νοημα να υπαρχουν στην ζωη σου (Ειναι το ειδος του "τοξικου" φιλου). Καλα με τους συγγενεις ειναι αλλη ιστορια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
Αν υπαρχουν φιλοι που σου το κανουν αυτο, δεν ειναι παραγματικοι φιλοι και δεν εχει νοημα να υπαρχουν στην ζωη σου (Ειναι το ειδος του "τοξικου" φιλου). Καλα με τους συγγενεις ειναι αλλη ιστορια...

Οι συγγενείς είναι εκνευριστική ιστορία... Προσωπικά ένιωσα να με αποθαρρύνουν ενώ δεν είχα ποτέ ιδιαίτερη σχέση μαζί τους ώστε να τους έχω δώσει το θάρρος να κρίνουν τις επιλογές μου... Όταν αποφάσισα να αλλάξω σχολή: "Και δηλαδή εκεί που θα πας τώρα θα σ αρέσει περισσότερο?" και άλλες τέτοιες ερωτήσεις μες στο υπονοούμενο ότι δεν ξέρω τι μου γίνεται και θα αποτύχω πριν καλά καλά ξεκινήσω...
Όσο για τους φίλους, ευτυχώς δεν είχα ποτέ θέμα με κανέναν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lady_godiva

Νεοφερμένος

Η lady_godiva αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Οι περισσότεροι μοιάζουν "μαγκωμένοι" όταν συζητώ για τη σχολή μου επειδή στόχευα κάπου και καλώς-κακώς πέρασα κάπου αλλού.
Επίσης, γνωρίζω ότι μερικοί φίλοι κοροΪδεύουν τη σχολή μου και άρα και εμένα. Μάλιστα, ένας "καρφώθηκε" μπροστά μου (όχι ότι δεν ήξερα). Γι'αυτόν τον λόγο έχω αποφασίσει να απομακρύνομαι από συγκεκριμένα άτομα διότι δυστυχώς υπάρχει η λογική του λυκείου ακόμα σε κάποιους.

Επίσης, η οικογένεια και γενικώς οι πιο πολλοί φαίνεται πως δεν εκτιμούν τη σχολή στην οποία είμαι παρ'ότι, κλασικά, θα πουν το αντίθετο με τρόπο που καταλαβαίνεις ότι δεν το εννοούν.

Οπότε για μένα σίγουρα η πλειοψηφία δε με ζηλεύει χαχα αλλά δέχομαι αποθαρρυντικά σχόλια που ομολογουμένως δε μου αρέσουν αλλά είναι αναπόφευκτα. Το περίεργο δε είναι ότι δεν είναι της πλάκας η σχολή μου απλώς στην Ελλάδα είναι πολύ υποτιμημένη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
slightlyhsp τι σπουδάζεις αν επιτρέπεται;

Εγώ είμαι στη Φιλολογία. Ήθελα Ψυχολογία αλλά δεν έπιασα τα μόρια. Δεν μπήκα στη φιλολογία απλά για να πω ότι μπήκα κάπου αλλά την επέλεξα ως δεύτερη επιλογή επειδή μου άρεσε πραγματικά.

Η οικογένεια μου είναι ευχαριστημένη, οι φίλοι μου πολλές φορές ρωτάνε «νομίζεις ότι θα βρεις δουλειά αργότερα;», οι συγγενείς δε λένε τίποτα.
Εγώ είμαι υπερευχαριστημένη γιατί μου αρέσει η επιστήμη που έχω επιλέξει και αργότερα θα ήθελα να συνεχίσω σε ακαδημαικό επίπεδο με τη γλωσσολογία.

ΗΘΙΚΟ ΔΙΔΑΓΜΑ: Κάνε αυτό που σου αρέσει και άσε τους άλλους να λένε... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lady_godiva

Νεοφερμένος

Η lady_godiva αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Κτηνιατρική σπουδάζω.


Η οικογένεια μου, δηλαδη αδέλφια, γονεις κλπ είναι πολύ ευχαριστημένοι απλώς οι υπόλοιποι δείχνουν αυτή τη στάση. Προφανώς Ιατρική στόχευα αλλά αφού είδα ότι δεν περνάω-κάτι για το οποία είχα προετοιμαστεί από πρίν μερικώς- έστίασα κυρίως Βιολογικό και Κτηνιατρικη. Τελικά αποφάσισα Κτηνιατρική διότι είναι αρκετά σχετικό και με τη Βιολογία. Βέβαια, για να είμαι και δίκαιη είναι κάπως λογική η αντίδραση αυτή όταν δεν υπάρχει καμία ενημέρωση για το τι κάνει ένας Κτηνίατρος (ούτε κι εγώ είχα σαφή εικόνα. Όταν μπήκα έμαθα).

Σίγουρα δεν πρέπει να επηρεαζόμαστε απλώς είναι σπαστικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Οι φίλοι μου από το σχολείο με κοιτάνε με ένα ύφος του στυλ "καημενάκι μου, εγώ θα ορκίζομαι του χρόνου και εσύ ακόμα θα έχεις περάσει μόλις τα μισά της σχολής". Και μετά κάνουν αυτό που δήθεν με παρηγορούν για τα άπειρα χρόνια της σχολής κλπ μέχρι να βγω στην αγορά εργασίας (την ποιααα? :P ). Εγώ εντωμεταξύ δεν λέω ποτέ τίποτα, ούτε διαμαρτυρήθηκα ποτέ που είναι πολλά χρόνια. :P

Τεσπα δεν ενοχλούμαι, απλά ντάξ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
μπα δεν εχω ακούσει αρνητικά σχόλια για την σχολή μου από φίλους
μόνο από άτομα λίγο μεγαλύτερα που νομίζουν όταν θα πάρω πτυχίο
θα κάνω μόνο φόρματ σε υπολογιστές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Το θέμα ξαναλέω δεν αφορά το άν αρέσει η σχολή σας στους άλλους.Αυτό είναι υποκειμενικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Αλλα μιας και το θέσατε ισχύει κάτι τέτοιο :P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • 1010988_10201502659310116_507632481_n.jpg
    1010988_10201502659310116_507632481_n.jpg
    58.5 KB · Εμφανίσεις: 211
Τελευταία επεξεργασία:

NimertiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NimertiS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Όταν ήμουν Κοινωνιολογία,οι περισσότεροι συγγενείς (κάποια ηλικίας) είχαν απορημένο ύφος αλλά μόλις άκουγαν Πάντειο,χαίρονταν :S
Άλλοι νόμιζαν πως είχα πάει Φιλολογία :SS
Μια φορά σε συνέντευξη για δουλειά,ήμουν έξω με 2 τειτζούδες (Μαιευτικής) και μόλις απάντησα τι σπούδαζα "Α,Κοινωνική Λειτουργός"
Πάντως δεν άκουσα κάποια χοντράδα,παρά μόνο στο φόρουμ εδώ αλλά κλάιν :P

Τώρα με την εισαγωγή μου στο Επικοινωνίας,Μέσων & Πολιτισμού,όσοι δικοί μου το έμαθαν χάρηκαν περιέργως πολύ :S
Αλλά...Παλιοί συμφοιτητές/τριες (3-4 περιπτώσεις) άρχισαν τη χολή όχι για το τμήμα αλλά σε φάση "είσαι καλά? δεν θα έχεις δωρεάν βιβλία! δεν θα έχεις πάσο! γιατί δεν έδωσες Νομική να ξέρουμε τι θέματα βάζουν να δώσουμε και μεις του χρόνου?"

Περιμένουν να απαντήσω :) Ακόμα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Οι φίλοι μου από το σχολείο με κοιτάνε με ένα ύφος του στυλ "καημενάκι μου, εγώ θα ορκίζομαι του χρόνου και εσύ ακόμα θα έχεις περάσει μόλις τα μισά της σχολής". Και μετά κάνουν αυτό που δήθεν με παρηγορούν για τα άπειρα χρόνια της σχολής κλπ μέχρι να βγω στην αγορά εργασίας (την ποιααα? :P ). Εγώ εντωμεταξύ δεν λέω ποτέ τίποτα, ούτε διαμαρτυρήθηκα ποτέ που είναι πολλά χρόνια. :P

Τεσπα δεν ενοχλούμαι, απλά ντάξ.

Σε νιωθω απειρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Εγώ, παρόλο που είμαι ακόμα μαθήτρια, τυχαίνει να έχω (σχεδόν) κατασταλάξει ως προς την σχολη που θέλω... Έπρηζα την μάνα μου λοιπόν ένα χρόνο ότι θέλω να γίνω φυσικός, μου έλεγε ωραία ωραία... Μιά μέρα έτσι όπως μου την έδωσε της πετάω στην συζήτηση "εγώ μπορεί να πάω 1ο πεδίο"... Και μου λεει το θεικό "ναι παιδί μου και δεν ήξερα πώς να σου το πω, να, το φυσικό... Τι θα πας να κάνεις εκεί παιδί μου, νεκρή επιστήμη και με στεναχωρούσες που το ήθελες τόσο πολυ..." :eek::eek::eek: Από τότε δεν της ξαναμίλησα για τις σπουδές μου :P

Μία άλλη φορά η φιλόλογος της ενισχυτικής, που είχε φαγωθεί να πάω θεωρητική να πάω θεωρητική, με ρωτησε τι θέλω να περάσω και, για να μην την απογοητεύσω με το φυσικό, της λέω Ιταλική Φιλολογία (από τις μοναδικές σχολές που θα διάλεγα στο 1ο).. Ποιός την είδε και δεν την εφοβήθηκε...
"Εμμ... Το ξέρεις ως είανι το πιό χαμηλόβαθμο ΑΕΙ ε???"
"Ναι, το ξέρω..."
"Υπάρχουν παιδιά που πέρασαν εκεί με 2 και 3, το ξέρεις ε???"
"Ναι, το ξέρω αλλά μου αρέσει πολύ..."
"Τι να σου πω, να μην κάνουμε και μάθημα τότε αφού δεν χρειάζεται να γράψεις..."

:kill::kill::kill:

Tα ίδια ακούω όταν απαντάω κατά καιρούς φιλολογία, παιδαγωγικά, πληροφορική (γενικώς ότι θέλω λέω ανάλογα με το άτομο :P), και τελικά ανακάλυψα πως, ότι και να πεις, κάτι θα βρουν να πούν... Ακόμα και μία φίλη μου που θέλει να γίνει ιατροδικαστής(!!!) έχει φάει τρελό σχολιασμό... :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefanos-20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stefanos-20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Εγώ, παρόλο που είμαι ακόμα μαθήτρια, τυχαίνει να έχω (σχεδόν) κατασταλάξει ως προς την σχολη που θέλω... Έπρηζα την μάνα μου λοιπόν ένα χρόνο ότι θέλω να γίνω φυσικός, μου έλεγε ωραία ωραία... Μιά μέρα έτσι όπως μου την έδωσε της πετάω στην συζήτηση "εγώ μπορεί να πάω 1ο πεδίο"... Και μου λεει το θεικό "ναι παιδί μου και δεν ήξερα πώς να σου το πω, να, το φυσικό... Τι θα πας να κάνεις εκεί παιδί μου, νεκρή επιστήμη και με στεναχωρούσες που το ήθελες τόσο πολυ..." :eek::eek::eek: Από τότε δεν της ξαναμίλησα για τις σπουδές μου :P

Μία άλλη φορά η φιλόλογος της ενισχυτικής, που είχε φαγωθεί να πάω θεωρητική να πάω θεωρητική, με ρωτησε τι θέλω να περάσω και, για να μην την απογοητεύσω με το φυσικό, της λέω Ιταλική Φιλολογία (από τις μοναδικές σχολές που θα διάλεγα στο 1ο).. Ποιός την είδε και δεν την εφοβήθηκε...
"Εμμ... Το ξέρεις ως είανι το πιό χαμηλόβαθμο ΑΕΙ ε???"
"Ναι, το ξέρω..."
"Υπάρχουν παιδιά που πέρασαν εκεί με 2 και 3, το ξέρεις ε???"
"Ναι, το ξέρω αλλά μου αρέσει πολύ..."
"Τι να σου πω, να μην κάνουμε και μάθημα τότε αφού δεν χρειάζεται να γράψεις..."

:kill::kill::kill:

Tα ίδια ακούω όταν απαντάω κατά καιρούς φιλολογία, παιδαγωγικά, πληροφορική (γενικώς ότι θέλω λέω ανάλογα με το άτομο :P), και τελικά ανακάλυψα πως, ότι και να πεις, κάτι θα βρουν να πούν... Ακόμα και μία φίλη μου που θέλει να γίνει ιατροδικαστής(!!!) έχει φάει τρελό σχολιασμό... :worry:
Χαχα,εμενα πολυ χειροτερα. μια μερα που ειχα επισκεφτει την γιαγια μου,περναει η αρχικουτσομπολα της γειτονιας.Με χαιρεταει..
-Τι κανεις παιδι μ?Οι γονεις σου καλα?
-καλα!Τα ιδια εσεις?καλα ειναι και οι γονεις μου.
-Χαιρετισματα να τους δωσεις.Τι κανεις εσυ,σπουδαζεις?(παιρνει το υφος ,,,ξερεις εφτασε στο κυριο θεμα)
-Ναι εδω στο Πανεπιστήμιο Πειραιά.
-Τι σπουδαζεις εκει?(Αρχιζουν τα δυσκολα....)
-Στατιστικη...
-Τι?σταστ...σταστιστρι...τι?(Δήθεν)
-ΣΤΑ-ΤΙ-ΣΤΙ-ΚΗ οικονομικα μαθηματικα :worry:
-Τι?καινουρια επιστημη ειναι αυτο?
-(δεν μιλαω)
Εκεινη τη στιγμη τυγχανει να περναει και η δευτερη κουτσομπολα της γειτονιας και ακολουθει η ιδια φαση και τελικα εφτασα στο σημειο να νιωθω σαν ηλιθιος.:mad:Και δεν τελειωνει εδω.Μολις εφυγαν αυτες ,ευχαριστημενες που σαν βλακας απαντησα σε ολα οσα ρωτησαν,καλα να παθω,με πιανει και η γιαγια μου:
-Δεν χρειαζεται να λες,τι σπουδαζεις!(Εννοοντας δηθεν οτι δεν χρειαζεται να μαθαινουν οτι δε σπουδαζω ιατρικη(Τα παιρνω):rant:
-Γιατι οχι?Σε πανεπιστημιο ειμαι,δε ντρεπομαι για τη σχολη μου! γιατι,τα παιδια της(της κουτσομπολας) σπουδασαν?Εγω τουλαχιστον σπουδαζω.
-οχι,αλλα.................
Αυτα,τα ελληνικα κλασικα που συμβαινουν σε ολους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
ελεος....
εμενα μου λεει σημερα η γιαγια μου στο τηλεφωνο πανω σε μια συζητηση: "εσεις εχετε την τεχνη σας, τις δουλειες σας" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
-τι σπουδαζεις?
- φυσικο (εγω)
- ααα πως την παλευεις ρε εκει?

κλασικη απαντηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Χαχα,εμενα πολυ χειροτερα. μια μερα που ειχα επισκεφτει την γιαγια μου,περναει η αρχικουτσομπολα της γειτονιας.Με χαιρεταει..
-Τι κανεις παιδι μ?Οι γονεις σου καλα?
-καλα!Τα ιδια εσεις?καλα ειναι και οι γονεις μου.
-Χαιρετισματα να τους δωσεις.Τι κανεις εσυ,σπουδαζεις?(παιρνει το υφος ,,,ξερεις εφτασε στο κυριο θεμα)
-Ναι εδω στο Πανεπιστήμιο Πειραιά.
-Τι σπουδαζεις εκει?(Αρχιζουν τα δυσκολα....)
-Στατιστικη...
-Τι?σταστ...σταστιστρι...τι?(Δήθεν)
-ΣΤΑ-ΤΙ-ΣΤΙ-ΚΗ οικονομικα μαθηματικα :worry:
-Τι?καινουρια επιστημη ειναι αυτο?
-(δεν μιλαω)
Εκεινη τη στιγμη τυγχανει να περναει και η δευτερη κουτσομπολα της γειτονιας και ακολουθει η ιδια φαση και τελικα εφτασα στο σημειο να νιωθω σαν ηλιθιος.:mad:Και δεν τελειωνει εδω.Μολις εφυγαν αυτες ,ευχαριστημενες που σαν βλακας απαντησα σε ολα οσα ρωτησαν,καλα να παθω,με πιανει και η γιαγια μου:
-Δεν χρειαζεται να λες,τι σπουδαζεις!(Εννοοντας δηθεν οτι δεν χρειαζεται να μαθαινουν οτι δε σπουδαζω ιατρικη(Τα παιρνω):rant:
-Γιατι οχι?Σε πανεπιστημιο ειμαι,δε ντρεπομαι για τη σχολη μου! γιατι,τα παιδια της(της κουτσομπολας) σπουδασαν?Εγω τουλαχιστον σπουδαζω.
-οχι,αλλα.................
Αυτα,τα ελληνικα κλασικα που συμβαινουν σε ολους!

Χωρις παρεξηγηση αλλα Μαλλον η γιαγια σου κατι αλλο ειχε διαδοσει οτι σπουδαζεις:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
-τι σπουδαζεις?
- φυσικο (εγω)
- ααα πως την παλευεις ρε εκει?

κλασικη απαντηση
αδικο εχουν? και γω το ιδιο αναρωτιεμαι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
αδικο εχουν? και γω το ιδιο αναρωτιεμαι :D

χαχαχα ναι δυστηχως δεν εχουν αδικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top