Τι πιστεύουν οι γύρω σας ότι σπουδάζετε και πως σας αντιμετωπίζουν όσοι δεν σπουδάζουν ;

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Η πρωτη ερωτηση ειναι αν περασα σε ΤΕΙ και η δευτερη αν μπορω να τους φτιαξω τον υπολογιστη:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
ρε παιδιά λολ τι κακίες είναι αυτές; :P. Σε μένα όταν λέω "πληροφορική στο Καποδιστριακό" απλά μου λένε μπράβο, συγχαρητήρια κλπ. Θέλω κι εγώ τέτοιους κάφρους συγγενείς :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
ε αυτο εχει σημασια:D εμενα με ρωτανε αμα μ αρεσει και σιγουρα αρχικα νομιζουν πως ειναι τει..το καταλαβαινω απο αυτο το χαζο βλεμμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Εντάξει, τα περισσότερα σχόλια που ακούω τα θεωρώ καλοπροαίρετα και ούτε με πειράζουν, αλλά όχι και να σου λέει ο άλλος μέσα στα μούτρα σου ότι πήγες στη σχολή μόνο για το κύρος και για να το λέει ο κόσμος γιατί διαφορετικά "θα ήταν κρίμα, τι θα έλεγαν με μάνα συμβολαιογράφο?".
Και εν τω μεταξύ η μάνα μου παιδαγωγικά ήθελε να δηλώσω, τι να πω τώρα... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
ρε παιδιά λολ τι κακίες είναι αυτές; :P. Σε μένα όταν λέω "πληροφορική στο Καποδιστριακό" απλά μου λένε μπράβο, συγχαρητήρια κλπ. Θέλω κι εγώ τέτοιους κάφρους συγγενείς :(
Σου χαρίζω τους δικούς μου.. (όχι όλους) :P
ε αυτο εχει σημασια:D εμενα με ρωτανε αμα μ αρεσει και σιγουρα αρχικα νομιζουν πως ειναι τει..το καταλαβαινω απο αυτο το χαζο βλεμμα

Χαχ.. φαντάζομαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Εγώ, που πέρασα τελικά Νηπιαγωγών (μα καλά, κανείς άλλος δεν έχει περάσει ΤΕΑΠΗ ΕΚΠΑ εδώ μέσα;; :P ), και όχι Αγγλική Φιλολογία που νόμιζα πριν βγουν τα αποτελέσματα (και πριν μερικές σελίδες), τώρα γίνεται ο εξής διάλογος:
-Πώς τα πήγες;
-Πολύ καλά! Νηπιαγωγών πέρασα!
-Α, ωραία! :) Αθήνα;
-Ναι, Αθήνα!
-Ααα, μπράβο, συγχαρητήρια!!!! :clapup:

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κοιτάνε αν πέρασες στην πόλη σου πιο πολύ από την σχολή... Γενικά, γιατί πρέπει ντε και καλά να περάσεις στην πόλη σου για να θεωρηθείς "πετυχημένος"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Εγώ, που πέρασα τελικά Νηπιαγωγών (μα καλά, κανείς άλλος δεν έχει περάσει ΤΕΑΠΗ ΕΚΠΑ εδώ μέσα;; :P ), και όχι Αγγλική Φιλολογία που νόμιζα πριν βγουν τα αποτελέσματα (και πριν μερικές σελίδες), τώρα γίνεται ο εξής διάλογος:
-Πώς τα πήγες;
-Πολύ καλά! Νηπιαγωγών πέρασα!
-Α, ωραία! :) Αθήνα;
-Ναι, Αθήνα!
-Ααα, μπράβο, συγχαρητήρια!!!! :clapup:

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κοιτάνε αν πέρασες στην πόλη σου πιο πολύ από την σχολή... Γενικά, γιατί πρέπει ντε και καλά να περάσεις στην πόλη σου για να θεωρηθείς "πετυχημένος"...
Δεν έχει να κάνει με την επιτυχία, αλλά την δυσκολία του να ζεις σε άλλη πόλη, από εκείνην που μένουν οι γονείς σου. Εκτός αν είσαι high class στις αποδοχές σου οπότε, που θα νοικιάσεις δικό σου σπίτι και θα κάνεις λες και ζεις αλλού. Τότε οκ δεν φταις εσύ που δεν καταλαβαίνεις τι εννοεί ο άλλος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
χαχαχαχα διαβασα τα περισσοτερα απ τα μηνυματα σας κι ομολογω οτι γελασα πολυ...εγω δεν εχω τελειωσει ακομη ειμαι της γενιας του 94 κ σκεφτομαι να δηλωσω παιδαγωγικο δημοτικης εκπαιδευσης
αντιδραση φιλου
-και που σκεφτεσαι να περασεις?
-μου αρεσει πολυ να γινω δασκαλα δημοτικου
-τυχερα τα παιδακι που θα χουν τοσο ωραια δασκαλα :)
η αλλος φιλος
-δε θα στειλω τα παιδια μ με τπτ σε σενα
-αχ τα καημενα τα παιδια

μπαμπας μου
-να πας να γινεις δασκαλα..γτ οι δικηγοροι εχουν δουλεια νομιζεις?τοσοι μπηκαν στη συνταξη...αν δε διοριστεις αμεσως δε χαλασε κι ο κοσμος να περιμενεις λιγο.....σε λατρευω μπαμπα!

μαμα μου
γιατι δε σκεφτεσαι να πας για μεταφραστρια η βαλκανικων κ σλαβικων σπουδων?δηλ ελεος:mad:

γενικα ειναι αναμεικτα τα σχολια του περιγυρου...αλλοι λενε οτι ειναι πολυ καλη δουλεια για μια γυναικα αλλοι οτι δε θα διοριζονται κ.τ.λ.π.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Δεν έχει να κάνει με την επιτυχία, αλλά την δυσκολία του να ζεις σε άλλη πόλη, από εκείνην που μένουν οι γονείς σου. Εκτός αν είσαι high class στις αποδοχές σου οπότε, που θα νοικιάσεις δικό σου σπίτι και θα κάνεις λες και ζεις αλλού. Τότε οκ δεν φταις εσύ που δεν καταλαβαίνεις τι εννοεί ο άλλος
Δεν κατάλαβες... Δεν το εννοώ καθόλου έτσι...
Φυσικά και είναι δύσκολο να πας σε άλλη πόλη, και στη δική μου περίπτωση ήταν αδύνατο, δυστυχώς (έπιανα την 1η επιλογή μου σε όλες τις σχολές της επαρχείας)...
Απλά αναρωτιέμαι γιατί όλοι θεωρούν το να περάσεις στην Αθήνα (στην πόλη μου στη συγκεκριμένη περίπτωση) ιδιαίτερη επιτυχία... Λες και οι σχολές στις άλλες πόλεις είναι κατώτερες... Ίσως να έχει να κάνει με τα μόρια, επειδή συνήθως οι σχολές στην Αθήνα έχουν περισσότερα μόρια από τις αντίστοιχες στην επαρχεία... Αλλά και πάλι, υπάρχουν σχολές που δεν υπάρχουν καν στην Αθήνα...
Μια κολλητή μου πχ πέρασε Κέρκυρα και όλοι της λένε να μην πάει επειδή "είναι πολύ μακριά! Κέρκυρα μωρέ θα πας; Πού να τρέχεις εκεί πάνω!", όχι τόσο για το οικονομικό, όσο για το μέρος, γιατί τους "ξινίζει".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wrong

Δραστήριο μέλος

Η αβάπτιστη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Υποψήφιος διδάκτορας. Έχει γράψει 439 μηνύματα.
Ο κλασσικός διάλογος:

-Τι σπουδάζεις;
-Φιλολογία.
-Ουαου, μπράβο, μπράβο, μπράβο! Άντε, να σε κλείνουμε για ιδιαίτερα!

-.-'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Όταν τους λέω Φυσικό δεν τους γεμίζει πολύ το μάτι (εχμ...το αυτί δηλαδή). Άλλοι με κοιτούν με οίκτο, λύπηση κτλ κτλ. Το καλύτερο είναι όταν ακούν ότι πέρασα Γιάννενα και όχι Θεσσαλονίκη: "Α δεν έγραψες καλά; Κρίμα μωρέ :( " (οχι ρε μπίπ, απλά γουστάρω το ψοφόκρυο).

Η μεγαλύτερη περίπτωση είναι η γιαγιά μου. Αντί να λέει Φυσικός λέει Ψυκτικός. Όποιος το ακούει λέει "Αααα μπράβο,ανδρικό επάγγελμα".

Διακρίνω πάντως πως για σχολές όπως Μαθηματικό, Φυσικό, Χημικό δεν υπάρχει ιδιαίτερα μεγάλος ενθουσιασμός. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Όταν τους λέω Φυσικό δεν τους γεμίζει πολύ το μάτι (εχμ...το αυτί δηλαδή). Άλλοι με κοιτούν με οίκτο, λύπηση κτλ κτλ. Το καλύτερο είναι όταν ακούν ότι πέρασα Γιάννενα και όχι Θεσσαλονίκη: "Α δεν έγραψες καλά; Κρίμα μωρέ :( " (οχι ρε μπίπ, απλά γουστάρω το ψοφόκρυο).

Η μεγαλύτερη περίπτωση είναι η γιαγιά μου. Αντί να λέει Φυσικός λέει Ψυκτικός. Όποιος το ακούει λέει "Αααα μπράβο,ανδρικό επάγγελμα".

Διακρίνω πάντως πως για σχολές όπως Μαθηματικό, Φυσικό, Χημικό δεν υπάρχει ιδιαίτερα μεγάλος ενθουσιασμός. :hmm:

Μα γιατι; :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Διακρίνω πάντως πως για σχολές όπως Μαθηματικό, Φυσικό, Χημικό δεν υπάρχει ιδιαίτερα μεγάλος ενθουσιασμός. :hmm:
Ναι, ενώ για την φιλολογία σκίζονται μιλάμε!! :P
Το ίδιο ισχύει γενικά για τα καθηγητικά επαγγέλματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Ναι, ενώ για την φιλολογία σκίζονται μιλάμε!! :P
Το ίδιο ισχύει γενικά για τα καθηγητικά επαγγέλματα.

Ε ναι αυτά είναι βλακείες. Τι πάει να πει "καθηγητικό επάγγελμα" δηλαδή; Εγώ δε θέλω να μπω στην εκπαίδευση! Πωπω... :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.

Δραστήριο μέλος

Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 490 μηνύματα.
Παιδιά που να δείτε τι λέγανε όταν ήμουν μικρός και τους έλεγα ότι ήθελα να πάω αστυνομία; Μου λέγανε... Τι θέλεις να δέρνεις και να σκοτώνεις κόσμο;:hmm: Τους απαντούσα δε είναι όλη η αστυνομία τα ματ υπάρχουν κι άλλες υπηρεσίες... Όσο για το δεύτερο προσπαθούσα να εξηγήσω ότι πιθανότερο είναι να με σκοτώσουν παρά να σκοτώσω...:worry: Τώρα που είμαι στην αστυνομία και πλέον απαντάω στην ερώτηση τι επάγγελμα κάνω με κοιτούν συγκαταβατικά και μου λένε μετά από μια παύση μπράβο αλλά από μέσα τους βλέποντας τις εκφράσεις του προσώπου και τις κινήσεις τους είναι σαν να με κοιτούν έχοντας χάσει την ανθρώπινη υπόστασή μου και τους μένει το επάγγελμα σα να τους καταπιέζει...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgazoe

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgazoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Εγώ πάλι αποφευγω να λέω σε ποια σχολή είμαι...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amy001

Πολύ δραστήριο μέλος

Η amy001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,585 μηνύματα.
οσοι εχετε περασει φιλολογια θα καταλαβετε...λοιπον μια ειναι η αντιδραση:"αγγλικη φιλολογια ε?α!ε και τι τωρα φιλολογος θα γινεις??"(απαξιωτικο βλεμμα...):mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
οσοι εχετε περασει φιλολογια θα καταλαβετε...λοιπον μια ειναι η αντιδραση:"αγγλικη φιλολογια ε?α!ε και τι τωρα φιλολογος θα γινεις??"(απαξιωτικο βλεμμα...):mad::mad:
Μην ασχολείσαι ρε συ!! Εσύ δεν θα κάνεις αυτό που γουστάρεις και αγαπάς; Ε από εκεί και πέρα τι δε νοιάζει τι θα πουν; Εγώ πλέον γελάω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top